İçeriğe Yönlendir

Sanal Pilotluk

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

amaç bey, size x+dosyaları veriyorum, yavuz bey sizede tüm dosyaları yolluyorum.

yarın kargoya vermiş olurum bi aksilik olmazsa

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

ram sorunu olabilir

orjinal fs mi kurdunuz?

teşekkürler Sani!

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

evet, bendeki de orjinal değil, bazen boeing 737 de anlamsız işler oluyor, durduk yerde sorun yokken kuyruk hidrolik arızası veriyor, uçak düşüyor :D

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

gps de ineceğin pistin yönü bellidir, yaklaşırken o hatta dön, gps de yaklaştıkça büyük bir üçgenin içine girersin, girdiğin anda altitude 2.000 olsun, full flap, gear on, sürat 200 knot, çeyrek gaz, inersin

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yavuz bey, iniş ve kalkışlar için zaten chart'lar çok önemli. çünkü pistlere yaklaşma yönleri/biçimleri ayrıca yükseklikleri mevcut. bende 1 aya yakındır oynamıyorum çünkü joystick'siz bi türlü taxi yapamıyorum.

bu arada orjinal ile çakma arasında bariz performans farkı var. zaten sp leri çakmalara kuramıyoruz bildiğim kadarı ile.

arkadaşım orjinal aldı, kilitlenme ve bir çok şeyin olmadığını belirtti. demekki microsoft ilk defa orjinal ile çakmayı ayırt edebilmiş :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

online da maalesef o tip şeyler yapılamıyor.

mesela taxi yaparken kesinlikle 25knot u geçemezsiniz. ışıklar kapalı olmalı, sadece nav ve beacon lar açık kalmalı.kuleye hbaer verildikten sonra motorlar açılmalı vs.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

maalesef hayır, motorların sunduğu beygirler farklı :flowers:

bu arada 320knot u geçmeyin, overspeed olmayın ve 10000feet altında 250knot u geçmeyin.

500feet e yükseldiğinizde flapleriniz kapalı, tekeleriniz kapalı olmalıdır. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

cd'lerinizi zarfladım. yarın kısmetse kargoya vereceğim. ancak zarflar hiç sıfır almayıp hep dergilerden çıkanları kullandığım için eskidir, lütfen kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

tekrar teşekkürler dostum,

30.000 feet üzeri max speed gidebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tutorialler online uçuş kuralları ile pek alakalı değil.

www.flythy.org dan pdf ler indirebilirsiniz.

ben yazdığım cd ye bi iki tane ekledim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

şu ürünü aldım 1 saat evvel, gelsin, biraz kullanayım, yorumlarımı yaparım.

uçarız, niye uçmayalım :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkasında tam logonun orada.

asıl önemli olan kendi ekseninde dönebilmesi joystick'in. böylelikle taxi yaparken tekerlekler yerine kıç kanadını döndürebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

izmir selçuk'ta thk nın eğitimleri var, ama bir türlü 6 kişiyi tamamlayıp indirim alamadık, hala beklemedeyiz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

izmir'de olsam düşünürüm, ama bunun için bol bol vakit lazım. sonrada kanada'dan abd'ye kaçarım :)

ücreti nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

3000 $ civarıydı, ama 6 kişiye indirim yapacaklardı , % 50 civarı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1500$ izmir'de olsam uçuş lisansı ve eğitim için hemen verirdim gerçekten.

acaba kaç saat uçuş yaptırıyorlar...1500$ içinde neler var falan.

bu arada her ikinize de cd'lerinizi kargoladım. ancak adresler bayağı karışıktı ve telefon numaraları yoktu, bir dahakine kısmetse daha detaylı isterim :D

