İçeriğe Yönlendir

Dünden Bugüne C-max

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Önder Kuru

Lokman abimin arabası fotoşop gibidir.. rüyaları süsler :)

Güle güle kullan abi.. Ampuller güzel olmuş.. Far ayarı muhteşem ötesi..

Mustafa'dan ben de bir takım alacağım bu ampullerden de, henüz kendimi hazır hissetmiyorum :D

Zaten ne olduysa Lokman Abimin bu konusunu okuduktan sonra oldu. Önceki aracımda kurcalamadığım yeri kalmamıştı bunu sade ve "ellemeden" kullanırım diyordum kiiii "Dünden Bugüne C-Max" her şeyi altüst etti. :biggrin:

İyiki de etti :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Emmi ve Önder sağolun. ;) arabaya baktığında fazla bir değişiklik görünmüyor ancak konuyu baştan sona okuyunca neler yapmışım neler. :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Yetkili Serviste çalışan arkadaşımı ziyarete gittiğimde birde showroom'a çıkayım, alamam ama yeni C-Max'lara bir bakayım dedim, gerçekten yeni C-Max çok güzel ama fiyat olarak malesef beni çok aşan bir fiyatı vardı. Gönlüm tabiki C-Max'ta olmasına rağmen showroom'da daha önce reklamını gördüğüm B-Max'i inceleme fırsatım oldu. Tabi o anda fiyatının C-Max'a göre oldukça uygun olması, tasarımının küçültülmüş C-Max gibi olması, benim C-Max'ımın ara sıra da olsa masraflar cıkarmaya başlaması, kilometresinin 192 bine ulaşması, gelecekteki çıkarması muhtemel masraflar (Yakın bir tarihte triger değişimi yapmam gerektiği ve turbo borularından birindeki çatlak nedeniyle yaklaşık 1000 tl gibi bir masraf gibi) vs derken B-Max'i ciddi anlamda araştırıp almaya karar verdim. Çünkü gerçekten beğendim. Hem donanım olarak hemde tasarım olarak çok hoşuma gitti. Gerçekten öyle tv'de reklamda görmek yada broşürde görmekten cok farklı, C-Max ve Fiesta karışımı ve arası bir model olmuş. Yeterli fikir edineceğim kadar test sürüşüde yaptım. Araç 1.5 TDCI 75bg ama kafamdaki 75 bg sorusunu tesy sürüşünden sonra attım. Çevre illerdeki bayilerde dahil olmak üzere 7-8 bayi ile görüştüm ve sonuç olarak hem kendi aracıma hemde alacağım araca en uygun fiyatı veren kendi şehrimdeki bayi ile anlaşarak çok sevdiğim C-Max'ımı bayiye verdim ve üzerine kredi kullanarak yeni B-Max'imi almak üzere bugun imzayı attım. Ford ailesinden ayrılmadığım için çok mutluyum, hoş, başka bir marka alsam bile forumumuzdan tabiki ayrılmazdım ama yinede ford araçlarını ve forumumuzu gerçekten seviyorum. Tabi artık her nekadar bir, iki gün içinde B-Max sahibi olacak olsamda C-Max forumumuzu ayrıca takip etmeye devam edeceğim. Tüm arkadaşlarımızın gönüllerinden geçen araçları alabilmelerini diliyorum. C-Max var olduğu sürece her araç değiştirdiğimde ilk almayı düşündüğüm araç olmaya devam edecek. Bu arada C-Max ile ilgili sorularım, paylaşımlarım ve mesajlarımda çok değerli görüşlerini esirgemeyen tüm ustalarıma, abilerimize ve kardeşlerime tekrar teşekkür ediyorum. Bir kaç gün içerisinde yeni B-Max ile ilgili aklınıza takılan yada merak ettiğiniz sorularınızı memnuniyetle yanıtlayacağım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Abi şöyle, 2004 model, değişeni olmayan 2 parça boyalı 192 bindeki trend C-Max'ımı 1000 tl ye yaklaşan halihazıraki triger-turbo borusu vs masrafınıda göz önüne alarak 21 binden verdim. 2012 model titanyum 1.5 75 bg (Panoramik Cam Tavan + Plus Paketi (İlave 5 hava yastığı, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi) olan beyaz renk B-Max için üzerine 27 bin tl verdim. B-Max bana 48 bin tl'ye gelmiş oldu. Aynı aracın şu anki 2013 liste fiyatı paketleri dahil 53800 tl civarında. C-Max'ımı ise bir yıl önce 22 bin Tl ye almıştım, içime sinen bir alışveriş oldu.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Korhan hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullan. b-max hakkında artık bizi bilgilendirirsin. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abim çok sağol, kısmetse cuma günü teslim alıcam, biraz kullandıktan sonra her sorunuzu seve seve cevaplayabilirm. Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok iyi bir alışveriş olmuş, hem de anında kısa ve temiz güle güle binin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Çağlar abi çok teşekkürler, Modeller başlığı altında B-Max konu başlığı yok, artık yeni bir modelimiz olduğuna göre yakında eklersiniz değil mi? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Hayırlı olsun keyifli sürüşler, b max görüşlerinizi merak ediyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çağlar abi çok teşekkürler, Modeller başlığı altında B-Max konu başlığı yok, artık yeni bir modelimiz olduğuna göre yakında eklersiniz değil mi? :)

