İçeriğe Yönlendir

Goodyear Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Barış Güler

Bugün lastiklerimi Goodyear Efficientgrip ile değiştirdim.eskiler 5 seneyi doldurmuştu.Yanlız 205/55/16 91V olan lastiklerim 91/H ile değişti.Bunun hızla ilgili olduğunu biliyorum ama desen olarakta aynı mı bu iki lastik?.Goodyear sitesinden baktığımda resimlerde hep aynı desen var ama benimkilerin deseni sitedeki resimlerdeki desenden farklı.Bayide resimlerdeki desenin üstünde W sınıfı olduğu yazıyordu.Acaba H ile V sınıfının desenleri aynı mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Desenler değişmez, hız endeksine bağımlı değildir. H serisi de aile otomobilleri için yeterli.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Bayide W sınıfı ile H sınıfı arasında ufak ta olsa desen farkı vardı.Biraz dalgınlığıma geldi aslında.Sonradan farkettim H sınıfı takıldığını.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İnan Erbil Sefer

benım connectte effıcient grıp lastıkler var yanaklar yumasak oldugundan sankı hava basıncı düsükmüs gibi duruyo ayrıca ilk harekette araç kalkarken zorlanıyor (patınaj v.s.) ya ben lastiklere alısamadım yada lastıkler bana uygun değil :)

Yorum bağlantısı
İlker Öztürk

3-4 ay once bende 4 adet effıcient grıp lastık aldım ,6-7 bin km yaptım ,suan lastıklerde kucuk kopmalar ve ince yarıklar var lastik kaskoluydu bu problem

kaskoya dahilmidir acaba? sizdede varmı?

özellikle önlerde lastiğin tabanında serit halında pütür pütür sırıklar var(kücük kücük parcalar kopmus)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
3-4 ay once bende 4 adet effıcient grıp lastık aldım ,6-7 bin km yaptım ,suan lastıklerde kucuk kopmalar ve ince yarıklar var lastik kaskoluydu bu problem

özellikle önlerde lastiğin tabanında serit halında pütür pütür sırıklar var(kücük kücük parcalar kopmus)

Eyvah,,, Bende 3 ay önce aldım. 1200 km de şimdilik.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bende duragrip kullanıyorum. Küçük kopmalar bu lastiktede mevcut. Balans yapan usta rot balans ayarından yada patinajlı kalkmadan olabilir dedi.Ama bence lastikler iyi değil. Bir daha goodyear almam. :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araba kaskosu bu duruma bir çözüm getirmez.. Lastik bu tür durumlar için garanti veriyorsa, garantiye başvurun..

Yorum bağlantısı
İlker Öztürk
Araba kaskosu bu duruma bir çözüm getirmez.. Lastik bu tür durumlar için garanti veriyorsa, garantiye başvurun..

araba kaskosu değil,lastikler 1 yıl sigortalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
araba kaskosu değil,lastikler 1 yıl sigortalı

Teminatlarda varsa bu durum.. sorun yok..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Dindar

Arkadaşlar herkese merhaba

uzun süredir goodyear lastik kullanıyorum

oldukça başarılı bir marka olduğunu düşünüyorım

Bende Ultra grip Extreme var.

Önceki lastiğim (kar) UG7 idi.

tecrübelerim:

extreme ile ug7 nin alakası yok

extreme açık ara daha başarılı

(3 sene Ağrıda yaşadım _40 ları çok gördü)

Bildiğiniz gibi dar lastikler ıslak ve karlı zeminlerde daha başarılı oluyor

kullandığım ug7 175; extreme ise 205 cm

bu dezavantaja rağmen extreme in çokça performans farkı vardı.

neredeyse koca kış extreme lastşkler ile ABS açmadan yolculuk ettim.

focus gibi bir araçta H serisi lastiğe karşıyım

Belki lastiğiniz H olunca ucuz ve uzun ömürlü olur ama güvenlikten çok taviz vermiş olursunuz.

V mümkünse W,

bu arada kar lastikleri ile yakıt çok artıyor.

saygılar sunarım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dindar
Merhabalar

aracım Ford fiesta fun 2000 model. 175 \ 65 \ 14R

Aracıma c.tesi günü 4 adet goodyear ug extreme çivi takılabilir lastik taktıracağım. Tabi ki aracı istanbulda kullanacağım için çivi ye neredeyse hiç ihtiyacım olmayacağı bilincindeyim aynı zamanda. Uzun süredir lastik arayışı içindeyim. Bu lastikte karar kıldım. Yorumlarınız nelerdir? Goodyear lastiklerinin kış lastikleri sınıfında diğer markalara göre biraz daha önde olduğunun kararına vardım.

Çivisiz olarak kullanacağım resimdeki lastiğin gürültüsü , yol tutuşu , ıslak zemindeki performansı hakkında yorumlarınızı rica etsem ?

20886.jpg

inşallah taktırmamışsındır

ben şu an bu lastiği (goodyear ug extreme 16x55x205) kullanıyorum.

lastiğin bir senesi ağrıda geçti.

