İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Kurtuluş Karatay

Recommended Posts

Savaş Değişli
Savaş ne yapacaksın,arabaya yükmü atmayı düşünüyorsun :) Bence 86 H al ama ben sürat yapmam ve fiyat benim için önemli diyorsan,T serisini alabilirsin,yalnız senin okulunun yerini düşünürsek Michelin'den uzak dur derim...

Abi yaz tatili geliyor memlekete gidecem kaçakcılık yapacağım arka bagaj full :police:

Zaten ne olur ne olmaz diye emein olmak istedim abi belki alacağım yerde 88 olur 86 olmaz ellerinde ikilemde kalmayım dedim

Savaş hocam yol yardımınıda gözardı etme derim..Sivas Şarkışlada teker parçalandı,bijon anahtarı yalama çıktı,stepne inik çıktı kepazelikti resmen..

Çok geçmiş olsun Gökhgan hocam zaten aksilik bir başladımı ardı arkası kesilmez meretin

Yol yardımı bende gani :

Contiden 4 kış lastiği aldım ondan var

Trafik sigortasından var

birde Anadolu kaskonun var :D

birde yaz lastiği alacağım 4 tane bide o :)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

İşin işine birde pirellinin yeni lastiği cinturado girdi

2011 üretimi lastiğe 98 lira demişler:D

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

maşallah:) ucuz yollu bişey alacam diye yola çıktım petlas bile 95 çekince 125e michelin aldım..adamın sattığı mala yahu bu michelinler 3-5 çukurda yarılıyormuş ne iş diye uzman bir yorum yaptım adam sizce sert bir lastikmi yoksa yumuşak bir lastikmi daha elastiktir dedi..aklımada yattı.. 14 jant şansı..yoksa bu fiyatlara michelin falan mümkünmü..

İşin işine birde pirellinin yeni lastiği cinturado girdi

2011 üretimi lastiğe 98 lira demişler:D

iyi fiyat..conti ne kadar?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

şimdi continin fiyatını sormaya gitti üstad

Geçenlerde arka bagaj full arkada 2 kişide vardı malatyadan gelirken akşam yollar yağmurlu çukuru göremedim baya derin bir çukurmuş kışlık conti ile girdim sol ön arka jant eğildi ama balon yapmadı onun için contiyi sevdim.

Michelin gibi yumusak lastik yok haklısın hocam

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

continentalin fiyatıda 110 liraymış premium contact2

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
continentalin fiyatıda 110 liraymış premium contact2

conti o zaman

Yorum bağlantısı
Ümit Engin

Selam dostlar, sonunda istediğim lastiği buldum sanırım:) ,abim arayıp, Lassa'nın çıkardığı Phenoma adında bir lastik duydum dedi. Gittim araştırdım ettim, epey kafama yattı beğendim ve aldım. Şimdilik acaip memnunum. Size de tavsiye ediorum. Ayrıca, Phenoma Challenge diye de bi yarışma başlatmışlar, 50 tane gayet güzel otomobil var, birinci oluyorsan seçtiğin otomobil senin oluyor. sayfasını da paylaşayım: http://www.phenoma.com.tr/ burada nasıl katılacağınıza dair her şey yazıyor, şurada da yazıyor: http://www.facebook.com/#!/LassaTurkiye

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Connti alındı Gökhan bey

eco contact 185/65/14 2011 üretimi.Otobüse verildi bugün yarın elime geçer inşallah

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hayırlı olsun, revo ile çok iyi sonuçlar alamamıştı testlerde, bu sefer belki gelişme kaydetmişlerdir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
Connti alındı Gökhan bey

eco contact 185/65/14 2011 üretimi.Otobüse verildi bugün yarın elime geçer inşallah

Contiden devam yani:)Hayırlı olsun hocam..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Contiden devam yani:)Hayırlı olsun hocam..

İnşallah doğru tercih yapmışımdır Gökhan bey ,hayırlısı artık yorumları paylaşırım ilerki zamanlarda

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Michelin'ın yumuşaklığı bir dezavantajmıdır? Misal çabuk mu yıpranıyor yumuşak olduğundan ötürü?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Michelin uzun ömürlüdür..

