İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Jetta’dan çıkan orijinal ekipman akü. Ben de çok memnundum banner marka’dan. Ama piyasada nedense bi varta bi bosch furyasıdır gidiyor. Bu akü onların en az 1,5 katı daha dayanıklı diyebilirim. Ha diğerleri türkiye’de üretiliyor bize faydası var tabi. 

Akü ömrüne direk etki eden husus özellikle üretimde kullanılan asitin derişimi, üretimdeki suyun Deiyonize olması ( içinde metal iyonları bulundurmaması) . Diğer kısımlar hemen hemen herkeste aynı standartta üretiliyor.  Aynı marka akünün kullanımdan kaynaklı sorunu yoksa birinin 2 yıl birinin 5 yıl ömrü olması genelde üretimdeki kontrolsüzlükten kaynaklıdır.

Ülkemizdeki hala birçok akü üreticisi kendi bünyesinde asit analizlerini yapmayıp, asit üreticisinin beyanını  kabul ederek üretim yapıyor ve RO tesisi çıkışı iletkenlik değerini izlemeyip , olası kirlilikleri gözardı ediyor. Sıkıntı çıktığını da kullanıcılardan gelen şikayetlerle öğreniyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Sıkıntı çıktığını da kullanıcılardan gelen şikayetlerle öğreniyorlar.

Ve hiç bir şey yapmıyorlar, kullanıcı kaynaklı sorun deyip garanti dışı bırakıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Sani Gerşon yazdı:

Ve hiç bir şey yapmıyorlar, kullanıcı kaynaklı sorun deyip garanti dışı bırakıyorlar.

Çok problem çıkınca bazen marka ismini değiştirenler de oluyor.

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
O.Yücel Çetin

6 yıllık Varta aküm ömrünü tamamlamış bugün Aküm Gelsin hattını arayarak 72 amper İnci marka Formula serisi aküyü eski akümü vererek 950 TL'ye aldım. Mutlu, Varta derken bu sefer babamın tavsiyesi ile İnci aldık hayırlısı olsun. Aküm Gelsin işini sevdim doğrusu. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Serkan Öz yazdı:

Kanımca akünün yenisini 130-140ytl gibi bir rakama alabilirsiniz..

Ben 90Ah Mutlu aküyü eskisini iade etmek şartı ile kdv dahil 135ytl ye almıştım 2 ay önce..

Soğukta arabayı park ettiğiniz herhangibir yerde akü buraya kadar diyebilir ve o yer çok ıssız olabilir..

Vay be nereden nereye? Aynı akü şimdi kaç lira merak ettim. 
15 yılda ne olmuş?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
O.Yücel Çetin yazdı:

Aküm Gelsin işini sevdim doğrusu. 

yıllardır olması gereken hizmet idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
O.Yücel Çetin yazdı:

6 yıllık Varta aküm ömrünü tamamlamış bugün Aküm Gelsin hattını arayarak 72 amper İnci marka Formula serisi aküyü eski akümü vererek 950 TL'ye aldım. Mutlu, Varta derken bu sefer babamın tavsiyesi ile İnci aldık hayırlısı olsun. Aküm Gelsin işini sevdim doğrusu. 

Fiyat ne oldu?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Fiyat ne oldu?

Fiyat 950 TL sadece akü parası başka herhangi bir ödeme yok zaten telefonda özellikle söylüyorlar başka ödemeniz yoktur diye ödemeyi de telefon üzerinden kredi kartı ile yaptım suya sabuna dokunmadan akü değişimi mis gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
O.Yücel Çetin yazdı:

Hayırlı olsun. İnci firması piyasayı çok iyi okuyup pazarlama ve satışa yönelik güzel işler çıkartıyor. 

Büyük kolaylık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
O.Yücel Çetin yazdı:

Fiyat 950 TL sadece akü parası başka herhangi bir ödeme yok zaten telefonda özellikle söylüyorlar başka ödemeniz yoktur diye ödemeyi de telefon üzerinden kredi kartı ile yaptım suya sabuna dokunmadan akü değişimi mis gibi. 

Bakalım ömrü nasıl olacak. Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ülkede her şeyin kalitesi düştü. Fiyat ucuz kalsın rekabet olsun satılsın diye tabi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Koray Demir yazdı:

Hayırlı olsun. İnci firması piyasayı çok iyi okuyup pazarlama ve satışa yönelik güzel işler çıkartıyor. 

Büyük kolaylık

Çok teşekkür ederim, kesinlikle büyük kolaylık gayet başarılı buldum. 

Sani Gerşon yazdı:

Bakalım ömrü nasıl olacak. Güle güle kullan.

Çok teşekkür ederim Sani zamanla göreceğiz performansını. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Arkadaşım yiğit akü bölge bayii o yüzden yiğit kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...