İçeriğe Yönlendir

2010 C-Max TDCi 1.6 Titanium Black

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Biliyorsunuz, yeni bir araç almaya niyet etmiştik ve en sonunda C-Max'e karar kılmıştık. Bugün plaka, ruhsat, kasko vb. işleri hallettikten sonra (Özdemir'in de yardımıyla) aracı akşamüstü teslim aldık. Fusion'u verdik ve "kara" C-Max'i aldık çıktık. Renk tercihi olarak önümde iki seçenek vardı ya gümüş gri ya da siyah alacaktık. Gümüş grinin duruşu bana çok güzel gelmedi, her ne kadar biraz önyargıyla baksam da siyahı tercih ettim, gerçekten hoş duruyor. Boyanın İçinde sedef tarzında parlayan noktalar var... :nazar:
Öncelikle, ilk binişte hem bana hem de Özdemir'e devasa geldi araç, hatta "biz ne aldık?" diye küçük bir şaşkınlık yaşadık.Minibüs gibi geldi bir an için... :biggrin:
Ama biraz kullanınca alıştım. Çok uzun soluklu kullanmadım ama çok konforlu geldi bana...Dizeli nasıl kullanmam gerektiğini forumdan okumuştum, ancak vites değiştirme zamanını motor hissettiriyor size ve gerçekten çok zorlamadan sıkıştırmadan usul usul kullandım aracı. Tek sıkıntım, aracın önünü göremiyorum (zaten göremem de), yüksek kullanıma Fusion'dan alışkınım, ancak burnunu hesaplamak lazım, birkaç günde alışırım herhalde...
Direksiyon çok rahat, Yeni Focus ve Mondeo, ve önceki kasa mondeo sürücüleri bilir, 3 seçenek sunuyor size ve araca hakimiyet çok kolay. Koltuklar gayet rahat, ses sistemi başarılı ve 2 yönlü dijital klima da konforu arttıran detaylardan. Far sensörü, yağmur sensörü ve otomatik kararan ayna da güzel detaylar.
Yol bilgisayarı ve bazı mesaj detayları da hoş ("arka sağ kapı açık gibi")... :nazar:

Bu arada lastik havalarına bakmam lazım,rahatsızlık vermedi ama, bana biraz şişkin geldi, ne de olsa fabrikadan çıkarken fazla hava basıyorlar tırlarda daha düzgün dursun diye...

Sürüş izlenimlerimi yazarım, günler ilerledikçe...

fuLk0B7l.jpg

ehZWGI8l.jpg

khJCGrRl.jpg

oRZh2q9l.jpg

vGFUNGzl.jpg

NMPQwMol.jpg

FoqtB6ml.jpg

DIjVftJl.jpg

NQhYoA0l.jpg

VI2Iepdl.jpg

kI1oCNRl.jpg

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Cenk abi hayırlı olsun güle güle kullanın. C-Max gerçekten çok güzel bir araba. Bana göre hem spor duruyor hem de aile arabası.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız günlerde kullanırısnız inşaallah.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçük

ne güzel.aramıza bir c-max 'cı daha katıldı..kazasız belasız kullanın

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

C Max güzeldir iyi günlerde kullanın yüksek olması biraz ilk günlerde zor gibi görünsede alışmak uzun sürmeyecektir.Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileklerimle :lol2:

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

İyi günlerde kullanın, koltuk yüksekliğini ayarlamak biraz yardımcı olabilir, eğer işe yaramazsa tur oto da görmüştüm ön ve arka park sensörünü...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Hayırlısı olsun :D Allah nazarlardan saklasın. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan

Hayırlı olsün :D

Güzel bir araç ,aracınızın iç ikizini kullanmam nedeniyle keyfinizi anlıyorum.

Kazasız belsız cezasız kullanın.

--------------------------------

dİp not: Arkadaşlar ukelalık olarak algılamazsanız, "resim çizilir, fotoğraf çekilir"

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Hayırlı olsun,çok güzel bir tercih.

Allah kazasız,belasız,cezasız,güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.:D

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...