İçeriğe Yönlendir

İçerde Kalan Anahtar ve Çözüm Yolları.

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Yaşar Demirci
Biraz önce aldığım telefona göre anahtar aracın bagajında kaldı. Tabiki kapılarda kilitli :D Araç SW ne yapmamı tavsiye edersiniz. Yedek anahtarım yok, çift kilitlemem yok. En yakın servis de 90 km uzaklıkta bulunuyor.

çilingir

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Camlardan birini kırmayı düşünüyorsanız cama dıştan folyo benzeri birşeyler yapıştırıp kırın; cam parçacıkları 6 ay sonra bile çıkıyor biryerlerden :D

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Kusura bakmayın foruma giremedim. İşin kötü tarafı çilingir filan işi ile uğraşacak kimse yok aracın başında, cam için fiyat aldım en ucuzu 170 TL artık ben Adana'ya dönünce bakacaz bir çaresine, saolsun M. Kürşat Siverekli arkadaşımız yardımcı oldu tlf ile görüştük ve fiyat verdi. Çilingir kilide zarar verir mi diyede endişeliyim. Offf çok kötü bir durummuş yaa :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kusura bakmayın foruma giremedim. İşin kötü tarafı çilingir filan işi ile uğraşacak kimse yok aracın başında, cam için fiyat aldım en ucuzu 170 TL artık ben Adana'ya dönünce bakacaz bir çaresine, saolsun M. Kürşat Siverekli arkadaşımız yardımcı oldu tlf ile görüştük ve fiyat verdi. Çilingir kilide zarar verir mi diyede endişeliyim. Offf çok kötü bir durummuş yaa :)

Kilidi kurclamaz belki. :D

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Aynısı benim de başıma geldi,allahtan ablam yedek anahtarı bulabildi ve arkadaşta adanadan 80 km uzaktaki köye getirdi,

Ben de camı patlatmayı düşündüm, ama ondan önce arka camları aşağıya doğru indirmeyi falan denedim lakin açamadım, yani açılmıyor,

şuan için en uygun seçenek çilingir gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Focus II kapısı kanırtılırsa, camdan fazla maliyet çıkar! 170 TL ye ön cam satıyorlar :s ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

sanruf varsa ucu yukarı dogru kalktıgında aradaki boşluktan sert uzun bir çubukla kapı açma kolu çekilebilir.bende kazara bagajda çantamı koyarken anahtar elimden kaymış o anda farketmeden bagjı kapattım camdan baktıgımda anahtar ile bakışıyorduk.düşündüm ve sanrufu yukarı zorladım ucu açıldı uzun çubukla açma kolunu çektirdim ve kapıları açtım.çift kilitlemede buda olmaz sanırım.yanlız sanrufum arızalı idi zaten pinleri kırık.saglamlarda drek yukarı kalkıyormu bilmiyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Focus II kapısı kanırtılırsa, camdan fazla maliyet çıkar! 170 TL ye ön cam satıyorlar :s ?

Arka yan cam servis fiyatı olarak aldım.

Bide aklıma geldi servislerde anahtar kodunu bulabilirmiyim yada ön cam fitillerinden söksem camı kırmadan çıkartsam hani olurmu ki acaba ???

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Teşekkür ederim Kürşad bey çok saolun ama aracın yanında olmayınca daha bir sıkıntı oluyor. En azından Adana'da olsam biraz daha çabuk halledebilirdim. Bakalım nasıl yapacaz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

çok geçmiş olsun umarım en ucuz ve kolay yoldan halledersiniz. arkadaşımın başına gelmişti 98 civicte kapı kilidini kırmıştı ve camdan pahalıya gelmişti.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
çok geçmiş olsun umarım en ucuz ve kolay yoldan halledersiniz. arkadaşımın başına gelmişti 98 civicte kapı kilidini kırmıştı ve camdan pahalıya gelmişti.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

geçmiş olsun metehan'bey çok üzücü bi durum umarım az bi uğraşla halledersiniz. bu arada araçınızda alarm varmı ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Belki şu andaki durum ile alakası yok. Tam detaylı okuyamadım ama bir arkadaş cep telefonu sisteminin çalışmadığını yazmış ama biz bu sistemi devamlı kullanıyoruz. Gayet te başarılı.

Sistem : Arabanın başındaki arkadaş cep telefonundan aranır, anahtar cep telefonuna tutularak açma düğmesine basılır. Aracın başındaki kişi cep telefonunu araca doğru tutar ve kapılar açılır.

