İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Aydınlatmalarını Ledler İle Değiştirme

Misafir

Recommended Posts

evet smd ledler oldugu dogru geçmiş forumlarda bir resimde görmüştüm.eski smd yeşil ledleri saglam olarak sökmek çabasına girersek bu biraz vakit alır ben ugrasırım sabırlıyımdır.smd beyaz ledleri uygulamak sökmekten çok daha kolay diyebilirim.

Yorum bağlantısı

korkarım dersem tamircioktayy ismimi bırakmam gerekirki bu zor,saatlerde surse sabırla itina ile elimden geleni yaparım.asla acele etmem

takmak istedigin ledleri bul getir yeterli ustad başbasa yaparız evelallah.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Ledleri aramaya başlayım haftasonu, ne de olsa soyadaşız demi yani ... :)

Zannımca bu konuda TOKER soyadlılar hariç konuşmak yasak.

Çık aradan Gürsoy... ;) ;)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Aksoy' u nerden yazd?m ben yahu :(
Yorum bağlantısı

takmak istedigin ledleri bul getir yeter başbaşa ugrasır takarız eveallah ustad.yanlız musait olunan bir gunu secmek onemli.

olurmu ustad ne zaman istersen buyur sizden yollanıcak kelime tanelerini okumak zevkli olucak bütün arkadaşlar içinde geçerli bu kimse alınmasın.

ustad ne zaman istersen kelime taneleri yolla zevkle okuruz bütün arkaşlar içinde geçerli kimse alınmasınnnnnn.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bana kalsa eskisi gibi küçük tüpte alayını yere dökerimde aleti bozarsak hurdacıların oyuncağı olmak var. Şöyle ben onları kartın üzerinden toplar yenilerini dizerim diyene rastlamadım şimdilik.

Ben onları kartın üzerinden toplar yenilerini dizerim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hakan bizdendir hocam, onun arabaya da yaparız km. ekranına bir led inşallah...

Ben onları kartın üzerinden toplar yenilerini dizerim.

Rastlamadım derken Ankara' da rastlamadım, Muğla elektroniğin merkezi onu biliriz yani hocam..

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hakan bizdendir hocam, onun arabaya da yaparız km. ekranına bir led inşallah...

Rastlamadım derken Ankara' da rastlamadım, Muğla elektroniğin merkezi onu biliriz yani hocam..

Konu tam da bununla ilgili bir proje üzerine çalışırken konuşuluyor da. Bu iş için smd ledleri bir yerden söküp bir başka yere lehimlemem gerekti. O bakımdan şeyettiydim Serkan'ım. ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hadi bekliyoruz nasıl bir proje göreceğiz inşallah. Aslında bende söker takarım ama uzak kaldık elimiz soğumuştur şimdi. Pratik yapacak ortam yok...Makineler bile eskisi gibi bozulmuyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hadi bekliyoruz nasıl bir proje göreceğiz inşallah. Aslında bende söker takarım ama uzak kaldık elimiz soğumuştur şimdi. Pratik yapacak ortam yok...Makineler bile eskisi gibi bozulmuyorlar.

Nasıl proje olacak Serkan. Focus LED Edition'a yakışır bir proje olacak tabii. ;)

Yorum bağlantısı

ankarada tamircilige soyunan çok kişi var ustalıklarını bilmem umursamamda.bana tamire gelen bir cihaz varsa sla tamiri olur demem.arızası neyse ugrasırım der ve her turlu yardım için her kapıyı çalarım.peşince bu olmaz yenisini bulalım diyemem demem için bütün yolları denemem gerek ve sonundada olmuyorsa üzülerek olmuyor derim.1998 yılından buyanada pc notebook tamiri ile ugrastıgım içinde smd ürünlerin sökülüp takılması konusunda yılların pratigini biriktirmiş durumdayım.uzunca bir reklam yaptım galiba.kızmayın lütfen

Yorum bağlantısı

ustad ikimizinde musaid oldugu bir gun belirleyelim nerde istersen oraya havyamı diger alet edavatları alır gelirim.benim dükkan çok küçük kendim zor sıgdıgım için burda zor birde burda cok rahatsız edilirim musteriler dukkanda oldugumu bilmesinler yeter.sen hafta sonu led lere bak ayarla obur hafta gun belirleyelim.pazar gunum cocuklarıma ait hafta içi belirlersek daha uygun olur.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Kestin değili yine yılbaşı süslerini üçer üçer...;) ;)

