İçeriğe Yönlendir

Focus Mu? 308 Mi ?

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yurdaer Elay

Neredeyse bütün firmalar küçük hacimli turbolu motorlara geçmişken, Ford'un Nuh Nebi'den kalma benzinli motorlarla yola devam ediyor olması manidar. Dizel motor başarılı ama onun da hangi kabileden olduğu aşikar :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Neredeyse bütün firmalar küçük hacimli turbolu motorlara geçmişken, Ford'un Nuh Nebi'den kalma benzinli motorlarla yola devam ediyor olması manidar. Dizel motor başarılı ama onun da hangi kabileden olduğu aşikar :D

Rica ederim öyle demeyin... Alt tarafı 1999 model Yamaha üst kapaklı motoru 4 ileri 1 geri klasik kara otomatik şanzımanla pek güzel satıyor. Hoş yürümüyor ve 2000 cc gibi yakıyor ama varsın olsun. YOL TUTUYOR :D Zaten tüm Ford sahipleri bi Şumaher, bi Rayikonen veya rallici Sebastiyan Löp.

Yaşasın PSA, yoksa araba satacak dizeli bile yok kendine ait kihkihkih :D

Fiat bile dizellerine GM'ye satıyor. bari gelecek seneden itibaren Ford da multijet 1600 cc motor alsın Fiattan, devşirme devam yola...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
2010 model full 308

2005-2007 model focus trend focus

Adil karşılaştırma :D

Onların yokluğunu aratmama adına :D

:D :D :D

;)

Yani Forda paye verdim onore ettim. Anlamadınız :)

Trend donanımlı Ford, FULL+FULL paket 308 denk manasında. Aslında her bi haltta geri ama yokmu o muhteşem yol tutuşu 4 çeker EVO mübarek hatta İmpi.

Ama hocam orantısız güç kullanmışsınız. Biri premium pack, diğeri trend :D

Olsun anca kurtarır durumu Peco :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Hade len. Lafların bile Mertol'dan Edizcan'dan aparma. Oricınıl ol aloşum. Senin hakkını Ali ve Ayhan verir zaten :D

Doğru diyon len. Türk dili ve edebiyatında bu laflar kelimeler hiç bir insan tarafından veya toplum içi ağızdan daha önce hiç kullanılmamıştı, muhteremler icat etti demi ?

Kusuruma bakma :D

Sen orucu fazla tutma, kafada elektrik gidip geliyor. Bak sahur yaklaşıyor sende taşlar hala yerine oturmamış :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

308'in içi güzel. Yolda giderken hızı çok fazla belli etmiyor. Ağır araba ama sanki hafif yumuşak süspansiyonlu araba gibi rahat gidiyor. Benim bindiğim 1.6 dizeldi ve anca yetiyordu. 1.6 benzin olursa düşük torktan dolayı hantallaşabilir. Ses sistemide iyiydi. Kalitleli ve yüksek seste pek bozulmuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dizeli iyi gidiyordu bence :D biraz fazla kükrüyordu o da öndeki aslandan olsa :D ön cam kocaman ama öm kapıdaki kelebelere hep sinir olmuşumdur.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

müşterimin var bi akşam beni dükkana bıraktı 308 ile tangır tungur hale gelmiş iç dizaynı güzeldi ama.gösterişli araba ama saglamlık konusunda sınıfta kalır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
müşterimin var bi akşam beni dükkana bıraktı 308 ile tangır tungur hale gelmiş iç dizaynı güzeldi ama.gösterişli araba ama saglamlık konusunda sınıfta kalır.

Orasıda için pejo yanı. Bir yerden sonra pejo gerçeği ortaya çıkmaya başlar.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

:D Aman arkadaş bir konu açmaya gelmiyo gene çorba oldu burası :D

Ben yanlış geldim heralde burası ford ct değil mi ya :D Peugeot forumu olmuş burası ne hale gelmiş yazık :D

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Sessiz araba var mı ki? Tangır tungur olmasa da ses var inkar edemem. Özellikle her geçtiğim kasiste duymaya alıştığım arka süspansiyondan kaynaklanan bir ses mevcut. Üzerindeki standart amortisörler bence 308'e göre değil ;)

Dizeli iyi gidiyordu bence :D biraz fazla kükrüyordu o da öndeki aslandan olsa :D ön cam kocaman ama öm kapıdaki kelebelere hep sinir olmuşumdur.

