İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Koray Demir

Düz yolda yarılan, sürücüsünü yoldan çıkararak kaza yaptıran ve sözde sağlam etiketi vurulan -Türkiye ye en uygun lastik olduğu iddia edilen- bir patlas vakası.

97b682a10f3b01d278d0a3ceb06403a0.jpg

936953c124dd3cc790d48c54660f66dd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu da Çok övülen continantel. Forumdan Tamer beyin aracında 120 km hızda başına gelen.

8946ab352fd54081f99ce3e0bf219656.jpg

Geçen mişlenin çukura düşünce yarılmasına canlı Şahit oldum.

Demek her markada oluyormuş [emoji6][emoji6][emoji6]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu da Çok övülen continantel. Forumdan Tamer beyin aracında 120 km hızda başına gelen.

8946ab352fd54081f99ce3e0bf219656.jpg

Oluyor evet. Yalnız bunu conti sayfasına aktaralim [emoji3]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oluyor evet. Yalnız bunu conti sayfasına aktaralim [emoji3]

Yoooo gerek yok. Bunlar olur.

Lassa phenomanın 3 ay içinde tüm Kanalların çatlaması oldu Kullanıcı hatası dedi Lassa. Çok uğraştık. Bunlar istisnai olaylar genellemeye gerek yok.

[emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yoooo gerek yok. Bunlar olur.

Lassa phenomanın 3 ay içinde tüm Kanalların çatlaması oldu Kullanıcı hatası dedi Lassa. Çok uğraştık. Bunlar istisnai olaylar genellemeye gerek yok.

[emoji6]

Eyvallah [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Bir petlas kötüleme gününün daha sonuna geldik. 

Herkese keyifli, güvenli sürüşler dileriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bir petlas kötüleme gününün daha sonuna geldik.

Herkese keyifli, güvenli sürüşler dileriz.

Yukaridaki resimli mesajımı kastediyorsanız; dalga mı geçiyorsunuz ironi/espri mi yaptınız yoksa trollük mü yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım? Lütfen aydınlatın. Bununla birlikte düzgün, makûl ve mantıklı bir yorumunuz/açıklamanız/izleniminiz varsa çekinmeyin söyleyebilirsiniz...
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

Bu konuyu sizinle tartışmayacağım. Çünkü gerek buradaki mesajlarınızdan gerekse özel mesajla yazdıklarınızdan orta yol bulamadık o yüzden açıklama yapmak zorunda DEĞİLİM

Trollük ne demek bilmiyorum ama eminim benim neyi kastettiğimi arkadaşlarım/abilerim anladı.

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu konuyu sizinle tartışmayacağım. Çünkü gerek buradaki mesajlarınızdan gerekse özel mesajla yazdıklarınızdan orta yol bulamadık o yüzden açıklama yapmak zorunda DEĞİLİM.

Trollük ne demek bilmiyorum ama eminim benim neyi kastettiğimi arkadaşlarım/abilerim anladı.

Beyefendi ben asla tartışma içerisinde olmadım olmayacağım da. Şahsım ile alakalı bir sorununuz varsa açıkça paylaşabilirsiniz. Ben anlayamadım amaç olarak çözemedim sizi. üstü kapalı imalarda bulunmak, biriine yollamalar yapmak, laf sokmak yakışık almaz. Sizi tanımıyorum. Bahsettiğiniz özel mesaj meselesinde ise yine bu şekilde siz beni rahatsız etmiştiniz hatirlarsaniz durduk yerde yine orda da farkindaysaniz nazik davrandım mesajları paylaşabiliriz farklı bir durum varmış gibi aksettirmeyiniz lütfen. Herneyse konuyu kirletmeyelim. Cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı

Şu yukarıda yarılan lastiğe ne kadar hava basıldı? hava sıcaklığı neydi?

Dayımın golf'ü ile giderken adana otoyolunda, good year lastikler varken sağ arka lastik gümledi, 3 spin attık kenarda toprak alana çıkarak durduk. Lastiklerin telleri yolda parça parça duruyordu. Çok şükür burnumuz kanamadan atlattık. Lastik gümlemişti ortadan. Lastikçinin yüksek hava basması, 50 derece civarında hava sıcaklığında 130-140 kmh sürat etkisi. Hava sıcaktan nasıl genleşti ise düşünün. 

