İçeriğe Yönlendir

İçerde Kalan Anahtar ve Çözüm Yolları.

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Burhan Düver
kitler ama açması imkansız denilecek kadar zor hiç uğraşmayın açmaya bence...

binde bir ihtimal yani oda belki

1-2-3-4 olarak sıralanır, en tepe işlenmemiş yer 4 tü (galiba) veya tersi :D

doğru hesapladıysam 4096 da 1

çağlar doğru hatırlamışsın yüksek yer 4

anahtara bakarak kodu anlamak biraz zor,doğrusu anahtarda 4 rakamın da olmadığı kombinasyanda anlamak zor.pratik bir yol birkaç değişik anahtara bakıp 1 in 2 nin 3 ün 4 ün nasıl olduğunu görmek. tek bir anahtara bakıldığında bu rakamlardan birinin olmadığı bir şifrede karıştırma ihtimaliniz yüksek.uğraşmayı sevenler için bir fikir kontağı söktükten sonra kilit mekanızmasını söküp kodları okuyabilirsiniz kilit plakalarının üzerinde kodlar yazıyor.denerseniz sıralamayı karıştırmayın :) aklıma gelen bu kod anahtarın hangi tarafından okunuyor (uç mu, sap kısmındanmı?)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
kumandayla deyilde, anahtarla kilitledigimiz zaman,filaşörler yanmıyor,kumandayla çift kitleyince yanıyor.

yani,anahtarla kitleyince immo devreye girmiyormu ?

Anahtarı kontaktan çıkardığınız anda immo devreye girer, kapıları kilitlemek bile gerekmez..

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
(düzenlendi)
Sen temsili resmi bul ben üstünde anlatacağım.. :rolleyes:

:wub::) Abi hazırız bekliyoruz :)

ford-figo-key.jpg

tarihinde Davut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bu anahtarın kodunu burdan yazarsam... Bu koda göre anahtar yaptırmak 3 dakka arabayı açmak 2 saniye.. farkındasın değil mi. ?

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Ben bu anahtarın kodunu burdan yazarsam... Bu koda göre anahtar yaptırmak 3 dakka arabayı açmak 2 saniye.. farkındasın değil mi. ?

Burdan İngiltereye gidip arabayı orda bulmak lazım açmak için, abi benim değil bu anahtar yurtdışındaki bir siteden aldım :angry: öğrenmek için soruyorum ben, anahtar kilit kodunu bilmeyen bir sürü arkadas vardır..

Yorum bağlantısı
Anahtarı kontaktan çıkardığınız anda immo devreye girer, kapıları kilitlemek bile gerekmez..

;) sayenizde bunuda ögrendim.

Burdan İngiltereye gidip arabayı orda bulmak lazım açmak için, abi benim değil bu anahtar yurtdışındaki bir siteden aldım :) öğrenmek için soruyorum ben, anahtar kilit kodunu bilmeyen bir sürü arkadas vardır..

benimkinde üçüncü sapsız anahtarın üzerinde yazıyor. :angry:

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

Eğer anahtar içeride kalıp kapı kilitlenirse,uzak bir yerde yedek anahtar varsa,yedek anahtarın yanında da insan varsa,cep telefonu ile kapıların açılabileceğini duymuştum.

deneyen varmı? gerçekten işe yarıyormu?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Eğer anahtar içeride kalıp kapı kilitlenirse,uzak bir yerde yedek anahtar varsa,yedek anahtarın yanında da insan varsa,cep telefonu ile kapıların açılabileceğini duymuştum.

deneyen varmı? gerçekten işe yarıyormu?

:seytan::D

Denemedim ama forumda deneyen olmuştu yanlış hatırlamıyorsam, olmuyormuş zaten olması da beklenemezdi..

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Ee Mehmet abi örnek üzerinde eğitim verecektin bekliyoruz hala :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Davut, bu sıralamayı bilen masada duran anahtardan kodu ezberleyip aynısını yaptırıp arabayı açabilir. Olmaz birşey ama ya olursa... :):nazar:

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Davut, bu sıralamayı bilen masada duran anahtardan kodu ezberleyip aynısını yaptırıp arabayı açabilir. Olmaz birşey ama ya olursa... :):rolleyes:

Abi o anahtar benim değil daha once dediğim gibi :) webden buldum ben ona gore kendi kodumu bulup bi kenara yazmak istiyorum :):)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Abi o anahtar benim değil daha once dediğim gibi :rolleyes: webden buldum ben ona gore kendi kodumu bulup bi kenara yazmak istiyorum :):)

Bir anahtarcıya git, anahtarın üstündeki kodu okumasını rica et.... :) Benim demek istediğim, adam burayı okudu, sonra da masada duran senin anahtarı okudu. Gitti kendine bir anahtar yaptırdı...Gibi.... :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Bu konuyu atlamışım...

