İçeriğe Yönlendir

Sanal Pilotluk

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

"kaptan pilotunuz konusuyor, cikarin beni bu kaptan" adlı iğrenç espriden sonra :D joystick süper, en ufak hassasiyeti bile anlıyor.

taxi kalkış yükselme hiç bu kadar zevkli değildi.

ancak su aletin keyfi kesinlikle savaş oyunlarda çıkar.

bu durumda elinde güzel oyunu olandan beklerim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bi ara yine microsoft bi savaş oyunu çıkarmıştı ama adını hiç hatırlamıyorum...

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
"kaptan pilotunuz konusuyor, cikarin beni bu kaptan" adlı iğrenç espriden sonra :blush: joystick süper, en ufak hassasiyeti bile anlıyor.

taxi kalkış yükselme hiç bu kadar zevkli değildi.

ancak su aletin keyfi kesinlikle savaş oyunlarda çıkar.

bu durumda elinde güzel oyunu olandan beklerim :elveda:

falcon 4.0 dünyanın en iyi savaş simülasyonu sadece uçağı çalıştırmanız 30 dakika sürüyor ama bunu uçurabilen bi f- 16 simülasyonunu da uçurabilir:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bana havalanan ve havada vurabileceğim bir oyun lazım. bu kadar güzel bi joystick olamaz.

fiyat/performans 10 puan yane :)

yuh emmi, senden kapadokyalı olmaz

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C4%B1rhan,_Ni%C4%9Fde

sani, microsoft combat vardı sanırım biryerlerde, bakacağım

olabilir, bulunursa çok makbule geçer.

bu arada incir falan gelmedi, hayallerim suya düştü :)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
bana havalanan ve havada vurabileceğim bir oyun lazım. bu kadar güzel bi joystick olamaz.

fiyat/performans 10 puan yane :)

olabilir, bulunursa çok makbule geçer.

bu arada incir falan gelmedi, hayallerim suya düştü :yes:

gelen inciri beğenmedim, unlu tabir ettiğimiz yapay renklendirilmiş çıktı, hafta başı güzelleri gelecek, cd ile beraber elinize ulaşacaktır

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

ooooo, 10 numerooo :yes:

inciri de yapaydan renklendirdik ya...daha ne olsun...

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Dün adana esenboğa uçyum. ilk defa bu kadar düzgün sağlıklı uçtum. İniş de çok güzeldi joystick olmamasına rağmen pisti tam karşıladım fakat yaklaşma prosedürlerini bilmediğimden ve fare ile kontrol zor olduğundan R pistine inmeye çalışırken L pistine çarpraz olarak iniyordum ki kanadı çarptım. :sihirbaz: Ama bu da bir adım oldu :rolleyes:

olacak olacak, flap full ve tekerler açıkken kontrol çok hassaslaşır, alışırsın

önerim, piste yaklaşırken biraz yüksekten ve hafif sert dalış yap, sağa sola kaçırmanı biraz engellersin,

piste yaklaşırken pist başında 4 ışık var, ikisi yanık olmalı, daha az ışık yanıyorsa alçaksın, çok ışık yanıyorsa yükseksin, seni uyarıyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

joystickle süper inişler yapıyorum. inerken flythy programı alkış yapıyor :D

chart'lardan rotanı belirlersen -ayrıca trvacc.org tan da alabilirsin rotayı- pisti tam karşına alabiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
gelen inciri beğenmedim, unlu tabir ettiğimiz yapay renklendirilmiş çıktı, hafta başı güzelleri gelecek, cd ile beraber elinize ulaşacaktır

ne cd, ne incir...

joystick burda tek oyunla, midemse istanbul incirleri ile harcanıp gidiyor valla :seytan:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bunlar problemli uçak abicim, sen 737 lerle uçmaya devam et :good1: en fazla alitmetre bozuluyor :)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

apronda deve kestirir bu uçaklar :)

keçi gibidir ama, kısa ve bozuk pistlerde iyi iner

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bunlar için mi kesilmişti develer, ne ayıp yaa :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben İvao ortamında sanal pilotluk hobimi gercekleştiriyorum. Bir pc bir mikrofon ile sizde bu hobinin bir parçası olabilirsiniz. Ortamın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız

izleyerek görebilirsniz. İngilizce şart değildir. Kullanılan uçaklar okadar detaylıki gerceğinden hiç bir farkları yok.Mesela bu Md80 uçaği gibi.

Daha fazla bilgi almak için siteleri inceleye bilirsiniz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/IVAO

http://forum.thyva.com/default.asp

http://www.ucuyorum.com/

Unutmayın Sanal havacılıkda bir Havacılık dalı olduğunu, Havacılık okullarında ders olarak işlendiğini, Pekçok pilotun alıştırma yapmakta kullanıdığını unutmayın.

Aramızda bir sürü Pilot ve Atc bulunmakta

200976222813939.jpg

2009922165044296.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben İşim nedeniyle son günlerde biraz askıya uğrattım. Anca hafta sonu İstanbul Ankara arası 1 saatlik Airbus A319 uçuşu yapabiliyorum. İhtiyacınız Olan Flight Simulatorun 2004 veya Benimde Kullandığım Flight simulator X sürümü . Yutubda İnsanlara bu uçak nasıl kullanılır tarzı videolar yaparım. mesela Flight Simulator x sürümünde Boeing 737-800 Next Generation İls Approach gibi

Fakat ben çok iyi bir eğitmen değilim. İsterseniz Yeni dönem eğitimlere başlaya bilirsiniz http://forum.thyva.com/default.asp

Sanal Havacılığın Haftaiçi her gün saat 23:00 da Airport Tv de (uydu kanalı) Hadi Uçalım adı altında Programı bile var.

Sanal Havacılık öyle birşeyki gerceğin nerdeyse bire bir aynısı . Hatta öyle gercekciki Gercek pilotların kullanıdğı Harita ve rotaları kullanıyorsunuz.

İzmire İnmek üzereyken Airbus A319 içinden bir kare

20091021221316859.jpg

ltba36.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bu similasyonu nasıl indirebiliriz?İvao ortamı nedir?

Yaklaşık 20 serverden oluşan sanal hava sahası Mesela şu an uçan 1000 pilotun uçtuğu serverlar grubu. Kimi zaman 2500 pilot uçmaktadır. Her zaman her an en az 900 kişnin uçtuğu , 500000 bin üyesi olan 2500 türk sanal pilot barındıran Hollanda menşeli bir Sanal Havacılık organizasyolar birliği.

18251310.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de FS X oynamıştım. Büyük uçaklarda zorlanıyorum ama. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...