İçeriğe Yönlendir

99 Mondeo Kumanda

Tolga Cevizci

Recommended Posts

Tolga Cevizci

Herkese selamlar,

Ben İzmir'den Tolga tanıtım mesajımda da yazmıştım 99 model bir Mondeo aldım.

Aldığımda da kumandası çalışmıyordu (açma kapama yapmıyor)

Belki pili bitik belki de bir problem var bilmiyorum.

İzmir de bu sorunumu nerede halledebilirim ? Tecrübesi olan ve tanıdık bir yer olan

arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ebayda anahtar buldum 10euro alsam aracıma kumanda ettirebilirmiyim.yoksa direk servistenmi programlatabilirim.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

ayar yapılabiliyormuş forumda okuduklarım kadarıyla ama orjinallerde sorun yok bunu alırsam yaşarmıyım alıp deneyecegiz ve durumu aktaracagız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fotodaki kumanda 96 öncesi modellerdeli infrared gözlü kumandaya benziyor. Sizin aracınızda 3 tuşlu radyo dalgalı kumanda tipi olması lazım? Şu andaki kumandanız, fotodaki ile aynı mı gözüküyor?

Yorum bağlantısı
Fotodaki kumanda 96 öncesi modellerdeli infrared gözlü kumandaya benziyor. Sizin aracınızda 3 tuşlu radyo dalgalı kumanda tipi olması lazım? Şu andaki kumandanız, fotodaki ile aynı mı gözüküyor?

evet aynısı ve kapı içinde göz var baktım.

aldıgımda bu tipte anahtar vardı.kapı açma kolunun yayı kırık ona sökmek için baktıgımda alıcı göz olodugunu farkettim inceledim.yanılmıyorsam infrared kumanda için başkada işi aklıma gelmedi.elimdeki kumanda çalışmıyor içinde pic entegreyi yakmışlar kısa devre entegre.

Yorum bağlantısı
ebayda anahtar buldum 10euro alsam aracıma kumanda ettirebilirmiyim.yoksa direk servistenmi programlatabilirim.

bu benim kullandıgım anahtarın aynısı :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Göz var ise sorun yok, fotodaki doğru anahtar. Kodlaması basit, cihaza gerek yok, otoparkta yapılır, anahtar gelsin tarif edilir.

Yorum bağlantısı
Göz var ise sorun yok, fotodaki doğru anahtar. Kodlaması basit, cihaza gerek yok, otoparkta yapılır, anahtar gelsin tarif edilir.

tşk.gelince paylaşırım durumu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diş açılmmaış sıfır anahtar aldın değil mi.. ?

Yoksa sadece kumandası mı lazım sana ?

Yorum bağlantısı
Diş açılmmaış sıfır anahtar aldın değil mi.. ?

Yoksa sadece kumandası mı lazım sana ?

kumanda bölümü lazım onun için alıyorum.orjinalini yakmışlar.

Yorum bağlantısı

bu anahtardan açık artırma vardı 1 euro fiyat verdim bende kalmış.birazdan meblayı yatırıp onay vericem.kargo dahil .5.49 euro fiyat çıkmış.digerini almaya vaktim olmamıştı isabet olmuş.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

anahtar artık benim 1 haftaya kadar elimde olucak 12.67tl ye mal oldu.gelince bilahire durum paylaşımı yaparım.

tolga bey umarım sorununuz hallolmuştur.duruım nedir bilgi verirseniz seviniriz.pil bitmiş olabilir yanılmıyorsam iki tane üstüste konulan cr serisi pil kullanıyor kumandanız.akımları düşük piller uzun süre dayanmıyorlar.pil degişiminden sonra aracınıza tanıtmanız gerekebilir.forumda detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yasin Karadağ

benim arabamdada sonradan taılmıs kumanda var 4 tuslu ama sadce acma kapama calısıyor diğer 2 tuş çalısmıyor. orijinal anahtar üstünden acma kapama yapan anartar var mı ?

Yorum bağlantısı

kitapcıga göre açma kapama var.gelsin kumanda bende anlıyacagım bakalım.bendede alarm ile takılmış kumanda var 4 tuşlu.fazlalık orjinalinin yanında.sorun çıkmaz ise çekmecedeki yerini alır bu yan sanayi kumanda.orjinal kumanda ile uyumlu aarm sistemi var onu baglatıcam.mehmet beyin tavsiyesine uyarak.

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci

İşlerin yoğunluğundan daha gitme şansım olmadı, çok büyük bir terslik olmaz ise yarın Ustaellere uğrayacağım.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
kitapcıga göre açma kapama var.gelsin kumanda bende anlıyacagım bakalım.bendede alarm ile takılmış kumanda var 4 tuşlu.fazlalık orjinalinin yanında.sorun çıkmaz ise çekmecedeki yerini alır bu yan sanayi kumanda.orjinal kumanda ile uyumlu aarm sistemi var onu baglatıcam.mehmet beyin tavsiyesine uyarak.

Bana da bir tane anahtar lazım aynısından. Anahtarımı kaybettim ve kumandasız yedeklerimle idare ediyorum.

Ürünü nereden aldınız. Usa, Uk, De ?

Bulabilirseniz bana bir link gönderebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Bana da bir tane anahtar lazım aynısından. Anahtarımı kaybettim ve kumandasız yedeklerimle idare ediyorum.

Ürünü nereden aldınız. Usa, Uk, De ?

