İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Kurtuluş Karatay

Recommended Posts

Ahmet Akkayagil
(düzenlendi)

Türkiye yolları için Lassa'yı öneiyorum arkadaşlar.Gayet iyi.Özellikle taksiciler,şoförler vs..kapış kapış Lassa alıyorlar.Bende bayiye Bringston almaya gittiğimde adam Lassa'da satıyormuş,valla Bringston'u bıraktırdı Lassa'yı önerdi.Kendide Focus kullanıcısıydı 36 bin kullanmış.Arabaya götürüp gösterdi lastikleri.Daha bitmemişti lastikler.Birde Bringston'dan 10-15 Tl daha ucuz.B250 ile karşılaştırdık,Lassa Atracta'yı;ondan bir tahliye kanalı daha fazla idi.Yani 4 kanallı idi lastik.Aldık arabaya taktık .İlk izlenimlerim iyi.Hafif ses artışı var sanki.Ancak can sıkıcı değil.O da stabil yolllarda yani.Atracta'nın tanesi 115,pazarlıkla bunu daha aşağı çekebilirsiniz.Ben dört lastiği 450 tl ye aldım.Yanında 4' te sibop verdi sağolsun.Çeliğe gücüm yetmediğinde dört de çıkma orjinal focus jantı buldum.Adam zengin, atmış oraya sıfır jantı.Almış çeliği gitmiş.Valla bayi takımını 50 T''ye bıraktı.Çokta temizdi.Allah herkesin işini böyle rast getirsin.Fikir verebildimse ne mutlu bana.Al Lassa'yı;;çekme kaygıyı.FOREWER LASSA :):):unknw::D OKEYY...

tarihinde Ahmet Akkayagil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Lassa'nın iyi modelleri var.Deneyin bence.Nispeten ucuz.Kalitesi fena değil.Yalnız yetkili bayisinde ve taze olanını alınız.Ne Bringston kadar sert ve pahalı,ne michellin gibi pahalı ve yumuşak.Önerim Lassa.Atracta mpdelini aldım.Bringston bayisi tavsiye etti.Şimdilik memnunum araçtan.Tanesine 115 fiyat çekti.Pazarlıkla 450 Tl ye işi bitirdik.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Benim 99 focus sw de 185/65/14 lastik takılı 10 gün kadar önce Lassa Atracta adım.Orjinal boyutu bu.Daha küçüğü iyi olmaz daha büyüğü de sürter,çok yaktırır.En iyisi orjinalinden şaşmamaktır ustam. :D

Yorum bağlantısı
Ümit Engin

Herkese merhaba,işim gereği sık sık seyahat ediyorum ve otomobillere olan tutkumdan dolayı otobüs yerine kendi arabamı kullanıyorum.Otomobilim BMW 3 Serisi Coupe E90 gövde .Seyahat esnasında emniyete çok önem verdiğim için,otomobilimin lastiğinin yüksek hızlarda ve virajlı yollarda yol tutuşunun iyi olmasını istiyorum.Var mı bu özelliğe sahip bildiğiniz bir ürün? :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Potenza zaten F1'de kullanılan bir hamur.

Farklı lastikli farklı arabalar sürdüm. Bugüne kadar en iyi yol tutuşunu Potenza Adrenal'de gördüm. Sanırım adrenalinin ömrü 20-25 bin km kadarmış ama inanılmaz bir yol tutuşu var. Kesin virajın dışındayız dediğim virajları sorunsuz döndü ve virajlarda arabanın içinde biryelere tutunarak savrulmamak için kendimi zor tuttum.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

Ayhan bu S001 adrenalinin üzerine üretildi adrenalinden çok çok daha iyi bir lastik ve ömrü 40 50 bin km adrenalinin tek dezavantajı lastiğin ısınması gerekiyordu yol tutuşu için geç ısınan bir lastikti S001 de o sorunu çözdüler ... :)

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ben şu an Bridgestone potenza adrenalin kullanıyorum,gerçekten ıslakta ve kuruda mükemmel diyebilirim.Kesinlikle potenza serilerini tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Potenzalarda yol sesi durumunu bilmiyorum ama turanza biraz sesli bir lastik. Eğer potenza turanzadan daha sessiz ve konforlu ise o lastik alınır...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Bende E 46 kasada 17 '' Potenza kullanıyorum yol tutuşu gayet iyi,Michelin kullanan biri olarak,bu lastik bana Michelin markayı aratmadı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pirelli P7 / Michelin Energy Saver, ömür açısından en iyileri, aynı zamanda genel test birincileri (Autoshow dergisi 50 lastik arasından)

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

energy saver la 45000 km yaptım halen biniyorum ama bitmek üzere. sert kullanmama rağmen bu km bence gayet iyi.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bütçe ne kadar? bütçenize göre daha iyi seçenekler sunabiliriz...

