İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Mustafa Tokat

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim. Sayın Emre Çelik Bey, söylediğiniz gibi 15.000 bakımı imiş ben dizel olduğu için 10 bin biliyordum sizinle tekrar teyit etmiş oldum. Servisi için baya bir gözümü korkuttular ama ben ilk defa gideceğim için biraz fazla da olsa yetkili servisi tercih edeceğim dün aradım mazot filtresi değişirse o biraz pahalı olur o zamanda yaklaşık 250 - 350 arası tutar dediler ben herford.com sitesinden mazot filtresi fiyatı 150 TL gibi bir fiyata buldum normal mi bu fiyat eğer gerekli görmezler ise değiştirmeyiz dediler o zaman 200 TL gibi bir fiyata çıkarım herhalde bu fiyat normal derseniz en yakın zamanda yetkili servise götürmeyi planlıyorum..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ergin Ateş

Bu hafta 90.000 bakımı yaptırdım. Teknik servis bölümünde bulabilirsiniz. Tüm parçalar ve ücretleri yazıyor rada.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Keleş

2010 Model Comfort Hb arabam var mayıs ayında ilk bakımını yaptırmam gerekiyor Hangi parçaların değişmesi yerinde olur ?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hava filtresi

Yağ

Yağ filtresi

Polen filtresi

Benzin filtresi

Buji kontrol

Balatalar kontrol

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

Kaliteli motor yağı + orjinal filtre hemen hemen her yerde aynı rakamdır, rakamın düşüklüğü, kalitesiz malzeme kaynaklı ise, uzun vadede motora yazık eder. Garanti mevzuatı: hiç bakım yaptırmasanız bile, bakım dışı parçaların garantisi bitmez, orjinal parça ve fatura ile istediğiniz yerde bakım yapılabilir, garanti bitmez.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dandik parça, yağ kullanıp, hava filtresine de hava tutup , bunu değiştirmeye gerek yok deyip 70TL e de yaparlar. Siz de ne güzel ucuz yaptırdım dersiniz. :friends:

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Ta?k?n

düzenli girmediğiniz takdirde aracınız garanti kapsam dışı kalabilir. özellikle maliyetli arızalarda daha da sorun çıkar

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)
Kaliteli motor yağı + orjinal filtre hemen hemen her yerde aynı rakamdır, rakamın düşüklüğü, kalitesiz malzeme kaynaklı ise, uzun vadede motora yazık eder. Garanti mevzuatı: hiç bakım yaptırmasanız bile, bakım dışı parçaların garantisi bitmez, orjinal parça ve fatura ile istediğiniz yerde bakım yapılabilir, garanti bitmez.
düzenli girmediğiniz takdirde aracınız garanti kapsam dışı kalabilir. özellikle maliyetli arızalarda daha da sorun çıkar

düzensiz girmeyle bir alakası yok bence bu durumun yanlış bir bilgi var burada... Çağlar abinin yazdığı doğrusu...

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

+1

Yorum bağlantısı
Guest Erc

15000 bakımı ne kadarki servislerde yağ yağ filitresi hava filtresi hadi polen başka ne değişiyorki servis yağ için 68 tl dedi filitre 15 20 tl civarı ama bizim araçlarınki hala gelmemiş serviste zaten 150 den fazla tutmaz diye tahmin ediyorum yanılıyormuyum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Hazır servisten konu açılmışken bende gideceğim servise ne kadar tutar aşağıda belirteceğim değişimler.Yetkili serviste bir anormallik çıkmazsa eğer şunlar;

Motor yağı.

buji

filtreler(Hava,polen,yağ,gerekli ise benzin(50,000 de değişmişti araba 72,000de)

Triger ve V kayışı (yılı dolduğu için)(50,000de değiştirmiştim kendi isteğimle)

Soğutma suyu(-20 ye ayarlatcam)

Direksiyon yağı

bide eğer çok rakam çıkmazsa carbon clear yaptırmayı düşünüyorum.

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Ta?k?n

2003 yılında ford bayiinde servis danışmanlığı yaptım. garanti ile ilgili parça değişiminde bakım peryotlarını kontrol edilirdi. onay için ford otosana mail gönderilirdi. eksik bakım varsa bildirildi. eksik bakımlarda son söz ford otosan uzmanlarına kalırdı. bazen iyi niyetten onay verilirdi. bazen hiç onay verilmezdi. bazen kısmi onay verilirdi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Bosch servisi varsa yakınlarda, hepsini orada yaptırablirsiniz.

Yok malesef triger derdi olmasa burda kolayca yaptırırm hepsini ama triger konusunda burada ustalara hatta yetkili servise bile güvenmiyorum o yüzden Antalya Bilaller yetkili servisine götüreceğim aracı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2003 yılında ford bayiinde servis danışmanlığı yaptım. garanti ile ilgili parça değişiminde bakım peryotlarını kontrol edilirdi. onay için ford otosana mail gönderilirdi. eksik bakım varsa bildirildi. eksik bakımlarda son söz ford otosan uzmanlarına kalırdı. bazen iyi niyetten onay verilirdi. bazen hiç onay verilmezdi. bazen kısmi onay verilirdi.

