İçeriğe Yönlendir

99 Mondeo Kumanda

Tolga Cevizci

Recommended Posts

(düzenlendi)
Oktay sen de fotoğraf makinası al..

hiç sorma perişanım.vardı bitane 7.1 hiç bir tuşu basmıyor.servisindeki arkadaşa verdim halletmeye çalışcak ama bakalım.ne yapcam bilmiyorum.

bu tüp parçanın görevini kavrayamadım çaglar bey fikriniz varmı bagımsız bir parça.aklıma gelen infrared sinyalini bir nevi güçlendirmesi başka bişi gelmiyor aklıma

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eski anahtarda bu parça yok ise, aracınızdaki immo bir şekilde iptal edilmiş demektir ?

Yorum bağlantısı
Eski anahtarda bu parça yok ise, aracınızdaki immo bir şekilde iptal edilmiş demektir ?

anahtarla ugraşan kişiler bozmuşo kişide kalmış olabilir yerine takmamış diye düşünüyorum.diyelim immo iptal kendim nasıl uygulama yapıcam servis şartmı olucak.

Yorum bağlantısı

immo ışıgını kontrol ettim,1 ve 2 konumlarını 10 defa uyguladıktan sonra bekledim ve yol bilgisayarı göstergesinin ortasında bulunan kırmızı ışık yandi 10 saniye kkadar sonra söndü.sanırım bu immo aktif anlamına geliyor.kumandanın pili olmadıgı için deneyemedim.1.ve 2 konumunu 4 defa uyguladım bekledim kırmızı led yine yandı.

Yorum bağlantısı

immo ışıgını bu defa yaktıramadım olmadı bi türlü.sadece anahtar kodlama için yanıyor buda sanırım kumanda algılatması için degil.her şekilde denedim olmadı haliyle kumandayı aktif edemedim olmadı.torpidonun altında alarm ve kilit kontrol kutusu var sanırım bu olmalı 3 kablo soketi vardı çıkardım ve sonra tekrar taktım.yine cevap yok kumandadan.sonra aklıma gelen bu kumanda infrared olduguna göre tv kumandalarıyla aynı mantıgı kullanırlar sadece frekans la çalışır yani osilatör frekansı ile ve yeni gelen kumandaya eski kumandamın osilatör kristalini aktarmaya karar verdim.ve yaptım en kısa sürede deneyecegim.aractaki kumanda algılayıcısı olarak işlem gören rx alıcı üniteside kumandadaki tx frekasını algılayabilecek şekilde takılmış olması gerek mantıgı bu.kumandayı algılatmak bundan ibaret olmalı.deniyecegim bakalım.bu arada eski kumandanın ışıgını yaktım ama infrarede hala voltaj gelmiyor.kondansatör kısa devre olmuş degiştirdim ışık geldi.çalışmaya devam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

immobilizer çipi olmayan bir anahtarla çalıştırmayı denesene...

Belki de çipi anahtardan söküp kontağın oralara bir yere sabitlemiş olabilirler...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
immobilizer çipi olmayan bir anahtarla çalıştırmayı denesene...

Belki de çipi anahtardan söküp kontağın oralara bir yere sabitlemiş olabilirler...

tamam tşk.alarm için dreksiyon altını söktügümde bantlı bişiler görmüştüm.tekrar bakıyım. yeni gelen kumandada o parçayı çıkararak deneyim.

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
(düzenlendi)
tamam tşk.alarm için dreksiyon altını söktügümde bantlı bişiler görmüştüm.tekrar bakıyım. yeni gelen kumandada o parçayı çıkararak deneyim.

Haydi hayırlısı Oktay abi inşallah problem bir an önce halolur.

Bakalım benim kumanda ne zaman gelecek :)

Senin kaç günde geldi Oktay abi.

tarihinde Tolga Cevizci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

tşk araca gidip son yaptıgım işlemi test edemedim daha.aktarırım buraya.

