İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Murat Ecer

Ama bana verdikleri eski filtrede de Ford yazmıyor. Aracım ilk kez bakıma giriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sıfır arabadan niye çıksın ki bu parça, yeni takılana bakın, o orijinal ise pis olabilir yani değişmemiş olabilir :s :s herşey gelir insanın aklına

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ecer

sıfır arabadan niye çıksın ki bu parça, yeni takılana bakın, o orjinal ise pis olabilir yani değişmemeiş olabilir :s :s herşey gelir insanın aklına

evet. yarı ilk işim yeni takılan hava filtresine bakmak olacak. eğer filtre orjinal ise filtremin değişmemiş olması ihtimaldir. teşekkürler.

Eğer gerçekten filtre değişmemiş ve benden bunun parasını almışlarsa, bu forumda o yetkili servisi açıklayacağım. Başkaları da yanmasın bari.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ecer
(düzenlendi)

IMG_4007_[640x480].JPG

Üsteki resim orjinal Ford hava filtresi. Görüldüğü üzere Ford amblemi var. Ancak bana verdikleri ve ilk bakımdan çıkan filtrede olması gereken bu Ford amblemi yok.

tarihinde Murat Ecer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

linkteki yağın 7 litre olanından aldım ve benzinli ford 2009 a kullandım.3 litresi arttı.1 litre daha alıp bunu 1.4 ford tdcı dizele de kullanabilirmiyiz acaba?özellikle bi belirti yok ama içerik yazısında

http://www.ozenticar...EC-5W-30-A1-1LT

yarın bakımı yapıcam.fikri olan yokum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

yarın bakımı yapıcam.fikri olan yokum arkadaşlar.

Aynı yağı dizelede kullanabilirsin :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

Aynı yağı dizelede kullanabilirsin :good1:

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Özkan Balkış

Arkadaşlar; 2011 Ford Focus HB im var.11.000 km.de.(30.03.2013 itibariyle) ,Balıkesir-Akoto da aldım,bayii den çok memnun kaldım.

Araç km sini doldurmadan ama yılını doldurduğu için hatta üzerinden 3-4 ay geçerken (uzun hikaye) ilk bakımına nihayet götürdüm.Bakıma Çanakkale-Arslanlar a götürdüm.

Sıcak bir karşılama ile arabaya ne yapacaklarını anlattıktan sonra 250 TL ücret çıkarttılar.Tamam dedim bayiden ayrılırken sol uzun farımın yanmadığını ve çakmak soketinde de problemin olduğunu değiştirilmesi gerektiğini söyledim,onlarda problem değil hallederiz para bile tutmayacağını ve 3 saat sonrada arabayı alabileceğimi söylediler...

2 saat sonra bayi tarafından arandım,aracımın bakımlarının yapıldığı fakat sol uzun far ile çakmak soketinde ki arızanın beyinden kaynaklandığını (sigorta kutusu) değiştirilmesi gerektiğini söylediler.No problem değiştirin ,garantisi yok mu bunun dedim,tamam dediler,aracı 2 gün sonra aldım,bana söyledikleri ücret haricinde de ücret talepleri olmadı...

İnternette bu tür arızalarla ilgili sıkıntı yaşayanların fazla olduğunu biliyorum,burada yaşadığım tecrübeyi aynı zamanda muhatap olduğum iki Ford bayisinin kalitesinide aktarmak istedim

Kazasız ve arızasız bir ömür dileğiyle..:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Güler

benimde 1 senem dolmak üzere 10 gün var 1.25 fiesta. 10 bin km de. ilk bakım için şimdi görüştüm kırşehir ve ankara tur oto 230 tl fiyat verdi.ankara baser ve tan oto 340 tl.

Yorum bağlantısı
Burak Değer

Biz 15 bin km bakımını 200 liraya yaptırdık :)

Yorum bağlantısı
Adem Güler
benimde 1 senem dolmak üzere 10 gün var 1.25 fiesta. 10 bin km de. ilk bakım için şimdi görüştüm kırşehir ve ankara tur oto 230 tl fiyat verdi.ankara baser ve tan oto 340 tl.

