İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Yakıt Tüketimi

Turgay Yüksel

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Artık pompalarda, tabanca yerine takıldıktan sonra, plaka girilmeden, miktar sıfırlamadan yakıt akmaya başlamaz diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Artık pompalarda, tabanca yerine takıldıktan sonra, plaka girilmeden, miktar sıfırlamadan yakıt akmaya başlamaz diye biliyorum.

o halde benim aracın depo 67 lt alıyor

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Ben de yukarıda onu söylemiştim. Artık çok zor.

abi söylemeden edemeyeceğim bebişleri ALLAH bağışlasın pek bi tatlılar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
o halde benim aracın depo 67 lt alıyor

Bence hala değil.. :bambam:

Pompanın mühürü kırık ise, 55 litreyi 67 litre olarak satmak için 15 saniyelik bir operasyon yeterli olur :bambam:

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Bence hala değil.. :bambam:

Pompanın mühürü kırık ise, 55 litreyi 67 litre olarak satmak için 15 saniyelik bir operasyon yeterli olur :bambam:

eğer bunların deposu kesinlikle 61.5 ise 67 litre almayacağı kesinse ( rezil olmayalım sonunda) gidip dayanayım benzin istasyonuna göstereyim fişini litresini geri alalım hakkımızı ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Yapabilirsin.Arabanın teknik özelliklerini gösteren kullanma kılavuzunuda yanınıza alın.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mondeonun deposu 61.5 litre benzin alır,gerisi pompacının maharetine kalmış. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Mondeonun deposu 61.5 litre benzin alır,gerisi pompacının maharetine kalmış. :p

bugün itibari ile tekrar benzini fulledim ayrıca benzin istasyonu ile tekrar görüştüm onlarda ford yetkili servisini aramışlar deponun 62 litre alabileceğini ağzına kadar dolumlarda 67 lt ye kadar alabileceğini söylemişler.bende BİR HIŞIMLA tekrar başka tanıdığım bir benzin istasyonunda fulledim netice tam 65,560 lt benzin geldi yol bilgisayarımda yapacağım km 28 gösteriyordu bunun mantıklı bir açıklaması varmıdır yoksa bizim depomu genişledi:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merakımdan , hiç o kadar bitirmem ama depoyu bitirip deneyeceğim, 1-3 litre fazla alaibilir ama tabana kadarda bitmezki bu benzin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo ile bu tür testlerim olmadı...

Focus zamanında 55 litre depoya en fazla 55 litre benzin almıştım.. (Kapağa kadar doldurmak şartıyla)

Yorum bağlantısı
Ertan Toker

ben şahsen takdırdım lpg ama arıza çıkardı ondan sonra eğer benzinde ekonominizi zorlamıyorsa taktırmayın derim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

98 Mondeo GHIA (Düz Vites) aracımla, uzun yolda defalarca denedim. 63-64 lt benzinle 110 km gidebiliyorsunuz.

Şehiriçinde ölçüye vurmak zor biraz. Güzergaha, iklime ve trafik sıkışıklığına göre çok fark ediyor.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
98 Mondeo GHIA (Düz Vites) aracımla, uzun yolda defalarca denedim. 63-64 lt benzinle 110 km gidebiliyorsunuz.

Şehiriçinde ölçüye vurmak zor biraz. Güzergaha, iklime ve trafik sıkışıklığına göre çok fark ediyor.

Acaba 1100 mü demek istediniz ,anlamadımda kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Mondeo nun deposu 61.5 litredir .Ama tam boşken boğazına kadar benzin basarsanız,depo girişi ile deponun en üst kısmı arasına en fazla 2 litre benzin alsa gene 67 litreleri bulmaz.Ayrıca 65 küsür litre benzin aldım diyorsunuz ,demekki arabada hiç benzin kalmayana kadar gidiyorsunuz demektir. ki bu çok sakıncalı.

Benim rekorum ise ,lamba yandı ve 58.5 litre benzin aldım .Gittiğim yol ise 1120 km .

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de bir 99mondeo sahibiyim. Kayseri-İstanbul 800 km yolu 7,04 lt/100 km ile geldik. Burada da brc sırlaı lpg sistemi takıldı. Ortalama lpg tüketimi 10,5 lt/100 km. Ben acemi sayılırım ve araçla hem kardeşim hem de babam eğitim yapıyorlar. Özellikle yokuşlarda dur-kalk eğitimi yapıyoruz. Sürekli ben kullansam bunu 1 litreye yakın aşağı çekerim.

Şunu da eklemeden bitirmeyeceğim. Mondeo süper araç.

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Mondeo nun deposu 61.5 litredir .Ama tam boşken boğazına kadar benzin basarsanız,depo girişi ile deponun en üst kısmı arasına en fazla 2 litre benzin alsa gene 67 litreleri bulmaz.Ayrıca 65 küsür litre benzin aldım diyorsunuz ,demekki arabada hiç benzin kalmayana kadar gidiyorsunuz demektir. ki bu çok sakıncalı.

Benim rekorum ise ,lamba yandı ve 58.5 litre benzin aldım .Gittiğim yol ise 1120 km .

söyleminize göre benzinde 147 tl yakıyor aracınız...

benzin ise ışık yandıktan bir müddet sonra aldığımda 59 lt civarı almıştı en son aldığımda bilgisayarda 25-30 km yol gösteriyordu ve 67 lt aldı hiç benzin kalmayana kadar gitsem araç sanırım gitmez:)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ayhan Körçoban

arkadaşlar 96 model 2.0 hb mondim var aracımın lpğ li şehir içi ve dışı yakıt sarfiyatı ne olmalı.yakıt düşürmek için ne yapabilirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar 96 model 2.0 hb mondim var aracımın lpğ li şehir içi ve dışı yakıt sarfiyatı ne olmalı.yakıt düşürmek için ne yapabilirim

Ne kadar yakıyorsunuz ki.. ?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)
söyleminize göre benzinde 147 tl yakıyor aracınız...

benzin ise ışık yandıktan bir müddet sonra aldığımda 59 lt civarı almıştı en son aldığımda bilgisayarda 25-30 km yol gösteriyordu ve 67 lt aldı hiç benzin kalmayana kadar gitsem araç sanırım gitmez:)

Alıntı yaptığınız yazıların tarihlerine de dikkat ederseniz iyi olur...o yazılan tarihte benzin 2.73 lira idi ve anlattığım olay ise bu fiyattan daha az bir fiyat olduğunda yaptığım bir ölçümdü...

Şu an benzinin fiyatı:4.18 lira...

Ayrıca hiç benzin kalmayana kadar gitmek benzini bitirmek ve yolda kalmak demektir... benzin deposundaki yanacak olan motorun fiyatlarınıda merak ederseniz yardımcı olurum...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Körçoban
Ne kadar yakıyorsunuz ki.. ?

şehir içi 35kr kmde şehirler ararsı daha bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Hüseyin Gelici

otomatik mondeo mk2 2000 motor

Son tüketim hesabım 1 Temmuz Çanakkale şenliklerine

Ayvalık tan Geliboluya gidiş dönüş

ekonomik sürüş ihtiyaç duyduğum zamanlarda sport

510 km

tamamı gaz

90 tl

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Benim Çanakkale gezisi tüketimim ortalama 7,5 litre lpg oldu.

Bozuk bu araba :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...