İçeriğe Yönlendir

99 Mondeo Kumanda

Tolga Cevizci

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Oktay abi seni yoruyorum ama senden rica etsem bir de aşağıdaki linke bakarmısın, kargo free ve toplam 8.99 $

Eğer bu kumanda benim arabamın kumandası ise bunu almayı düşünüyorum. Kargo ücretide ödemeyeceğim için bana uygun gibi geldi.

Şekil olarak düğmeler vs. herşey aynı. Sanırım bu doğru ama yine de bir sorayım istedim.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...T#ht_2705wt_796

Uyaaar.. bedava...

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
Uyaaar.. bedava...

Teşekkür ederim Mehmet abi, satıcıyıda inceledim 6510 satış yapmış %99.5 iyi feedback'i var.

Şimdi ebay'den ilk alışverişe sıra geldi :D

Yardımlar için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Oktay abi seni yoruyorum ama senden rica etsem bir de aşağıdaki linke bakarmısın, kargo free ve toplam 8.99 $

Eğer bu kumanda benim arabamın kumandası ise bunu almayı düşünüyorum. Kargo ücretide ödemeyeceğim için bana uygun gibi geldi.

Şekil olarak düğmeler vs. herşey aynı. Sanırım bu doğru ama yine de bir sorayım istedim.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...T#ht_2705wt_796

bu verdigin linkteki 8.99 direk satış olan dış kasası kumanda yok içinde buna dikkat et new case demiş.dolu degil içi türkce tercümesinde bu şekilde gördüm boş bu sadece dış kasa.

NEW REMOTE CASE FOR FORD FOCUS AND MONDEO 3 Buttons

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
(düzenlendi)
bu verdigin linkteki 8.99 direk satış olan dış kasası kumanda yok içinde buna dikkat et new case demiş.dolu degil içi türkce tercümesinde bu şekilde gördüm boş bu sadece dış kasa.

NEW REMOTE CASE FOR FORD FOCUS AND MONDEO 3 Buttons

Evet abi fark ettim bende, sanırım alışverişi yine kullanılmışlardan yapacağız.

tarihinde Tolga Cevizci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
Burada bu kumandanın sıfırı 80-85 lira civarında benim bildiğim...

Dün bir, iki yerde sordum 220 + kdv gibi bir rakam vardı, hadi fiş almayalım yine de 200 lira civarı.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Dün bir, iki yerde sordum 220 + kdv gibi bir rakam vardı, hadi fiş almayalım yine de 200 lira civarı.

benim kumandaya hurdacı 100tl istedi

verdigim linkleri inceleyin isterseniz.hepsinde çalışır durumda diye ibare var.sıfrda var ebayda 80dolardı sanırım kargoyla 105 dolar gibi bişi yazıyodu çok incelemedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Oktay hocam, Batıkent Carrefour da bizim anlaşmalı anahtarcımız var, uğraman mümkün mü ? Bir fikir alsanız, değişiklikler oluyor sürekli piyasada, mesela içindeki çipin bile kodu farklı olursa programlama olmuyor gibi..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Hişşşt... Hakan görmesin!

Yorum bağlantısı
Tolga Cevizci
benim kumandaya hurdacı 100tl istedi

verdigim linkleri inceleyin isterseniz.hepsinde çalışır durumda diye ibare var.sıfrda var ebayda 80dolardı sanırım kargoyla 105 dolar gibi bişi yazıyodu çok incelemedim.

Biriyle irtibata geçtim Oktay abi, bakalım nasip olursa alacağım Türkiye' ye postalayan birinden. İlgin için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Oktay hocam, Batıkent Carrefour da bizim anlaşmalı anahtarcımız var, uğraman mümkün mü ? Bir fikir alsanız, değişiklikler oluyor sürekli piyasada, mesela içindeki çipin bile kodu farklı olursa programlama olmuyor gibi..

evet chip farklı olunca yapmaması dogal.bendeki orj.kumandanın içindeki pic artı bölümden kısa devre olmuş.yeni aldıgım anahtarım gelsin eger ondada sorun yaşarsam adresi alırım sizden ugrarım bi şekilde hallederiz sorunu.tolga beyde irtibata geçebilir onada fikir verirler yada tamir edilir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Biriyle irtibata geçtim Oktay abi, bakalım nasip olursa alacağım Türkiye' ye postalayan birinden. İlgin için çok teşekkür ederim.

sevindim umarım sorun çıkmaz.ondada sorun çıkarsa serkan beyin tavsiyesine uyarsınız.kaça maloldu

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizimkilerde tek pil var, 3 voltluk..Tek ile dene hocam olmadı çift pil sığarsa iki tane takarsın.... :)