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Düz yolda yarılan, sürücüsünü yoldan çıkararak kaza yaptıran ve sözde sağlam etiketi vurulan -Türkiye ye en uygun lastik olduğu iddia edilen- bir patlas vakası.

97b682a10f3b01d278d0a3ceb06403a0.jpg

Lastikte yarılma falan görünmüyor.

Nasıl bu hale gelmiş?

Geçmişinde hasar var mıymış?

Düşük basınçla aşırı ısınma olmadığını biliyor musun?

Herhangi bir cisme (taş veya metal parçası (mesela bijon civatası)) çarpılmadığını biliyor musun?

Lastiğin tarihi hakkında bilgi var mı?

Lastik patladığı için mi kaza yapılmış, kaza yapıldığı için mi lastik patlamış? Kazanın sebebi kesinlikle patlayan lastik midir? Bu konuda herhangi bir expertiz var mı?

Genelleme yaparak neyi amaçlıyorsun? Bu durum her petlas kullanıcısının çok yüksek ihtimalle karşılaşacağı bir durum mudur ki, genelleme yapıyorsun. Diğer lastik markalarını kullananların benzer durumla karşılaşma olasılıkları çok düşük müdür? Bununla ilgili bir istatistik verebilir misin?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Lastikte yarılma falan görünmüyor.

Nasıl bu hale gelmiş?

Geçmişinde hasar var mıymış?

Düşük basınçla aşırı ısınma olmadığını biliyor musun?

Herhangi bir cisme (taş veya metal parçası (mesela bijon civatası)) çarpılmadığını biliyor musun?

Lastiğin tarihi hakkında bilgi var mı?

Lastik patladığı için mi kaza yapılmış, kaza yapıldığı için mi lastik patlamış? Kazanın sebebi kesinlikle patlayan lastik midir? Bu konuda herhangi bir expertiz var mı?

Genelleme yaparak neyi amaçlıyorsun? Bu durum her petlas kullanıcısının çok yüksek ihtimalle karşılaşacağı bir durum mudur ki, genelleme yapıyorsun. Diğer lastik markalarını kullananların benzer durumla karşılaşma olasılıkları çok düşük müdür? Bununla ilgili bir istatistik verebilir misin?

Senli benli üslubunuza dikkat ederseniz sorularınızı memnuniyetle cevaplarım.
Yorum bağlantısı

Jinyu'da bile böyle bir şey görmedim ben  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Jinyu'da bile böyle bir şey görmedim ben :D:D

Jinyu lastik markası mı? [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

En azından kimse bilmediği için ha bire çamur atamıyorlar,atanı da pişman ediyorum  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En azından kimse bilmediği için ha bire çamur atamıyorlar

Bak bu doğru [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

Onlar gitsin önce don lastiği yapsın   :fiuw:

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bak bu doğru [emoji23][emoji23]

Cümlenin sonundakini unutmuşsun  :biggrin: Sende ürktün değil mi ?  :biggrin:

Onlar gitsin önce don lastiği yapsın 

Onlar kim ?

Yorum bağlantısı

Forumda en uzun süre Petlas kullananlardan birisiyim.2008 yılından beri çukura da düştüm keskin taşlı köy yollarında da kullandım ama yarılma, balon yapma gibi bir sorun hiç yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

0 km aldığımız Mercedes 250.km (ikiyüzelli) km.de motoru kol çıkardı..

İsteyen alır kullanır istemeyen başka markalara yönelir amaç soru öneri ve izlenimse bence son yazılanlar biraz amaç dışına çıkıyor.Lütfen birbirimizi kırmadan amaç dışına çıkmadan tartışalım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Cümlenin sonundakini unutmuşsun  :biggrin: Sende ürktün değil mi ?  :biggrin:

Onlar kim ?

Jinyu cular :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kullandınız mı hiç bu markadan ? Deneyiminiz var mı ?

Benim kuzenin komşusunun oğlunun bacanağı fabrikasında çalışıyormuş tırt diyorlar :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...