Focus ile kıyaslarsak dizel motor sesi içeriden daha az duyuluyor... Ama yine de çok kaliteli bir izolasyon yok.

:D Aman arkadaş bir konu açmaya gelmiyo gene çorba oldu burası :)

Ben yanlış geldim heralde burası ford ct değil mi ya :) Peugeot forumu olmuş burası ne hale gelmiş yazık :D

Obcektif olarak fikir beyan ediyoz kardeş :D Burada öğrendiğim en güzel şeylerden biri de bu :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Hadi hadi dökülün yabancı yok burda :p Nelerinden şikayetçisiniz başka pejoların :) :lol:

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
esp yol tutuşunu artıran bir donanım değildir.Sadece süprizleri daha rahat atlatmanızı sağlar.En azından astrada böyle.

+1966

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Hepsini bir kenara atıp şu anda 2002-2005 arası Corolla Sol HB Otm. ve bi önceki kasa rav4'lere bakıyoruz. Fikir beyan etmek isteyenler buyursunlar bu araçlar üzerinden iyi kötü yoruma açıktır :D

post-8738-1215879075.jpg

Toyota-RAV4.jpeg

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Biz terrasından aldık. Güzel tarafları; cumhuriyet altını gibi değer kaybetmiyor, motor ve şanzumanı dayanıklı, az yakıyor. Kötü tarafları, yol tutuş ve tip.

Babamda bu değer kaybetmeme işine hasta olmuş bundan alalım diyip duruyo :fiuw: Ben şimdi kalkıp yol tutmuyomuş dersem bana yarışamı katılcaksın der valla cesaret edemem :D Yol tutuşu iyileştirsek yay falan ? olmazmı :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Peki bişey soriyim 2001 transporter mi daha iyi yol tutar 2005 fiesta mı ?

Niye olmasın ya? Takarsın yayları. Olur biter.

Hakan abi bu arada tüple ne civarda yakıyor acaba ve bi sıkıntısı oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
tüple ne civarda yakıyor acaba ve bi sıkıntısı oluyor mu ?

çevrende gördüğün aynı segmentteki arabaların çoğundan az yakar emin ol

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
1-Yuh artık. Fiesta bari bundan iyi tutsun :ninja:

2-Biz daha tüketim verisi elde edecek kadar kullanmadık; ama, bizimki otomatik ve benzinli. Tüple kullanmış olan arkadaşım lpg'de şehiriçinde 9-10 lt aralığında olduğunu söylüyordu. Ş.A. ise 7 lt lpg'de gibi düşün.

Transporter üzerine bahse giriyorum :) Senelerce bizi kandırdınız yol tutuş yol tutuş diye ben birkaç aydır transporterı kullanıyorum daha yumuşak bir süspansiyonu ve virajlarda yana yatmasına rağmen daha en uzaf bir kaymasını göremedim ki zorlamama rağmen. Fiestayla ise aynı yerlerde zorladığımda genelde önden kopmalar olduğuna her gün şahit olabilirim :lol: Neyse çok önemli değil şehir içinde kullanıcam zaten :)

Bizde tüp düşünüyoruz da bu 7lt tüp az mı oluyo şimdi :) Tüpün litresi ne kadar :f1:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Aman birileri bu yol tutuş kıyaslamasını görmesin, sizi bin pişman edebilirler :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2000 model bir transporter ile İstanbul'a gidiyordum..

Sahibi kenara çekti benim uykum geldi dedi.. Ben geçtim direksiyona. Otoban hızında gidiyordum.. Bas dedi.. bastım biraz.. daha dedi.. oha dedim.. Bas dedi..

Bastım..

O hızlarla döndüğüm virajları fiesta dönebilirmi bilmiyorum ama.. Hayatta o kadar gidemez. Bundan eminim. :unsure2:

Yorum bağlantısı

transporter ile fiesta neden karşılaştırılıyor bunu anlamadım.ebat ve teknik olarak çok farklı yapıdalar.bu farkın olması gayet dogal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...