Yorum bağlantısı
Ümit Engin

Arkadaşlar önerilerinizi inceliyorum teşekkürler.Lastik ebatlarımı vermemişim buarada, şöyle 225/45R17.Bütçem ortalarda biryerlerde ne çok yüksek ne çok az.Yeni önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Arkadaşlar selamlar

Acil yardım lazım.İş yerinde olduğum için Ford kullanma klavuzuna ulaşamıyorum.Babama Konya'dan jant ve lastik sipariş ediyorum.185/65/14 de karar kıldım orjinalini bozmayacağım.

Focus 2001 ambiante araçların yaz lastik hız endeksi ve yük endeksi ne olmalı?

Teşekkürlerimle...

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

86T olması lazım..yeni aldım Michelin energy saver..125 TL..yol yardımı hediyesi var..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
86T olması lazım..yeni aldım michelin energy saver..125 TL..yol yardımı hediyesi var..

Fiyat ne oldu Gökhan bey?

ben ContiEcoContact™ 3 veya ContiPremiumContact™ 2 almayı düşünüyorum.yakıttan daha çok güvenlik önemli diye bu kararı verdim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
185/65/14 lerin yük endeksi 86'dır,ben olsam H serisini tercih ederim Savaş hocam...

H serisinde 20-25 TL oynuyordu sanırım lastik başına..hızlı kullanıyorsan H tabi ama pek otoban göremeyeceği için T yeter Savaş hocaya:)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
185/65/14 lerin yük endeksi 86'dır,ben olsam H serisini tercih ederim Savaş hocam...

Tamam Onur abi 86 yük endeksi kesinleşti ama orjinal hız endeksininde süphlere var onuda kesinleştirelim,siparişi vereceğim.

4 saç jant alacağım 4 tanede lastik taksınlar balans yapsınlar yollasınlar :)

H serisinde 20-25 TL oynuyordu sanırım lastik başına..hızlı kullanıyorsan H tabi ama pek otoban göremeyeceği için T yeter Savaş hocaya:)

Otoban mı :) 40 km çukursuz yol bulsam dişimi kıracam :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
Fiyat ne oldu Gökhan bey?

ben ContiEcoContact™ 3 veya ContiPremiumContact™ 2 almayı düşünüyorum.yakıttan daha çok güvenlik önemli diye bu kararı verdim.

4 lastik 500 TL 6'ya böldüler 1 yılda yol yardımı..Petlas falan düşünüyordum o bile 95 diyince düşünmeden micheline karar verdim..yumuşak lastik gerçekten..aldıktan sonra kar yağdı kar lastiklerini hiç aratmadı kütür kütür kullandım kar üstünde..Conti eski aracımda vardı..Hiç üzmedi beni 60binden fazla kullandım..ama michelin başka tabi..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

bir de şunu sorayım arkadaşlar

86 bulamazsak 88 veya yüksek yük endeksleri alsak zararı olurmu?

4 lastik 500 TL 6'ya böldüler 1 yılda yol yardımı..Petlas falan düşünüyordum o bile 95 diyince düşünmeden micheline karar verdim..yumuşak lastik gerçekten..aldıktan sonra kar yağdı kar lastiklerini hiç aratmadı kütür kütür kullandım kar üstünde..Conti eski aracımda vardı..Hiç üzmedi beni 60binden fazla kullandım..ama michelin başka tabi..

Conti hangisi vardı üstad?

eco mu premium mu vardı?

60 bin harika bir rakam valla conti için :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

Ecoydu..fiyat yükselmediyse michelinide düşünün derim..sessizlikte acaip bir farkı yok ama doğuda yumuşak lastik karda çok işinize yarar derim..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Onur abi Continin 185/65/14 ler için T/H ve 86/88 yük endeks kombinasyonları var

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
88 yük endeksi hangi markada varki,ben görmedim açıkcası,genelde hepsiniki 86

petlasta starmaxte falan vardı abi..ama 185/65/14te genelde 86 var..88in çok problem yaratacağını sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Ecoydu..fiyat yükselmediyse michelinide düşünün derim..sessizlikte acaip bir farkı yok ama doğuda yumuşak lastik karda çok işinize yarar derim..

Fiyatlar yükseldi üstad 2 kere zamn geldi diye biliyorum ocaktan beri gecen aylarda malatyadan alacaktım tam 450 lira sıkışınca arabaya kaldı :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

Savaş hocam yol yardımınıda gözardı etme derim..Sivas Şarkışlada teker parçalandı,bijon anahtarı yalama çıktı,stepne inik çıktı kepazelikti resmen..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...