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

20 saat eğitim, ardından single uçuş ile brove

bir dostumuzun kelepir uçağı var, selçukta park bedava olduğundan genelde orada tutuyor, benzin parası denkleştirip çok uçtuk ama kullanmak başka bir heyecandır sanırım

tekrar teşekkürler sani

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
(düzenlendi)

saitek ve logitech i tavsiye ederim , microsoftta fena değildir ama gerçekten ben bu oyunu 5 yıl oynarım derseniz asitek in prosunu alın 250 tl ama değer, bu oyunu oynarken atc konuşmalarını bilmeniz lazım yada daha önce oynayan birini iyice izlemelisiniz, iniş oyunun en zor kısmıdır, inişe yaklaşırken "ils" in açık olduğunu mutlaka görün (instrument landing system) inner, middle ve outer lamp diye birşey olmalı genelde uçağa göre değişir ama pilotun solunda olmalı ordan outer yandığında 7 mil piste kalan mesafeniz middle yandığında 4 mil ve inner yandığında 70 metre kalan mesafe olarak görebilirsinz ils sistemini kullanmak için yapmanız gereken sadece globe slide daki artıyı oluşturun ikiside hem yükseklik hem attack angelı ayarlar zaten, iniş takımlarını koyduktan sonra gazı yüzde 70 e getirin tam flap olduğunu kontrol edin, inner butonu yandıktan sonra 1001 1002 deyin ve hücum açısını arttırın sonra tatlı tatlı toplayın 10 dereceden fazla yunuslama yapmayın aksi takdirde kuyruk kısmını vurursunuz, f 16 kullanırken sınır 13 derecedir ama , arka tekerlekler temas ettikten sonra zaten gerisi kolay, bi de uçarkan girdiğiniz her control zone da kat ediş talep edin, gps i kullanmak kolay iniş istikametini verir ama zaten ingilizceniz varsa atc de size şöle bi ifade sölemek zorunda "3 5 0 15 29 92 " bu iniş yönünün 350 derceye olduğun aynı yönden rüzgarın 15 knot olduğunu ve altimetre değerinin 29 92 olması gerektiğini söler, overspeed 10 000 feetten önce ve sonra değiştirilmeli biz buna günün altimetre değeri deriz kalkarken 2992 sonra meydanı erkederken kulenin verdiği değer 10 000 feet geçilirken yaz aylarında 2992den küçük kış aylarında 2992 den büyük bi değer girilir ( kule hangi değeri sölerse) 10 000 feet tekrar geçilirken inişe gelirken yani 29 92 tekrar girilir :D amma anlattım ya soracağınız bişey varsa özelden yada burdan sorabilirsiniz:D amaç abi o kursları boşver ben sana yapcam bi güzellik :D

tarihinde Burak Hatipo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
Pilot kursu, cesna :D

bu arada abi tavsiyem micro flight ile uçman eğer illa uçmak istersen cessnayı falan boşver işte o sana yükseklik hissini sonuna kadar verir:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

burak bey, süper anlatmışsınız valla

logitech'i bugün vatan'da gördüm, şansa bugün oraya gelmişler, inceledim ve iyi bir karar verdiğimi anladım. bayağı ergonomik ve oturaklı. bi de tepkilerini de gördüm mü oyunda şahane olur.

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
burak bey, süper anlatmışsınız valla

logitech'i bugün vatan'da gördüm, şansa bugün oraya gelmişler, inceledim ve iyi bir karar verdiğimi anladım. bayağı ergonomik ve oturaklı. bi de tepkilerini de gördüm mü oyunda şahane olur.

oyuna en çok tepki verenlerden biridir gerçekten iyi bi seçim yapmışsınız, centering ve hassas kumandası iyidir, :D

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
@Burak Bey: Buyrun Adana'ya kebabımızı yiyin şalgamımızı için. Yurdum semalarında dolaşalım :D

@Sani Bey: Tekrar teşekkürler. Telefon numarasını unutmuşum keşke hatırlatsaydınız yazardım. Ama sorun olmaz sanırım. Kargo bilgilerini öm ile yazarsanız teknolojinin nimetlerinden faydalanıp geleceği zamana bakabiliriz. :D

ben bu oyunu çok fazla oynamıyorum ama :D nasıl biliyorsunuz demeyin meslek sırrı :D

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu
Message Received...

Oyun mu ne oyunu :D . Şakirpaşadan kalkıp sizi eve bırakıp geri döneceğim ;) . Nasıl olacak diyorsanız o da meslek sırrı :D

herkesinde bir sırrı varmış valla ;) bence herkes açıklasın sırlarını, saklımız gizlimiz kalmasın :D:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...