İçeriğe Yönlendir

Diesel Partikül Filtresi [ Dpf ]

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

potansiyometre / direnç yardımı ile devre dışı bırakıldı ise, beyin bunu yemiyor, Ids ile kontrol ettiniz mi?

O nasıl oluyor? Sökmeden mi temizliyorlar karbon clean gibi?

sökmeden, temizlik sıvıları ile yapılıyor ama, bu işlem sırasında emmede açırı yağ birikmesi var ise, 15000 d/d görebiliyorsunuz, ani olarak ve gümmmmm.... kontağı kapatsak ta, stop edemiyor, jet motörü gibi....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

piston kolu kritik hızı, yaklaşık 15000d/d civarında, sonrasında da , gümmmmm

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

<p>Şurda galiba buna benzer hadise var:</p>

<p>

<p> </p>

<p>Çağlar Bey şunu da sever:</p>

<p> </p>

<p>

<div id="myEventWatcherDiv" style="display:none;"> </div>

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

potansiyometre / direnç yardımı ile devre dışı bırakıldı ise, beyin bunu yemiyor, Ids ile kontrol ettiniz mi?

direk beyinden yazilim ile yaptim sonrasinda valize baglayip dpf sondalari devre disi biraktik simdiden 10km den fazla yol yatim simdilik hersey normal

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu daha iyi anlatıyor, bunun kapalı servis mekanında olmuş halini düşünmeli bir de :

bakınız, anahtarı çıkartıyor kontaktan ama fayda yok o saatten sonra

Bu güzelmiş işte:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

<p>Şurda galiba buna benzer hadise var:</p>

<p>

<p> </p>

<p>Çağlar Bey şunu da sever:</p>

<p> </p>

<p>

<div id="myEventWatcherDiv" style="display:none;"> </div>

Aynı videonun daha gelişmiş açılardan çekimi

Buji kablolarını dahi çıkartıyor :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bu daha iyi anlatıyor, bunun kapalı servis mekanında olmuş halini düşünmeli bir de :

Bu güzelmiş işte:

şimdi anladım :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şimdi anladım :D

bunları al, kapalı servis mekanına koy, duman neymiş görmemişsin daha :f1:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bunları al, kapalı servis mekanına koy, duman neymiş görmemişsin daha :f1:

bundan sonra bana duman atar demeyin abi :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Geçen cumartesi Musluoğlunda DPF temizliği yaptırdım.Maliyet 200 TL.Önce DPF sökülüp marketteki camekanlı kola dolaplarına benzer bir aletin (mobydick 550) içine yuvasına monte edildi.Daha sonra temizleme programı başlatıldı.Cihaz çok pis kokan bir sıvı bastı dpf nin içine daha sonra su verdi bir taraftan ve sıcak havayla kuruttu.İşlem toplam 25 dakika sürdü.Çıkan su çok pis değildi hafif gri aradada kurum taneleri vardı.Daha sonra yerine takıldı ve direksiyonun altındaki port tan lap top la girilip dpf temizleme moduna alındı.Bilgisayar aracı yuksek devirlerde çalıştırdı bir muddet.Bu arada lap top ekranında dpf cleaning process falan loading vs gibi ekranlar çıkıyordu.Buda 15 dk sürdü ve işlem bitince araç devrini düşürdü bilgisayar.

İşlem sonrasında araç ta hafif bir performans artışı (psikolojik olabilir) ama bariz bir yumuşak ve az sesli çalışma hissettim.(Bu psikolojik değil)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaç km de idi aracınız? Tüm bu işlemlerden önce motor yağı seviyesi kontrol edildi mi acaba? Maliyeti harika bunu belirteyim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Kaç km de idi aracınız? Tüm bu işlemlerden önce motor yağı seviyesi kontrol edildi mi acaba? Maliyeti harika bunu belirteyim.

41.000 km Çağlar abi.Senin oraya gelmiştim hatırlamadın mı? Tampon ve çamurluk boyanacaktı.Havalar ısınsın getircem sana.Bu arada hatırlarsan triger bölgesinden ses geliyordu Muhammed usta dinledi normal bu dedi.Benim arac remapped olduğu için biraz dikkatliyim.Bir de şu lastik mevzuunu çözersem kafam rahatlayacak.

Yağ kontrolünü yaparım ama özellikle dpf temizliği için yapmadım.Servis te yapmadı.Carbon clean den sonra yağ inceldiği için (kendi iddiaları) yağı değiştirecek kadar titizler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

titiz olmak başka da, olmayan şeye de meblağ harcanmaz :D , dpf li motorlarda yağ miktarı fazlalaşabiliyor, sebebi, kartere sızan mazot.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

titiz olmak başka da, olmayan şeye de meblağ harcanmaz :D , dpf li motorlarda yağ miktarı fazlalaşabiliyor, sebebi, kartere sızan mazot.

Kartere mi? Mazotmu ? Nereden geçip te sızıyor :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Egozs sürecinde, ilave yakıtı püskürtünce, silindir çeperinden aşağı sızıyor. Normal bir süreç

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Egozs sürecinde, ilave yakıtı püskürtünce, silindir çeperinden aşağı sızıyor. Normal bir süreç

Yağ değişmeye gerek yoktur inşallah.Akşam seviyeye bakayım bari.

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

bilgisayarda yenileme başladığı görünüyorsa neden bunu yol bilgisayarına eklemiyorlar mantıkları belli oldu servise gelsinler tırtıklayalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

+1

kronik bir ariza dpf li araclarin cogunda goruluyor yag cubugunu siksik kontrol etmek gerekiyor yukselme goruldugu anda yag degisimi yapilmali aksi taktirde turbo yada motor arizasiyla karsilasa bilirsiniz

dpf li araclar kisa mesafe 5-10 km yol yapmak icin uygun degildir. evden ise isten eve kisa mesafe benzinli araclar tercih edilmelidir.

arizanin cozumu basit dpf iptali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Filik

çaglar abi maliyetinden yana uygun demişsin ama ben gaziantep yetkili servisinde 150 dediler 100tl ye anlaştım ve yaptırdım benimkisi daha uygun :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

100 TL :s :s :s , Hiçbir şey sökülmeden yapılan CC işlemi 100 TL iken, bu rakamlara nasıl neyi ne yapıyorlar gerçekten anlamadım, Ids e bağlayıp rejenerasyonu manuel olarak başlatırlar okadar, ekspertize bile 250-300 TL isteyen yerler üstelik ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

çaglar abi maliyetinden yana uygun demişsin ama ben gaziantep yetkili servisinde 150 dediler 100tl ye anlaştım ve yaptırdım benimkisi daha uygun :)

Benim yukarıda anlattığım sürecin aynısımı uygulandı.Eğer öyle ise, harika.Zira ben bu paraya dpf yi yerinden sökmem bile

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...