çivi takmak aklımın ucundan bile geçmedi. ağrıda bile ihtiyaç olmuyorsa bence ist da hiç ihtiyaç olmaz.

lastikten son derece memnunum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Göksenin Durusu

bugün 2011 beyaz gelinciğime (fiesta 1.4 AT) good year efficentgrip aldım. uşakta fazla kar olmaz senede 3-5 gün kışlarda genelde kuru geçiyor, 195/50/15 hankooklarla 7000 km geçirdim burnumdan geldi baya bi araştırdım ve goodyear efficent gripte karar kıldım, 10-15 km test yaptım zorladım arabamın viraj direnişi ve fren mesafesi baya bi fark etti. işallah öylede dvm eder, farklı bir durum olursa eger sizlere bilgi veririm...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Efiecientgrip için test vardı, hatırlıyorum ama, site formatı değişmiş, sanırım silinmiş-taşınmış. Düşük tüketime sahip, zun ömürlü , kuru zeminde fena olmayan, ıslak zeminde hız kesmek gereken bir lastik

2. Goodyear kar lastiklerinde Extreme modeli, çok eski bir model, yol tutuş-konfor vs. de UG7+ a pek yaklaşamaz. Zaten asıl amacı çivi takılması üzerine dizayn edilmiş bir lastik. Günümüzde, takip edebildiğim kadarı ile çivi yasak.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaca

Her kış ve her yaz birer set lastik eskitiyorum. İki kış Good Year UG 7+ kullandım. Sessiz, Marmara Bölgesi için ideal kış lastiği gibi görünüyor. Özellikle otoyol performansı, kuru zemindeki sessizliği, ıslak veya karlı zemindeki yol tutuşu tatminkar. Sanki bu lastikte her şeyden yeterince var. Elbette buzda, karda bundan daha iyi yol tutan lastikler vardır ancak; bu lastikler de kuru zeminde gürültülü. Yani, iki set UG 7+ ile toplamda 100.000 km'den fazla yol yaptım ve gayet memnun kaldım.

Bugün UG 7+ yerine Good Year UG Performance taktık bir set, bakalım aralarında ne fark var, deneyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Soner Kayışlı
(düzenlendi)

GOODYEAR 185/60R15 84T UG7+ MS KIŞ UG7+

ürün kodu: 519636

Fiyatı: 135,00 TL

Havale İle:133,65 TL

GOODYEAR 195/60R15 88T UG7+ MS KIŞ UG7+

ürün kodu: 519585

Fiyatı: 139,00 TL

Havale İle:137,61 TL

bu fiyatlar nasıl bende iki adet kış lastiği almay düşünüyorum. şu anda 195/60/r15 var 185 taktırsam bi problem olurmu

tarihinde Soner Kay??l? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Karlı zeminde, taban ne kadar yüksekse, avantajfır, ayrıca orjinal ebatı bozmaya gerek yok. Hele ki arkalar 195-önler 185 olacak ise ve yükseklikelri de farklı olursa, abs de saçmalar.

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
Merhabalar

aracım Ford fiesta fun 2000 model. 175 \ 65 \ 14R

Aracıma c.tesi günü 4 adet goodyear ug extreme çivi takılabilir lastik taktıracağım. Tabi ki aracı istanbulda kullanacağım için çivi ye neredeyse hiç ihtiyacım olmayacağı bilincindeyim aynı zamanda. Uzun süredir lastik arayışı içindeyim. Bu lastikte karar kıldım. Yorumlarınız nelerdir? Goodyear lastiklerinin kış lastikleri sınıfında diğer markalara göre biraz daha önde olduğunun kararına vardım.

Çivisiz olarak kullanacağım resimdeki lastiğin gürültüsü , yol tutuşu , ıslak zemindeki performansı hakkında yorumlarınızı rica etsem ?

20886.jpg

Turgay Bey, Erzincanda 4 ayda olsa 6000 km bu lastiği kullandım. Beton asfaltta uğultuludur, kar ve buzlu yolda beni yoldan çıkarmadı, anormal sürmediğim zaman patinaj bile yapmadı, virajlı ıslak zeminlerde lastiğin yumuşaklığından olsa gerek agresif kullanımda normal olarak biraz kayma yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Murat Koca

slmlar,

arkadaşlar daha 1500 km de olan fiesta aracım üzerinde 195 50 15 ebadında good year exellence lastiklerle geldi..aracımdan çok memnunum fakat içeri gelen yol gürültüsü azıcık bozuk zemindeki lastik sesi baya rahatsız edici..lastik başlığı altında yazılanları mümkün olduğunca okudum.. zaten yeni gelen fiestaların jant inch ni 15 e düşürmüşlerdi..ama istanbul şartlarında bana 50 yanak ta fazla gibi geldi..acaba lastik ebadımı aynı jantlar ile 195 55 15 olarak değiştirsem gürültüden biraz olsun kurtulur muyum ve aracın yol tutus,yakıt ve konfor özelliklerinde nasıl bir değişme olur? bir de good year daha önce hiç kullanmadığım bir lastik ..4 mevsim olarak daha önce bridgestone turanza kullanmıştım ve çok memnundum..bir tavsiyeniz olur mu??

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bende 175-65-14 T hankook var ses fena değil. Mişlen enegy saver da ses daha da az. Görüntüsü hoş değil ama 175 lastik bizim yollar için güzel, hemde tüketime olumlu etkisi var.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

50 yanağı 55 yaparsanız yol tutuşunuz kötüleşir, araç orjinalinden yüksek bir hal alır, km göstergeniz gerçek hızınızdan az gösterecek, yol gürültüsünden yanağı kalınlaştırarak kurtulamazsınız, size hiç bir getirisi olmaz bu değişimin.

Yorum bağlantısı
Ali Murat Koca
50 yanağı 55 yaparsanız yol tutuşunuz kötüleşir, araç orjinalinden yüksek bir hal alır, km göstergeniz gerçek hızınızdan az gösterecek, yol gürültüsünden yanağı kalınlaştırarak kurtulamazsınız, size hiç bir getirisi olmaz bu değişimin.

teşekkür ederim, yapılacak başka da bir şey yok anladığım kadarı ile...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...