İçeriğe Yönlendir

Focus Mu? 308 Mi ?

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Eray Sireli

biz tdi transporter e 3 yıl bindik, çok güzel bir araba gidişide yolu kavrayışıda başarılı

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Kavuk

Corolla iyidir. Yol tutuşu focusla yarışmaz ama, adam gibi kullanan için yeterlidir. Bunun yanında mercedes gibi konforludur.

Transporter sürüş zevki çok iyi arabadır. Ama fiesta ile aynı hızda aynı viraja giremez. Araç büyük olduğu için, hızlı gidiyorum hissine kapılıp yanlış bir yorum yapılmış olabilir :flowers:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Corolla iyidir. Yol tutuşu focusla yarışmaz ama, adam gibi kullanan için yeterlidir. Bunun yanında mercedes gibi konforludur.

Transporter sürüş zevki çok iyi arabadır. Ama fiesta ile aynı hızda aynı viraja giremez. Araç büyük olduğu için, hızlı gidiyorum hissine kapılıp yanlış bir yorum yapılmış olabilir :flowers:

Niye giremesin?

Fiesta ile mi kıyaslıyoruz Porsche ile mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

TDI +esp zaten multivanlar vardı bir ara onlar binek diye geçerdi. ben TDI yi son hızımla zor geçtiğimi bilirim düzlükte :flowers: adam sıkıldı da yol verdi.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Oğuz bence artık suyunu çıkarma. Fiestaya dalmak için fizik kurallarına aykırı yorum yapmana gerek yok. Burada olay senin deyiminle "fordun çok büyütülmesi değil, transitin çok büyütülmesi" :flowers:

Transporter :lol2:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Oğuz bence artık suyunu çıkarma. Fiestaya dalmak için fizik kurallarına aykırı yorum yapmana gerek yok. Burada olay senin deyiminle "fordun çok büyütülmesi değil, transitin çok büyütülmesi" :flowers:

Abi suyu çıkacak bir durum yok, Ben virajlarda arkamdan çatır çatır gelen ne Transitler ne Transporterlar görüyorum...

Standart bir Fiesta'nın yol tutuşu hiçte aman aman değil, standart Focus I ile bir önceki kasa Fiesta tamamen alakasızlar yol tutuş konusunda..

Ayrıca bir kere Caravella kullanmışlığım var virajları gayet iyi alıyor, ha şunu yapamaz mesela bir geyik testinde (ESP kapalı) B sınıfı araç ile başedemez..

Ayrıca Fiesta'ya niye dalıyım ben ST almanın ucundan dönmüş bir insanım :lol2:

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ne alaksı var suyunu çıkarmakla ?

Transporter da ESP ve ASR standart yıllardır. Ben geçen ay 2007 Caravelle 140 Bg'liğe bindim, hayvan gibi gidiyordu, hemde otomatik olmasına rağmen.

Bu yüzden ESP'li Transporter, dizel motorlu ve kafadan kaymaya had safhada meyilli önü ağır kıçı hafif fiestayı pek tabiki zorlayabilir ve geçebilir.

İlk önce bir bir VW Caravell'e, sonra konuşalım :lol2:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Abi suyu çıkacak bir durum yok, Ben virajlarda arkamdan çatır çatır gelen ne Transitler ne Transporterlar görüyorum...

Standart bir Fiesta'nın yol tutuşu hiçte aman aman değil, standart Focus I ile bir önceki kasa Fiesta tamamen alakasızlar yol tutuş konusunda..

Ayrıca bir kere Caravella kullanmışlığım var virajları gayet iyi alıyor, ha şunu yapamaz mesela bir geyik testinde (ESP kapalı) B sınıfı araç ile başedemez..

Ben 200 basan transit gördüm :flowers: Gözümle değil ama adam kadran resmi çekmiş koymuş 200'ü Temde.

