İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Serkan Toker

:D  UFO bu UberFiestaOtomobili  uçarak gitti, servisin göbeğinde kendim değiştim üstelik  :D   vallahi 4.3 sene daha araba almayacağım, sonrasında bakarız artık, zaten servisten zor kaçtım, sat bana teklifleri gırla gittide  :D  :p

Sen yazdıkça yollarımı ayırdığım için Fiestayla pişmanlık duyuyorum, dizlerimi dövüp ben ne yaptım diyorum...  :D

Şaka tabi bizim ki, daha uzun seneler sorunsuz binersin inşallah.. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sen yazdıkça yollarımı ayırdığım için Fiestayla pişmanlık duyuyorum, dizlerimi dövüp ben ne yaptım diyorum...   :D

Şaka tabi bizim ki, daha uzun seneler sorunsuz binersin inşallah.. :nazar:

Amin, cümlemize :)

:nazar:

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fatih Taktak

Evet arkadaşlar alın size akü fiyatı, direk Ford servisinden aldım, Ford damgalı İnci akü, 70 amper, 150 kaat :) 9 seneden sonra artık göz kırpmaya başlayan Motorcraft akümü değiştim.

Ali abi benim de akü değiştir beni diyor artık. 70 amperi servis mi öneriyor yoksa sen mi istedin. Benim de 60 yetiyor ama aklımda en az 72 amp. taktırmak geçiyor. Bir de piyasadaki aküler mi yoksa yetkili servis mi karar vermedim. Mutlu Varta Bosch derken baya karıştı kafam  :unsure2: 

Yorum bağlantısı
Ali Önal

Kayın pederim ford tarnsiti var kapısı açık kaldıgı için aku bitmiş yeni akü taksa sıkıntı olurmu beyin gider demişler oda beni aradı bende bir araştırayım dedim şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Özcan2

2008 model 110 hp dizel Focusum var. Aracın bugün aküsü bitti. Vurdurarak çalıştırdık. Doğru mu yaptık bilmiyorum. Bana hangi marka ve kaç amperlik akü önerirsiniz??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2008 model 110 hp dizel Focusum var. Aracın bugün aküsü bitti. Vurdurarak çalıştırdık. Doğru mu yaptık bilmiyorum. Bana hangi marka ve kaç amperlik akü önerirsiniz??

Konunuz birleştirilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Dere

neredeyse  2 yıl olmuş, n'oldu iyi bakabildin mi?  :p

anlat anlat, bizim akü bu yazı çıkartır, seneye kışa Allah kerim. şimdiden araştırmalara başlayayım dedim  :D

Abi gerçekten güzel. Varta'dan sonra en memnun olduğum akü bu. Yaz/kış sorunsuz çalışıyor. Bekleme süresi diğerlerinden daha uzun. Üzerindeki ledlerden de dilinden anlıyorsun. Daha ne olsun? ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi benim de akü değiştir beni diyor artık. 70 amperi servis mi öneriyor yoksa sen mi istedin. Benim de 60 yetiyor ama aklımda en az 72 amp. taktırmak geçiyor. Bir de piyasadaki aküler mi yoksa yetkili servis mi karar vermedim. Mutlu Varta Bosch derken baya karıştı kafam  :unsure2: 

Pardon yeni gördümde, 70 i ben istedim, daha dayanıklı olması sebebiyle, yani marş çevirme süresi olarak düşün, tabii motor kapalıyken açık birşey olursa daha uzun süre dayanacağından risk azalır dedim, alternatörün gücü rahatça şarj etmeye yetiyor zaten, 70 lik ideal oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

çok güzel o zaman, işte ben de o yüzden sordum du. ha bi de daha ne olsun demişin. mesela bizim focusların hani akü yuvası küçükmüş ya, oraya uyuyor mu?,  ;)

Tabanda sorun yok da yükseklik biraz fazla. Kapak kilitleri oturmuyor. Zorlamadım, kırılırsa diye korktum. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tayfun Çetin

2010 1.4 tdci aracimin son gunlerde calismamazlik yapmasi uzerine olcum yaptirdim . Ve 14.2 gibi bi deger cikti. Aracin akusu degismeli denildi arkadaslae. Su anda uzerinde Bosch S4050 60amper aku bulunuyor.

Mutlu aku den verdikleri fiyat 160 tl idi. Tam bilmiyorumm bilen arkadaslar ne yapmam ve hangi marka taktirmam gerektigini yazabilir misiniz??

Yorum bağlantısı
Misafir

Varta uzun ömürlülük açısından övülüyor. Yeni aldığım aracın üzerinde de varta var.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Akü 2 sene için aküdür. İyi markalar için 2+ yıl gider diye düşünüyorum. Satma ihtimalinize göre markaya yönelin. Varta-İnci-Mutlu (iyiden kötüye) sırasıyla kullanacağım aküler olurdu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2010 1.4 tdci aracimin son gunlerde calismamazlik yapmasi uzerine olcum yaptirdim . Ve 14.2 gibi bi deger cikti. Aracin akusu degismeli denildi arkadaslae. Su anda uzerinde Bosch S4050 60amper aku bulunuyor.

