İçeriğe Yönlendir

Chip Tuning

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Sani Gerşon

Atmosferik 1.6 manuel benzinli 2015 focusumun güç ve gaz tepkimesini artırmak icin ne yapabilirim arkadaşlar.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Said Çiftci

Merhaba arkadaşlar,aracım 600.000 de mondeo mk3,sıkıntıları vardı,bi nebze olsun coğunu hallettim(yani en azından bana göre :D

neyse aracıma bugün ecufast ta yazılım yükledik,,,  28hp ve 50 nm artış olduğunu söylediler..... nominali 320 NM ymiş(herne kadar 330Nm olduğu konusunda ısarcı olsamda inanan kim :D ),şimdi 370NM olmuş..

velhasıl arabada ki farkı hissettim mi deseniz,anlayamadım derim....

mesela en basitinden 0-100 denemesi yapmıştım,chipten önce 2 kişi esp açık yani patiye kalmaya rağmen

0-100 km/h --------- 9.8 saniye

after remapping I tried again 2 people (me and a passenger) ... and also esp is off mode

0-100 km/h----------9.38 seconds

yani pek anlayamadım aradaki farkı.... :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:  

race chip ile yazılım arasında kalmıştım,,, yazılım olayının daha fazla parametre ve cözüm öngerebileceğini düşünerek yazılıma meyletmiştim ama ?????

Yorum bağlantısı
Said Çiftci
(düzenlendi)

:flowers:

tarihinde Said Çiftci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ebrar Tüfek

Yeni konu açmadım burdan devam edeyim. Aracımız 150 beygir 2.0dci motor. Yazılım yada box yaptırmak istiyorum. Paşaoğluna gittim en düşük soft yazılım ile 190 beygir yaparız dediler heralde bide hard yazılım varmış en düşüğünde 190 oluyosa hard da 220'yi geçer heralde. 750 tl ücreti var dediler. Renault Koleos bu arada. Sizce ne yapmalıyım, benim aracım için box varmıdır yazılım mı box mu tavsiye edersiniz. Kat iptali önerirmisiniz kat iptal edilse artıları ne olur.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yeni konu açmadım burdan devam edeyim. Aracımız 150 beygir 2.0dci motor. Yazılım yada box yaptırmak istiyorum. Paşaoğluna gittim en düşük soft yazılım ile 190 beygir yaparız dediler heralde bide hard yazılım varmış en düşüğünde 190 oluyosa hard da 220'yi geçer heralde. 750 tl ücreti var dediler. Renault Koleos bu arada. Sizce ne yapmalıyım, benim aracım için box varmıdır yazılım mı box mu tavsiye edersiniz. Kat iptali önerirmisiniz kat iptal edilse artıları ne olur.

soft yazılım+DPF iptali+Egr iptali+limitör iptali yaptır derim
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Limitör iptali nasıl oluyor. Araç Edc yarı otomatik vites bu limitör devir ile ilgili birşeymi. Bu saydıklarınızı yaparsak maksimum kaç beygir olur. Maliyet ortalama ne kadar tutar.

Ayrıyetten bir sorum olacak vitesi manuele aldığımızda devir sona geldiğinde kendisi atıyor vitesi. O kendisi atmasını iptal edip corsalardaki gibi devir kesici koyuluyormu.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Limitör iptali nasıl oluyor. Araç Edc yarı otomatik vites bu limitör devir ile ilgili birşeymi. Bu saydıklarınızı yaparsak maksimum kaç beygir olur. Maliyet ortalama ne kadar tutar.

Ayrıyetten bir sorum olacak vitesi manuele aldığımızda devir sona geldiğinde kendisi atıyor vitesi. O kendisi atmasını iptal edip corsalardaki gibi devir kesici koyuluyormu.

limitör derken hız limitörü iptalini kastetmiştim:) kesici iptali yaparsan corciler gibi pat pat yapabilir [emoji1]
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Hız limitörü yok zaten biz kaldırmadık ama aldığımızda yoktu fabrika verilerinde 180 max hız yazıyor 230a kadar iniyor valla :D kesici iptali nasıl birşey beyindeki otomatik vites atmayı sağlayan birşeyleri mi iptal ediyorlar ya geçende bitane beyaz renkli corsa içimden geçti ondan sonra karar verdim bende istiyorum :D yolda sakin sakin giderken yandan tatatata diye birşey geçti stoplarından anladım corsa olduğunu yoksa arkasındaki dumandan arabayı görmek mümkün değil :) hiç gaza bile basmadım kısa mesafede yetişme şansım yok çünkü :D şimdi o patpat dediğin şey devir kesici mi oluyor emre abi :D

limitör derken hız limitörü iptalini kastetmiştim:) kesici iptali yaparsan corciler gibi pat pat yapabilir [emoji1]

