İçeriğe Yönlendir

120.000 Ve Üzeri Km Periyodik Bakım

Timuçin Yıldırım

Recommended Posts

Ertan Çabuk
(düzenlendi)
250 TL de çok dışarda değiştirtin..

Benimki tanıdık dost işi oldu ama 4,5 lt motorcraft 5/30 yağ

hava - polen - yağ filtresi işçilik dahil 60 Tl verdim. hadi sizinki 100 olsun hatta 150 olsun

Aracı yeni aldığım için nasıl bir bakım geçmişi var bilemiyorum. bu nedenle bakım yaptırırkn yanında çek up da yaptırıp aracı detaylı bir kontrol ettireceğim. sonuçları da alıp koşa koşa buraya gelip ustalarımızın tavsiyelerine başvuracağım. onun haricinde rutin bakımları yaptıracak bir servisim var zaten. ancak mondeo konusunda Sivas ta servisten bilgili kimse yok maalesef :s

60 tl de gerçekten çok ucuz muş :s

tarihinde Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tümüne 60 TL :friends::nazar: :nazar: , hava filtresi selpaktan olsa bu kadar ucuz olmaması lazım?

Filtreler 15.-TL olsa, Yağ ile yağ filtresi aynı fiyata geliyor.

Bir hesap yanlışlığı var gibi. Ya da sadece yağın fiyatı var diyeceğim ama o da 4.5lt olduğu için biraz daha pahalı olmalı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
Tümüne 60 TL :) :) :s , hava filtresi selpaktan olsa bu kadar ucuz olmaması lazım?
Aracı yeni aldığım için nasıl bir bakım geçmişi var bilemiyorum. bu nedenle bakım yaptırırkn yanında çek up da yaptırıp aracı detaylı bir kontrol ettireceğim. sonuçları da alıp koşa koşa buraya gelip ustalarımızın tavsiyelerine başvuracağım. onun haricinde rutin bakımları yaptıracak bir servisim var zaten. ancak mondeo konusunda Sivas ta servisten bilgili kimse yok maalesef :blush:

60 tl de gerçekten çok ucuz muş :)

Filtreler 15.-TL olsa, Yağ ile yağ filtresi aynı fiyata geliyor.

Bir hesap yanlışlığı var gibi. Ya da sadece yağın fiyatı var diyeceğim ama o da 4.5lt olduğu için biraz daha pahalı olmalı.

Saygılarımla.

İnanmayacağınızı biliyordum yağcı çok samimi arkadaşım. Ben bu fiyata değiştirdim.Demek istediğim fiyat toplamda 60 TL demek değil.250 TL çok pahalı.Dediğim gibi benimki dost işi.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Triger değişelim muhabbeti yapan yere ben olsam götürmem...

Aracı az biraz tanısa bilirdi herhalde...

2002 modelinde bile triger değişmemişti,bildiğim değişmiyorda...zincir bu,500 binde bile birşey olacağını sanmam...

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bu mk3 mondeo'ların zincir olayı tam bir fenomen... Daha doğrusu bilgisiz servis anlayışı bu hale getiriyor. Yıllarca serviste motor ustası olup da hala kayışlı olduğunu iddia edenler var maalesef yetkili servislerde... Sizin olaya gelince, dizelin zinciri ses yapmaya başlayıncaya kadar devam. 250 bin km civarında illaki değiştirmek durumunda da değilsiniz. Zincir sağlam ve ses vb. rahatsız durumlar yoksa değiştirmeniz şart değil. Daha önceki mondeo'larımdan birisini( mk3 benzinli otomatikti ) 290bin km civarı sattığımda hala orijinal zinciriyle duruyordu

