İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Kurtuluş Karatay

Recommended Posts

Tansel Yavuz

Bence H grubu yeterlidir,fiyat farkını v grubu için verene kadar kaliteli marka lastik almak daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bende goodyear hydragrip var çok memnunum. yenilemek için alacaktım ama elemanın elinde yok artık üretilmiyecekmiş. var olanlar da muhtemelen eski olabilir. Onun yerine sanırım duragrip tipinde bişey çıkacak. Bu durumda goodyear serisinden eagle vector nasıl olur arkadaşlar? Genelde en mantıklısı yagmur performansı iyi olan lastik almak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vector serisi, karlı zeminde de işe yarar, İstanbul şrtında düşünülebilir ama yaz ayı performansı da düşünülmeli

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

çağlar bey işin aslı continental 88h yerine impetus revo 88v alsam nasıl olur acaba.

conti 88h alacaktım ama bir tanıdığım o fiyattan 15 lira daha ucuz olan imp.revo88v yada nokia nrhe 88v al diye ısrar ediyor.

sizce bu üçlüden hangisini önerirsiniz yada başka marka.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Revo yu bilemem, hiç testine rastlamadım, ama ondan daha ucuz fiyata satılan Fulda Carat Progreso yu bilirim, kendileri testin en üst sırasında yer bumuştur, Michelin ENergy saverdan nispeten az ömrü dışında , her disiplinde daha iyi notlar almış:

Test

Fiyat

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

conti ecocontact2 88h abi.

fulda testlerde gayet iyi abi onuda düşünürüm sağol yardımların için.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ford komedi zaten bu lastik işinde H 210 a akdar demek tamamda bzim 1.6 otomatik focus için sen niye orjinal stepneye V koyuyorsun be adam. elde ne varsa onu kakalamış :) michelin 88v stepnem var sıfırı için deli para istediler ben 88h aldım. benden önceki sahibi goodyearın 88 v sini takmış kimbilir michelin ne istedide onu taktı :)

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Benim tavsiyem Yokohama AC01 195/60 15 88H,ıslak-kuru performansı gayet yeterli seviyede.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
H ın hız sınırı 210 km/h

Yorum sizin.

Yalnız bu değer anlık değer değildir,sizleri yanıltmasın.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

arkadaşlar aracımın ilk lastiğini değiştirdim. bildiğiniz gibi üzerinde orjinal lastaiği 88v idi. fiyatı biraz daha uygun diye ve hız sınırına bakarak 88h taktırdım yanlış yapmışım. çünkü aracımın yol tutuşunda farkedilir seviyede bir fark olduğunu gördüm.

bence hız sınırına aldanmayın , yol tutuş seviyeside önemliymiş.

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen
arkadaşlar aracımın ilk lastiğini değiştirdim. bildiğiniz gibi üzerinde orjinal lastaiği 88v idi. fiyatı biraz daha uygun diye ve hız sınırına bakarak 88h taktırdım yanlış yapmışım. çünkü aracımın yol tutuşunda farkedilir seviyede bir fark olduğunu gördüm.

bence hız sınırına aldanmayın , yol tutuş seviyeside önemliymiş.

yol tutuş sorunu H ya da V ile farketmez en azından bizim araclarda.. ben de 88H michelin energy saver var ve en ufak bir sorunum yok.. ki virajlı yollarda bir FocusI ne kadar hız yaparsa onu yaptım... :D

rot ayarlarınızda falan sorun olmasın? yeni lastik takınca belli edebiliyor kendisini bazı ufak problemler?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

V her halukarda daha iyidir..

Ama işin içine marka model girdimi işler karışır..

Ben eco almazdım..

