İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Kurtuluş Karatay

Recommended Posts

Abdullah Ercan
(düzenlendi)
Daha önce bende yaşadım böyle bir durum abi.Dediğin gibi michelin in yan ürünü daha ucuz ama kaliteli dediler.Bizde aldık ama sonuç hüsran oldu.6 ay sonra lastikler kullanılamaz hale geldi resmen.

Benim de daha önce böyle bir tecrübem oldu. Goodyear ın yan ürünü sava markası aldım. Sonrasında 6 ay olmadan pişman oldum. 1 inci yılın sonunda da tekrar yeni lastik aldım. :(

tarihinde Abdullah Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Balım
Ben şu gördüğüm markayı öğrenebilirsem yazarım.Bu yeni çıkmış sanırım.

klebber olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

bende michelin alpina4 ile goodyear arasında kaldım, michelin daha uzun ömürlü olması öne cıkıyor, şu anda fiyat araştırması yapıyorum en gec 10 gün içinde takacam gibi..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok arkadaşlar Kleber değil...Lastikçiye uğrama fırsatım olmadı ama kesin öğrenirim :hohoho:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Övgü Gürşen
Yok arkadaşlar Kleber değil...Lastikçiye uğrama fırsatım olmadı ama kesin öğrenirim :D

satıcının lafıyla "iyi lastik"...

bu lafım ayhan'a değil genele lütfen kırılmasın.

babam olsa inanmam bu lafa. seat ya da skoda da vw'nin yan?! üretimi. üçte bir ucuz olmadığı gibi bir vw de değiller.

bu hurafeden kurtulmalı artık tüketicimiz. böyle bir şey yok. aynı hamur ve desen olur, birebir aynı kalite kontrolüne ve yönetimine sahiptir ama üzerindeki michelin yazısı yerine timken yazarlar o zaman olur ki o da olmaz zaten. böyle bir mantık yok. lastik aracınızdaki en önemli parçadır. daha iyi bir airbag takamazsınız ya da şasiyi güçlendirmeniz mümkün değildir ama lastiklerinizin kalitesini siz belirlersiniz.

ailenizin değeri kaç paralık lastik arkadaşlar? lastik başına 45 liradan 180 lirayı iki yıl için veremeyecekseniz inin arabanızdan ve araba kullanmayın. yayaların ya da diğer araçlardaki yolcuların da yaşamaya hakkı var.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Akif Özkan

Astradan 18.000 km de ki 91 h nct 5 leri çıkarıp, 91 v primacy hp leri taktım.

Abs esp nedir hepsini öğrendim :p

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

yol tutuşu-fren performansı sorun yaratmıyacak.

konforlu ve sessiz.

en az 50 bin km sorunsuz kullanılabilecek

lastik marka modeli önerisi lazım. cumartesi değişeceğim.

araç FI otomatik 195 60 15 h serisi.

aklımda önce energy saver vardı. ( şu an üstündekiler o) ilk 10 bin çok güzeldi. sonraki 10 binlerde kademeli olarak yol tutuşu ve sorunu başladı. 40 bin kmde lastik sesi arttır ve direksiyona bazen sallama yapıyor. içindeki çelikler kaymış olablir denildi. testlere baktım energy saver o kadarda iyi sonuçlar almamış. yuvarlanması az tüketim odaklı o gerçekten iyi ama diğer konularda zayıf.

sıfırı için 170 lira fealn en uygun buldum. fiyatı biraz pahalı.

continental premiumcontact2 testlerde iyi gibi ama kullanıcılardan aşırı ses ve çabuk bitme gibi şikayetler var. fiyat olarak 135 lira en uygun bulduğum.

goodyearın eskidikçe dişi çıkan bir modeli vardı. adını unuttum onu aslında denemek istiyodum ama onun H serisi yok diye duydum. fiyatıda biraz pahalı gelmişti 2-3 ay önce. birde 4 mevsim lastiği var goodyearın o ne kadar işlevsel. kışlık lastik almıyoruz. onun yerine bu kış lastiği yenileyerek eski bitik lastikle kışı geçirmektense yeni dişli yeni lastik takalım dedim. sitesinde 195 60 15 h için effenciel grip 201 vektmr 4season için 212 demiş :p

yokohoma c drive içinde kullanan tek tük kişi memnun ama çok yeterli şeyler yazılmamış.

