İçeriğe Yönlendir

Arabanızda Sigara Içiyor Musunuz ?

Arda Akbay

Recommended Posts

Çağatay Demir
Bu arada arabada yemek yedirmeeeem,herhangi sıvı bir şey(Su hariç,araba eğer alcantra döşemeli bir şeyse o da dahil) içirmeeeem. Ben de bu tip mikrop bi insanım. :p

uymaz o zaman bize, tam Sinanla Ankaraya gelip dürüm , şalgam ayran falan yapalım senin arabada diye düşünüyoduk :D

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Ben zaten kullanmıyorum dolayısıylada arabamda içirmiyorum hatta açık alanda yanımda bile içirmiyorum.. o alanda benim temiz O2 hakkım var onu gasbetmesine izin vermiyorum içenlere..

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

aldığımdan itibaren son bir aya kadar içmiyordum. bu aralar sürekli akşamları köprü trağine girdiğimden arada sırada bir tane içiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
İçerim içiririm araba bu...Keyfimden alıkoyamam kendimi...Puro bile içerim...

Budur!

ne içiririm ne de içerim. sigara bir zorunluluk değil bir lüks. kimsenin lüksü için hem kendimi hem de arabamı feda edemem. içenlere kesinlikle bi önyargım yok sebebi ne olursa olsun ama kendimi de arabamı da düşünürüm...

Lüks olur mu? İlk defa senden duydum ha Aydın. :p Bağımlılıktır bu, dikkat; alışkanlık değildir. O yüzden kurtulmak zordur. İçmemeni ve içirmemeni saygıyla karşılıyorum, o ayrı. :p

İçerim,içirtirim. Ama başkasının arabasında izin verse dahi içmem. İçemem. İçimden bişiler tutar beni :)

Bu arada arabada yemek yedirmeeeem,herhangi sıvı bir şey(Su hariç,araba eğer alcantra döşemeli bir şeyse o da dahil) içirmeeeem. Ben de bu tip mikrop bi insanım. :p

Budur! Ben de kösür kösür içerim abi. Ama çocuklar varken içmem tabii.

Zaten senin araba 4 kapılı ama 3 kişilik..Sen arka koltukta oturup sürdüğün için haytavır...Ankaraya gelim dürüm yicem arabanda..

:D Ben iki adet dürüm tantuni alırım Sinan. Yapalım şu işi bir gün be kısa antenim benim. ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çocuk sağlığı açısından içmemiyorum, her türlü yeme-içme serbsettir, egzos manifoldunda tavuk pişirmişliğim bile vardır :D otomobilin her aksamını, civatasını kullanırım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

2004 yılının şubat ayından beri sigara kullanmıyorum o zamanda şu an yaklaşık 6 yaşında olan kızıma eşimin hamile olduğunu öğrenmiştim:) Arabamda sigara ben içmiyorum zaten içmek isteyenlere de kibarca ben içimiyorum içilmesindende hoşlanmıyorum yinede sen bilirsin diyorum içmiyorlar:) daha önceki aracımda sadece bir kişi iyi ben içeyim demişti :D

Şu anki aracım yeni olduğu için özellikle içirmem ben kendim sigara içerken bile sigara kokusu sinmiş araba kokusuna dayanamazdım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
İçerim içiririm araba bu...Keyfimden alıkoyamam kendimi...Puro bile içerim...

İşte bu, +1907 Sinancım

Hertürlü içilir. Hatta arabada içmenin tadı daha başka oluyo :p Önde oturanlardan yana sıkıntım yok ama arkadakilerin ne yaptığını göremeyince sıkıntı basıyor açabilecekleri bir camda yok zaten :p bide görmeden arka koltuğu ve döşemeyi yakarlar diye tereddütte kalıyorum bazen ;), Ön koltuğu delseler üzülmem, Sparco lara bahane olmuş olur :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arabamda yemek serbesttir.

Hesabı yolcular kapattığı sürece ...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İçin içirin ekonomiye can verin :crazy:

Mermerci bey, acaba sigara sizin işinize de can veriyor mu ? :D Ne tür mermer işi yapıyorsunuz, en çok tutulanı Elazığ kırmızısı mı ? İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz... :D

Arabamda sigara içmek isteyeni kırmam, içsin. Artık kendim pek sigara içmiyorum ama içenin halini bilirim. Çocuklar yoksa varsın içsin. 5 dakika camlar açık giderim, koku falan kalmaz... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Vesile ile;

Tantuni dediğiniz şey zaten ekmek arası olur. Yani dürüm tantuni olmaz. Gerçi yurdun Mersin dışındaki her köşesinde tantuni diye neler neler satıyolar ama olsun.

