İçeriğe Yönlendir

2004 Focus Ghia'ya eklentiler

Murat Dere

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
:s kahveci masa örtüsünün altına sünger döşüyordu dedim kalanı atma bana lazım ;) ben o süngerden yaptım . ama yazın güneşi yiyince baktım o da orjiali gibi toz haline gelmiş.
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
:s kahveci masa örtüsünün altına sünger döşüyordu dedim kalanı atma bana lazım ;) ben o süngerden yaptım . ama yazın güneşi yiyince baktım o da orjiali gibi toz haline gelmiş.

kahveye gitmek için daha erken değilmi yahu :):p

Yorum bağlantısı
Murat Dere
:fiuw: kahveci masa örtüsünün altına sünger döşüyordu dedim kalanı atma bana lazım :good1: ben o süngerden yaptım . ama yazın güneşi yiyince baktım o da orjiali gibi toz haline gelmiş.

Ehehe, Mustafa, benim yaptığım uygulamayı bir daha gözden geçirmeni tavsiye ederim. O günden beri kazık gibi duruyor. Ford'dan güzel yapmışım. ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Dere
(düzenlendi)

Şimdik...

Daha önce şurada yaptığım gösterge tablosu beyaz led çalışmasını değiştirdim. İki yanında ve tepesinde birer led olan lambalardan almıştım:

01.JPG

Önce küçük olan yanlardaki ledleri 1210 SMD ledlerle değiştirdim. Tepedekileri ellemedim. Soldaki büyük, sağdaki küçük ledli:

02.JPG

O da yetmezdi ve yetmedi; boş olan diğer taraflara da 1210 smd ledlerden yapıştırdım ve yandakilerden paralel çekerek lehimledim. Böylece dört tarafa da ışık vermesini sağladım:

03.JPG

Yanar hali şöyle (hareket için kusura bakmayın):

04.JPG

Ve şöyle:

05.JPG

Ve şöyle:

06.JPG

Sonunda elimde 5 adet dört tarafa ve tepeye ışık veren T5 ledler oldu:

07.JPG

08.JPG

Gösterge paneline takınca oluşan sonuç ise tahmin ettiğim gibi oldu. Şimdiye kadar yaptıklarımın en iyisi. Yine de az da olsa bölgesellikler kaldı ama onlarla daha sonra uğraşırım. Tembelliğim geçince.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ellerine sağlık :) ben lcd in altındakini de beyaz ledle değiştirdim daha teknolojik bir yeşil yanıyor :) hehe

bu arada o woofer ın üzerinde gri bir örtü mü var toz mu o :D;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
ellerine sağlık :) ben lcd in altındakini de beyaz ledle değiştirdim daha teknolojik bir yeşil yanıyor :) hehe

bu arada o woofer ın üzerinde gri bir örtü mü var toz mu o ;):)

Ehem, şey... Gri örtü var da üstü toz gibi görünüyor... :D

Aklımdaki yeni yöntemde lcd altı üstü kalmıyor Anıl'cım. Az bekle... :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
OOooo ben niye görmemişim bu konuyu :D

Kazasız belasız sürüşler Murat hocam..:D

Eyvallah Erkan'ım. 19. sayfaya git, yaptığım her şey orada. Ya da reklam kokan www.muratdere.com.tr adresine de gidebilirsin. :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Ehem, şey... Gri örtü var da üstü toz gibi görünüyor... :D

Aklımdaki yeni yöntemde lcd altı üstü kalmıyor Anıl'cım. Az bekle... :D

merakla beklemedeyim benimle de paylaş abi mutlaka bende düzeltiyim o kısmı ... bu arada ben ön göğsü söktüm teybi falan beyaz yapmak için fakat fan kontrol kısmını beyaz yapmak imkansız sanırım siyah boyanın altına bir kat yeşil boya sıkmışlar gözükmeyen bir yerini deldim matkapla o yeşil boyayı kazımakta imkansız orayla ilgili bildiğin bir çözüm varmı? klima düğmelerini beyaz yapmak kolay saat kolay teyp kolay ama fan kontrol düğmeleri çok zor sanırım...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
merakla beklemedeyim benimle de paylaş abi mutlaka bende düzeltiyim o kısmı ... bu arada ben ön göğsü söktüm teybi falan beyaz yapmak için fakat fan kontrol kısmını beyaz yapmak imkansız sanırım siyah boyanın altına bir kat yeşil boya sıkmışlar gözükmeyen bir yerini deldim matkapla o yeşil boyayı kazımakta imkansız orayla ilgili bildiğin bir çözüm varmı? klima düğmelerini beyaz yapmak kolay saat kolay teyp kolay ama fan kontrol düğmeleri çok zor sanırım...