Ayrıca Fiesta'ya niye dalıyım ben ST almanın ucundan dönmüş bir insanım :lol2:

Ucuz atlamışsın :D Ama bak o iyi yol tutar, bide ESP koysalarmış standart. ben bakmıştım 3-4 tane, sadece 1 tane kırmızıda ESP vardı. diğerleri nanay

Var var. Bu kadar kinlenmeyin bazı adamlara. İkincisi o virajlara yol tutuş özürlüsü ae101'ler ile bile girenler var. Azıcık yağmur olsun, azcık frenleme yapsınlar ben göreyim onları.

Kin min yok kimseye, tatlı tatlı shobet ediyoruz :) Pis nifak tohumu, hade yallah askere sen...

Hemen yetişmişsin aloşum. ESP fizik kurallarını bozamazdı di mi aloşum?

Yettim gari :( . Evet ESP mokunu çıkarmadıkça sonuna kadar dayanıyor spin'e. E tabi 200'le giderken direksiyonu 90 derece kırarsan oda yalan olur tabi.

Nasıl ABS bir yere kadar durduyor arabayı, ESP'de aynen.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

"2.0 BiTDI 180 PS motor" bunu geçicek focusunuz var mı :flowers:

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
Transporter da ESP ve ASR standart yıllardır...

ASR standart, ESP değil. Dediğim gibi, transporter ile giderken hızlı gittiğinizi düşünüyorsunuz çünkü ticari araba. Olay tamamen psikolojik.

Bence yol tutuş konusu çok abartılıyor. Bir ford sahibi yol tutuşu düşünmez, çünkü onunla ilgili sorunu yoktur. Ford sahibinin sorunu arabasında hilholder, usb girişi, bluetooth gibi oyuncakların olmayışıdır..

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)
ASR standart, ESP değil. Dediğim gibi, transporter ile giderken hızlı gittiğinizi düşünüyorsunuz çünkü ticari araba. Olay tamamen psikolojik.

Bence yol tutuş konusu çok abartılıyor. Bir ford sahibi yol tutuşu düşünmez, çünkü onunla ilgili sorunu yoktur. Ford sahibinin sorunu arabasında hilholder, usb girişi, bluetooth gibi oyuncakların olmayışıdır..

Son kasa ve 2008-2009-2010 larda standart. 2006-2007 ler sadece ASR'li. Caravellde 2007'den beri standart olması lazım

Sen gel benim peşimden traktör motorlu focusunlada gör bak bakalım yol tutuş sorunun var mı yok mu ? Ben Sport Trendleri kaydırıyordum, hemde rahatlıkla. Focus kafadan kaymaya çok meyilli bir araba, tamam arkası birçok markaya göre inanılmaz stabil ve yol tutuşu var ama kazalar sadece arkadan kopmayla olmuyor, kafadan kayma çok daha bela bişey.

tarihinde Ali El tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ya sesimi çıkarmıyorum ama olmuyor fiestaya laf atmayın damarıma basmayın, zaten 68hp az gelmeye başladı borc had safhada araba değiştirtmeyin bana :flowers:

Kardeşim bunlar ticari minibüs değilmi, o hızlara çıkmak zaten deli ötesi tehlikeli, ayrıca o hızlara çoğu araba artık rahatça çıkıyor, transportermiş hıhh, ithal etsinler şu transit sport van ı, 140 hp lik 2.2litre dizeli bakalım ne oluyor. (birde chip alsana Mad Max in yol canavarı)

Viraj işinide geçin, aracın pilotu iyiyse fiesta standart haliyle döner zaten, siz kullanan nasıl ona bakın, bu işi bilmeyen hayatını şehir içinde araba sürerek geçiren biri ultra donanımlı transporter da olsa ESP plus X te olsa daha ilk virajda uçar, düz yolda dedemde çıkar o hıza, bas gaza ford festiva bile nal toplatır o derece basitleşti bu işler. Bende hışır haldeki vitoyla otoban testi yapmıştım, viraj falan gayet iyiyidi, havalı süspansiyon vs. artık bütün arabalar çinli çery bile bunları yapıyor, olay bunu nekadar süre yapabilir kaç sene dayanır dağılmaya başlar, peco falan bu sınıfa girmez, girenler alaman arabalarıdır bence.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ansit_Sport.JPG

Not: araba dediğin arkadan çekişli olacak, bmw gibi olacak M6 G-power 800hp gibi olacak...