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

88v olarak ne alıyım arkadaşlar. bana yardım edin arkadaşlar

sessiz ve iyi yol tutan marka model tavsiyesi.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk

Araçlarımız aynı. 1 yıl önce Michelin Energy Saver 195/60/15 88 V aldım yetkili servisteki servis sorumlusu tanıdıktı ve önerdiği lastik buydu. bana 4 lastik 750 ytl mal olmuştu.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Benim tavsiyem Yokohama AC01 195/60 15 88H,ıslak-kuru performansı gayet yeterli seviyede.
88v olarak ne alıyım arkadaşlar. bana yardım edin arkadaşlar

sessiz ve iyi yol tutan marka model tavsiyesi.

V grubu da var.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Aynı aracı kullandığımızı varsayarak 1,5 senedir kullandığım 'iyi yol tutan' Bridgestone Turanza ER 300 (Biraz tuzlu) öneririm.

''Bridgestone Turanza ER300 195/60/R15 88 H'' forumumuzda mevcut böyle bir konu var okumanızı öneririm.

Bu lastiği Burdurda (-10 dereceye kadar) 4 mevsim kullanabilirsiniz. Biz Focusa kışın mecbur Ankara ayazına uygun olan Lassa Snoways 2 pabuçlarını giydiriyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kamil Sürenkök

merhaba fordseverler, 2009 model bir önceki makyajlı kasa fiesta kullanıcısıyım. 195/50/15 brigstone turanza lastiklerim sürekli sorun çıkardığı için ve jantlara zarar verdiği için değiştirmeye karar verdim. 185/55/15 lassa lastiklerini almayı düşüyorum. fiyatı da 170 tl. sizce uygun mudur fiyatı? ya da önerdiğiniz başka lastikler var mı? tercihim daha büyük ebatlı yanak üstünde ama 60lık yanaklar çok büyük ve çirkin gösteriyor bu nedenle 55 uygun gibi geliyor bana...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Jantı koruyan yapıda lastikler var, ben onlardan aldım. Bir daha jant eğilmedi... :unsure:

Yorum bağlantısı
Kamil Sürenkök
nasıl bir sorun çıkartıyor açabilirmisiniz lütfen. hani çukurlarda sorun teşkil ediyor biliyorum ama, başkaca bariz bir sıkıntısını doğrusu hissetmedim ben şimdiye kadar.

şöyle ki, şu an kullandığım lastiklerden sağ ön ve sol arkadakiler balon yapmış durumda.. ayrıca yaklaşık 1-1,5 ay önce götürdüğüm serviste jantların 4ünün de yamulduğunu kendi gözlerimle gördüm. belki de biraz agresif kullanmamdan da kaynaklanıyor olabilir.

Jantı koruyan yapıda lastikler var, ben onlardan aldım. Bir daha jant eğilmedi... :good1:

jant koruyucu herhalde demek istediğiniz?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa lar sanırım daha az sorun çıkartıyor, ben de bir ara 55 yanak impetus kullandım ,hiç balon yapmadı hem de konforlu idi.

Yorum bağlantısı
Kamil Sürenkök
Lassa lar sanırım daha az sorun çıkartıyor, ben de bir ara 55 yanak impetus kullandım ,hiç balon yapmadı hem de konforlu idi.

170tl fiyatı uygun mudur?

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
(düzenlendi)
merhaba fordseverler, 2009 model bir önceki makyajlı kasa fiesta kullanıcısıyım. 195/50/15 brigstone turanza lastiklerim sürekli sorun çıkardığı için ve jantlara zarar verdiği için değiştirmeye karar verdim. 185/55/15 lassa lastiklerini almayı düşüyorum. fiyatı da 170 tl. sizce uygun mudur fiyatı? ya da önerdiğiniz başka lastikler var mı? tercihim daha büyük ebatlı yanak üstünde ama 60lık yanaklar çok büyük ve çirkin gösteriyor bu nedenle 55 uygun gibi geliyor bana...

Kamil bey 55 15 ebadı sürtme yapabilir.En güzeli jant korumalı lastik almanız bir de çukurlara biraz dikkat etmeniz.

tarihinde Ramazan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya

Fiesta için uygun ebatlar ; 175 65 14 - 195 50 15 - 195 45 16'dır, bu ebatların dışına çıkmayın muayenede de sorun yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...