Mutlu aku den verdikleri fiyat 160 tl idi. Tam bilmiyorumm bilen arkadaslar ne yapmam ve hangi marka taktirmam gerektigini yazabilir misiniz??

Merhaba,

Araç çalışırken 14.4, stop ve marş anında 12v vermeli. Değeriniz kötü gözükmüyor?

Yorum bağlantısı
Tayfun Çetin

Birlestirilmesi guzel olmus. Bugun Mutlu aku 60 lik 160 tl fiyat verdiler. Sizce nasildir?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nadir Açıkbaş

aracım 2011 model ford-focus titanium Benzinlii kaç amper akü idealdir.ayrıca Tüp yok aracımda fakat ilerleyen zamanlarda Tüp taktırmayı düşünüyorum nasıl bir akü gerekli (tüp etkiler mi nasıl gerekir bilmiyorum) kimisi 60 amper ideal dedi benzinli diye ben yine de fikirlerinizi merak ediyorum bilen yardım ederse sevinirim???? Mutlu marka nasıl???

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aracım 2011 model ford-focus titanium Benzinlii kaç amper akü idealdir.ayrıca Tüp yok aracımda fakat ilerleyen zamanlarda Tüp taktırmayı düşünüyorum nasıl bir akü gerekli (tüp etkiler mi nasıl gerekir bilmiyorum) kimisi 60 amper ideal dedi benzinli diye ben yine de fikirlerinizi merak ediyorum bilen yardım ederse sevinirim???? Mutlu marka nasıl???

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Orjinal akünün 3. yılın sonunda bitmesi üzerine 60 amper mutlu akü aldım, 3 yıldır kullanıyorum, sorun yaşamadım. Aracım 2009 model benzin-lpg focus.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

pdO9bl0.jpg

MQA5V42.jpg

bugün bu aküyü aldım normal 60 amperlik mutlu aküyü 140 liraya kadar düşürdüm fakat aracıma uymadı.özel ford tipi akü uyuyor bu arabalara (focuslara) fiyatıda 190 dan fazla inmedi 195 liraya da 6 taksit yaptılar fakat kafama takılan yukardaki fotoda da yazıyor belge veriliş tarihi:02.08.10 yazıyor  yani ben 2010 yılının aküsünü mü almış oldum bilmeden :(( sizce???

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bugün bu aküyü aldım normal 60 amperlik mutlu aküyü 140 liraya kadar düşürdüm fakat aracıma uymadı.özel ford tipi akü uyuyor bu arabalara (focuslara) fiyatıda 190 dan fazla inmedi 195 liraya da 6 taksit yaptılar fakat kafama takılan yukardaki fotoda da yazıyor belge veriliş tarihi:02.08.10 yazıyor  yani ben 2010 yılının aküsünü mü almış oldum bilmeden :(( sizce???

Hayır, o garanti belgesinin sanayi bakanlığına kaydettiriliş ve onaylanış tarihidir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tolgan Gürler

iyi günler tüm ford kullancılarına. aracımın aküsü artık bitti bitecek durumda. 2009 ford focus tdci var bende. üzerinde de fabrikasyon aküsü var. şimdi akü almak için yetkili servisi düşünüyorum. ankara otokoçta akü var mıdır acaba. kendilerini arıyorum ama sürekli birilerine aktaracağız diyerekten telefon düşüyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

iyi günler tüm ford kullancılarına. aracımın aküsü artık bitti bitecek durumda. 2009 ford focus tdci var bende. üzerinde de fabrikasyon aküsü var. şimdi akü almak için yetkili servisi düşünüyorum. ankara otokoçta akü var mıdır acaba. kendilerini arıyorum ama sürekli birilerine aktaracağız diyerekten telefon düşüyor.

Ankaradaki tüm yetkili servislerde akü stoku mevcuttur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Göksel Öztürk

Arkadaşlar bugün akümü değiştirmiş bulunmaktayım. 3 gün önce işten çıktıktan sonra aracımı 5 dakika bir yere park edip tekrar döndüğümde çalıştıramadım. Takviye kablosu ile çalıştırabildim. Sonraki 2 gün sabahları çalıştırırken zorlanmaya başladı. En sonunda VARTA 70 AMP. alçak tip Black serisi aküyü Topkapı Teknik Oto Sanayi sitesinde aracıma taktırdım. Aracımın üzerindeki ford markalı orjinal aküyü bırakıp 180 TL ödedim. Bu arada İNCİ nin 70 AMP. aküsü içinde fiyat almıştım, onun içinde 180 TL söylenince tericihim VARTA dan yana oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Araca takılabılen en buyuk akuyu taktırın.Ben acdelco tavsıye ederım.Bıraz pahalıdır ama bır 5 sene daha sorunsuz goturur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...