İçeriğe Yönlendir

Sony Mp3 Çaların Ekran Temizliği

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Turkay Enez
(düzenlendi)

Bizde hizmette sınır yoktur. Tamamen el emeği göz nuru. Bilgisayarın arkasına kart takılan yerlerden sökülen demir çubuklardan bu sabah imal ettim. Denedim. Orjinalinden daha iyi çalışıyor. Sadece yerine takmak yetiyor. Sağ sol yapmaya bile gerek olmadan tek seferde çok rahatlıkla teybi çıkardım. (Sakıncası varsa silinebilir.)

e89205cd.jpg

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Valla bravo Turkay Bey bunların boy,en ölçüleri nedir?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Valla nasıl ölçü vereyim bilemiyorum ama, arka tarafta genişlik 7-8 mm, ön uc kısım biraz daha dar. Önemli olan çentiğin olduğu yerdeki genişlik. Ben ölçme falan yapmadım. Dün teypçi benim 6000cd yi sökmeye çalışırken gördüm. Bugün de 6000cd üzerinde tak çıkar, tak çıkar şeklinde mükemmel ölçüleri yakalayarak 1 tane yaptım. Sonra 3 tane de aynısından yaptım. Dün teypçi baya sağ-sol yaparak uğraşarak çıkardı. Benim zımbırtı hiç uğraştırmıyor. Sadece takmak yetiyor. Başka bir harekete gerek kalmadan, teyp elimde...

Valla bravo Turkay Bey bunların boy,en ölçüleri nedir?
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yine de sağolun Turkay Bey ,bakalım ben de yapmaya çalışayım böyle bir aparat . :)

Yorum bağlantısı
hocam bendeki farklı, şöyleki roadstar marka teyp almıştım kutusunda çıkmıştı, onla söktüm, tabi orjinaline göre biraz zor oluyor ama işe yarıyor. yarın fotoğrafını eklemeye çalışırım.

Hatta forumda Hakanınkinin bir tarafını söktük diğer tarafını sökemedik, sökemediğimiz tarafı teypçi çok kurcalamış sanırım tırnaklarına zarar vermiş, bu yüzden.

Evet lokman abi bana bayağı ecel terleri döktürdü usta bildiğimiz adamlar..sana geldiğimde artık çok geçti,bende şansımı fazla zorlamamam gerektiğini düşündüm ve vazgeçtim artık...

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Ben serviste öktürmüştüm.Teybi alıp evde açıp temizledim.Elim değimişken klima ekranındaki lekeyide temizledim.Teybi çıkardığınızda teybin kodu varmı diye dikkat etmek gerek.Bir de teybin ön panelini söktükten sonra takarken üstteki vidaları çok sıkmayın.(Teybin ön panelini teybe tututurulduğu kısım)Çok sıkılınca vida yuvası etrafından hemen çatlıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ben serviste öktürmüştüm.Teybi alıp evde açıp temizledim.Elim değimişken klima ekranındaki lekeyide temizledim.Teybi çıkardığınızda teybin kodu varmı diye dikkat etmek gerek.Bir de teybin ön panelini söktükten sonra takarken üstteki vidaları çok sıkmayın.(Teybin ön panelini teybe tututurulduğu kısım)Çok sıkılınca vida yuvası etrafından hemen çatlıyor.

Bende ilave yapayım, camını sildikten sonra boyayı korumakta kullandığınız wax tan azıcık sürün ve parlatın, camın çoook daha uzun süre kirlenmediğini toz tutmadığını göreceksiniz, ben bunu hep yaparım, hatta laptop ekranında wax kullandım, ekran çok net oluyor ve parmak izleride daha az kalıyor, hafifçe mikrofiber bezle silince hiçbir şeyde kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yine de sağolun Turkay Bey ,bakalım ben de yapmaya çalışayım böyle bir aparat . :)

Adnan Bey, bende olacaktı...

Şablon çıkarabilirsem çıkarayım...

Ya da sana lazımsa göndereyim..