2. Kez aradığımda düşük fiyat veren servisler yanlışlık olmuş 300 u geçer dediler.bende Tan oto dan randevu alıp bugün bakımı yaptırdım.polen filtresi değişmedı.yağ+filtresi,hava filtresi ,gerekli kontroller %10 iskonto ile 282 TL

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdurrahim Yılmaz

Merhaba;

Aracım 2011 model Myfiesta 1.25i. Geçen sene haziran ayında aracımın ilk senesi dolduğundan 8000 km'de ilk bakımını yaptırdım. Bu sene haziran ayında aracımın 2. yılı dolmuş oluyor. Şu anda 14300 km de.

Aracımın 2 yıllık garantisi haziranda bitecek mi?

Bundan sonra garanti bitiyorsa eğer ne gibi masraflara para ödemem gerekcek? Aracımdaki her türlü arıza için cepten para mı çıkacak?

Garanti süresi dolduysa eğer bu bakımı serviste mi yaptırmak mantıklı özelde mi yaptırmalı? Ne tavsiye edersiniz?

Not:Hafta sonu kullanıcısıyım. Aracım hala tertemiz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
ilhan Seven
(düzenlendi)

Merhabalar,

Aracın garantisini 2+1 yani 3 yıl olarak biliyorum. Size verilen kitapçıklardan bakmanız gerekebilir.

Bittikten sonra aracın kilometresine, kullanıldığı coğrafyaya ve şartlara bağlı olarak, bakımını kendi programınıza göre, dilediğiniz yerde yaptırabilirsiniz. Zaten çok kullanmadığınızı söylüyorsunuz. Sıkıntı olmayacaktır.

Yakın zamanda Ford Fiesta 1.4 TDCI 15bin km/1 yıl bakımı yaptıran arkadaşlar, yaptırdıkları fiyatı yazabilirlerse çok sevinirim.

Teşekkürler.

tarihinde ilhan Seven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Faruk Bayrak

Merhaba, aracım henüz 9000 km'de ve alalı 1 yıl 1 ay oldu bu süre zarfında bakım için servise götürmedim. Aslında şundan dolayı oldu aracı alırken bayi yetkilisi servisimiz sizi bakım için arayacak dedi ama aranmadım. 15000 km'yide doldurmadığım için hiç dikkat etmedim ancak bugün öğrendim ki 15.000 km veya 1 yıl içinde bakım yapılması gerekiyormuş. Bu durum aracımın garantisini etkiler mi ? Pazartesi ilk iş servisle görüşeceğim ama ilk önce buradaki tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Yılmaz

Aracım 15000 km de. 2. bakımı geldi. Geçen yıl ilk bakımını 8000 km de yaptırmıştım.

Servis bu yıl bujileri değiştirirsem 460 TL değiştirmez isem 380 TL tutacağını söyledi. OHA dedim. Biraz tantana ettim ancak hiç oralı olmadılar. "Benzinli 380 TL ise Dizel bakım 500 TL falandır" dedim tınlamadı.

Benzinli 2 yıllık 15000 km de 1.25 motorlu bir aracın bakımında ne var Allah aşkına 380 TL tutacak???

İstanbul Avrupa yakası için bana yetkili servis tavsiyesi yardımında bulunur musunuz?  Ya da nasıl bir yol izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
Uğur Günindi

Merhaba 

Şu an 15.000 bakımı için Niğde Ford servisindeyim.Araç Connect Silver

Yağ,yağ filtresi,polen filtresi,hava filtresi ve disk spreyi + işçilik olarak faturalandırıldı.

Önce 275 dendi biraz itiraz ettim ufak bi tatlı tartışma sonrası 240 lira olarak anlaştıık..

İç-dış temizleme yanıda da paspas takımı aldım :)

Bilgilerinize..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Ataman

aracım 2009 model focus benzinli.her yıl periyodik bakımlarını yapıyorum fakat şu anda 20 bin oldu km si.bu km' de yaptırmam gereken ekstra bir parça değişimi v.s varmıdır acaba?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ekrem Şensöz

arkadaşlar bursada önerebilceğniz servis hangisidir 15000 bakımını yaklaştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tarık Alalp

arkadaşlar bursada önerebilceğniz servis hangisidir 15000 bakımını yaklaştı

Bakımınızı yaptırdınız mı? Banada lazım Bursada en uygun önerilen yetkili servis hangisidir..Araç Fiesta Dizel 2012 13.000 Km'de..Birde ne kadar tutar ?

Yorum bağlantısı
Ekrem Şensöz

benimde  şu an 12000 de daha sene dolmasına az kaldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...