İçeriğe Yönlendir

Falken Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Mevlüt Altuntaş

Merhabalar arkadaşlar bu hafta sonu yazlık lastiklerimi alacağım uzun araştırmalar sonucunda fiyat performans açısından şuan için en uygun alınabilecek lastik   

Falken SN832EC serisi  Yakıt tüketimi c ıslak zemin yol tutuşu a gösteriyor.  özelliklerine göre fiyat gayet makul. ama ilk defa kullanacağım için aklımda soru işaretleride yok değil ömrü nasıldır. yol sesi nasıldır. sizlerede sormak istedim.  falkenin bu modelini kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.  
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emrah Altun

Arkadaşlar arabanın pabuçlarını değiştirme zamanı geldi. Son yapılan gümrük zammından sonra görüyorum ki fiyatlar uçmuş durumda. Hal böyle olunca alternatif lastik markalarını araştırayım dedim. Aracımda şu anda Goodyear Efficient Grip Performance lastikler var. Bu lastiklerden 1 - 2 husus dışında memnundum fakat sıfır olanlarının fiyatları aşırı yükselmiş. 4 tane alınca da epey fark oluştu.

http://www.tyrereviews.co.uk/ sitesinde yapılan kullanıcı yorumlarına göre Falken ZE914 lastiklerin bendeki lastiklerden daha iyi performans gösterdiğini gördüm. Görüşler şu şekilde;

2017-05-07_1221.png

Goodyear için detaylar burada

2017-05-07_1222.png

Falken için detaylar burada

Goodyear ve Falken arasında 4 lastikte 120Tl gibi bir fark oluşuyor. Siz olsanız benim durumumda ne yapardınız?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Emrah bende ze 914 kullanıyorum. Şaşırtıcı şekilde performans veriyor. Tavsiye ederim

7c48e2803324d5a85a64a6336333313d.jpg

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
40 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Emrah bende ze 914 kullanıyorum. Şaşırtıcı şekilde performans veriyor. Tavsiye ederim

Buna sevindim abi 4 tane de ben sipariş ettim şimdi internetten.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakan Gürsu

Bende bugun 215 55 16 93V ze 914 taktırdım. Takma dahil 960 tl ye aldım. Falkeni Dunlup üretiyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
17 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Dunlop u da Goodyear üretiyoremoji3.png

Dunlop Japon değilmi ya.. bu iş ademle havva ya kadar gider. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
10 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Dunlop Japon değilmi ya.. bu iş ademle havva ya kadar gider. :)

Aslen İngiliz'dir ilk radial tubeless lastiğin mucididir kendileri. Japon Sumitomo Rubber Industries(SRI) halen %25 hissesine sahip geri kalan %75 aslan payı Amerikan The Goodyear Tire & Rubber Company ye ait.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Boga

arkadaşlar iyi akşamlari falken ze914 lastik alacağım

alacağım sitede maalesef 91v kalmadı. 205 55 r16 91 v yerine 91w taksak ne farkeder_? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Onur Boga yazdı:

arkadaşlar iyi akşamlari falken ze914 lastik alacağım

alacağım sitede maalesef 91v kalmadı. 205 55 r16 91 v yerine 91w taksak ne farkeder_? 

W daha dayanıklı bir lastiktir.. 

Yorum bağlantısı

eski aracımda falkenler iyi durumdaydı lastiği kestiler goadyer aldım araba çok değişti.  bir goadyer vs asla değil onu bilmek gerekir. 

özellikle yol tutuşu freni  zayıf arabalara tavsiye etmem şahsen 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
A. Yıldırım Yıldız

Ze914 225/40 18 ebatlarda fiyat/performans acisindan alabilecegim lastik icin baska bir baslikta sordugumda falkeni de onerdi arkadaslar. Bu ebatta ze914 nasildir? Yakit tuketim sinifi e gorunuyor. Simdi neresi oldugunu hatirlamiyorum ama, f ve a sinifi lastiklerde tuketim farki 1 litre/100 km yok gibi bir bilgi okudugumu hatirliyorum. Bu ne kadar dogrudur saglamasini yapabilecegim ciddi bir kaynak bulamadim. Lakin guncel fiyatlara gore continental, michelin, goodyear gibi markalara gore ciddi fark olunca insan lastigin toplam omru boyunca tuketimi dusununce aradaki satin alma maliyeti anlaminda farka deger mi dusunuyor ister istemez. Lastikler (ozellikle belirttig ebatlarda) hakkinda bilgi ve tecrubesi olan var mi? Ayrica bu siniflandirma meselesi icin sizlerin gorusu nedir? Tesekkur eder, hayirli geceler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
Harun Kocaçalışkan

225 45 17 taktırdım ben de bugün. İzlenimlerimi yazacağım bakalım neler olacak. Önceki yaz lastiklerim 2012 üretimi 205 60 16 Michelin Primacy 3 tü. Kışlıklar 205 50 17 Petlas'tı. Her iki lastikte de yüksek sürat olsun, yağmur olsun hiçbir kayma yaşamadım. Eğer bu Falken'ler kayarsa kötü demektir :biggrin:

rOb2AM.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Falken hakkında edindiğim bilgi ilk 6 ayında çok iyi ama sonrasında lastik sertleşiyor ve performansından eser kalmıyor. Nokian aldım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kormoran kışlık vardı arabayı aldığımda üstünde, yazlık bir set almamak için kendimi zor tutuyorum.. Falken kullanana tavsiyem ilk 5 km. lastikleri ısıtmazdı, dikkat etmekte fayda var. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

225 45 17 taktırdım ben de bugün. İzlenimlerimi yazacağım bakalım neler olacak. Önceki yaz lastiklerim 2012 üretimi 205 60 16 Michelin Primacy 3 tü. Kışlıklar 205 50 17 Petlas'tı. Her iki lastikte de yüksek sürat olsun, yağmur olsun hiçbir kayma yaşamadım. Eğer bu Falken'ler kayarsa kötü demektir :biggrin:

rOb2AM.jpg

kaça aldınız acaba?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
28 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Falken , Çankırı daki sumitomo fabrikasında üretiliyor. Yerli lastik ancak hammadde nereden geliyor bilemiyorum. 

https://www.sumitomorubberako.com.tr/v1/default.asp

Yönetim tamamıyla Japonların elinde keza üretim teknolojileri de öyle hedef kitle Avrupa odaklı ve hammadde bir kısım yerli bir kısım ithal.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Çelik

Lastik alınabilecek sitelerde Falken stokta yok. Sıkıntı nedir anlamadım. Yetiştiremiyor olabilirler mi? :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...