İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Kurtuluş Karatay

Recommended Posts

bostancı yada maltepe goodyear bayii.fiyatlar piyasa ya göre en uygun olan yer,kaliteli hizmet,ben 1 hafta oldu taktıralı memnun kaldım,fiyat da biraz pazarlık yapın,nakit alırsan %5 daha iskonto yaparlar.

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Nakit olamaycaktırda en azından kredi kartına tek çekim yapabilirim.

tavsiyeleriniz için sağolun değerlendirecem.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Lastik çok önemli verilecek paraya çok acımamak lazım. Babam aracındaki bridstone turanza ER300 lastikler 65bin olmuştu bir seneden daha kısa bir sürede. Sonuç tırın üstüne gelmesi ve minibüsün önüne çıkmasıyla minibüse arkadan çarpmak oldu.

Yorum bağlantısı
bostancı yada maltepe goodyear bayii.fiyatlar piyasa ya göre en uygun olan yer,kaliteli hizmet,ben 1 hafta oldu taktıralı memnun kaldım,fiyat da biraz pazarlık yapın,nakit alırsan %5 daha iskonto yaparlar.

+1 Barış beyin dediği gibi burdan önce ben aldım,kredi kartına 6 taksit ile,sonra barış beyi yönlendirdim oda nakit aldı.Buradan bakabilirsiniz fiyatlara

Yorum bağlantısı
Eyyüp Çelik
(düzenlendi)

selam arkadaşlar.

2009 model c max aracım var. aldığımda continental lastikler vardı. ön iki lastikte farklı zamanlarda balon yaptı ve değiştirdim. şimdi bir diğeride balon yaptı.

bu nedenle 4 lastiği de değiştireceğim.

continental dışında önerilerinizi beklerim. lastik ebatı 205/50 r17 93w

şimdiden teşekkürler.

tarihinde Eyy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ben 24 Şubat 2011'de 205/55/16 Goodyear OptiGrip aldım C-Max'ime ve çok memnunum, Yol tutuş, fren mesafesi, yağmur ve ıslak yol performansı gayet tatminkar.

Tavsiye ederim.

+1

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Bırakın 50 yanağı 55 yanak bile bence Türkiye şartları için çok uygun değil . Ancak aracın standartları bu şekilde olduğunda zaten yapacak pek birşey kalmıyor...

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

bence 16 janta geçin kendi aracımı kullandıktan sonra 2008 makyajlı cmax bariz farklı gelmişti.

bence 17 fazla bizim yollara..

Yorum bağlantısı
Eyyüp Çelik

yanak genişliği artıkça balon yapma olasılığı azalır mı yoksa artarmı.

bu gün bir lastikçi bana 225 45 r 17 94 y good year lastik önerdi ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

205*50 > 225*45

yükseklik azalacağı için daha konforsuz olur bence

balon riski de artar

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar geçen yıl conti aldım forumdada bilgiler mevcut şimdi:

yol tutuş güzel yağmurda süper. karda kullanmayın, düz asfaltta aşırı hız yapmayın, lastik sesine alışın :flowers:

benim tecrübelerim.

şimdi lastik alacak olsam goodyear veya michelin den şaşmazdım. daha önce kullandığım bildiğim lastikler.

Yorum bağlantısı
Eyyüp Çelik

205*50*r17 bridgestone potenza adrenalin serisine karar kıldım.

4 tanesi için en son 1275 tl dediler.

fiyat hakkında bilginiz varmı? ne dersiniz.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
205*50*r17 bridgestone potenza adrenalin serisine karar kıldım.

4 tanesi için en son 1275 tl dediler.

fiyat hakkında bilginiz varmı? ne dersiniz.

teşekkürler.

Lastik 24 diye bir site var belki bilginiz vardır . Bence almadan önce bir arayıp fiyat isteyin ordanda , bazen daha avantajlı fiyat veriyorlar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, '06FocusIIHB aracıma lastik alacağım ancak biraz kararsız kalıyorum :flowers: Sizce hangi markayı tercih etmeliyim ? Michelin düşünüyordum ancak Continental'in sitesinde ContiPremiumContact2 yi gördüm ve testlerde falan şiddetle tavsiye edildiği yazıyor, 3-D su kanalları sayesinde ıslak zeminlerde bile fren mesafesini de kısalttığı yazıyor, bu lastikle ilgili yorumlarınız nelerdir acaba ? Ayrıca yine continental'in sitesinde benim aracımın lastik ebatlarına ContiSportContact3 de uyuyor ancak en alt sınırdan uyuyor, yani acaba bu ContiSport olan daha güçlü ve lüx arabalar için mi, Conti alırsam hangisini tercih etmeliyim sizce ?