cumartesi değişimi yapacam şu an conti ucuz diye tercih konusu ama pe kiçime sinmiyor yorumlar. bir iki yorum sizlerden alayım :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fuldayı sordum bir iki tabelada fulda yazana :p fuldanın canlısı izmit sanayide yok.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Lastik de herkes en iyisi michelin diyor karar sizin, ben 5 yıldır kleber kullanıyorum bir sıkıntı yok, kayınbirader de kendi focus 1 ine Hankook aldı o da gayet memnun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Yaz lastiği için biraz erken değil mi ?

Sezon da pahalı oluyorlar :p Şaka şak. lastiğin tekine yanaktan çivi girdi. ve lastikte yalpa yapıyor gibi bir durum var içindeki teller kaymış olabilirmiş. diş derinliği ve lastik durumuda pek iyi gelmiyor bana. kışlık kullanmıyoruz. O yüzden 4 yeni yazlık alacaz.

Michelin konfor odaklı energy saver de tüketimde düşüş yaptı gibi gelmişti psikolojik mi bilmem ama bundan önce goodyear eagle vardı ve tüketimi energy savere göre yarım litre oynuyordu. mişiler 50 bin oldu . zaten mişi 45bin ömür biçiyor. 10 bin km daha giderdi de kışın sorun yaratabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dunlop nasıldır ? 140 lira fiyat aldım servisten ama modelini tam söylemedi

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Yoko. c drive kullanıyorum,35000 km oldu diş durumu ve yol tutuşu hala mükemmel.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa Energy saver 100.000'i görüyor.
*2008 yılında piyasaya sürülen önceki nesil Michelin Energy? Saver ile karşılaştırıldığında. Ortalama yakıt tasarrufu motorun türüne bağlı olarak 70 ile 90 litre arasında değişmektedir. Bu hesaplamalar ortalama Michelin lastik ömrü olan 45 bin kilometre üzerinden yapılmıştır (kurum içi kaynak).

lastik 100bin gider ama kafamda bi kere bitti o lastik.

Energy saverin yenisi çıkacakmış. taksitli fiyat 179 diyor bayi :D diğerlerini 140-150 arası bulabiliyorum. 150ye biri mişi dese alacam ama yok :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4 tane Good Year Efficient Grip aldım tanesi 160 tl den 6 taksit. sökme takma sibop balans dahil. Michelin Energy saver alacaktım ama yenisi çıkacamış ve fiyatı en ucuz 165 e geliyordu. Goodyearda 1 yıl yoldan kaynaklanan hasarlara karşı sigortalı.

ilk izlenimler yeni lastik frenlemesi güzel abs devreye girmiyor. yol sesinde azalma aşırı değil. sanki mişileri ilk taktığımda daha az sesliydi. bir 50 bin km lastik hakkında düşünmek istemiyorum :) İnşallah iyi çıkar :) çünkü aklımda yoktu bu lastik :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullan. Briçston al diycektim ama geç kalmışım. Yorumlarını yazarsın artık :good1:

Yorum bağlantısı
Arda Merve

mustafa dün yokohama c drive aradığını söyledi çağlar abi ben kullanıyorum 6000 km oldu ki sert kullanan biriyim aşırı memnunum yağmur performansı güzel tek problem karda :mangal:

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Sert kullanım derken, Ford sağlam oto yaptığını ispatladı, Örneği de sende :mangal:

Sert kullanım derken biraz hırpalıyorum :lol2: şu ufak problemleri halledelim eğer elimde kalmazsa :rofl: dışınla da uğraşıcam bakalım :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tarih km bilgisini kaydettim. ömrünü merak ediyorum. Çevre dostu ve uzun ömür vurgusu var sitesinde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...