İçeriğe Yönlendir

Nasıl yıkamalı?

Ahmet Türkmen

Recommended Posts

Ahmet Türkmen

Eskiden beri kendim otomobil yıkama da sünger ve cilalı oto şampuan kullanırdım ama yaşlandığımdan mı dır ne dir artık bu yöntemle çok yoruluyorum. :D Kolay oluyor diye geçenler de oto yıkama fırçası aldım 5 Liraya. Bu gün de markete gidip oto şampuanı alıyım dedim. Marketteki reyon görevlisi arkadaş oto şampuanı ile sünger kullanmanız lazım dedi. Oto fırçası da olsa fırça çizer dedi. Sizler ne dersiniz? Araba da lacivert oluca... Fırçayı oto şampuanı ile de kullansak çizer mi? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin

Sefa abi bu kılcal cizikler pasta cila ile halledilir mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fırça ile yıkamada, Uzun vadede, koyu renkli araçlarda güneş altında belli olacak kılcal çizikler oluşacaktır. Ama yorgunluğu azaltır, aracın boya kondisyonuna yaşına bağlı olarak öncelik tercihi sizin. Bu kılcal çizikleri göremeyen bile çoktur bunu da belirtleim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin

Peki koyu renk araçlar da zamanla güneş yanığı olamaması için ne yapmalı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her boya güneşte solar.

Kırmızıda beklerken başka araçların kaportasına bakılmaz, ayıp :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Peki koyu renk araçlar da zamanla güneş yanığı olamaması için ne yapmalı ?

-Yazın gölgelik yerlerde parketmek.

-Doğal kumaştan yapılmış açık renk tente.

-Garajlı ev almak. :) (Benim seçimim)

-İskandinavya, Rusya yada Kanada'ya göçmek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin
-Garajlı ev almak. :) (Nerde o günler)

-İskandinavya, Rusya yada Kanada'ya göçmek. :)

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

aslında fırça en temiz yıkama yöntemi ama söylenildiğ gibi çizik konusunda başı çekiyor,sünger ikinci temizleme aracı çizik konusunda daha seçici,köpük ise çizik yok ama temizlikte yok anlamına geliyor.

Yorum bağlantısı
Tayyar Karahan

Bende fırça yerine sünger tercih ederdim fakat bir arkadaşım bana değişen birşey olmadığını sünger ile temizlemenin daha riskli olduğunu söyledi bana da mantıklı geldi, süngerle yıkarken aracın üstündeki taş ve toz tanecikleri süngerin gözeneklerinde hapsolup süngerle beraber arabanın üstüne harita çizer demişti yani fırçaya devam hem fazla yormuyor ... :)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
-Yazın gölgelik yerlerde parketmek.

-Doğal kumaştan yapılmış açık renk tente.

-Garajlı ev almak. :) (Benim seçimim)

-İskandinavya, Rusya yada Kanada'ya göçmek.

-herkes gölgelik yere koyduğundan araç risk altında oluyor:)

-Eğer aracın üstünde toz varsa rüzgarda tente aşağı yukarı araca vurarak zımpara etkisi yapıyor:)

-Garaj girişi darsa kesin bi akşam ufak bi sürtünme yaşanıyor:)

-Kar yağdığında tuzlama çalışmalarında aracın çamurlukları tuzla doluyor:)

Satılık Connect :)

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

bide yeni bişey duydum, arıyormuşsunuz motorla pizza getirir gibi gelip arabanızı yıkıyorlarmış :) hemde susuz diyor :)

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Zımpara olmasın :)

:D

linkini veriyim reklam gibi olmazsa yıkamacı

Eğer güzel temizliyorlarsa yıkamacıya gitmediğimiz için benzin parasıdan da karda oluyoruz :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Eskiden beri kendim otomobil yıkama da sünger ve cilalı oto şampuan kullanırdım ama yaşlandığımdan mı dır ne dir artık bu yöntemle çok yoruluyorum. :) Kolay oluyor diye geçenler de oto yıkama fırçası aldım 5 Liraya. Bu gün de markete gidip oto şampuanı alıyım dedim. Marketteki reyon görevlisi arkadaş oto şampuanı ile sünger kullanmanız lazım dedi. Oto fırçası da olsa fırça çizer dedi. Sizler ne dersiniz? Araba da lacivert oluca... Fırçayı oto şampuanı ile de kullansak çizer mi? Teşekkürler...

Öncelikle 8 yaşında bir araca bu kadar itina ettiğiniz için sizi tebrik ederim. Evet sünger işi insanı çok yoruyor, Fırça kıl cinsine göre değişiyor yumuşak olmasına özen gösterin..Bende ilk dönemler çok özeniyordum ama bir süre sonra mecburen yıkama işini dışarıda yaptırmaya başladım.. :)

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Hakan'a katılıyorum...

Her şey çarpana kadar ;)

Sıtkınızın sıyrılması ile arabanızın temizlenmesi arasında ters orantı vardır. :)

Yorum bağlantısı
Orhan Zengin

Peki eldiven şeklinde olan peluşlar var.Bunlar için ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Biz arabayı sıfır aldık bir hafta sonra yumuşak fırça ile yıkadık güneşte bir baktık ki her taraf yuvarlak yuvarlak çizik. O gün bu gündür fırçalamaya devam bütün çizikler birleşince hiç çizik görünmeyecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Peki eldiven şeklinde olan peluşlar var.Bunlar için ne dersiniz?

bence süngerden iyi.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bebe şampuanı ılık su sünger vee hünerli eller...Lastik,jant parlatıcı,motor temizleme spreylerii vee cillop gibi yıkanmış araç :D

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Biz arabayı sıfır aldık bir hafta sonra yumuşak fırça ile yıkadık güneşte bir baktık ki her taraf yuvarlak yuvarlak çizik. O gün bu gündür fırçalamaya devam bütün çizikler birleşince hiç çizik görünmeyecek.

:D

Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas

Bende dışarda fırçasız yıkama yaptırıyorum.Yanlız içimden bir ses uzun vadede sıkıntı yaratacak dediği için çok sık yıkamaya sıcak bakamıyorum.Belki bir sorun olmaz ama nedense içim çok rahat değil.Kendim yıkamayı denedim polisac süngerle birkaç kez ama oda çok yorucu.Yıkamacılara seyrekde olsa devam.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Adem Şentürk
Eskiden beri kendim otomobil yıkama da sünger ve cilalı oto şampuan kullanırdım ama yaşlandığımdan mı dır ne dir artık bu yöntemle çok yoruluyorum. :lol2: Kolay oluyor diye geçenler de oto yıkama fırçası aldım 5 Liraya. Bu gün de markete gidip oto şampuanı alıyım dedim. Marketteki reyon görevlisi arkadaş oto şampuanı ile sünger kullanmanız lazım dedi. Oto fırçası da olsa fırça çizer dedi. Sizler ne dersiniz? Araba da lacivert oluca... Fırçayı oto şampuanı ile de kullansak çizer mi? Teşekkürler...

Merhaba Ahmet Bey

Bende aynı dertten müzdaribim. Siyah focusumu park ettiğim işyerimde bahçe sulaması için kullanılan otomatik fiskiyenin kurbanı oldum. Fırçasız basınçlı su ile yıkatıyorum ancak sol taraftaki küçük kireçli su lekelerini bir türlü çıkaramadım. Basınçlı su ile yıkatırken özel bir şampuan kullanmayı düşünüyorum. Bu şampuan yıkarken boyayı da beslesin çizmesin hemde küçük lekelerden kurtulmamı sağlasın. Arkadaşların belki tavsiye edebileceği markalar vardır diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...