Not: Ankara'da 365 alışveriş merkezinde, en üst kattan en alt kattaki arabayı açıp kapatabiliyoruz.

Bazı araçlarda olmayabilir bilmiyorum ama biz hangi araca denesek oldu.

Bu radyo frekansı ya da infrared ayrımı bu durumu etkileyebilir.

Uzak mesafeden denedinizmi 2-3 km veya daha fazlasında?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Honda Accord 12 km denedik oldu. İş yerinden bastılar gözümün önünde açıldı araç. Zaten o anda öğrendim. İş yerinde Palio ya yaptık olmadı 206 yaptık oldu.

Birgün uzaktan deneyeyim.. İlginç vede güzel bir olay..

Yedek anahtarımı kumandalı yapmayan ford utansın.. :flowers:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Belki şu andaki durum ile alakası yok. Tam detaylı okuyamadım ama bir arkadaş cep telefonu sisteminin çalışmadığını yazmış ama biz bu sistemi devamlı kullanıyoruz. Gayet te başarılı.

Sistem : Arabanın başındaki arkadaş cep telefonundan aranır, anahtar cep telefonuna tutularak açma düğmesine basılır. Aracın başındaki kişi cep telefonunu araca doğru tutar ve kapılar açılır.

Not: Ankara'da 365 alışveriş merkezinde, en üst kattan en alt kattaki arabayı açıp kapatabiliyoruz.

Bazı araçlarda olmayabilir bilmiyorum ama biz hangi araca denesek oldu.

Bu radyo frekansı ya da infrared ayrımı bu durumu etkileyebilir.

sizin anahtar rf frekanlı olmalı .ifrared de bu işlem çok zor.eger telefonda infrared alıcısı varsa bunu dtmf koduylada yollayamazsınız diye biliyorum.rf kodu yollanır.bu işlemi tree band telefonlarla yapmak daha saglıklı olur oldukca geniş bandda sahiptirler.

merak ettim bu durumu.ilk sizden duyuyorum.anahtar rf ise bunu sesli yollamaz frekans yollar telefonlar hem tx hem rx işlemcilidir bunun yardımı ile frekans taşınıyordur.uzaklık yakınlık sorun olmaz.rf mantıgınada uygun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şehir efsanesi olarak duyulmuştur, bunu deneyip yaşaynı ilk defa duyuyorum. Honda ve Pug un kumandasının ses sinyali yollaması gerekiyor :s ???

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
geçmiş olsun metehan'bey çok üzücü bi durum umarım az bi uğraşla halledersiniz. bu arada araçınızda alarm varmı ?

Teşekkür ederim. Araçta alarm yok.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ses sinyali ile de mümkün kodu temiz ilettigi sürece oto alıcısı aldılar.rf sinyali ilede mümkün.benim araç infrared oldugu için denemem zor.ama işyerindeki arkadaşın golf var onda denerim.merak ettim iyice.

golfün kumandası yan sanayii alarm kumandasıymış.denedik olmadı.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ufuk İnan

şimdi forumda bulduğum mondeo kitapçığının 38. sayfasında 15 tane yedek anahtar kodlanabilir ve bunun nasıl yapılacağını araç üzerinde yapıyor bu nedemek anlamadım ben tarif şöyle kabaca ana anahtarı kontağa tak 2 konumuna getirsonra kapat iki saniye kadar bekle sonra kodlanmamış anahtarı tak iki konumuna getir 10 sn bekle ikaz ışıkları yanar başka anahtarlar için tekrarla diyor neyi anlatmak istemiş peki bu kitap acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anahtar immo kodlamayı anlatmış. Ana anahtar denen orjinal kırmızı renkli plastiğe sahip olanlarda geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Gözlerimle görmesem ben de inanmazdım. Nissan Almerada da denedik oldu. 3-4 sefer basınca açtı.

Teknik detayını bilmiyorum.

Ne yapsak ki video falan çekip yollasam mı ki ? Ama nasıl bir video olacak ?

Bizim arabalarda olmuyo,az önce denedim :)

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ
2000 mondeo da çift kilitleme yokmuymuş.. :nazar: Benimkinde var...

Ben anahtarın kodunu telefonuma kaydettim.. Anahtarın başına herhangi bir iş gelirse en azından kapıyı açacak anahtarı herhangi bir anahtarcıya 5 liraya yaptırabilirim..

Anahtarın kodunu anahtarcı nereden anlayacak ki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...