İçeriğe Yönlendir

Yokohama Lastikleri İçin Soru, öneri Ve İzlenimler

Halil Gümüş

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Maslak Yokohama, 42. hafta 2012 için 175 Tl fiyat verdi.. Bu da güzel :)

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Maslak Yokohama, 42. hafta 2012 için 175 Tl fiyat verdi.. Bu da güzel :)

Geçen hafta 195/60/15 c drive AC02 için telefonda Ankardan 160 TL fiyat aldık, Samsun Bayii 180 TL fiyat verdi. 2013 üretimler 6.aydan sonra ancak gelirmiş.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçen hafta 195/60/15 c drive AC02 için telefonda Ankardan 160 TL fiyat aldık, Samsun Bayii 180 TL fiyat verdi. 2013 üretimler 6.aydan sonra ancak gelirmiş.

Buda öyle söyledi 2013 için. Ama AC01 ( Cdrive ) için 2013 elimde var dedi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çabuk aşındığından ve kısa sürede sertleştiğinden bahsediyorlar. Kullananlar ac02 için ne derler?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sami'de Yokohama sahibi artık.. 2012 47. Hafta C Drive 2 Ac002 4 Lastik 750TL'ye alım gerçekleşti...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

merakla beklediğim bilgiler...

1-kısa zamanda sertleşme var mı?

2-aşınma hızlı mı gerçekleşiyor?

3-yol tutuşu michelin ile karşılaştırınca nasıldır?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bugun taktiriyoruz bakalim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Özbek

AC02 denilen lastik C Drive 2 mi oluyor? 195 60 15 için 160 tl fiyat aldım.İçerisinde balans ve rot işlemi dahil. Ayrıca 15000-20000 ve 30000-35000 km arası tekrardan 2 balans işlemi de ücrete dahilmiş.Ne dersiniz?...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

AC02 denilen lastik C Drive 2 mi oluyor? 195 60 15 için 160 tl fiyat aldım.İçerisinde balans ve rot işlemi dahil. Ayrıca 15000-20000 ve 30000-35000 km arası tekrardan 2 balans işlemi de ücrete dahilmiş.Ne dersiniz?...

Hayırlı olsun derim. Ancak üretim tarihine bakmayı unutmayın.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Ben 3 ay once 180den almistim ayni lastigi 160 iyi fiyat

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ben 2001 yılında sahibi olduğum Tipo ma ustamın tavsiyesi üzerine taktırmıştım.Şu ana kadar almış olduğum araçlarımda çeşit çeşit lastikler vardı ancak lastik değişimi yapacağım zaman Yokohama tek tercihimdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ekim 2008 yılında aldığım ilk nesil c drive 50,000 km.yi tamamladı. 4,5 yıl sonra 5 mm diş derinliği olmasına rağmen hafiften virajlarda yol tutuş problemleri başladı. Sanırım lastik takıldıktan sonra km sınırı olmaksızın 4 yıldan sonra sorun başlıyabiliyor lafı bir nebzede olsa doğru imiş. Daha çok rahat 15-20 k yol yapabilecek durumda olmalarına rağmen son zamanlarda arabayı az kullanmam nedeni 1-2 ay içinde değiştirmem gerekecek gibi görünüyor. Lastik yanaklarında hiç çatlak yok lastik tabanlarında çok hafif yarıklar oluştu ama rahatsız edecek boyutta değiller. Ve her şey den önemlisi hala yolda sessizler. Daha öncede yorumlarımda belirttiğim gibi Good year hariç her marka lastik kullandım (en çok Michelin 3 takım). Şİmdiye kadar her yönden en çok memnun kaldığım lastik bu oldu. ekteki Adac testinde ıslak 1,7 puan ve kuru 1,4 puan ile yol performansı en iyi lastik C drive 2 .Aşınma notlarını (Bence bu not Almanların palavrası daha önceki fabrikasyon  P 7 den daha iyi durumdalar heleki micnelin ve conti ile mukayese bile edilmeyecek kadar lastikler daha iyiler) kabul etmez isek en iyi yol performans gösteren lastik şimdilik bana göre yine Yokohama.

Bu arada lastikleri 35 k da ön arka yaptırdım 45 k dada balans yaptırma ihtiyacım oldu.