05.18.2010 da öcret ödendi 1 hafta olmuş gayet iyi.senin kumandada gelir bi kaç güne o zaman.

bu kumandadaki bobin ne maksatla kullanılmış ve nasıl çalışıyor fikir yürütüyorum ama uzak kalıyor manyetik frekansı bobin yükselterek araçtaki immo alıcısıyla haberleşme yapıyor sanki aklıma tek gelen bu.bunu kendime açıklayamazsam yada açıklanmazda valla soru işareti olur çıkmaz beynimden hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı

dogru tahmin etmişim sanırım.ilk önce yaptıgım uygulamayı denedim olmadı sonuç sıfır.

emmi haklıymışsın

bu tüpü dreksiyonun koruyucusunun altında olan immo alıcısı diye tahmin ettigim halka şeklinde olan manyatik bobin sanırım buna bantla tuturmuşlar ve kırmızı koruma kılıfı unufak olmuş.ve bakarken bu parça düştü.kontak takılıydı ve yeni gelen kumandada haliyle takılıydı.kontagı açma gafletinde bulundum ve immo yanıp sönmeye başladı arac korumaya geçtiiiiii.tık yok gözüm aydın olsun dedim.ve geldim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
dogru tahmin etmişim sanırım.ilk önce yaptıgım uygulamayı denedim olmadı sonuç sıfır.

emmi haklıymışsın

bu tüpü dreksiyonun koruyucusunun altında olan immo alıcısı diye tahmin ettigim halka şeklinde olan manyatik bobin sanırım buna bantla tuturmuşlar ve kırmızı koruma kılıfı unufak olmuş.ve bakarken bu parça düştü.kontak takılıydı ve yeni gelen kumandada haliyle takılıydı.kontagı açma gafletinde bulundum ve immo yanıp sönmeye başladı arac korumaya geçtiiiiii.tık yok gözüm aydın olsun dedim.ve geldim.

Parçayı yerine tak.. kontağı aç, sorun olmayacaktır...

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci

Büyük bir merakla okuyorum, ve anlıyorum ki ben bu konulara gerçekten uzakmışım. Ama her mesajdan bir şeyler öğreniyorum. Teşekkürler dostlar, teşekkürler FORD CLUB TR :shok:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Birgün nasıl olsa düşecekmiş abi, en azından araba dururken düştü, bence de bulman lazım...Bulup yeni anahtara iliştirmen lazım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

emmi haklıymışsın

Eyvahhh, normalde yerine tekrar yapıştırınca çalışmalı, ama bir pozisyon harici çalışmıyor ise, o pozisyonu bulmak lazım, marş denemeleri arasında 30-40 saniye bırakılmalı.

Yorum bağlantısı
Birgün nasıl olsa düşecekmiş abi, en azından araba dururken düştü, bence de bulman lazım...Bulup yeni anahtara iliştirmen lazım...

parça elimde kaybolmadı anahtara taktım.ama sonra söktügüm yere taktım bantladım.biraz bekledim immo hala flaşör yapıyor.o yğzden gelip yazdım.formda okudugum bi konuda immo söndürme yazıyordu onu arıyorum şimdi.sizlerden yorum beklerken.

bu arada kontagı 1 den 2 ye alıp sonra sıfıra getirince immo yanıyor bunuda danışmak istedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yanıp sönme devrede olduğu anlamında olmalı, önceden sanırım hiç yanmıyordu sürekli orada takılı olduğu için...

Yorum bağlantısı

pek anlamadım ama 2 gün öncesine kadar zaten bilgisayar göstergem yoktu.yeni geldi.ve kontagı açınca yanıyordu bi müddet sonra sönüyordu.bu anahtarla ugraşılarımda çaglar beyin dedigi tarifle ugraştım forumdada yapılanlar var zaten onlarıda birleştirdim.immo hiç yanmadı.sadece sabah yandı ama onuda belki kontagı sıfıra alınca yanmış olabilir diye düşünmeye başladım.durum bu anlattıgım şekilde yapınca immo bi müddet yanıyor.sonra sönüyor.

marşa 1 defa bastım tık deyince bi daha basmadım.ampul takılı eski yerine.birazdan yine giderim bakmaya.bi arkadaşımızda en son alttıgım şekilde yanan immo tarifini yapmış 96mondeo sahibi onu deniyecegim.artık deneme tahtasıyım arkadaşlar.bunu iyice çözelimki başka arkadaşlara detaylı anlatım yapalım.çözen kişiler bir iki anlatım yapmış bırakmış.yinede tşk.devamı hiç gelmemiş biz getirelim bakalım.nasıl çözücez.servis en son düşünce kafamda.inadımdır birazda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mevcut anahtarında immo çipi için yer yok mu... Varsa anahtarına tak...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kavramlar karışmasın. İmmo ayrı şey, uzaktan kumanda ayrı şeydir. Kısaca

1. İmmo sistemi için herhangi bir ayar yoktur.