Genel olarak yol sesi, lastik ömrü, fren mesafesi vs. konularda hangi marka lastiği (Michelin-Continental-Goodyear-Bridgestone(?)) tercih etmeliyim arkadaşlar bu konuda çok kararsız kaldım, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler, Saygılarımla..

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
(düzenlendi)

Alkam'dan Bridgestone re002 al yeni adrenalin serisi bu modelde ebatın yoksa s001 al :) ikiside mukemmel lastik diğer markalara bakma bile Goodyear da kullandım Michelin da Continental de Bridgestone en iyisi fren yol tutuş performans süper ... benim şuan aracımda kullandığım lastikler RE050A bu lastiklerin üretimi bitti yerine S001 i çıkardılar dahada iyisi ben şu RE050A dan çok memnunum çok iyi lastik bu lastikler sayesinde a3 ile giremediğim virajlara Fiesta ile giriyorum şuan 520d de S001 kullanıyorum gerçekten çok güzel lastik resmen yola yapışıyor vakumluyor desem yeri vardır :)

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
ALKAM dan bridgestone re002 al yeni adrenalin serisi bu modelde ebatın yoksa s001 al :) ikiside mukemmel lastik diğer markalara bakma bile goodyear da kullandım mıchelin da bridgestone en iyiler fren yol tutuş performans süper ...

Teşekkür ederim, peki bridgestone da yol sesi konusunda ne düşünüyorsun ? :)

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
(düzenlendi)
Teşekkür ederim, peki bridgestone da yol sesi konusunda ne düşünüyorsun ? :)

s001 de yol sesi az ancak re050a da pek yorum yapamıcam cunku tek kapı fiestada kullanıyorum :) oyuzden cok bişe diyemem ama onceki lastiklerim fiestada contisportcomtact 3 dü ve ses fazlaydı bu re050a yı taktıktan sonra sesin biraz daha azaldıgını hıssettım kasislerdeki o sert vurmada azaldı ...

tarihinde Yavuz Gencay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
s001 de yol sesi az ancak re050a da pek yorum yapamıcam cunku tek kapı fiestada kullanıyorum :) oyuzden cok bişe diyemem ama onceki lastiklerim fiestada contisportcomtact 3 dü ve ses fazlaydı bu re050a yı taktıktan sonra sesin biraz daha azaldıgını hıssettım kasislerdeki o sert vurmada azaldı ...

Çok teşekkür ederim Yavuz Bey, bridgestone'u da ayrıntılı bir şekilde düşünceme ekliyorum o zaman :)

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Benim ilk tercihim bridgestone olurdu ki aracımde adrenalin serisini kullanıyorum ve çok memnunum,ikincitercihim ise michelin pilot exalto olurdu.Yol sesi olarak re050 biraz uğultuludur fakat adrenalin ve s001 serileri michelinden bile daha sessizdir.Bridgestone micheline göre biraz daha sert hamurludur bu doğrudur,buda bozuk çukurlu yollarda diğer lastiklere göre daha fazla ses yapması demektir ama normal asfalttaki uğultusu gayet düşüktür.Kısaca sağlamlılık ve yol tutuşta bridgestone bir gömlek üstündür.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
Benim ilk tercihim bridgestone olurdu ki aracımde adrenalin serisini kullanıyorum ve çok memnunum,ikincitercihim ise michelin pilot exalto olurdu.Yol sesi olarak re050 biraz uğultuludur fakat adrenalin ve s001 serileri michelinden bile daha sessizdir.Bridgestone micheline göre biraz daha sert hamurludur bu doğrudur,buda bozuk çukurlu yollarda diğer lastiklere göre daha fazla ses yapması demektir ama normal asfalttaki uğultusu gayet düşüktür.Kısaca sağlamlılık ve yol tutuşta bridgestone bir gömlek üstündür.

Teşekkür ederim Tansel Bey yorumunuz için..Bridgestone'u ben bu kadar iyi bilmiyordum açıkçası, ancak birçok kişinin tercihi Bridgestone sanırım ? :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

dunlop fastresponse adet fiyatı 160 tl civarı.. yol tutuşu frenaja etkisi falan başarılı.. şuan şirket aracımda dunlop kullanıyorum gayet memnunum..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
dunlop fastresponse adet fiyatı 160 tl civarı.. yol tutuşu frenaja etkisi falan başarılı.. şuan şirket aracımda dunlop kullanıyorum gayet memnunum..

Fiyatı baya güzelmiş Fatih Bey, peki yol sesi konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...