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Ya sesimi çıkarmıyorum ama olmuyor fiestaya laf atmayın damarıma basmayın, zaten 68hp az gelmeye başladı borc had safhada araba değiştirtmeyin bana :flowers:

Kardeşim bunlar ticari minibüs değilmi, o hızlara çıkmak zaten deli ötesi tehlikeli, ayrıca o hızlara çoğu araba artık rahatça çıkıyor, transportermiş hıhh, ithal etsinler şu transit sport van ı, 140 hp lik 2.2litre dizeli bakalım ne oluyor. (birde chip alsana Mad Max in yol canavarı)

Viraj işinide geçin, aracın pilotu iyiyse fiesta standart haliyle döner zaten, siz kullanan nasıl ona bakın, bu işi bilmeyen hayatını şehir içinde araba sürerek geçiren biri ultra donanımlı transporter da olsa ESP plus X te olsa daha ilk virajda uçar, düz yolda dedemde çıkar o hıza, bas gaza ford festiva bile nal toplatır o derece basitleşti bu işler. Bende hışır haldeki vitoyla otoban testi yapmıştım, viraj falan gayet iyiyidi, havalı süspansiyon vs. artık bütün arabalar çinli çery bile bunları yapıyor, olay bunu nekadar süre yapabilir kaç sene dayanır dağılmaya başlar, peco falan bu sınıfa girmez, girenler alaman arabalarıdır bence.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ansit_Sport.JPG

Not: araba dediğin arkadan çekişli olacak, bmw gibi olacak M6 G-power 800hp gibi olacak...

2.0 BiTDI 180HP diyoruz abi 2.2 140 diyosun :lol2:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ya sesimi çıkarmıyorum ama olmuyor fiestaya laf atmayın damarıma basmayın, zaten 68hp az gelmeye başladı borc had safhada araba değiştirtmeyin bana :lol2:

Bascaz damarına :flowers: Heh aklın yolu birdir. Yürümez 68 bg dizel araba. KağnıSpor olamyı bırak sende gel aramıza katıl.

Alalım sana bir Punto Sport T-Jet, linkteki gibi bas dur, virajlara gir 200'le, 7.5 sn 100'e falan çık hayatını yaşa azıcık.

34461519y9d.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-34461519/detay

34387274v36.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-34387274/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

BU jetler mükemmel, plaka takılıp caddeye lastik basınca, fabrikanın bile beceremediği zamanlarda hızlanıyor :rofl: Tabii normal, kadrandaki ibrenin doğruluk kalitesi orantılı herhalde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bascaz damarına :rofl: Heh aklın yolu birdir. Yürümez 68 bg dizel araba. KağnıSpor olamyı bırak sende gel aramıza katıl.

Alalım sana bir Punto Sport T-Jet, linkteki gibi bas dur, virajlara gir 200'le, 7.5 sn 100'e falan çık hayatını yaşa azıcık.

34461519y9d.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-34461519/detay

34387274v36.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-34387274/detay

Oldu... babamın istasyonu var ordan depoyu doldururum, amcamın fiat parça deposu var ordan arabayı beleşe toplatırım zira çabuk dökülüyor diyorlar, eniştemin hastahanesi var ordada tedavi olurum tabi sağ kalırsam, fiat alıp o şekilde kullanmaktansa hazır Antalya' da iken falezden atlamak daha kolay olurdu, hiç değilse başkaları zarar görmez.

