İçeriğe Yönlendir

Yokohama Lastikleri İçin Soru, öneri Ve İzlenimler

Halil Gümüş

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

RF yada takviyeli yanak çok faydalı bence kaldırıma yanaşırken çok rahat oluyor.Jantların sürtünmesi engellediği gibi bozuk yollarda balon olmama konusunda çok faydası var.Michelier ile bende hep balon olurdu.

Lastik olarak hakikaten c-max de çok memnun kaldım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Diş derinliği tek başına bir kriter değildir, yol tutuşu derinliğe bağlı olarak iyileşmeyebilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Kılıç2

yaklaşık 1 aydır lastik arayışı içinde idim,bir önceki aracım 94 orta kasa toyotada michelin vardı,hem süper sessizdi,hem gerçekten yakıt konusu güzeldi,şimdi focus ghia aracıma 195/60/15--88H ebat lastik için yokohama ya karar verdim,inşallah yanılmamışızdır, aslında gönlüm goodyear da (navigasyon hediyesi yüzünden)

özetle yokohama nın hangi modelini alsam acaba? ayrıca 4 mevsim lastiği hikayesi hala devam ediyor,bende 4 mevsim almayı düşünmekteyim. Ne dersiniz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bilerek sordumi zira bilnçsiz lastik satıcıları yüzünden dilimize yerleşen 4 mevsim lastiği terimi asılsız. 4 mevsim lastikleri vardır, sınırlı markada tek modeldir, genelde evin 2. arabalarına takılır, az kullanılan ve her koşulda yolda kalabilecek , 2 ayrı lastik masrafı yapılmayacaklara takılır. Zira yurt dışında kışın, yaz lastiği ile trafiğe çıkılmaz.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1000 lastikten ancak biri dörtmevsim lastiğidir.

Yorum bağlantısı
Serkan Kılıç2
Benim gözümde 4 mevsim lastiği hikayedir çünkü kışın kış,yazın yaz lastiğinin performansını vermez...Yokohama lastikleri fazla tanınmamasına rağmen çok kaliteli lastiklerdir fakat son zamanlarda fiyatları çok çok yükseldi...Bence goodyear+infiniti hd kampanyasını kaçırmayın,pişman olmazsınız...illaki kar lastiği diyorsanız önlere goodyear ug7-8 arkalara yazlık lastik alın.

teşekkürler hocam,en mantıklısı sanırım goodyear +pıranha ınfınıty navigasyon (sonuçta lastikler 500 TL ye geliyor.)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ayhan Şentürk

195 50 15 ''H'' serisinde istenilen lastiği bulmak zor fakat araştırırken yokohama c drive'da 195 50 15 82H olduğunu gördüm. Yılda 10bin km bile yapmıyorum. Bu yüzden benim için km performansı önemli değil. Araştırmalarım sonucu konfor ve sessiz olduğunu gördüm. Tam karar vermedim ama bu lastiği listeme ekledim.

Şuan ikisinin arasındayım,

michelin pilot exalto ve yokohama c drive.

Benim için önemli olan uzun km ömrü yerine, aşağı yukarı 4 yıl ve min 40 bin km formunu çok fazla bozmayıp konfor ve sessizliğini kaybetmesin yeter. 40bine kadar dişleri bitmesi önemli değil. Zaten genelde yağışsız havalarda kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

birçok toyota ve hondada yokohama lastiklerini görüyorum. japonlar birbirlerini tutuyor :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bu yazdıklarınla tam yokohamayı tarif etmişsin,bence exaltoya okadar para vermeye değmez,ayrıca yokohamayı yağmurda kullan,karda kullan hiç fark etmez,c drive seni fazlasıyla tatmin eder bence...

Ben 3 sene önceki adac testlerine bakarak almıştım. Tek kusuru vardı testeki değerlendirmede katettiği mesafede en kötü puan verilmişti. Diğer puanlamaların çoğunda en iyisi idi. Benide ıslak kuru yol performansı ve sessizlik ilgilendiriyordu. Bir kere daha dünyaya gelsem 20 tane arabam olsa hepsine C drive takardım. Şimdiye kadar hiç bir markanın lastiği bunun gibi 42,000 de dahi ilk günkü performansı vermemişti.Test verilerine göre 40,000 de atarım diyordum hala 5mm diş var. 1mm daha kullanır 2012 yazındada fiyatlar düşükken yenisini alırım. Kullanma fırsatım olursa diğer lastiğimde Nokian olacaktır...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

195 50 15H exaltoyu 155 TL'ye buldum ve exaltoyu henüz çok fazla araştırmadım: ama benim aradığım lastik yokohama c drive gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

195 50 15H exaltoyu 155 TL'ye buldum ve exaltoyu henüz çok fazla araştırmadım: ama benim aradığım lastik yokohama c drive gibi gözüküyor.

C drive burada 157 tl.aynı para , Bursada bulunurmu bilemiyorum. İstanbuldada internet ortamında satış yapan bir burası var. Kargo sökme takma balansta ilave yük getirecek size.