Hayırlı olsun,

B-Max konusu açılmazsa siz Fusion başlıklarında konu açın ne de olsa genetik olarak akrabalar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Tesekkur ederim, yarin insallah teslim aldiktan sonra ilk firsatta izlenimlerimi paylasicam.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Dağlıoğlu

Merhaba Arkadaşlar

Kaput üstü rüzgarlık nereden bulabılırım ? ve bu konuda tanıdıgınız montaj ıcın tecrubelı onerebılecegınız usta varmı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Merhaba Arkadaşlar

Kaput üstü rüzgarlık nereden bulabılırım ? ve bu konuda tanıdıgınız montaj ıcın tecrubelı onerebılecegınız usta varmı ?

"Kaput üstü rüzgarlık"tan kastınız nedir? Şu araçların kaputun yapıştırılan ama herhangi bir işlevi olmayanlar var onlardan mı?

Örnek:

url.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Korhan hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullan. b-max hakkında artık bizi bilgilendirirsin. ;)

Lokman Abi bende yine dayanamadım 2008 Titanium aldım ve aranıza dönüyorum resimlerle yakında, bu arada herkese merhaba.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Merhaba Arkadaşlar

ancak servislerde bulabilirsin.

"Kaput üstü rüzgarlık"tan kastınız nedir? Şu araçların kaputun yapıştırılan ama herhangi bir işlevi olmayanlar var onlardan mı?

Örnek:

değil abim alttaki resimde işaretlediğim parça.

Lokman Abi bende yine dayanamadım 2008 Titanium aldım ve aranıza dönüyorum resimlerle yakında, bu arada herkese merhaba.

Metin hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan. resimleri bekliyoruz.

Önder işaretlediğim parça. ;)

sam20211.jpg

uygulama01.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Lokman abi gündüz farlarını kontağı açtığımızda yanması için nereden elektrik alabiliriz?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

Önder mesajı şimdi gördüm abim. sen halletmiştin sanırım. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Önder mesajı şimdi gördüm abim. sen halletmiştin sanırım. ;)

:good1:

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Servet yapmıştı, ne gereği var diyenlerde olmuştu, 

bugün trafikte rastladım, bizimkinin biraz tersi olmuş, frene basar bazmas 5-6 defa yanıp sönüyor sonra devamlı yanıyor.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Servet yapmıştı, ne gereği var diyenlerde olmuştu, 

...

bugün trafikte rastladım, bizimkinin biraz tersi olmuş, frene basar bazmas 5-6 defa yanıp sönüyor sonra devamlı yanıyor.

...

...

F1 ruhu + Ford =  :bravo:

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Konuyu görünce bir tuhaf oldum. Seni tekrar C-Max'e bekliyoruz abi. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...