Fiat mı Allah yazdıysa bozsun (25 kaada full verirlerse olur, gezmek için kullanırız daha fazlası etmez zaten :nazar: senle sonra görüşeceğiz tabii pistte, az daha bekler 180 hp eco(ne ocosuysa)boost Ford alırım, seninle o zaman görüşürüz, t jetmiş haha :nazar: 200 le viraja Türkiye de girmek azraille anlaşma yapmak gibi birşey olmalı ayrıca.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:rofl: aile boyu ekonomi oldu :nazar:

Oldu... babamın istasyonu var ordan depoyu doldururum, amcamın fiat parça deposu var ordan arabayı beleşe toplatırım zira çabuk dökülüyor diyorlar, eniştemin hastahanesi var ordada tedavi olurum tabi sağ kalırsam, fiat alıp o şekilde kullanmaktansa hazır Antalya' da iken falezden atlamak daha kolay olurdu, hiç değilse başkaları zarar görmez.

Fiat mı Allah yazdıysa bozsun (25 kaada full verirlerse olur, gezmek için kullanırız daha fazlası etmez zaten :nazar: senle sonra görüşeceğiz tabii pistte, az daha bekler 180 hp eco(ne ocosuysa)boost Ford alırım, seninle o zaman görüşürüz, t jetmiş haha :nazar: 200 le viraja Türkiye de girmek azraille anlaşma yapmak gibi birşey olmalı ayrıca.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
BU jetler mükemmel, plaka takılıp caddeye lastik basınca, fabrikanın bile beceremediği zamanlarda hızlanıyor :nazar: Tabii normal, kadrandaki ibrenin doğruluk kalitesi orantılı herhalde.

:rofl::nazar:

Ayıp ama bu kadar uğraşmak....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2.0 BiTDI 180HP diyoruz abi 2.2 140 diyosun :nazar:

Ben 140 lık transite karşılık demiştim, ve evet onu tokat manyağı yapacak 1.6 litre 180 hp benzinli C-max ımız bile var, focusta yolda, sen hala 2.0 diyorsun, ben 2.2 tdci mondeo yu söylemiyorum bile. :rofl:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Oldu... babamın istasyonu var ordan depoyu doldururum

E benimde yok :nazar: Sanki V12 600 Sel Mercedes alıyor. Ortalama yakıt tüketimim abartırsan 9,8, efendi kullanırsan 8,1 falan.

amcamın fiat parça deposu var ordan arabayı beleşe toplatırım zira çabuk dökülüyor diyorlar

Evet bende bundan korkuyorum, ama neyseki Fiat sattığı arabalar güveniyor ve T-Jetlere 4 sene garanti vermiş. O yüzden daha 2 sene rahatım.

Korkacak bişey yok, bozulmyor motorlar çok sağlam fiat da.

eniştemin hastahanesi var ordada tedavi olurum tabi sağ kalırsam, fiat alıp o şekilde kullanmaktansa hazır Antalya' da iken falezden atlamak daha kolay olurdu, hiç değilse başkaları zarar görmez.

E sen beceremiyorsan sürat yapmayı yaralanacak kadar patlıyorsan sağa sola Fiat naapsiın ? Hem sizin aile maşallah trilyoner galiba :nazar:

Atlasana falezlerden ben aşağı itfaiye tutamaçı gererim :rofl: Bişey olmaz kurtarırım seni.

Eee fiat'a bu kadar mok atıyorsun ama Doblada seyahat ederek geçiyor günlerin :nazar: Bu ne yaman çelişki böyle Ali ?

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
İlandaki aracı almayı düşünüyoruz. İlanda darbe kaza olmadığını yazmışlar fakat plaka sorgulattım 2007de bir adet kazası var 1100Tl gibi bir hasar almış. Resimlere biraz dikkat ettim sanırım arka tampondan hasarlı. Sizinde fikrinizi alabilirmiyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-31789099/detay?

Demiştim ama :rofl: Konu kaynadı :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...