İçeriğe Yönlendir

Chip Tuning

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Gürçay Hüseyin

Iste bu yuzden aracin ne durumda oldugu cok onemli Suleymna bey. Cunku remap yaptirdiktan sonra turbosu patlayan, baski balatasi biten, vites kutusu kirilan, gem modulu olen arac sahibi oldukca fazla. Ustune birde hor kullanici ve sozde "chipci" eklenince bu risk oldukca yuksek.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Iste bu yuzden aracin ne durumda oldugu cok onemli Suleymna bey. Cunku remap yaptirdiktan sonra turbosu patlayan, baski balatasi biten, vites kutusu kirilan, gem modulu olen arac sahibi oldukca fazla. Ustune birde hor kullanici ve sozde "chipci" eklenince bu risk oldukca yuksek.

en iyisi işini bilen birine yaptırmak yada çok fazla abartmamak bazen face sayfalarında görüyorum çok fazla arttırıyorlar 109luk focuslar 150nin üzerine çıkıyor.dpf iptalini nasıl yapıyorlar. muayneden geçiyormu. araca bir yararı olmadığı belli :) zararı oluyormu.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Benim de niyetim var yazılıma focus için ama kısmet diyelim

abi ben çok merak ediyorum .geçen yeni kasa 115lik focus kullandım aradaki fark hissediliyor. ama riskli helede benim için .turbo nazlanmaya başladı bide remap olursa.kuçağıma alırım heralde :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

abi ben çok merak ediyorum .geçen yeni kasa 115lik focus kullandım aradaki fark hissediliyor. ama riskli helede benim için .turbo nazlanmaya başladı bide remap olursa.kuçağıma alırım heralde :)

Benim niyetim alt devirler canlı olsun özellikle 1. Vites ilk kalkış için. Kuzenin yazılımlı albea sını kullandım ilk kalkış benzinli gibi çok hoşuma gitti. Soft yazılım olur ama belki satarsam yaptırmam. Tam karar veremedim.
Yorum bağlantısı

Benim niyetim alt devirler canlı olsun özellikle 1. Vites ilk kalkış için. Kuzenin yazılımlı albea sını kullandım ilk kalkış benzinli gibi çok hoşuma gitti. Soft yazılım olur ama belki satarsam yaptırmam. Tam karar veremedim.

Race chip :)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Race chipi factory setting ile kullan, alt devirde gaz basınca yardım eder sonra zaten devreden çıkıyor
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Race chipi factory setting ile kullan, alt devirde gaz basınca yardım eder sonra zaten devreden çıkıyor

Firmaya mail attım, kat iptal vs dedim, istediklerimi söyledim. 3-2 ve 2-2 kullanabilirsiniz dedi :)
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Torrentlerden indirip araca yukleyen "chip tuningciler" icin pahali evet. Ama remap denilen sey oyle her yigidin isi degil. Adi ustunde aracin tum haritalarinda oynama yapiliyor. Degistirilen bir deger otomatikman aracin haritalarinda diger bilgilere de etki ediyor ve onlarda duzeltiliyor. Gercek remap - ne yaptigini bilen bilen kisi tarafindan yapildiginda, aracin turbosu, enjektorleri, yakit pompasi, baski balatasi ve vites kutusu saglam ise ve torque limit degeri hesaplanarak yapildiginda, araca herhangi bir zarari olmaz.

Şunu bir anlatamadık gitti :) Birde şöyle tipler var mekanların şekil şemal ve güzelliklerine göre yazılımı duvarların yaptığını düşünüp hayatında x firmalara işlem yaptırmayıp ağzından düşürmeyenler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Race chip :)

Linkte 189 euro deniliyor, yazılım yapan arkadaşıma daha ucuza yazılım yaptırabilirim. Yazılım daha iyi değil midir?

http://store.racechip.com.tr/index.php?route=product/category&path=1394_8803_106572

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Torrentlerden indirip araca yukleyen "chip tuningciler" icin pahali evet. Ama remap denilen sey oyle her yigidin isi degil. Adi ustunde aracin tum haritalarinda oynama yapiliyor. Degistirilen bir deger otomatikman aracin haritalarinda diger bilgilere de etki ediyor ve onlarda duzeltiliyor. Gercek remap - ne yaptigini bilen bilen kisi tarafindan yapildiginda, aracin turbosu, enjektorleri, yakit pompasi, baski balatasi ve vites kutusu saglam ise ve torque limit degeri hesaplanarak yapildiginda, araca herhangi bir zarari olmaz.