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Teybin camını temizledikten sonra vidalardan birini fazla sıkınca çatladı,japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım ama parmağımda kalan yapıştırıcının bir kısmı teybin ön camına değdi iz bıraktı.Bunu temizlemenin bir yolu var mı?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

"Kaş yapayım derken göz çıkarmak" deyimi bu gibi durumlar için söylenmiş sanırım. :seytan:

Bence japonu temizlemenin bir yolu yok...

Teybin camını temizledikten sonra vidalardan birini fazla sıkınca çatladı,japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım ama parmağımda kalan yapıştırıcının bir kısmı teybin ön camına değdi iz bıraktı.Bunu temizlemenin bir yolu var mı?
Yorum bağlantısı
Barış Güler

Evet kaş yapayım derken parmağıma bulaşan japunu unttum.Klavyedeki "o" harfi kadar bir yere değdi.Bçraz uğraştım ama çıkaramadım...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
(düzenlendi)
"Kaş yapayım derken göz çıkarmak" deyimi bu gibi durumlar için söylenmiş sanırım. :seytan:

Bence japonu temizlemenin bir yolu yok...

Bir resim koyarsanız daha iyi anlaşılır ama şöyle bir yol var.

1. yöntem

Once saç kurutma makinasıyla damlayan yeri ısıtın sonra SAF asetonla silmeyi deneyin.

2. yöntem

Japon yapıştırıcıyı bir şekilde kazıyın çıkarın.

Böyle yapınca cam çizilecek tabiki. Teybi elinize alıyorsunuz. Saat camlarındaki çizikleri temizleyen bir saatçi bulacaksınız. Her saatçi yapmaz. Sorup once onay alın makineyi görün teybi öyle götürün. Dönen bir makine. Onunla camdaki çizik silinip temizlenecek. En az zararla çıkılacak.

Bu işe garanti vermem. Mesuliyet kabul etmem. Bana göre yapılabilecek olandır.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Submarine-...87#entry1048087

Yazının sonunda bugün yaptırdığım işleme bakın.

tarihinde O?uzhan Alp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Once plastik başka bir yüzeye yine japon damlatın kurusun.

Onun üzerinde çıkarma yöntemlerini deneyin Hocam. Sonra teybe girişin

Yorum bağlantısı
Barış Güler
Bir resim koyarsanız daha iyi anlaşılır ama şöyle bir yol var.

1. yöntem

Once saç kurutma makinasıyla damlayan yeri ısıtın sonra asetonla silmeyi deneyin.

2. yöntem

Japon yapıştırıcıyı bir şekilde kazıyın çıkarın.

Böyle yapınca cam çizilecek tabiki. Teybi elinize alıyorsunuz. Saat camlarındaki çizikleri temizleyen bir saatçi bulacaksınız. Her saatçi yapmaz. Sorup once onay alın makineyi görün teybi öyle götürün. Dönen bir makine. Onunla camdaki çizik silinip temizlenecek. En az zararla çıkılacak.

Bu işe garanti vermem. Mesuliyet kabul etmem. Bana göre yapılabilecek olandır.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Submarine-...87#entry1048087

Yazının sonunda bugün yaptırdığım işleme bakın.

Once plastik başka bir yüzeye yine japon damlatın kurusun.

Onun üzerinde çıkarma yöntemlerini deneyin Hocam. Sonra teybe girişin

Teşekkürler.Saatçilerde saat camının bir çeşit zımparalama yöntemiyle temizlendiğini biliyorum.Ama belki bir spreyi falan vardır diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Teşekkürler.Saatçilerde saat camının bir çeşit zımparalama yöntemiyle temizlendiğini biliyorum.Ama belki bir spreyi falan vardır diye düşündüm.

AMAN ASETON SÜRME, direk camı eritir buzlu cam haline getirirsin, japon öyle çıkar ama camıda çıkarırsın, zarar vermeden çıkarman imkansız, hafiften kazıyıp düzle, sonrasında ya denildiği gibi saatçı fırçalasın yada plastix denen malzemeyi alıp far camına nasıl ince kumlu zımpara ile uygulama yapılıp en son plastix uygulanıyorsa aynısını uygula, başka çözüm çok zordur.