Geçen aylarda önceki mk3 2005 dizel mondeo'ma bir tanıdık müşteri olmuştu. Araba 210 bin civarıydı. Ses vb. bir sıkıntısı yoktu. Arkadaş trigeri kafasına taktı, 6-7 yetkili servis aradı , her biri farklı şeyler söylediler. Hiç değişmez dedi biri, ikisi 90bin'de bir değişmek zorunda sakın o arabaya binmeyin motor elinizde kalabilir dedi. Bu iki servisi aracın zincirli olduğuna kısa bir tartışmadan sonra ikna edince, bu sefer gene dediklerini yutmadılar, olsun tedbirdir 90bin'de bir değişmesi gerekir dediler :) Şaka gibi ... İleride değiştirmek isterseniz, özel servislerde orijinal yedek parça ile 1000 tl maliyetle bu iş hallediliyor , bilginize.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Yağ değişimine gelince, mondeo yaklaşık 5.5 lt yağ alıyor, yukarıda bahsedilen 4.5 lt yağ eksik geldi bana. Ben 10-30 castrol yarı sentetik kullanıyordum. 15bin km'yi beklemeyip her 10bin'de bir değiştiriyordum mk3'ün yağını. Bilanço ise şöyleydi:

7 lt 10-30 castrol dizel yağı +hava filtresi + yağ filtresi + yıllardır arkadaşım olan yağcı = 85 tl.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tümüne 60 TL :rofl: :rofl: :s , hava filtresi selpaktan olsa bu kadar ucuz olmaması lazım?

60 tl çok bile :(

araç FI olunca hava filitrsi serviste 12 tl yağ filitresi 12-15 arası bir şey. polen de 15 olması lazım. benzin filitresi çok paraydı bi o da 50 lira civarı bir şey :)

FI için 15 bin ara bakım işcilik dahil 100-120 lira tutabiliyor :(

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
0-40 nasıl olur?

Bende bu yağı sorduğumda ustam moturu eline alırsın demişti...Uzak durun... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Bende bu yağı sorduğumda ustam moturu eline alırsın demişti...Uzak durun... :rolleyes:

yağ inceldikçe yağlama daha da iyi olmaz mı? sürtünme vs. gibi motoru zorlayıcı etmenler de azalır diye düşünüyorum ama?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

önümüzdeki ay 10bin km olacak en son bakımdan sonra. ama arada yaptığım bir bakımı yazmayı unutmuşum şimdi gördün bu konuyu :rolleyes:

161 km de dayanamayıp 15 bin bakımını erkenden yaptırmıştım yine

yağ

yağ filitresi değişti yağ müşiri yağ sızdırıyormuş bir miktar ondan eksiltme oluyormuş o değişti

devirdaim ordan su sızıyormuş contası felan değişti arabanın motorunun altındaki sıvı lekeleeri meğer hem yağ hem antifirzmiş. şimdi altı 10 bin kmdir kup kuru

hava-benzin-polen filitreleri serevisten fkaskodan alıdığım orjinal ekipmanlarla değişti.

buji setii değişti

lpg bakımı yapılıp flitresi değişti ayarı kontrol edildi.

yağı suyu filitreleri tas tamam yapılmıştı :)

sonra 167 bin de evdeki fazla filitre gözüme battıyordu :) araç çok tozlu yerde kullanıldığı için çabuk filitre kirletiyor ve lpg de son vitese geçikmesi geçiyor diye dayanamayıp değiştim :D yağında eser miktarda eksiltme vardı zaten tahminim bakımda yağ koyulduktan sonra müşir değişildiği için normalden biraz az yağ konmuş araca. 1 litrelik yağ alıp yarım litreisini max seviyesi civarına gelecek şekilde ekledim. Ustalar bu yağ ekleme işine gereksiz görüyor ama bazen araç zor koşullarda yüüryor eksik olmaması bence iyi.

önümüzdeki ay kışa girmeden bir bakım yapmayı düşünüyorum. 171 bine geldi 15 bin km olmadan kışa gireriz büyük ihtimal.

bu bakım bulursam eksi kırmızı paketli motocraft buji alacam. bu fomocolar tırt gibi geliyor bana. ama ne sanayide ne de serviste yok :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa B Akkaya
(düzenlendi)

selamlar forumun meshur üyelerinden özcan beyin aracını satın aldım aracın 140.bin bakımı geldi yag degişimi yapılması gerekıyor öncelikle 140.bin bakımda neler yapılıyor kaç tl tutar yaklasık? 140 bin yerinde 150 binde servise girsem fark eden birşey olurmu zira kendisi aracın bi eksigi olmadıgını söyledi ankara carrefour un arkasında bi usta önerdi osman ustaydı sanırım bilginiz varmı nasıldır tavsiye edermisiniz_?yardımlarınız için teşekkürler