Sıkıntıda bu, tork ve limit değerlerini ne yazılımcılar nede Otosan biliyor, deneme yanılma... ikiside risk ikliside uzun vadede zararlı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Linkte 189 euro deniliyor, yazılım yapan arkadaşıma daha ucuza yazılım yaptırabilirim. Yazılım daha iyi değil midir?

http://store.racechip.com.tr/index.php?route=product/category&path=1394_8803_106572

450 tl.civarına yaparlarsa ok. yoksa race çip al (kopya yazılımlı ve 2 dirençten oluşmaz, bakma sen onlara) fabrika ayarlarında yada bir üstünde kullan, olay bitsin, daha fazla güç içinse eğer aracınıda senelerce kullanacağım diyorsan. benimde yapacağım gibi araba değiştir :) kısa vade kullanımda ise yazılım yaptır, satarkende alana söylersin artık :rolleyes: ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Yapilan her islem belli neden bukadar emek edilen kafa yorulan milyarlar yatirilip orjinal makinalar ile yapilan hakkiyla ekmek parasini kazanan insanlari bukadar kötüluyorsunuz anlamis degilim :) sizin su race chip sacmaligini arabamin koltuguna bile koymam o hatayi birkez yaptık bidahada asla dedik. Hadi merdiven alti 500tl ye kopya makina alan ve baska firmalarin emeklerini calip dunya para isteyen adamlara giderseniz iki gun sonra turbonuzda kırılır enjektorunuzde catlar motorunuz da kirilir :) bu isin icindeyiz neden 0 araba sahipleri bile köklü kurumsal firmalara geliyorlar ? Hadi herseyi geçtim yıllarca bu islere emek vermis masterlrin haklari yeniyor? Siz race chipin içinde sizin arabalariniza özel yazilmis yazilim olduğunu saniyorsaniz paraniz cok geliyor cebinize baska hicbirsey degil. Köklü ve kurumsal yazilim şirketlerini tercih edin paranız hakedene emegine saygi göstereceğiniz kisinin riskina cebine girsin ksuura bakmayin agir olduysa SAYGILAR.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Leventhan Er

dpf ve egr iptalinin avantajları ve dezavantajları nelerdir? yazılım yaptırmayı düşünüyorum yanında bunlarıda yazılımsal olarak iptal ettirmem ne işe yarar? teşekkürler bilgilerininz için simdiden

Yorum bağlantısı
Ali Gök

era yı biraz güçlendirsek nasıl olur sizce. crdi vgt nasıl tepki verir yazılıma sorun çıkarırımı yani yazılıma yatkınmıdır. duman vs istemiyorum alt devirleri biraz daha canlandırmak istiyorum sadece süratla vs işim yok ama rampalarda 80 -100 kagıtlık arabaları tokatlamak yada kafa tutmak hoşuma gidiyor bazen. Varmı daha önce dizel era ya yazılım yapan birisi forumda tavsiye alabileceğim ?

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

era yı biraz güçlendirsek nasıl olur sizce. crdi vgt nasıl tepki verir yazılıma sorun çıkarırımı yani yazılıma yatkınmıdır. duman vs istemiyorum alt devirleri biraz daha canlandırmak istiyorum sadece süratla vs işim yok ama rampalarda 80 -100 kagıtlık arabaları tokatlamak yada kafa tutmak hoşuma gidiyor bazen. Varmı daha önce dizel era ya yazılım yapan birisi forumda tavsiye alabileceğim ?

era turboları yazılıma pek dayanıklı değil diye biliyorum çok patlatan var 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

era turboları yazılıma pek dayanıklı değil diye biliyorum çok patlatan var 

hmm. yazılım yapınca turboya biniyor yük dimi

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

işi bilen birisi yaparsa hiçbir şey olmaz :) niye şimdiye kadar yaptırmadım diye pişmanlık bile duyarsın [emoji39]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

hmm. yazılım yapınca turboya biniyor yük dimi

aynen öyle turbo basıncı can nokta turbo da dayanıklı değilse direk güm erada da yazılım için önce yürüyen ciddi iyileşmeli yoksa kötü sonuçlar çıkabilir stock hali bile iyi gidiyor ve saçmalıyor tutunmada  yazılımla düşünemiyorum  :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

aynen öyle turbo basıncı can nokta turbo da dayanıklı değilse direk güm erada da yazılım için önce yürüyen ciddi iyileşmeli yoksa kötü sonuçlar çıkabilir stock hali bile iyi gidiyor ve saçmalıyor tutunmada  yazılımla düşünemiyorum  :)

yüksek hız vs yapmıyorum zaten fren sistemim komple yeni  sadece rampa yukarı gaza basmak hoşuma gidiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Eralar zaten motor ve performans olarak güçlü bir araba ama fabrika yine herseyini esirgeyip kistigi icin fazla bir eglence alamiyorsunuz , bir arkadaşımdan var orjinal haliyle uzun yol yapıyor surekli kurumsal bir firmanin yazilimi var son 85.000km dir ve arabasinda herhangi bir problem çıkmadı tek masrafi aylık ve yillik bakimlari oldu ayrica sen arabana bakmaz isen yazilim var diye buz gibi arabayla kontak uzerine gaza basip zorlarsan turboda kirilir motorda , ama sağlıklı binersen ne turbona bisiy olur nede kesene :) Hersey bilinç sonra nese yazilimsiz dizel dizel degildir :)

işi bilen birisi yaparsa hiçbir şey olmaz :) niye şimdiye kadar yaptırmadım diye pişmanlık bile duyarsın [emoji39]

Keyfler yerinde bakıyorumdaa
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...