:) Kesmedim çocum, lehimlerinden söktüğümü söyledim ya. Oradan söktüm kendi hazırladığım pcb'ye lehimledim. Bekleyin canım biraz daha. Havalar ısınsın geçeceğim arabanın başına. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

serkan bey mrb.konya sokaktaki arkadasları soruşturdum.bitek yıldırım elektronik kaldı sormadıgım.smd olarak beyaz led yok hazırlar var onlarda metre hesabı 11 tl 15 tl arası degişiyor 1 metrede 60 tane falan cıkıyomus bu şekilde olur belki size.sökeriz temizce kullanırız diyorum siz bulamazsanız eger .ben kendime geniş açılı alıcam bunun içinde tek adres konyalı elektronik birde çankayada biyer varmış orayada sorcam ama zor bulmak.yurt dışı bir site var oradada pahalıya geliyor kargo falan.1 watlık led 4.5 lira ve 5 watlık led 25dolar normal tipler ise 15kuruş.her renk var ama kaliteli.ayrıca yuvalarda mevcut merceklerde var hazır duyulu tiplerde var onları sormadım.yıldırımda arkadaşım var onada sorarım bir iki güne yazarım

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

hafta sonu aracımda ne kadar led kullanıcagımı gormek için gögüsü söktüm ve araç kapı açık kapalı ve hata göstergelerinin oldugu kutucuguda.lambaların oldugu bölümü biraz erimiş .resimde görülebilir.daha sokmedigim lamba yuvaları nasıl kimbilir.özellikle far dügme yuvası.zira mehmet beyin bu dügme ile ilgili sorununu gördükten sonra ve tabi başarılı bir led çalışması var. bu erimiş kutucukta 17 lamba kullanılmış.kilometre saat tablasında ise 20 tane lamba artı 2 tane büyük beyaz led kullanılmış.bu ledlerin ışık sevisei ayarlanabiliyor.diger butonlar ışıklandırmalar için 35 tane lamba kullanılmış eksik sayı olabilir.hafta başı konya sokaktaki led arastırmamda fiyat beni kasmıyacak görünüyor.kaliteli ledin tane fiyatı 15 kuruş bu geniş açılı bir led.1 watlık ledin fiyatı 4.5 lira .hazır olanlardan kullanmıyacagım sadece smd ledler için almayı düşünüyorum zira smd olarak bulamadım.istanbulda var ama burda bulduklarımla kendi emegimle yapmak güzel olucak ilerleyen zamanda her yaptıgımı foto albümü olarak burda paylaşmayı düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kolay gelsin de Oktay'ım, resimleri çekerken makinedeki o çiçek simgesinin bulunduğu makro denen seçeneği kullan da bulanık bulanık uğraştırma bizi. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

ustad foto yu cep teliyle cektim.1 mg.pikselle boyle diger resimleri aksilik olmazsa guzel cekmeye ozen gostericem.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evet şerit ledlerin üzerindekiler smd led, bende bir metre var ama çocukların odasına gece lambası yaptım. Şimdilik proje olarak bekliyor. Şeritten söküp panel lehimlemekte iki iş olacak ama sanırım başka çare yok şimdilik...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kaliteli ledin tane fiyatı 15 kuruş bu geniş açılı bir led.1 watlık ledin fiyatı 4.5 lira .hazır olanlardan kullanmıyacagım sadece smd ledler için almayı düşünüyorum zira smd olarak bulamadım.

Standart veya tercihen SMD ledler kullanın... 1 Wattlık hatta 500 mA'in üstündeki ledleri soğutmadan kullanamazsınız..

Yorum bağlantısı
Misafir

haklısınız cok iyi arastırdım diyebilirim 1 watt lık ledlerde ısı iyi seviyelere cıkıyor.bunun yerine hep geniş açılı led kullanmayı düşünüyorum,smd olması sart degil gibi kullanıcagım yerler musait cünki bir site var forumda bir arkadaş vermiş her çeşit led uyarlaması mevcut hayran kaldım bir çok modele bizlerde yapabiliriz elimizde ama ugrasmak lazım ve bolca smd led olması gerek.konya sokakta ledler var ampul sekillerinde 7 liraya veriyorlar üstünde 5 tane smd led var ve degmez bence.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

önümüzdeki yıllarda cıkacak otolarda aydınlatmalar cogunlukla led.ve epey resim var resimler burda dikkatimi çeken nokta aydınlatma için kullanılan iç ayna yansıtıcı bölümler

digerleri

devam

cok var ama sectiklerim bunlardı

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...