İçeriğe Yönlendir

Goodyear Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bugün, yol üzeri efendi bir goodyear bayisi ile tanıştım ve efficientgrip takımı aldım. 195 60 15 88H

5 taksite tanesi 140 lira. daha ucuz olabilirdi ama benim zaman açısından bu çok uygundu.

Eski lastiklerim (çağlar Bey bilir) hydragrip idi. 70 bin km ve 2 yıl üzerinde vardı. rupruprup diye ses yapıyordu özellikle arkaları öne alınca ses artmıştı.

Efficientgripleri takınca "bu arabaya ne olu yahu" demekten kendimi alamadım.

Vector alacaktım onun da fiyatı aynı gibiydi ancak çabuk aşınır ve gerekirse zincir takmaktan üşenmediğim için almış bulundum. Lastik yuvarlanma direnci az, silikon yerine başka bişey kullanıldığı iddia ediliyor.

Düşük sıcaklık performansını bilemem ama orta bölümündeki yarıklar aralıksız ve derin. kenarlar dişli.

Gönlüm fulda'daydı ama efficientgrip galip geldi. ilk 5 km deneyimim (!) olumlu. Lastiğin balona karşı kasko belgesi de var. balon olursa 2 yıl içinde, kalan ömrü kadar para verileceğini iddia ettiler.

Ha, lastikte ayrıca jant koruyucu kuşak yok. Bu nedenle konfor özelliği sanırım daha iyi. (balon özelliği de daha kötüdür tabi)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Efficient in henüz resmi testini okumadım ama, duyumlar olumlu yönde, özellikle yeni trend olan yakıt sarfiyatını azaltması yönünde.

Vesile ile Ug7 vb. kış lastikleri sadece karlı zeminde değil, 5-4C altındaki sıcaklıkta da yol tutuşu artırır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Bugün, yol üzeri efendi bir goodyear bayisi ile tanıştım ve efficientgrip takımı aldım. 195 60 15 88H

5 taksite tanesi 140 lira. daha ucuz olabilirdi ama benim zaman açısından bu çok uygundu.

Eski lastiklerim (çağlar Bey bilir) hydragrip idi. 70 bin km ve 2 yıl üzerinde vardı. rupruprup diye ses yapıyordu özellikle arkaları öne alınca ses artmıştı.

Efficientgripleri takınca "bu arabaya ne olu yahu" demekten kendimi alamadım.

Vector alacaktım onun da fiyatı aynı gibiydi ancak çabuk aşınır ve gerekirse zincir takmaktan üşenmediğim için almış bulundum. Lastik yuvarlanma direnci az, silikon yerine başka bişey kullanıldığı iddia ediliyor.

Düşük sıcaklık performansını bilemem ama orta bölümündeki yarıklar aralıksız ve derin. kenarlar dişli.

Gönlüm fulda'daydı ama efficientgrip galip geldi. ilk 5 km deneyimim (!) olumlu. Lastiğin balona karşı kasko belgesi de var. balon olursa 2 yıl içinde, kalan ömrü kadar para verileceğini iddia ettiler.

Ha, lastikte ayrıca jant koruyucu kuşak yok. Bu nedenle konfor özelliği sanırım daha iyi. (balon özelliği de daha kötüdür tabi)

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

Şu balon meselesine bu kadar takılmayın.

Olucaksa oluyor çünkü.

Hani bunun lastiğin kalitesi ile felan ilgisi yok. :)

Ciddi anlamda şans işi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hoşgeldin Erkan.

Balon meselesine ben hiç takmam, da, işte bilgi verelim diye yazdık. senin uniroyallerden alacaktım yine ama bu sefer başka nedenle alışveriş gerekti.

Bu yeni enerji lastikleri hakkında nedir düşüncen? silika kullanılmıyor diyorlar? Ya da malzeme farklıymış. Altı ay sonra debelenmesin peynir gibi?

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Hoşgeldin Erkan.

...