tantuni2ze6.jpg

Dürüm tantuni olur hemi de enfes olur. Buradaki Mersin'li ustalar yapar, hemi de çok güzel yapar. Sen de gel yiyek beraber, Vesile'yi de getir. Gene benlen uğraştığın da gözümden kaçmadı. :D

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ben zaten sigara içmiyorum. İçinde birini söndürüp birini yakmadıkça istediği gibi açabilir. Ara sıra içinde sigara içildi diye arabanın incileri dökülmez

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
(düzenlendi)
Mermerci bey, acaba sigara sizin işinize de can veriyor mu ? :p Ne tür mermer işi yapıyorsunuz, en çok tutulanı Elazığ kırmızısı mı ? İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz... :p

Teknisyen bey, tabiki veriyor ülkede para dönecek ki bizim çekler dönmesin. Ben genelde heykel üzerine çalışıyorum, afyon şeker beyazı tercihimdir. Bunlar hamken 165-190 boylarında 60-120kg ağırlığında oluyorlar ben yonttuktan sonra bir şeye benziyorlar hatta gören aaa adam olmuş la bu falan gibi yorum da yapıyor, bakınca heykellerime :)

tarihinde Kemal Murat ?nce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mete Akan

13 yıl içtikten sonra büyük zorluklarla bıraktım (temmuz 2008). Benim de bırakmam eşimin ilk (ve şimdilik son) çocuğumuza hamileliğine denk geliyor. Bunun gibi bi tane daha olursa geri başlarım gibi geliyo ya neyse.

Sigara içiyorken arabamda da hem içerdim hem içirtirdim, artık içmiyorum ama içene mani olabilecek kadar zalim olabileceğimi sanmıyorum.

Yine de bir öğretmen olarak özellikle öğrencilerim sigaraya mümkünse hiç başlamasınlar diye elimden geleni yapıyorum, çünkü içmeyenin kesinlikle anlayamayacağı bir bağımlılık durumu söz konusu.

Yorum bağlantısı
Ulaş Kankaya
Sigara'yı işyeri odam hariç hiçbir yere sokturmam. Evde balkonda içilir, arabada içen varsa molada içer.

Aynen abi sana katılıyorum sigara icicem demesi yeterli çekiyorum sağa buyur iç diyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabamda sigara içirmem diyenler, sıkışık trafikte iç sirkülasyonu devrede mi geziyorsunuz ? Dışarıdan giren egzoz gazları da pek masum değil sanırım sigara dumanının yanında...

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Aracımın arka camına ya da kelebek camına "bu araçta sigara içmemenin cezası 62 tl'dir" diye yazı koyacağım. :):rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Sigara kullandığım dönemlerde,

İçinde hiç sigara içilmemiş aracımın içinde kendim de içtim, içene de içirdim. O zamanlar gözüme gelmedi ancak, koltuklarında bir tane yanık olmamasına rağmen aracın içinde koku ve kirlilik sigara içildiğini hemen belli ediyordu.

İkinci aracımda ben sigarayı bırakmıştım ancak, satınaldığım son güne kadar sigara içilmişti. 2-3 tane sigara yanığı görsel olarak göz zevkimi bozduğu gibi, 6-7 ay hiç sigara içilmemesine rağmen kokuyu yok edemedim. Daha doğrusu kesif kokuyu eski bir kullanıcı olarak araca ilk binişte hep hissettim. 1 yıl içerisinde koku etkisi azaldı ama yok olmadı.

Son aracımda ise; hiç sigara içilmemiş. Yanık yok, koku yok, is yok. 85.000km'deki aracın deri kokusunu bile inceden almak mümkün. Şu anda mükemmel kombinasyonu ben ve aracım oluşturmuş durumdayız.

Her durumu yaşayan bir kullanıcı olarak, Sigara kullanmıyorsanız ya da aracın içinde kullanmıyorsanız 2-3 sigaradan ne olur demeyin. Halı ve kadife kaplama kokuyu çok çabuk emip, araçta devamlı sigara kokusunun ortaya çıkmasında neden oluyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Nezaket Gürsoy
Sigara'yı işyeri odam hariç hiçbir yere sokturmam. Evde balkonda içilir, arabada içen varsa molada içer.

Babam bizim arabaya bindiğinde hatırlatırım bu görüşünü kendisine :D A ha haaa.

Ben kısaca adamına göre muamele yaparım diyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
son şıkka pek rağbet olcağını düşünmemiştim aslında :D

Niye be.. ben ona tıklamıştım :)

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Hakan Abi işyerinde sigara mı içiyorsunuz? Peki bu bir ihbar olarak değerlendirilebilir mi ? :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...