İçeriğe Yönlendir

VW TSI Motoru hakkında

Ufuk Tutkun

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Hocam hayırlı olsun tekrar. Fotoğraf ve yorumları ayrı başlık altında bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

turrbonun tam kapasitedeki devrinde sürmek daha sağlıklı olur sanırım. bencede güzel seçim. uzun yolda dizeli aratmaz tüketimi

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hangi modelini aldınız TSI nin

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
Merhaba arkadaşlar. VW Tsi motoru hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Golf 1,6 102hp trend 38100TL, 1,4 TSI 122hp trend 41600TL. Sizce bu durumda TSI mı tercih edilmeli

295 kd. naber. unuttunmu beni. devrem 1.4 tsi bana daha mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

102 HP da TSI motor yok diye biliyorum ben ama?Bir yanlışlık olmasın?Yanlışmı anladım?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. En kısa zamanda fotoraflarıyla beraber bekliyoruz. TSI 122 sanırım güzel seçim. :unknw:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Nuri,

1.4 lt 122 hp olmalı.

abi belki tam kaşıntı tutmuştur 1.8 160 bg lik versiyondan almıştır hocam :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yok artık daha neler. 122 trendline aldım. bugün baktım intercooler yok gibi duruyordu. 45 km de araç daha halen iyi gibi. biraz deneyim kazanınca yazacağım.

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip
yok artık daha neler. 122 trendline aldım. bugün baktım intercooler yok gibi duruyordu. 45 km de araç daha halen iyi gibi. biraz deneyim kazanınca yazacağım.

Top mount intercooller var. Sulu tip.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben de bu su hortumu nereye gidiyor böyle diye düşünmüştüm. turbo bilezik bölümüne 4 boru gidiyor. ikisi yağ iki de su.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Güle güle kullanın, ben memnun kalacağınız düşünüyorum TSI motordan..

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip
ben de bu su hortumu nereye gidiyor böyle diye düşünmüştüm. turbo bilezik bölümüne 4 boru gidiyor. ikisi yağ iki de su.

O sadece turbo ile alakalı. Tsilardaki turbolar su soğutmalı. Yağ ise mili yağlamak için girip kartere geri dönüyor.

Bak senin arabanın hava akış yönü şöyle birşey.

20070601003upimgjm1.jpg

Havanın renginin kırmızıdan maviye döndüğü yer intercooler ın. Su giriş çıkışları açıkca gözüküyor zaten. Sulu tip seçmelerinin birkaç sebebi var. Twincharge olanlarda hem SC hemde Turbo olduğu için direk emme manifıoltunun girişine takılması gerekiyor. Sizin arabaların emme manifoltu motorun arkasında olduğu için orada temiz ve soğuk hava akışının sağlanması neredeyse imkansız (kapğutu kesip havalandırma açarsan değişir tabi :) Yer dar olduğu için büyük bir IC takmalarıda imkansız. E IC nin monte edildiği yerde hava akışının olduğu bir yer olmadığı ve hem SC hemde turbonun üflediği havayı arabanın önünde motoru tavaf ettirip tekrar firewall un hemen önündeki manifolta geri göndermek arabayı lag manyağı yapacağı için sulu tip intercooler kullanılmış. Tamamı ile teknik mecburiyetlerden kaynaklanan bir tasarım. SC yi söktükten sonra yeni bir tasarım yapmak yerine mevcut tasarımı kullanmak tabiiki daha mantıklı ve ucuz olduğu için aynı tasarıma sahip IC sistemi senin arabanda da var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bu durumda yarış vaziyetinde kalorifer açılacak :D

çok teşekkürler resim için arkalara eğilip bakmamıştım daha. anladım şimdi. aynen böyle.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip

Havayı soğutmak için gerekli suyu radyatörden almıyor. Boşuna kaloriferi açma bence :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Passat alternatifleri arasında bencede gerçekten güzel seçim ama ben yinede yılda 30 bini buluyorsanız dizeli aratacağı kanaatindeyim... Bi kaç saat önce benzine 10 kuruş daha zam yapıyordu arkadaş, BP de otururken... Ancak Passat dizel de 3-5 bin hesabı yapıyorsanız fiyatta yaklaşılıcak gibi değil... Golf 6 ların meraklısı biraz azalıp donanım biraz daha dolsa benimde aklımı Golf VI 105Hp 1,6 TDI DSG karıştırmıo değil... motor seçeneği konusunda VW gerçekten çok iyi... Nerden bulaştıysak şu VW'ye, Ford, opel, toyota gibi rakiplerinden pahalı da olsa niyet bozduracak kadar işlerinde iyiler"miş"...