Anıl, bende fan kontrol düğmesi diye bir şey yok ki. Kahretsin, klima dijital olunca... :D Her şey otomatik... :D

Sen gönder bana o düğmeyi, halledeyim ben. :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Anıl, bende fan kontrol düğmesi diye bir şey yok ki. Kahretsin, klima dijital olunca... :D Her şey otomatik... :D

Sen gönder bana o düğmeyi, halledeyim ben. :D

durum bu niye boyamışlarki sanki gidin yeşil lamba koyun arkasına gıcık adamlar ...

img2259bb.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Zor ama imkansız değil tabii. Bundan bir tane çıkma mıkma bulup deneme yapmak lazım. Dremelin freze ucuyla ya da çubuk zımpara ucuyla olabilir gibime geldi. Sen de Dremel yok mu? Aa niye? :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Zor ama imkansız değil tabii. Bundan bir tane çıkma mıkma bulup deneme yapmak lazım. Dremelin freze ucuyla ya da çubuk zımpara ucuyla olabilir gibime geldi. Sen de Dremel yok mu? Aa niye? :D

Önden kazımak lazım bunu arkadan gördüğün gibi deldim epey ama çok zor o şekilde...

büyük eksiklik zaten benim için hangisinden alıyım hadi yardım etde alalım abi :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Önden kazımak lazım bunu arkadan gördüğün gibi deldim epey ama çok zor o şekilde...

büyük eksiklik zaten benim için hangisinden alıyım hadi yardım etde alalım abi :D

Bende 400 var gayet memnunum Anıl'cım:

Dremel%20400.jpg

Her şeyi var. Bir de Elit firmasının uçlarından aldım. Dadından yinmez hesabı. :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Bende 400 var gayet memnunum Anıl'cım:

Dremel%20400.jpg

Her şeyi var. Bir de Elit firmasının uçlarından aldım. Dadından yinmez hesabı. :D

peki almak için önerebileceğin bir yer varmı? daha önce senin aldığın yer falan?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
peki almak için önerebileceğin bir yer varmı? daha önce senin aldığın yer falan?

e-hirdavat var. Oradan alacaksan arayayım Emrah'ı (sahibi). Hem gider bir çayını içersin, iyi çocuktur. :keyifli:

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Aslında panelin arkasına led şerit döşeseniz daha eşit bir aydınlatma sağlamış olurdu...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Aslında panelin arkasına led şerit döşeseniz daha eşit bir aydınlatma sağlamış olurdu...

O zaman çok parlak olurdu. Ayrıca benim daha iyi bir fikrim var. Gerçekleşmeden söylemek istemiyorum. Hani para ya da fırsat olmaz da yapamazsam diye. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Gecen gün Lambası Patladı sökmeye üşendim vallaha :D siz birde renk değiştirme ile uğraşıyorsunuz :) Bu arada dash board boya giricek diye söküldü bende değiştirdim Patlak ampulumu :D

Bu arada Murat Abi Ben para + gerekli parçayı sökeyim göndereyim sana sen zamanıda ayarla bakalım nasıl olucak hani kötü olursa senin arabanın orjinalliği bozulmamış olsun diye söylüyorum ;)

Sana mı yapacaz, bana mı Can'ım? :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
İlk defa deniceksin ya , hani abi benimkinde denersin güzel olursa kendine'de yaparsın . :) hehehe Bak kendi arabamı feda ettim senin için . :D

Olmaz, yapamam... Sana bunu nasıl yaparım Can? :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Dere
Deli abi bu konuyu az önce baştan sona inceledim, Araban LED delisi olmuş resmen :) Ledsiz parça kaldımı abi ? Ama ne yalan söyleyim hepsi de hoşuma gitti :fiuw: sanırım bende de bir led manyaklığı alt yapısı var :p

Eheee, led manyağı yaptım arabayı. Sana da bulaştıralım Adnan'cım. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tüh bee.. nasıl kaçırmışız bu konuyu.. Acayip geyik potansiyeli varmış... :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Tüh bee.. nasıl kaçırmışız bu konuyu.. Acayip geyik potansiyeli varmış... :lol2:

Sen burda az geyik yapmadın Mehmet'im. Gerilerde vardı sanırım. Bakamıcam şimdi, sen bak. :lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
abi;

arka plaka,

pedallar,

tavan,

bagaj

led gündüz farı,

torpido

delilik şimdili bunlara bulaştı :lol2:

senin mertebene ulaşmam için biraz daha delirmeliyim :lol2: Senin başlıklarını takip edersem sana yetişirim sanırım :rolleyes::nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :D

Pek bir şey de kalmamış hani. :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...