İçeriğe Yönlendir

Zift Araçtan Nasıl Temizlenir ?

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Komik gelebilir ama SANA YAĞ kullan ... zift olan yere marketten alıcağın sana yağını sür bi 10 dk bekle, sonra yıka eser kalmıcaktır:))

Yemekten başka her işe yaradığını düşünenlerdeniz..

Mazot da güzel temizler...

Gerçi biraz pahalı ama :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Wd40 işe yaramıyormu vallaha üzülürüm yani bunu beceremiyorsa artık :biggrin::D

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

%100 tiner abi bizim arabada gri focus sağ tarafı gözükmüyodu tinerle çıkardım hiç bir zararıda yok

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benimkine de bulaşmıştı, gaz yağıyla hallettik.

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

%100 tiner abi bizim arabada gri focus sağ tarafı gözükmüyodu tinerle çıkardım hiç bir zararıda yok

Tiner boyayı inceltmez mi?

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

Tiner boyayı inceltmez mi?

valla abi bu olay bir sene önce oldu şu ana kadar boyada bir zararı olduğunu görmedim zaen tineride alıp dökmeyeceksin ya arabaya az az bezle sileceksin birde güzel yıkayacaksın bitti

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hakan İldeş

şöyle ziftleri güzel bir şekilde temizleyen bir zift sökücü tavsiyesi lütfen

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

tabiki sonax zift temizleyici sprey... bizzat kullanıyorum cok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gaz yağı yada mazot..Sprey kutularına koyup sıkın biraz bekleyin.Ziftleri çözüp,akıtacaktır.Sonra da şampuanlı suyla yıkayıp durulayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı

Margarin sürerdi babam. Güneşin altında bekletirseniz daha faydalı olur. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ziftleri gaz yağıyla veya margarinle silince çıkıyor.

Margarin sürerdi babam. Güneşin altında bekletirseniz daha faydalı olur. :)

Evet margarinde olur ancak gaz yağı yada mazot kadar ziftleri hızlı çözmez.

Yorum bağlantısı

Margarin zift çözücü ha! inanamıyorum. :shok: Margarinle ilgili çok yazı okudum ama zift temizlemekte kullanıldığını ilk defa duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Margarin zift çözücü ha! inanamıyorum. :shok: Margarinle ilgili çok yazı okudum ama zift temizlemekte kullanıldığını ilk defa duyuyorum.

Zift'i çözer demiyelimde yumuşatır diyelim ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Zift'i çözer demiyelimde yumuşatır diyelim ;)

Benek halindeki ziftleri akışkan hale getirir..Büyük kalıp halinde sert olanları da iyice yumuşatır.Dokununca düşer kıvama getirir.Ancak margarin uygulanması biraz daha zahmetli.

Gazyağı yoksa mazot cam-sil şişelerine koyulup sprey gibi sıkılmalı..Buna rağmen hazır ürün almak isteyenlerde elbette alabilirler.Onlarında içeriği gaz yağı ve bir iki katkı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

margarini ziftin bulaştığı yerlere sürün.biraz güneşin altında bekletin sonra yıkatın hiç bir şey kalmaz :good1:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

mazotla tüylü bir bezle temizlemek oldukça kolay oluyor ilk başta bir tur bütün zift lekelerini mazotla ıslatın ardından 1-2 dk bekledikten sonra tatlı sert ovalayarak temizleyin büyük lekelerde ıslatma işlemini birkaç kere yapın ... ardından güzelce yıkayın sonrada cilalayın ki birdaha zift olduğunda çıkarmak için ıslak mendil kullanırsınız ;)

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Gaz yağı hem zifti çıkarıyor,hem de boyayı besliyor.Eskiden babam arabayı yıkayınca komple gaz yağıyla silerdi.Galeriden yeni çıkmış gibi olurdu.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Gaz yağı yada mazot..Sprey kutularına koyup sıkın biraz bekleyin.Ziftleri çözüp,akıtacaktır.Sonra da şampuanlı suyla yıkayıp durulayın.

:good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Keşke konu açmadan önce arama yapılsa..

Bu forumda zift lekesi çıkarmanın hiç konuşulmamış olduğunu düşünüp yeni konu açmak bence abes..

Eski konularla birleştirdim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...