Anahtarın kodu 6 haneden oluşuyor...

Her hane 5 basamaktan oluşuyor...

Anahtar üstündeki hanelerden en derin olanı 4, hiç kazınmamış yeri 0 oluyor...

Kod sayılmaya içten başlanıyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan İlem
Merhaba.

Bu çift kilitleme 97 mondeo glxte de var mı?

Benimki çift kilitleme yapıyor ama içerden kapı kolunu çekince açılıyor. Bu arıza mıdır?

Arızaysa çözüm?

Arıza değildir, çift kilitleme yok demektir.. :)
Glx'de çift kilitleme yoktur... Benimkinde var...

Konuyu hortlattım herhalde kusura bakmayın.

Benim 97 GLX te çift kilitleme varmış. Ama sürücü kapısı hariç diğer kapıları kilitliyor. Onları içerden de açmak mümkün olmuyor. Sürücü kapısı ise içerden de açılabiliyor.

Sadece şöyle bir sorun var: tek kilitleme yapınca sol arka kapı çift kilitleme yapılmış gibi içerden açılamıyor ve dışarıdan açtığımızda sadece sürücü kapısını açıyor. Kumandaya ikinci kere bastığımda diğer kapıları açıyor.

Çift kilitleme yapınca da sol iki kapıyı açıyor. (Ön arka) Bu durum normal midir? Değilse Çözüm Önerileri nelerdir?

Ankara'ya gelebilme imkanım var. nereye gidebilirim?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sadece şöyle bir sorun var: tek kilitleme yapınca sol arka kapı çift kilitleme yapılmış gibi içerden açılamıyor ve dışarıdan açtığımızda sadece sürücü kapısını açıyor. Kumandaya ikinci kere bastığımda diğer kapıları açıyor.

Çift kilitleme yapınca da sol iki kapıyı açıyor. (Ön arka) Bu durum normal midir? Değilse Çözüm Önerileri nelerdir?

Ankara'ya gelebilme imkanım var. nereye gidebilirim?

Saygılar.

Anlattıklarınızın arasında, sadece birinci basışta sürücü kapısının ikinci basışta diğer kapıların açıldığı kısım mantıklı.. Diğer anlattıklarınız malesef sağlıklı bir çalışma belirtisi değil..

Ankara'da Carrefour'un içinde anlaşmalı olduğumuz bir anahtarcı var.. Tavsiye edebilirim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence o kilitlere daha önce müdahele edilmiş, arızayı gidermişler ama çalışması garipleşmiş. Bu tip tamirlere sonradan tekrar müdahele ederseniz, ciddi masraf yapmadan çıkamayabilirsiniz!

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

ya hiç birşey anlamadım yada burdan benim anahtar kodunu çıkardım her ihtimale karşı not edeyim bi kenara

bu arada benim 2001 focusun(eski) anahatarıda bagajda kalmıştı hiç bir yere zarar vermeden yarım saate biraz terleyerek açmıştım

servisde ki arkadaşlara anlattım biz kırıp sökecektik sen nasıl ettin dediler demedim onlara :crazy:

şimdi burdanda yazıp kötü örnek olmayayım millete.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

3 kullanıcı bu başlığı okuyor (30 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı ve asayişten iki ekip)... :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Anahtardan bahsediyorken bir şey sormak istiyorum.Araç hareket halindeyken anahtar üzerindeki kilitleme tuşu çalışıyor mu? Ben denedim bendeki çalışmıyor.Çalışsa iyi olacaktı çünkü benim merkezi olarak kapılarım kilitlenmiyor :D Oradan kitler açardım.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hasan Bey Samsunda yardımıcı olurum bana ulaşın...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metehan Şahin

Biraz önce aldığım telefona göre anahtar aracın bagajında kaldı. Tabiki kapılarda kilitli :p Araç SW ne yapmamı tavsiye edersiniz. Yedek anahtarım yok, çift kilitlemem yok. En yakın servis de 90 km uzaklıkta bulunuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...