Lastik bitmeden performansı biter..

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
Michelin'ın yumuşaklığı bir dezavantajmıdır? Misal çabuk mu yıpranıyor yumuşak olduğundan ötürü?

bende dezavantaj olduğunu düşünürdüm..ama bıçak gibi keskin bir asfalt çukurundan elastikiyeti yüksek yumuşak lastiğin daha az hasarlı çıkacağını düşünüyorum artık..pirelli p4000'den sonra michelin hakkaten farkını gösteriyor stabilize yollarda..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Bugun geldi taktırdım lastikleri 2011 mart ayının 3 haftasında üretilmiş

Balansıda yapılmış hiç çekme sorunu yok şükür

ilk izlenimler

(arabayı alır almaz kış lastikleri taktırmıştım yaz lastikleri ile ilk defa kullanıyorum )

1-ses hissedilir seviyede azaldı

2-2 kere 90 km hız ile kademeli frenle (freni ani köklemedim) ani fren yaptım abs devreye gireyimmi girmeyimmi diye tereddüt ederek iyi bir mesafede durdu

3-6000 devir civarı kalkışlar ile patinajı denedim ama hiç patiye düşmedi.

ilk izlenimler bunlar birkaç bin km sonra yine yazarım olumsuz birşeyler görürsem eğer

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Hayırlı olsun yeni lastik her zaman iyidir bizde babamın aracının lastiklerini değiştirdik 195/65/15 lassa impetus 2011 üretimi tanesini 120 liraya aldık

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ümit Engin
(düzenlendi)

Arkadaşlar çok teşekür ederiyorum,çok memnunum Phenoma dan, tavsiye ediyorum uzun yola çıkmıştım beni yarıyolda bırakmadı.Birde Deneme kampanyaları var,müşteri haklarını garanti altına almışlar,lastiği aldıktan itibaren60 gün boyunca iade edebiliyorsun,bi de Tüketici Dostu Erdal Abi var ki sormayın,videolarına çok güldüm.Durun paylaşayım linkini: http://www.tuketicinindostuerdal.com/

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Arkadaşlar Babamın Laguna ile benim Focusa lastik şart oldu bir kaç yerden fiyat aldırdım.Lastik fiyatları dediklerine göre çok zam görmüş kauçuk sıkıntısı yaşanıyormuş.Aldığım fiyatlar aşağıda.Sizce en dayanıklı uygun bir lastik tavsiye edebilirmisiniz Mevsimlik.Veya git selamımı söyle gerekeni yapar dediğiniz bir yerde olur :vreka:

Laguna 215/50/17

Bridgetone : 350 TL

Pirelli : 300 TL

Dunlop : 210 TL (tercihim fiyatı makul olduğu için)

Focus 195/65/15

Bridgetone : 135 TL

Lassa : 125 TL

pirelli : 125 TL

Dunlop : 110 TL

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lastiğe verilen paraya acımayın. Sizi yola bağlayan tek etken. Ben olsam Michelin Energy Saver takarım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Erkan Baydemir vardı forumumuzda...Continental bayisi..Ulaşabilsek yardımcı olurdu, işleri yoğun sanırım bu aralar görünmüyor...

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi
(düzenlendi)
Lastiğe verilen paraya acımayın. Sizi yola bağlayan tek etken. Ben olsam Michelin Energy Saver takarım.

Aynen öyle katılıyorum sana üstadım ama malum işte memur adam olunca.

geçen hafta bakıma girdi 500 TL bu hafta lastikler var,önümüzdeki ay vergi ayı olur.bilmiyorum ne yapsam ne etsem.

Erkan Baydemir vardı forumumuzda...Continenetal bayisi..Ulaşabilsk yardımcı olurdu, işleri yoğun sanırım bu aralar görünmüyor...

Serkan kardeşim senin gibi Ankarada değildir herhalde.Benim bu gün yarın halletmem lazım biraz acele oldu ama.Ankara İstanbul arası mekik dokumaya başlayacam bu sıralar.

tarihinde Yusuf Celebi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi
İstanbul'da neredesiniz... ?

Mecdiyeköy'de çalışıyorum Mehmet abi.Evim Başakşehirde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...