İkisinide araştırın biraz daha son kararı öyle verin. Yokohama Türkiyede aman aman satılan ve bulunan bir lastik değil. Neticede diğeride michelin çin malı değil...

http://www.e-lastikjant.com/?mgz=11&urunid=2517

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

195/55 15 ölçülerinde exalto pe2 dekullandım,yoko. c driwe da kullandım,kesinlikle exalto tavsiye etmem,c driwe ıslakda,kuruda,konforda ve ömürde her türlü exaltodan daha üstün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

195/55 15 ölçülerinde exalto pe2 dekullandım,yoko. c driwe da kullandım,kesinlikle exalto tavsiye etmem,c driwe ıslakda,kuruda,konforda ve ömürde her türlü exaltodan daha üstün.

Hay ağzına sağlık. Dünyada yanlız kalmamışım. Bir benmi memnun olarak kullanıyorum bu lastikleri diye komplex gelmeye başlamıştı :dribble:

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Yokohama a drive serisini 4 yıldır kulanıyorum.Bu sene yazın son kez taktım.İlk 3yıl performansı iyiydi ama 30 binden sonra tat vermedi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hay ağzına sağlık. Dünyada yanlız kalmamışım. Bir benmi memnun olarak kullanıyorum bu lastikleri diye komplex gelmeye başlamıştı :dribble:

Yalnız böyle yorumlar yazarsak ben alana kadar bu lastiğin fiyatı 2 ye katlar. Forumun çok takipcisi var :) :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Bursa'da araştırmaya başlıyayım. Araştırırken aynı zamanda arabanın üzerindeki 15000 km'deki ER300'ler için lastik ihtiyacı ihtiyacı olan birini bulmam lazım. :)

Bir briçstoncuyu kayıp mı ediyoruz yoksa ? :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bir briçstoncuyu kayıp mı ediyoruz yoksa ? :)

Daha önce goodyear kullandım, güzel lastikti ama 50 yanakta sağlam bir lastik arayışına girdim. ER300 aldım. Evet sağlam, güvenli bir lastik. Kolay kolay balon yaptıramassınız, parçalayamassınız. Sert çukurlarda dahi yanaklarda en ufak bozulma yapmadı. Reklamlarda dedikleri gibi emniyetli lastik. Kuru yolda nasıl yol tutuyorsa ıslaktada en az okadar yol tutuyor. Hatta kuruya göre fren performansı daha iyi ama nedense kendi arabamda kuruda istediğim fren performansını alamadım. İşin konfor kısmı biraz daha ağır basınca, arabamdada mecburen 50 yanak kullanmam gerektiği için daha yumuşak hamurlu lastik arayışına girdim. 50 yanakta pek konfor aranmaz ama kötünün iyisini bulmak lazım :)

205 55 , 205 60 lastik ile 195 50 lastik arasında epey yanak farkı var. Yanak problemi olmayanlar için ER300 güzel bir lastik. Çevremde kullananlarda memnun. Lastik ebatım büyük olsa ER300'ü tekrar düşünürdüm. Devamlı gazlayanlar içinde güzel lastik. Km performansı güzel ve ısındığında daha performanslı oluyor. Ben 68 hp fiesta ile pek ısıtamıyorum :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bugün yokohama nın en büyük bayisi olan sağlamlastik sahibi Ali Sağlam ile uzun bir konuşma yaptım. Cdrive2, cdrive1 den daha sessizleşmiş ve bundan çok daha memnun kalacaksınız dedi. Şu ana kadar c drive 1 den zaten memnundum demekki bir sonraki lastiğim şimdiden belli olmuş oldu...

Ali Bey, 43,000 km dir kullanıyorum 5 mm diş derinliği var ve hala performansından çok memnunum deyince inanamadı ve benim ile mutlaka tanışmak istedi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

testlerde çok iyi sonuçlar almıştı, yalnız 2 senedir rakamları da bayağı sağlam arttı.....

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

testlerde çok iyi sonuçlar almıştı, yalnız 2 senedir rakamları da bayağı sağlam arttı.....

Demekki kullanan sayısıda artmaya başlamış ve tüketici tavsiyesi çoğaldıkça satışlarda otomatikman etkileniyor...

Yorum bağlantısı
Harun Sayın

benim aracta michelin nin yan ürünü kleber marka lastikler var, hiç memnun değilim.

ses konusunda berbatlar zaten, yazlıklarıda kışlıklarıda.

4 sene önce uno marka arabam vardı, ve yokohama lastiklerinden 4 mevsim olanlarından taktırmıştım dört lastiğide.

uno bile 97 model mondeodan sessizdi yokohama lastik sayesinde.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende yokohama düşünmeye başladım ama birkaç bayiyi telefonla arayıp görüştüm. Ellerinde yokohama c drive 2 195 50 15 yokmuş. Bursa'daki bir bayi 2. ayın başında lastiklerin istanbula ineceğini ve oradan kendi bayilerine çekeceklerini söylediler. 160 TL gibi bir fiyatı var ve üretim yerine japonya dediler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...