Bu yeni enerji lastikleri hakkında nedir düşüncen? silika kullanılmıyor diyorlar? Ya da malzeme farklıymış. Altı ay sonra debelenmesin peynir gibi?

Silika nasıl kullanılmıyormuş merak ettim :)

Yok öyle bişey,kullanılıyor ve kullanılması lazım zaten. :rolleyes:

Malzeme farklı demiyelimde,belirlenen hedefler doğrultusunda revize edilmiş diyelim, daha uygun olur.

Bakın,ne yazıkki şöyle fiziksel bir çıkmazın içindeyiz,genel olarak tabiki.

Sürtünmenin azalması yakıt için pozitif bir gelişme.

Fakat yine sürtünmenin azalması,tutuş için negatif bir gelişme.

Ana kural bu.

Bu söylediklerim hocam,senin lastik için değil,yanlış anlaşılmasın.

Genel kuraldan bahsediyorum.

Şimdiki trend doğru-yanlış tartışılır, yakıt,çevre dostu v.s

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dönme direnci ile sürüklenme direnci farklı şeyler Erkan. Mesela kocaman bir demir tekeri yuvarlayabilirsin ama çekemezsin.

Yanlış mıyım? Başka malzeme konusunda bir adı vardı ama bulursam buraya eklerim.

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Dönme direnci ile sürüklenme direnci farklı şeyler Erkan. Mesela kocaman bir demir tekeri yuvarlayabilirsin ama çekemezsin.

Yanlış mıyım? Başka malzeme konusunda bir adı vardı ama bulursam buraya eklerim.

Ya bunu nasıl açıklıyıcam bilmiyorum.

Klavyeden ıh ıh olmuyo.

Amaaaannn neyse,nasılsa görüşürüz bi ara konuşuruz. :p

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Hee görüşelim de ayakta kilitle 3 takım lastik. Ne yazacaksan buradan yaz. Sana fazla yakınlaşmak sakat iş :fiuw:

Senle daha çoooookkk yakınlaşcaz.

Sen hele bi şu U.S.A işini felan hallet :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Muku

efficient grip 155

impetus revo 125

er300 turanza 140

goodyear ntc5 130

Sizler ne dersiniz öneriniz varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Ergüden

merhabalar. bende bu günlerde yeni lastik alacağım fakat karar veremedim. 195 65 R15 91H alacağım.

michelin energy saver 145*4

goodyear efficient grip 150*4 fiyat verdiler.

goodyear da kasko olması biraz aklımı çeliyor çünkü michelinde yanakların biraz yumuşak olmasından dolayı çabuk zarar gördüğünden şikayet edenler oldu. sizce ne almalı. kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2 side iyidir, bende ebat uygun olmadığından energey saver almıştım yoksa goodyear alıcaktım, saver yumuşak fakat pat diye yanak falan yarılmıyor, birkaç kez kasisisede düştüm birşey olmadı, bence 2 side olur, yinede fransız alacağına goddyear almanı isterim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden
merhabalar. bende bu günlerde yeni lastik alacağım fakat karar veremedim. 195 65 R15 91H alacağım.

michelin energy saver 145*4

goodyear efficient grip 150*4 fiyat verdiler.

goodyear da kasko olması biraz aklımı çeliyor çünkü michelinde yanakların biraz yumuşak olmasından dolayı çabuk zarar gördüğünden şikayet edenler oldu. sizce ne almalı. kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

ben michelin almaya karar verdim fakat 2 haftadır daha sipariş bile veremiyor bayiler. fabrika açmamış bu ebat lastik siparişini. hepsi var bir bu yok. bu hafta mutlaka gelmesi lazım. tatile uzun yola çıkacağım çıkmadan taktırmak istiyorum. ama cumaya kadar gelmezse goodyear almak zorunda kalacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 side iyidir, bende ebat uygun olmadığından energey saver almıştım yoksa goodyear alıcaktım, saver yumuşak fakat pat diye yanak falan yarılmıyor, birkaç kez kasisisede düştüm birşey olmadı, bence 2 side olur, yinede fransız alacağına goddyear almanı isterim.