Yazı  merak edenler için tamamen kişisel edindiğim tecrübe bilgileri içerir sade bir vatandaşın kullanıcı yorumlarıdır...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yavuz42

Ekim 2008 yılında aldığım ilk nesil c drive 50,000 km.yi tamamladı. 4,5 yıl sonra 5 mm diş derinliği olmasına rağmen hafiften virajlarda yol tutuş problemleri başladı. Sanırım lastik takıldıktan sonra km sınırı olmaksızın 4 yıldan sonra sorun başlıyabiliyor lafı bir nebzede olsa doğru imiş. Daha çok rahat 15-20 k yol yapabilecek durumda olmalarına rağmen son zamanlarda arabayı az kullanmam nedeni 1-2 ay içinde değiştirmem gerekecek gibi görünüyor. Lastik yanaklarında hiç çatlak yok lastik tabanlarında çok hafif yarıklar oluştu ama rahatsız edecek boyutta değiller. Ve her şey den önemlisi hala yolda sessizler. Daha öncede yorumlarımda belirttiğim gibi Good year hariç her marka lastik kullandım (en çok Michelin 3 takım). Şİmdiye kadar her yönden en çok memnun kaldığım lastik bu oldu. ekteki Adac testinde ıslak 1,7 puan ve kuru 1,4 puan ile yol performansı en iyi lastik C drive 2 .Aşınma notlarını (Bence bu not Almanların palavrası daha önceki fabrikasyon  P 7 den daha iyi durumdalar heleki micnelin ve conti ile mukayese bile edilmeyecek kadar lastikler daha iyiler) kabul etmez isek en iyi yol performans gösteren lastik şimdilik bana göre yine Yokohama.

Bu arada lastikleri 35 k da ön arka yaptırdım 45 k dada balans yaptırma ihtiyacım oldu.

Yazı  merak edenler için tamamen kişisel edindiğim tecrübe bilgileri içerir sade bir vatandaşın kullanıcı yorumlarıdır...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

Test sonuçlarına göre Dunlop,Pirelli p7, Yokohoma cdrive 2 fiyatına göre performansı iyi bence. + ve - lerine bakmak lazım.

C drive 1 kullanıyorum. 3 yıl oldu lastikte sertlik hissediyorum aşınmalar mevcut. Ön arka rotasyon yaptık. Kışa doğru değiştirir miyim bilmem?

2 farklı sıfır jettanın üzerinde p7 ve hankook gördüm.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

merakla beklediğim bilgiler...

1-kısa zamanda sertleşme var mı?

2-aşınma hızlı mı gerçekleşiyor?

3-yol tutuşu michelin ile karşılaştırınca nasıldır?

1- Bildiğiniz tüm markalardan, daha geç sertleşme sorunu oluyor..

2- C drive testlerde uzun ömürlü olmamasından dolayı ciddi puan kaybediyor ama.. 4 Yıllık, yaklaşık 40000km. Yapmış 225x40x18 Yokohama Advan Sport V103 serisi Performans lastiklerimde 4mm dış derinliği vardı.. ( sert kullanırım)

3- Abi en basit soruda bu. Michelin ile benim yıldızım hiçbir zaman barışmadı.. Ciddi yol tutuş sorunu var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Özbek

Bende 2 aylık c drive 2 deneyimimden sonra izlenimlerimi aktarayım.Önceki lastiklerim  bridgestone turanza idi.4 yılı doldurunca bu lastiğe geçiş yaptık.Yaklaşık 2500 km yol yaptım.Yakıt sarfiyatı hissedilir derecede düştü.Yol tutuşundan mıdır bilmiyorum ama lastik asfalta yapışıyor sanki.Ani sağa sola hareketlerde araba konumunu devam ettirmek istiyor.Hızlı Viraja girişlerde savrulacak gibi hissediyorum. Yol sesi değişti.Daha boğuk bir ses gelmeye başladı.Ses azaldı da diyemem...Bu sorunum egsoztan da olabilir baktırmam lazım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Yılmaz

2009 model aracımdaki 20000 km yapmış lastiklerimi ilanda baya  bi beklettikten sonra nihayet 200 tl sattım ve üzerine 360 tl vererek yokohama Yokohama C Drive 2 1913 tarihli lastiklerimi aldım ve gerçekten çok memnunum anladımki ben bu markadan vazgeçemiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2009 model aracımdaki 20000 km yapmış lastiklerimi ilanda baya  bi beklettikten sonra nihayet 200 tl sattım ve üzerine 360 tl vererek yokohama 1913 tarihli lastiklerimi aldım ve gerçekten çok memnunum anladımki ben bu markadan vazgeçemiyorum 

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizde mondeo da kullaniyoruz bu lastigi. Nedense babam hic memnun kalmadim yol tutusu kotu, fren ve islak performansi kotu diye soyluyor.. Sasirdim bende.

Yorum bağlantısı
Serkan Yılmaz

c drive 2 modelleri zaten ıslak zemindeki asfaltta üstün tutunma özellikleri ile ünlüdürler ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...