2. sistemin temeli: anahtar içinde cam tüp - kontak anahtarı çevresinde plastik halka

Cam tüpü eski tamircisi, halkaya yapıştırmış ise:

1. Tüpte sorun vardı, çalıştığı yerde bantladılar

2. Halkada sorun vardı, tüpün pozisyonunu araştırıp bantladılar.

İmmo algılamaz ise 30 saniye devreye girer sonra yeniden marş yaptırır.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Mevcut anahtarında immo çipi için yer yok mu... Varsa anahtarına tak...

var emmi öyle yaptım.şimdi iki tane tüp chip var.birini uzak tutmam gerektigine karar verdim araç algılamasında yanıltıcı olabilir düşüncesiyle araçta öncede takılı olan tüp chipi yeni gelen kumandaya orjinal yerine taktım ve yeni gelen tüp chipide işyerime koyucam.sonra işleme devam akla gelen her fikri deneyecegim.bi arkadaş yazısında bi soket söküldü takıldı immo ışıgıda düzeldi kumandada düzel demişti onu arıyorum.bulamadım.yanılıyor olabilirim sadece anahtar içinde demiş olabilir bunu.ama immo düzeldi gibisinden kelime vardı.

tuıhaf olabilir ama bu duruma acayip seviniyorum biraz yapınca çok mutlu olucagımı biliyorum.paylaşacagım güzelligide biliyorum.

Yorum bağlantısı
Kavramlar karışmasın. İmmo ayrı şey, uzaktan kumanda ayrı şeydir. Kısaca

1. İmmo sistemi için herhangi bir ayar yoktur.

2. sistemin temeli: anahtar içinde cam tüp - kontak anahtarı çevresinde plastik halka

Cam tüpü eski tamircisi, halkaya yapıştırmış ise:

1. Tüpte sorun vardı, çalıştığı yerde bantladılar

2. Halkada sorun vardı, tüpün pozisyonunu araştırıp bantladılar.

İmmo algılamaz ise 30 saniye devreye girer sonra yeniden marş yaptırır.

ayrıntılar güzel tşk.ben bu parcanın bilezik şeklinde oldugunu görünce bi yere monteli olucagını düşünmüştüm ve tabi bobin olucagınıda.bu halka parçayıda boşta bırakmıışlar sallanıyordu..demek kontak anahtarının çevresine takılı oluyor.mantıklı kontakta takılı olan kumandayla yan yana.bu dediklerinizle ugraşcam ama bu parça kumandada olması gerekiyorsa aracı kilitledigimizde immoda kendini kilitliyor demektir ve manyetik sinyal algılaması yapmıyor diye düşünürüm taki kapıları açıncaya kadar.ipuçları için tşk çaglar bey.ilk önce halkayı ait oldugu yere montalıyacagım.sonrada uygulamalara devam.kontak aç kapa yaparken halka uzakta kalıyordu.buda olumsuz ihtimal dir bence.o zaman yeni gelen tüp chiplede işlemler yapılacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni gelen tüple arabayı çalıştıramazsın...

Halkayı yerine tak...

Yere düşürdüğün orjinal tüpü anahtar üstündeki yerine tak...

Muhtemelen ya uzaktan çalıştırma yaptılar.. Ya da immosuz anahtar kullandılar ve immoyu bu hale getirdiler... Sen orjinaline döndür...

Yorum bağlantısı
Yeni gelen tüple arabayı çalıştıramazsın...

Halkayı yerine tak...

Yere düşürdüğün orjinal tüpü anahtar üstündeki yerine tak...

Muhtemelen ya uzaktan çalıştırma yaptılar.. Ya da immosuz anahtar kullandılar ve immoyu bu hale getirdiler... Sen orjinaline döndür...

aynen öyle düşündüm emmi uygulamaya başlıyorum.öıkıcam birazdan.dönünce yazarım.herkese tşk.harika oldu bu durum.motora bişi olmasında bunlar çözülür bi şekilde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...