İçeriğe Yönlendir

Sanal Pilotluk

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Yaklaşık 2 haftadır online olarak uçmaya çalışıyorum, acaba üyelerimizden online uçuş yapan var mıdır? Sormak istediğim bazı konular mevcut.

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

google earth de var.

arada oynardım uçurduğum uçakları havada tutması zor olunca oynamaktan vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Earth'dekiyle şimdi oynadım ama dünya kağıt gibi :) Gerçi 3 boyutlu binaları göster deyince daha zevkli olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
FlyTHY sitesinden online uçuş yapılabiliyor ancak bir türlü adam akıllı beceremedim şunu...
Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin
Yaklaşık 2 haftadır online olarak uçmaya çalışıyorum, acaba üyelerimizden online uçuş yapan var mıdır? Sormak istediğim bazı konular mevcut.

link verebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bir önceki mesajımda vermiştim linki; www.flythy.org

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin
bir önceki mesajımda vermiştim linki; www.flythy.org

pardon dikkat etmemişim ama girdim o siteye nasıl uçuş yapılacak orda anlayamadım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

o siteye üye oluyorsunuz, ardından pc ye iki program yüklüyorsunuz ve fs x le entegre oluyor programlar. ardından uçuşa geçiyorsunuz ama kule ile irtibat falan çok dikkat isteyen bi olay.

tam olarak çözemedim bi türlü.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Amaç Abim Uçuyodu En son yılbaşı akşamı :D Bende denedim ama promilim az çıktı o yüzden fazla yükseğe çıkamamıştım :)

Yorum bağlantısı
Alper Dereli
(düzenlendi)

Online uçuş için öncelikle http://www.ivao.aero ya üye olmalısınız. Burdan aldığınız ivao id ile http://www.thyva.com a üye olun. ivao dan gerekli programları temin edebilirsiniz. Açıklamaları da mevcut. Ayrıca thyva'nın forumu var buraya da üye olup yeni başladım diye kendinizi tanıtırsanız yardımcı olacaklardır. Hatta forumda biraz arama yapın orda da dökümanlar var.

Ben yaklaşık 6 aydır ilgileniyorum ama henüz online uçmadım. ivao'nun sitesinde meteorolojiden tutun teknik olarak birsürü eğitim dökümanları mevcut vakit buldukça onlara bakıyorum.

Online uçmak için ATC ile bütün konuşma prosedürlerini bilmek gerekir. Konuşmalar ingilizcedir. Yeni başlayanlar öncelikle FS in kendi eğitimlerini bitirmesi gerek bence. Joystick olmadan da düzgün uçmak çok zor.

Joystick Saitek x52 nin üzerine de yok ben kullanıyorum gerçekten çok iyi. Logitech Force 3d yi kesinlikle tavsiye etmem.

tarihinde Alper Dereli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Dereli

Vatsim i hiç incelememiştim baktım biraz benim anlattığım ile aynı sistem

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aynı dediğiniz gibi, vatsim ve flythy var. ayrıca trvacc.org'dan rota ve metar bilgileirni alabiliyorsunuz.

şimdilik metar'a girmedim ancak rota mecburen öğreniyorum.

joystick bu haftaiçinde vatan bilgisayar'dan temin edeceğim.

saitek'e baktım, ancak 250 liranın üstünde, açıkçası o parayı bi joystick'e vermem. Aklımdaki ürün şöyle birşey. hiç joystick kullanmadım, sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bizim izair cilerde bir ara izair IVAO ya takılırdı, benim pc tırt, benim hiç fsx im olmadı aaabi, fs2004 le idare etmece,

yaz akşamları bir başladımı ltba - ltbj - ltcg - ltac of ,of ,sabaha kadar uçarım, elimde bolca scenery var ama 2004

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

fs x için scenery ler, thy uçağı falan ihtiyaç olursa, bi cd ye yazıp yollayabilirim.

popüler tüm havaalanlarının chart'ları mevcut.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Zor işler.Offline uçmak bile zor ki online uçmayı denemedim bile.Hem bakın helikopter düştü bırakın biraz ara verin uçuş işlerine tehlikeli :nazar:

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bendeki aslında 50 civarı, ama bulmak zor;

microsoft iyidir, logitechten uzak dur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

gg'deki ilanda gören araba satıyor sanır :nazar:

görüp joystick ile elleşmeden almamaya karar verdim.

%10'luk indirimle en yakın zamanda vatan'a gidip beğenicem.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

dilerseniz öm'den adresinizi yazın, yarın/ertesi gün kargoya vereyim

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bende isterem, öm attım, ama bende fs2004 var, x ler olmaaa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...