Yorum bağlantısı
Bizimkilerde tek pil var, 3 voltluk..Tek ile dene hocam olmadı çift pil sığarsa iki tane takarsın.... :)

iki pil olucakmış kitapcıkta başka sayfada buldum.sadece iki pil resmi var ve araya metal konularak iletim saglamlaştırılmış.pil voltajı yazmıyor.gelende 1 tane cr2016 ince tip kullanılmış bende cr2023 kalın olan vardı onla ikili yaptım ışık yandı.tuşa bastıgımda ışık yanıp sönüyor.bu incelerden alıp araçta deniyecegim.şu anda çalışıyor görünüyor.

birde kumandada gördügüm kırmızı bir parça var bu benim elimdeki orj.kumandada yoktu.muhakkak fonksiyonu vardır.belkide o yüzden çalışmadı ama ışıklarıda yanmadı hiç.gelen kumandaya göre ugraşırım artık.

Yorum bağlantısı

benim araçta immo yok varsada bilmiyorum,mk2 lerdeki uygulama sanırım bende olmuyacak ama deniyecegim bakalım nasıl olucak.mk1 anahtar programlamasını bilen arkadaş varsa yorumunu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

96 ghia da immo olması lazım? eski anahtar içini açınca cam tüpe benzeyen parça. onu çıkarıp yeni anahtara takacaksınız.

Uzaktan kumanda kodlama:

Kontağa anahtarı tak I-II pozisoyuna 10 defa aç-kapa yap, immo ışığı yanacak. 10 saniye içinde anahtar ile dışarı çıkılır, kapı kapatılır, kumandanın bir tuşuna basılı tutulurken, diğerine basılır, immo ışığı yanıp sönmesi takip edilir, immo sönünce kontağa anahtar takılır II yapılır, O yapılır.

Detayda unuttuğum birşey olabilir, eğer işe yaramaz ise yeniden bakarız.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
96 ghia da immo olması lazım? eski anahtar içini açınca cam tüpe benzeyen parça. onu çıkarıp yeni anahtara takacaksınız.

Uzaktan kumanda kodlama:

Kontağa anahtarı tak I-II pozisoyuna 10 defa aç-kapa yap, immo ışığı yanacak. 10 saniye içinde anahtar ile dışarı çıkılır, kapı kapatılır, kumandanın bir tuşuna basılı tutulurken, diğerine basılır, immo ışığı yanıp sönmesi takip edilir, immo sönünce kontağa anahtar takılır II yapılır, O yapılır.

Detayda unuttuğum birşey olabilir, eğer işe yaramaz ise yeniden bakarız.

cam tüp yeni gelen kumandadaki kırmızı parçayı açıklıyor.eski kumandada yoktu.

immo ışıgı gögüste hangi bölümde yanıyor.kolaylık olsun diye işlemi yaparken ışıgın yerini bilmedigimden aramak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yol bilgisayarı varsa onun hemen yanında olması lazım. Kırmızı led. Vesile ile; mondeolardaki kırmızı, focusda mavidir, immo sistem farkını vurgular.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Yol bilgisayarı varsa onun hemen yanında olması lazım. Kırmızı led.

tamam anladım.yol bilgisayar göstergesinin ortasındaki led tşk.kırmızı led yanıyor kontagı açınca.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kırmızı yanıyorsa, immo vardır. Eski kumandayı açınca, cam tüpün durma pozisyonun not edin, ters takarsanız, kontak anahtarının bir pozisyonunda immoyu tanımaz. Yeni kumandaya immoyu yerleştiriken camın pozisyonuna dikkat. Çok dikkatli bakınca içinde bir tarafında bobin gibi bakır sargıyı görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Kırmızı yanıyorsa, immo vardır. Eski kumandayı açınca, cam tüpün durma pozisyonun not edin, ters takarsanız, kontak anahtarının bir pozisyonunda immoyu tanımaz. Yeni kumandaya immoyu yerleştiriken camın pozisyonuna dikkat. Çok dikkatli bakınca içinde bir tarafında bobin gibi bakır sargıyı görürsünüz.

evet bobin gibi olan kısım iç tarafta kalıyor diger tarı infrared led ile paralel bu dikkatimi çekmişti.zaten bu parçayı tersine takamıyorsunuz tırnak mevcut.bu parça çıkınca anahtarı bu parçanın yerinemi takıcam yoksa kumanda bölümünü anahtar üzerindeki yuvasınamı takıcam burda takıldım.yavaya takıcam ve tanıtma işlemini yapıcam sanırım.bu kırmızı parça ne için peki.

şimdi anladım.bu cam tüp benim eski anahtarda yok yeni gelen anahtarda var sadece kumandayı kullanıcagım için kullandıgım anahtarın yuvasına yeni gelen kumanda bölümünü takarsam dediginiz tüp takma işlemi olmuş oluyor sanırım.yanılıyormuyum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...