Bulabilirseniz bana bir link gönderebilir misiniz?

uk da var bi tane 10euro mondeo mk1 olarak tarattıgımda çıkıyor linkinide vereyim.ama açık artırma usulü olanda var onlarada katılmak gerek.de de göremedim ama mehmet bey ford contour olarak aratın dedi bide öyle bakıcam.parçalara ben anahtarı açık artırmada aldım sanırım 3 5 güne elimde olur.

http://cgi.ebay.co.uk/FORD-2-BUTTON-REMOTE...=item2c540d6d68

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci

Herkese tekrar selamlar,

Dün ustaellere uğradım. Sabri ve Salih usta ile tanıştım. Tamirhanedeki diğer arkadaşlarda sağolsunlar oldukça sıcak kanlı. Salih usta aracımdaki eksikleri hızlı bir şekilde halletti. Bir tek kumanda sorunum kaldı. Alarm sistemi çalışıyor başka bir aracın kumandasını tanıtıp denedi sistem çalışıyor, problem benim kumandadaymış. Yenisi dünya para, şimdilik o kadar para vermeyi düşünmüyorum.

Oktay abinin Ebay den yaptığı gibi bulursam bende alsam uyarmı diye düşünüyordum ama dün Salih usta başka bir aracın kumandasını tanıtıp, çalıştığını gördükden sonra bu soru da kayboldu. Şimdi sıra aynı kumanda dan bulmaya kaldı, ve gelen kumandanın da sağlam olmasına :):):)

Tekrardan Sabri ve Salih ustaya teşekkürler, yakın zamanda çay içmeyede tekrar uğrayacağım.

* Bu arada Sabri usta dan stickerlarımı aldım, en kısa zamanda stickerli fotoğrafları da paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Herkese tekrar selamlar,

Dün ustaellere uğradım. Sabri ve Salih usta ile tanıştım. Tamirhanedeki diğer arkadaşlarda sağolsunlar oldukça sıcak kanlı. Salih usta aracımdaki eksikleri hızlı bir şekilde halletti. Bir tek kumanda sorunum kaldı. Alarm sistemi çalışıyor başka bir aracın kumandasını tanıtıp denedi sistem çalışıyor, problem benim kumandadaymış. Yenisi dünya para, şimdilik o kadar para vermeyi düşünmüyorum.

Oktay abinin Ebay den yaptığı gibi bulursam bende alsam uyarmı diye düşünüyordum ama dün Salih usta başka bir aracın kumandasını tanıtıp, çalıştığını gördükden sonra bu soru da kayboldu. Şimdi sıra aynı kumanda dan bulmaya kaldı, ve gelen kumandanın da sağlam olmasına :):):)

Tekrardan Sabri ve Salih ustaya teşekkürler, yakın zamanda çay içmeyede tekrar uğrayacağım.

* Bu arada Sabri usta dan stickerlarımı aldım, en kısa zamanda stickerli fotoğrafları da paylaşacağım.

sorunlarının çözüldügüne sevindim.

verdigim 2 linkteki kumandalar satılık zaten üstad açık artırmada degiller ödemeni yap en kısa sürede elinde.çalışır durumdadır diye belirtilmiş zaten linkte.

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
(düzenlendi)

Oktay abi benim arabanın anahtarı aşağıdaki.

21341ub.jpg

au6qz6.jpg

Bir, iki ilan buldum ama anahtarın kontağa giren kısmı düz benimkisi ise yuvarlak şekilde geliyor. Sanırım o bir problem olmaz. Sonuçta biz sadece arkadaki kumanda kısmını kullanacağız.

Buda yedek anahtarım

2lkcphx.jpg

Bir ilan aşağıdaki linkde

http://cgi.ebay.com/FORD-FOCUS-MONDEO-3-BU...85#ht_500wt_947

tarihinde Tolga Cevizci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay abi benim arabanın anahtarı aşağıdaki.

Bir, iki ilan buldum ama anahtarın kontağa giren kısmı düz benimkisi ise yuvarlak şekilde geliyor. Sanırım o bir problem olmaz. Sonuçta biz sadece arkadaki kumanda kısmını kullanacağız.

Bir ilan aşağıdaki linkde

http://cgi.ebay.com/FORD-FOCUS-MONDEO-3-BU...85#ht_500wt_947

senin kumanda infrared degil rf li farklı bence verdigink linktekide aynı sonuçta progralanabiliyor bunun drek satışlısı yoksa hemen açık artırmaya gir bence.fiyata zaten 1 kişi mudshil olmus 24 mayıs gecesi bitiyor.3dolar ver katıl sürekli takip et.bence 10dolara kadar verebilirsin o fiyata drek satışı olanlar bulursun kanımca.

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
(düzenlendi)
senin kumanda infrared degil rf li farklı bence verdigink linktekide aynı sonuçta progralanabiliyor bunun drek satışlısı yoksa hemen açık artırmaya gir bence.fiyata zaten 1 kişi mudshil olmus 24 mayıs gecesi bitiyor.3dolar ver katıl sürekli takip et.bence 10dolara kadar verebilirsin o fiyata drek satışı olanlar bulursun kanımca.

Oktay abi seni yoruyorum ama senden rica etsem bir de aşağıdaki linke bakarmısın, kargo free ve toplam 8.99 $

Eğer bu kumanda benim arabamın kumandası ise bunu almayı düşünüyorum. Kargo ücretide ödemeyeceğim için bana uygun gibi geldi.

Şekil olarak düğmeler vs. herşey aynı. Sanırım bu doğru ama yine de bir sorayım istedim.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...T#ht_2705wt_796

tarihinde Tolga Cevizci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...