İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Benim kuzenin komşusunun oğlunun bacanağı fabrikasında çalışıyormuş tırt diyorlar :D

Benim'de kayınço Petlas fabrikasında çalışıyor,oda çok dandik alma enişte dedi,bende ona dedim ki sen kullandın mı hiç petlas ? Yoo dedi..O zaman boş konuşuyorsun dedim,her zaman kullanıcı yorumlarını baz almak en iyi yoldur..Oradan buradan boş bilgilerlere kafa doldurmaya meraklı bir milletiz. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Kullandınız mı hiç bu markadan ? Deneyiminiz var mı ? 

Sayın modum Sayon Abim benimki bi göndermeydi aslında lastikle alakalı bi sorunum yok  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sayın modum Sayon Abim benimki bi göndermeydi aslında lastikle alakalı bi sorunum yok  :)

Öyle bir yazdınız ki sonunda birisi çıktı dedim...Ama yanılmışım...

Lütfen gönderme yapacağınız noktayı iyi belirleyiniz Hocam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Öyle bir yazdınız ki sonunda birisi çıktı dedim...Ama yanılmışım...

Lütfen gönderme yapacağınız noktayı iyi belirleyiniz Hocam.

Mehmet Hocama alıntı yapmıştım aslında. Çünkü don lastiği mevzusunu o biliyordu. Markayla bir sorunum veya eleştirim yok yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim'de kayınço Petlas fabrikasında çalışıyor,oda çok dandik alma enişte dedi,bende ona dedim ki sen kullandın mı hiç petlas ? Yoo dedi..O zaman boş konuşuyorsun dedim,her zaman kullanıcı yorumlarını baz almak en iyi yoldur..Oradan buradan boş bilgilerlere kafa doldurmaya meraklı bir milletiz. :)

Petlas'tan emekli kayınbabam var, erkek, 1 tane.

O Petlas'ın geçirdiği evrimi arada sırada anlatıyor. Bir lastik üretimi için kaç tane test, kaç tane denetim yapıldığından bahseder hep.

Şu an Petlas'ın lastiklerinin kalitesinin geldiği nokta yadsınamaz.

Yorum bağlantısı

O Petlas'ın geçirdiği evrimi arada sırada anlatıyor. Bir lastik üretimi için kaç tane test, kaç tane denetim yapıldığından bahseder hep.

İşte bize bunlar lazım Emre,googledan kopyala yapıştır yapanlar çok. :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İşte bize bunlar lazım Emre,googledan kopyala yapıştır yapanlar çok. :)

:) Abi internette forumlarda o kadar çok bilgi var ki hepsine inanmaya kalksak yalan yanlış her şeye de inanacağız ;)

Bu kadar bilginin olduğu bir ortamda kirli ve/veya eski bilgi olması normal.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kayınbaban erkek mi? İlginç... :hahahoho:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Sadece 1 kişinin ilgisini çekmesi daha da ilginç geldi  :D

Emre benimde dikkatimi çekti ama,bozuntuya vermedim  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hiç kaçırmazsın böyle gafları[emoji23]

Kaçırmam da adaş, gaf mı tam emin değilim. ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Ayyıldırım

İyi günler.

Petlas imperium pt535 4 mevsim lastik almaya karar verdim ama daha önce bu lastiği kullanmış olan kişilerin yorumları da önemli benim için.

Şuan fusionumun üzerinde 5 yıllık petlas pt515 var. Nerdeyse bitik durumdalar.

Tam yaz lastiği almak istemiyorum. Kışında araca çok binen veya uzun yol yapan birisi değilim.

Bulunduğum şehir 4 mevsimi de yaşayan bir şehir.

Fiyat performans olarak en iyi seçenek petlas gibi görünüyor.

Nasıldır sizce pt535 ?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

pt535 gibi 4 mevsim lastikleri aslında yazlık lastikler. Ancak, desen olarak biraz daha esnetilmiş, kılcal kanallar artırılarak daha iyi tutunma hedeflenmiş fakat, tüketim etiketi (E) kötü bir lastik. Kışın çok fayda sağlayacağını zannetmiyorum. Kışın çok kar yağdığında aracını kullanmıyorsan, pt515 veya pt525 tavsiye ederim. Özellikle pt525 progreen düşük yuvarlanma direnciyle yakıt tasarrufu odaklı bir lastik...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Maviş

Şu lastiği kullanan var mı tavsiye eder misiniz?

http://www.petlas.com.tr/lastik.php?id=7

2011 ve 2012 üretim tarihli olanları 4 kış sezonu kullanıyorum. 2011 üretim tarihli olan 2 tanesini 10 gün önce 2015 üretimlilerle değiştirdim. Desenlerinin hepsi aynı. 

Hiç bir sıkıntı yaşamadım Ankara'da.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

2011 ve 2012 üretim tarihli olanları 4 kış sezonu kullanıyorum. 2011 üretim tarihli olan 2 tanesini 10 gün önce 2015 üretimlilerle değiştirdim. Desenlerinin hepsi aynı. 

Hiç bir sıkıntı yaşamadım Ankara'da.

Ankara da bi sıkıntı yaşamadıysanız Samsun da bana rahat rahat gider o zaman,diğer markalar pahalı geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

İki gündür yağan karda, 3. sezonunu geçiren Petlaslar ile yapmış olduğum testlerde, fazlasıyla memnun kalmaya devam ediyorum. Aracın sadece alt şasenin kara oturduğu yerler hariç tıkanma olmadı.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Geçen kış sıfır aldım kullandım, bu kışda kullanmaya devam ediyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım, iyiki almışım dedirtti bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Şafak Ertürk

Runflat lastik üretimi hangi yılda başladı acaba? Bende 46/14 üretim olan Petlas Snowmaster W651 215/55 R17 lastik var. Bu lastik runflatmidir? Ya da nasıl anlarız.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Arabayı alalı 3 ay oldu sayılır, aldığımda 2 aylık lastikler vardı Petlas marka.. Çok memnunum, sadece parkeli yollarda giderken fazla ses veriyor aracın içine. Onun dışında bence kusursuz..

Tabi yerli malı olması da cabası..[emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...