Malesef goodyear da fransız malı. İki seferdir öyle çıkıyor.

Ben Michelin tavsiye etmem. Adı var kendi yok. Yanakları ince yapmakla her ihtiyaca cevap vermek ayrı mesele.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

goodyearın 1 sene lastik kasko olayı aslında güzel bir satış stratejisi, lastiğinizde tamir edilemez hasar gelirse bayiye bırakıyorsunuz 1 hafta sonra filan lastiğe bir exper bakıyor. yıpranma payını belirliyor ve değer biçiyor. daha sonra sizden yeni lastik için belli bir ücret talep ediyorlar. örneğin 10 bin km yapmış lastiğiniz yanaktan yarıldı. sıfır lastik 155 tl ise sizin lastiği kullanıma bağlı olarak ortalama 55 tl ye sayıp 100 liraya yeni lastik veriyorlar kasko diye bahsettikleri aslında tam kasko sayılmaz. yinede başka firmalarda olmadığını düşünürsek bir avantaj.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turgay Durak
(düzenlendi)

Merhabalar

aracım Ford fiesta fun 2000 model. 175 \ 65 \ 14R

Aracıma c.tesi günü 4 adet goodyear ug extreme çivi takılabilir lastik taktıracağım. Tabi ki aracı istanbulda kullanacağım için çivi ye neredeyse hiç ihtiyacım olmayacağı bilincindeyim aynı zamanda. Uzun süredir lastik arayışı içindeyim. Bu lastikte karar kıldım. Yorumlarınız nelerdir? Goodyear lastiklerinin kış lastikleri sınıfında diğer markalara göre biraz daha önde olduğunun kararına vardım.

Çivisiz olarak kullanacağım resimdeki lastiğin gürültüsü , yol tutuşu , ıslak zemindeki performansı hakkında yorumlarınızı rica etsem ?

20886.jpg

tarihinde Turgay Durak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turgay Durak

niye kimse yorumlarını yazmıyor yahu :D)

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

CUB hocam bana tavsiye etmişti bu lastiği, o tavsiye ettiğine göre iyidir diye düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Turgay Durak
CUB hocam bana tavsiye etmişti bu lastiği, o tavsiye ettiğine göre iyidir diye düşünüyorum :good1:

peki bu tavsiyeye uydun mu? kullandın mı yani?

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
(düzenlendi)
peki bu tavsiyeye uydun mu? kullandın mı yani?

Param oldugu an uyacağım :good1: forumlarda araştırmıştım baya memnun kullananlar, test sonuçlarıda gayet iyi idi yanlış hatırlamıyorsam..

tarihinde Davut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turgay Durak
Param oldugu an uyacağım :good1: forumlarda araştırmıştım baya memnun kullananlar, test sonuçlarıda gayet iyi idi yanlış hatırlamıyorsam..

ben yarın taktırıyorum inşallah. andevuyu aldım servisten.gelmiş lastiklerim :) istersen bana özelden mail adresini yolla. bu lastik hakkında internette bulamayacağın 1-2 pdf dosyası yollayayım

Yorum bağlantısı
Turgay Durak
Extreme modelinden çok sattık şu ana kadar kötü bir geri dönüş olmadı aksine çevremden alanlar çok çok memnun. Sonuç kesinlikle tavsiye ederim.

Ug 6 kullandım ug 7 kullandım ve kesinlikle diyebilirimki vakumlu lastikler arasında hatrı sayılır derecede iyi bir marka Goodyear.

ozaman doğru bir seçim yaptığıma inanıyoum artık:)

teşekkürler yorumların için

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ben de taktıracam yarın inşallah. Ankara Tur oto'dan uygun fiyatlarla aldık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Extreme modeli; fiyatına bakılarak alınası bir modeldir. Ug7+ nin yanına yaklaşamaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...