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
slm = selam
Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

yine tavsiye edicem 03122784807 MURAT USTA CEP:05376787617 ADRES:ŞAŞMAZ OTO SANAYİ SİTESİ 1.CAD. 24.SOKAK NO:16 telefonda fiyat alabilirsiniz yetkili servis havasinda guzel is yapiyorlar tum personelde otokoc tan ayrilma sertifikalari ve ids cihazlarida var

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

yine tavsiye edicem 03122784807 MURAT USTA CEP:05376787617 ADRES:ŞAŞMAZ OTO SANAYİ SİTESİ 1.CAD. 24.SOKAK NO:16 telefonda fiyat alabilirsiniz yetkili servis havasinda guzel is yapiyorlar tum personelde otokoc tan ayrilma sertifikalari ve ids cihazlarida var

Tavsiye etmem. forumdan bir arkadaşın trigerini çin malı trigerle değiştirmişlerdi. Yiğit oto diye forumda aratın, daha iyi bir servis yiğit oto.

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

çaglar bey 2003 model 1,6 motor ford focus aracım özcan beyin tarih ettigi bir servis vardı yerini az çok biliyorum ismini hatırlayamadım istanbul yolundakı carrefourun arkadasında bir yerdeymiş osman ustamı demişti tam bilmiyorum

bugun acl iskitler servisi aradım 140.bin bakımda neler yapıyorsunuz diye sordum triger,buji.yag degişimi,yag filtresi,polen filtresi degiştirirz dediler 90 binde triger degiştigini söledim gerek yok ozaman dedi 170 tl tutuyormuş fiatı

90 binde degişen triger kaç bin km götürür?

Yorum bağlantısı

çaglar bey 2003 model 1,6 motor ford focus aracım özcan beyin tarih ettigi bir servis vardı yerini az çok biliyorum ismini hatırlayamadım istanbul yolundakı carrefourun arkadasında bir yerdeymiş osman ustamı demişti tam bilmiyorum

bugun acl iskitler servisi aradım 140.bin bakımda neler yapıyorsunuz diye sordum triger,buji.yag degişimi,yag filtresi,polen filtresi degiştirirz dediler 90 binde triger degiştigini söledim gerek yok ozaman dedi 170 tl tutuyormuş fiatı

90 binde degişen triger kaç bin km götürür?

Mustafa bey hoşgeldiniz.Aldığınız araç benim kuzenimin aracı güle güle kullanın.Yüksel Oto yu söylemiştir size.orada çalışan Ahmet var onun yanına giderseniz size yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Özcan Polat

Dostum aramıza hosgeldin orası Çağlar ın dediği gibi Yuksel oto ya götür orada Ahmet var sanayiinin en kaliteli ınsanlarından bı tanesi. Tabii Yuksel Abide iyidir ama ahmet başkadır. Zaten arabanı tanırlar kayıtları orada var. Saygılar

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

çaglar bey teşekkürler acl ye gitmeyi düsünüyorum olmazsa orayada gidebilirim

Yorum bağlantısı
Özcan Polat

çaglar bey teşekkürler acl ye gitmeyi düsünüyorum olmazsa orayada gidebilirim

Araç Servis bakımından sonra ACL servisine gitmiştir. Bana geçtikten sonra ise bir bakım Yüksel Oto Kliniğe gitti. Takdir Sizin tabiiki

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet çağıran

Mrb arkadaşLar ben izmirden yazıyorum aracım 2001 model 150 bin bakımna sokmak istiyorum izmirdeki reis oto diye bir yerle görüştüm trger dahil 550 oLur dediLer bu fiyat nasıL sizce bu 150 bin bakım neLeri kapsıyor ve daha uyguna yaptırabılecegım yada daha güveniLir bir yer varsa önermenizi rica ediyorum saygılar

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

İzmir'de Her açıdan Ustaeller ford servisini öneririm 3. sanayide otokoçun arka sırasında. Başka bir yere götürmeyin kesinlikle. :) Abimizde Fordclub.tr üyesi

Çok memnun kalacağınızın garantisini bu sitede herkes verir ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...