Pardon unutmuşum :) Kazasız belasız günlerde ağız tadıyla binersin inşallah...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne bu vw sevdası anlamıyorum, başka marka yokmu acaba, passat dizel yerine mondeo tdci, seat exeo, skoda superb alınabilir ve ondan çok daha iyiler bence, vw yerinede Volvo ve Subaru alınabilir, bunlar bile vw genden daha pahalı servislere sahip değiller, vw= az donanım çok para normal kalite, kısaca budur. Volvo, Subaru = sorunsuz sağlam, işçilik hatası yok gibi, passat gibi konsol ve cam açma düğmesi boya soyulması derdi jetta gibi karaktersiz modelleride yok.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

İnsanların VW sevdası yerine biraz da sizdeki VW antipatisini sorgulasanız Ali Bey? Saydığınız araçlardan Seat ve Skoda VW grubunun, hem de daha alt bütçeye yönelik araçları, bunlar nasıl oluyor da Passat'tan daha iyi oluyorlar merak ediyorum.

Volvo'nun Passat muadili olarak 45-50 bin liraya alabileceğiniz modeli var mı? Subaru'nun sorunsuzluğu malum ama kalitesi VW grubuna uzak ve yine benzer sınıfta araçları yok.

Ne bu vw sevdası anlamıyorum, başka marka yokmu acaba, passat dizel yerine mondeo tdci, seat exeo, skoda superb alınabilir ve ondan çok daha iyiler bence, vw yerinede Volvo ve Subaru alınabilir, bunlar bile vw genden daha pahalı servislere sahip değiller, vw= az donanım çok para normal kalite, kısaca budur. Volvo, Subaru = sorunsuz sağlam, işçilik hatası yok gibi, passat gibi konsol ve cam açma düğmesi boya soyulması derdi jetta gibi karaktersiz modelleride yok.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yoo bende vw antipatisi yok, sadece o fiyatlara içi boş araba alıyoruz gibi geliyor bana, tamam volvo pahalı haklısın, ama subaru baya kaliteli, passat gibi cam açma düğmesi konsol kaplamasıda soyulmuyor, fazla araştırmadan legacy e baktım, LEGACY AWD SEDAN 2.0 TURBO DİZEL 84.212 TL 4X4 üstelik ve donanım gayet güzel daha güçlü tartışmasız boxer motor vs., bence daha iyi, seat ve skodanın alt bütçe dediğiniz arabaları evet Vw grubunun, ama volvoda fordun, volvo dandikmi acaba? gelelim exeo ya bu alet süper ve Audi A4 tabanlı, passat neyazıkki geride bence, superb zaten konuşmuştuk, passattan daha büyük daha fonksiyonel donanım dolu ve passatla aynı para sayılır, şimdi hepsini geçelim, ford mondeo tdci full alın fiyatı aynı galiba passatla bundaki radar olayı passatta yok, passattan daha rahat, radar olayını saymayalım, mondeo passatla aynı kalitede yani başa baş kalırlar, mondeo testlere bakmıştım sadece yol tutuş olarak passattan daha üstün, şimdi passata bu kadar para bayılma yerine bunu almak yanlışmı acaba, tabi zevk işi ama bence bu şekildede düşünmek lazım, her markanın iyi modelleri var elbette, anti vw çu değilim ama bu sıralar TSİ motordan başka ne var vw gende, passat 2. elde değerli okadar, tabi kötü dandik falan demiyorum iyi araba ama daha ucuza aynı ayarda hatta daha iyileride var, detaylı araştırırsak daha çok şey bulabiliriz, mesela exeo yu alalım, bu arabayı sadece solar sanruufu (araç park halindeyeken beleş iç soğutma yapma, üretiği elektrikle sürekli aküleri şarj etme vs.) için bile passata tercih ederim, hemde hiç düşünmeden.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Arkadaşlar, sadece bir tavsiye Skoda Superb' i mutlaka inceleyin.Fikirlerinizdeki değişikliklere inanamayacaksınız.Ben hayran kaldım...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arkadaşlar, sadece bir tavsiye Skoda Superb' i mutlaka inceleyin.Fikirlerinizdeki değişikliklere inanamayacaksınız.Ben hayran kaldım...

Yaa, bende inceledim gerçekten güzel ve dev gibi, hele bagaj kapağı olayı süper, tekrar ediyim anti vw çu değilim oda iyi ama daha iyileri, aynı seviyede, yada daha ucuz olanlarıda var, hemde donanım fışkırıyor.

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

vw audi nin izinden giderek logosunu pazarlıyor.

Bu birazcık bir ayakkabı, elbise alırken markalısını almaya benziyor sanırsam.

Benimde aklımın köşesinde bir tsi a3 yada golf var mesela, sadece dizeldeki ekonomiyi bulamayacağım için sadece aklımda duruyorlar öyle :blink:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...