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

sadece araç ecu sundan ayarlanabilir birşey olacağını sanmıyorum şanzımanın davranışının, şanzıman kodlamak da gerekir ki bu tarz şanzımanlar zaten hassas, riske girmeye gerek yok, üstüne çok yüksek bir bedel isterler zaten

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

sadece araç ecu sundan ayarlanabilir birşey olacağını sanmıyorum şanzımanın davranışının, şanzıman kodlamak da gerekir ki bu tarz şanzımanlar zaten hassas, riske girmeye gerek yok, üstüne çok yüksek bir bedel isterler zaten

Ya aslında vites kutusuyla hiç uğraşmaya gerek yok da bu emre abini saydıklarını yapsak kafi

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hız limitörü yok zaten biz kaldırmadık ama aldığımızda yoktu fabrika verilerinde 180 max hız yazıyor 230a kadar iniyor valla :D kesici iptali nasıl birşey beyindeki otomatik vites atmayı sağlayan birşeyleri mi iptal ediyorlar ya geçende bitane beyaz renkli corsa içimden geçti ondan sonra karar verdim bende istiyorum :D yolda sakin sakin giderken yandan tatatata diye birşey geçti stoplarından anladım corsa olduğunu yoksa arkasındaki dumandan arabayı görmek mümkün değil :) hiç gaza bile basmadım kısa mesafede yetişme şansım yok çünkü :D şimdi o patpat dediğin şey devir kesici mi oluyor emre abi :D

corsada kesicili hard yazılım vardır kardeşim ondan öyle uzamıştır:) EDC şanzıman için pek sağlıklı olmaz gibime geliyor ama işin ehillerine sorsan daha iyi olur bence:) corsalara kolay kolay yetişemezsin çoğu 160 hp civarında ve araba çok hafif 200 den sonra anca alırsın yani corciler 70-80bin liralık sağlam arabalarla oynuyorlar :)
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Hocam bu nasıl birşey bana açıklarmısın :D :D o sana dediğim corsada böyle tatatatat yapa yapa geçti gitti yanımdan. O kesici sesini duyunca tüylerim diken diken oluyor :D

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hocam bu nasıl birşey bana açıklarmısın :D :D o sana dediğim corsada böyle tatatatat yapa yapa geçti gitti yanımdan. O kesici sesini duyunca tüylerim diken diken oluyor :D

kesicili hard yazılım hybrit turbo bronz baskı balata big intercooler ve sonuç 170+HP :)
Yorum bağlantısı
Misafir

Devir sayacı Eyvallah da ibre nasıl 60 km ileri anında geri sonra tekrar ileri geliyor

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Devir sayacı Eyvallah da ibre nasıl 60 km ileri anında geri sonra tekrar ileri geliyor

video sahte de ondan, tamam corsalardan iyi güç alınıyor da bu kadar da değil

Yorum bağlantısı
Misafir

Aklıma bu geldi :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

yer ıslaktır ondan buzluda olabilir

video sahte olabilir ama bu olay gerçektede olabilir ıslak zeminde gaza yüklenin sizin kadranda böyle olur lastik sarmaya başlayınca kadran böyle inip inip çıkar
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ebrar bey,

Sanzimaniniz otomatik ise Renault sinirda uretiyor tork degerini. Yani sanzimanla vedalasma riskiniz cok yuksek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ebrar bey,

Sanzimaniniz otomatik ise Renault sinirda uretiyor tork degerini. Yani sanzimanla vedalasma riskiniz cok yuksek.

Hah bende onu diyecektim şanzıman otomatikse yazılım ve bu tür uğraşıları iki kere düşünmek lazım...

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

yer ıslaktır ondan buzluda olabilir

video sahte olabilir ama bu olay gerçektede olabilir ıslak zeminde gaza yüklenin sizin kadranda böyle olur lastik sarmaya başlayınca kadran böyle inip inip çıkar

açıkçası bu olay gerçek olamaz özellikle de corsa 1.7 için hiç gerçek olamaz, 20 den fazla corsaya her türlü turbo ve intercooler modifiyeli olanına da yazılım attım testini yaptım, kadranın ileri geri gelmesi illaki olabilir ama bu videoda neredeyse 60 km sürat farkı olacak şekilde oynuyor, kadran ya bozuk ya da bilerek bozmuşlar

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem Dertsiz

Merhaba,

Aracım 130 bin de Chip tuning yaptırıp yaptırmama arasında kaldım. 

yaptıranlar yada deneyimi olanlardan yorumları almak isterim.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

kendi 1.6TDİ aracım yaklaşık 30bin km dir yazılımlı keşke alır almaz yazılım attırsaymışım o derece söylüyorum :)

benden sonra kuzenimin golf6 1.6TDİ aracınada yazılım attık sonuç mükemmel ötesi fark var.. yazılım candır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Merhaba,

bahsettiğiniz işlemi nerede yaptınız?

bir markası varmidir? 

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...