Yorum bağlantısı
Bülent Bay

merhaba, dün de bahsetmiştim, teyp ekranı maalesef matlaştı, birçok ürün denedim, ancak matlığı gideremedim, kılcal çizikler görüntüyü baya bozuyor, cila işe yaramadı, daha kötü yaptı bence, ekran malzemesinin ne olduğunu tam bilemiyorum, dolayısıyla hangi tür cila veya parlatıcı almam gerektiği hakkında fikrim yok. plexicam deniyor forumda, buna uygun piyasada iki ürün var, kararsız kaldım, sizlerin görüşünü bekliyorum. Gündüz yazılar net seçilemiyor, Lokman Bey'in yaptığı işlemi yapacağım ama benim sorun daha çok dıştan. teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Barış Güler
AMAN ASETON SÜRME, direk camı eritir buzlu cam haline getirirsin, japon öyle çıkar ama camıda çıkarırsın, zarar vermeden çıkarman imkansız, hafiften kazıyıp düzle, sonrasında ya denildiği gibi saatçı fırçalasın yada plastix denen malzemeyi alıp far camına nasıl ince kumlu zımpara ile uygulama yapılıp en son plastix uygulanıyorsa aynısını uygula, başka çözüm çok zordur.

Teşekkürler.Şimdilik birşey yapmayı düşünmüyorum.Teybin sağ üst köşesinde.Teybi sökebilirsem saatçide ufak bir deneme yaparım.Ön camı tekrar söküp saatçide fırçalattırmak tek çözüm heralde.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Adnan Bey, bende olacaktı...

Şablon çıkarabilirsem çıkarayım...

Ya da sana lazımsa göndereyim..

En iyisi (okuduklarımdan sonra ) bir teypçide söktürtmek sonrasını kendim halledebilirim,Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
En iyisi (okuduklarımdan sonra ) bir teypçide söktürtmek sonrasını kendim halledebilirim,Teşekkürler.

Teypçiden ziyade size servisi tavsiye ediyorum bizzat başımdan geçtiği için,lokman abide gördü durumu.lakin bende işin uzmanları dediğim adamlara gittim çıkarmayı bırakın zaten çıkaramadılar ve artık çıkarılamıyacak hale getirdiler...ellerinde bir çekmece dolusu aparatları olduğu halde.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 3 ay sonra...
Mehmet Balta

Arkadaşlar; ben de buradaki yorumlardan yola çıkarak ve kendi yaptığım araştırmalar sonucu alttaki linkteki aparatlara ulaştım. hatta ebay'den sipariş ettim free shipping olarak 3-5 güne gelir diye umuyorum. arzu eden bakıp değerlendirebilir. saygılarımla...

http://www.meka-shop.com/audivwfordmercedesteypskmeaparat-p-956.html

http://www.meka-shop.com/ototeypvetorpidoskmeaparat14para-p-955.html

http://www.ebay.com/itm/260741326132?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/271090179754?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Balta

hatta az önce normal posta ile siparişimin 1 tanesi geldi. uğraşmaya hiç gerek yok arkadaşlar. RRK-132 diye bir kodu var. netten aratın görsellerden bi bakın zaten hepsi ebay'den çıkıyor komple... 3-4 USD civarında fiyatları ve gönderi de bedava... ürün güzel ve temiz. ben kasımın ilk haftası sipariş etmiştim bugün geldi. hem de hong kong'dan buraya... bilginize...

Yorum bağlantısı
Onur Aslan

benimde bu konuyla ilgili bir sorum olucak ; bende teyp i söküp sonra yeşil ışıkları başka renkle değiştirmek istiyorum söktükten sonra bu işlem kolaylıkla yapılabiliyor mu ? sökmeden sormakta fayda var diye düşündüm

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Kemal Nallı

Merhaba....Ekrandaki bu flu görüntünün sebebi konusunda fikri olan varsa paylaşabilir mi?

Nem kaynaklı buhar oluşumu gibi görünüyor ama emin olamadım.

image.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...