O zamanlarda blok muafiyeti kanunu vardı ama pratikte uygulamadılar, 20-30 mahleme kararı sonrası, zıplayan müşteri olunca "lütfen" uyguladılar, kızdığım nokta budur: müşteri her şeyi bilemez, bilmek zorunda da değildir, servisin/distribütörün görevi, eğitiip/eğitim verip, müşteriye yazık edilmemesini sağlamasıdır .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yıldıray Demirkıran

Aracımın ilk bakımını nisan ayında yaptırdım Musluoğlu'nda. Fakat o zamanlarda az olan silecek problemi şimdilerde daha da belirginleşti ve ben bunu servis yaptırdığımda söylemeyi tamamen unutmuşum. Şimdi aradığımda garantiden değiştirilemeyeceğini söylediler. İlk servis bakımında olsaydı garantiden değişirmiş fakat geç kalmışım. Gebze Nazer bayisini de aradım ve aynı şeyi söylediler. Acaba gerçekten garanti kapsamı süresine dahil değil midir? Ya da ilk servis bakımından sonra garantiden değiştirenler oldu mu aranızda?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Pervanoğlu
O zaman servisin elinde 1 lt stoğu şişti galiba eritmek için bu yöntemi kullanıyor olabilirler. Bir yandan da varil yağ kullanmalarından iyi o zaman.Eh hayırlı olsun Onur sorunsuz sıkıntısız kullanırsın İnşallah aracını.

sağol ağbi..ıvır zıvır işlemlerle şişirmedikleri ve söylediğim (koltukta kapıda gıcırdama falan) ilgilenip yaptıkları için çok fazla durmadım üstünde..servisler nasıl para kazanıyor biliyoruz yani..hatta bana mazot filtresi dursun sonra değişelim fatura şişmesin dedilerde ben olsun değiştirin dedim..

ayın 12'sine kadar seve seve bineceğiz 12'sinde birliğimize teslim olacağız..bakalım süpriz olmazda kısa dönem yaparsak inşallah 5 ay sonra keyifle focus maceramız devam edecek :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
sağol ağbi..ıvır zıvır işlemlerle şişirmedikleri ve söylediğim (koltukta kapıda gıcırdama falan) ilgilenip yaptıkları için çok fazla durmadım üstünde..servisler nasıl para kazanıyor biliyoruz yani..hatta bana mazot filtresi dursun sonra değişelim fatura şişmesin dedilerde ben olsun değiştirin dedim..

ayın 12'sine kadar seve seve bineceğiz 12'sinde birliğimize teslim olacağız..bakalım süpriz olmazda kısa dönem yaparsak inşallah 5 ay sonra keyifle focus maceramız devam edecek :)

Hayırlısı olsun artık Onur kamu yönetimi diyor profilinde iktisadi idari bilimler mezunusun galiba buna dayanarak büyük ihtimal kısa dönem olur ki öylede olur inşallah.Bide abi deme ne olur ya kendimi yaşlı hissediyorum aynı yaştayız :):D

Yorum bağlantısı
Onur Pervanoğlu
Hayırlısı olsun artık Onur kamu yönetimi diyor profilinde iktisadi idari bilimler mezunusun galiba buna dayanarak büyük ihtimal kısa dönem olur ki öylede olur inşallah.Bide abi deme ne olur ya kendimi yaşlı hissediyorum aynı yaştayız :):D

Doğrudur hocam iib mezunuyuz inşallah kısa olur iş güç allak bullak olacak yoksa doğu olur batı olur zor olur kolay olur derdinde değilim sadece kısa olsunda hayırlısı ne ise o olsun..Bu arada aynı yaştaymışız evet bende sonradan farkettim sağolasın iyi dileklerin için :)

Yorum bağlantısı
Göktuğ Göceci

slm arkadaşlar.2011 tdci titanium focusu ilk yılı dolmadan ( yaklaşık 2 ay var dolmasına) 15000 bakımına sokucam.kocaelide oturuyorum.esoto napar ne eder tecrübelerinizi bekliyorum.neler yaptıramasak neler olmazsa olmaz yardımcı olursanız sevinirim.ekonomi önemli

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

1.6 focus benzinli 2009 modellerde yakıt filtresi varmı yokmu anlayamadım da?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Çorlu Erkan ve Keşanda Ford yetkili servisi var bildiğim kadarıyla,ama fiyatların bu derece değişkenlik göstermesi tuhaf

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Telefon ile alınmış total rakam hiçbir şey ifade etmez, parçalar için tane tane fiyat alın aynı olduğunu görürsünüz, zira fiyat listesi Ford serverdan tek elden çıkar. İçiniz rahat olsun tüm servislerde aynı fatura çıkacak, istyerek/istmeeyerek telefonda kandırılma olabilir de sanki hani masal yanai :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Röno ve Toyota farklı bir sistem kullanıyor, bakım paketi menüsü var, ancak bunun da devantajı, parça fiyatlarını tek tek göremiyorsunuz, yani piyasa ile mukayese etmek çok zor. Ford da menü yok.

Vesile ile yetkili serviste yetkisiz/sorumlu iken, her ay yedek parça fiyatının güncellendiği bir dosya yapmıştım, telefonistin önünde dururdu, rakam sorana ister total ister tek tek anında ve %100 doğru rakamı verirdi. En az indirimi biz yapabilirdik, 10 gün randevu dolu idi. Mühim olan güveni sağlamak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani tüm markalarda, özellikle tüm bakım ürünleri ve işçilikleri aynıdır, bayisel özelkampanya haricinde. Ama bindirim mümkün değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...