İçeriğe Yönlendir

İnternetimi Benden Başka Kullanan Var Mı, Nasıl G&#246rürüm. ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Kablosuz internetimi benden başka kullanan olup olmadığını nasıl öğrenirim, kullanılmaması için şifre illaki koyuyorum ama, başka bir güvenlik önlemi var mı ?

Kullandığımız standart şifreleme sistemi ne kadar güvenli. ?

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Kablosuz internetimi benden başka kullanan olup olmadığını nasıl öğrenirim, kullanılmaması için şifre illaki koyuyorum ama, başka bir güvenlik önlemi var mı ?

Abi modemin ayar sayfasında MAC adreslerinin olduğu bir bölüm var. Orda kaç PC nin bağlı olduğu görülür.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
(düzenlendi)

Mehmet Abi, ''standart'' şifreliyorsan illa birileri buluyor ve gecenin bir vakti (senin uyuduğunda) bir ton download yapıyor,sende bunu da anca gelen fatura da anlayabiliyorsun.(kayınpederimin başına geldi de...) seninle aynı anda da kullanabilir...

o yüzden en güzeli (hem veri aktarma hemde güvenlik için) kablolu bağlantı :sanssiz:

tarihinde ?brahim F?nd?kl? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Ben kullanıyorum senin interneti. Murat Dere de kullanıyor. Zaten o öğretti bana :sanssiz:

Şşt, Hakan her yerde söyleme ya. Aramızda. :i-ih:

Senin tırt interneti kim n'apsın Memet? :bambam:

WEP değil de WPA2 şifrelersen kolay kolay giremezler. Ama sen beceremezsin şimdi, gönder bana halledeyim. Ahahaaa...

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Kablosuz modemlerde WMA, WPA gibi sürekli frekans değiştiren vs çeşitli güvenlik ayarları mevcut.Ama şunu biliyorum ki kötü niyetli olan ve bu işlerden anlayan kişi siz ne yaparsanız yapın her türlü kullanır.Evinizin çevresinde varsa bilgisayar / web bilgisi sağlam biri kullanıyordur.Belki de internetiniz yavaş kimsenin günahını almayalım.

Bu bir çeşit hırsızlık.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

modemin ayar kısmında senin bilgisayarın dışında bağlantıya izin vermesin diye ayarlayabiliyorsun. bilgisayarın mac adresini kaydediyor. başkası şifreyi bilse bile bağlanamıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi, ''standart'' şifreliyorsan illa birileri buluyor ve gecenin bir vakti (senin uyuduğunda) bir ton download yapıyor,sende bunu da anca gelen fatura da anlayabiliyorsun.(kayınpederimin başına geldi de...) seninle aynı anda da kullanabilir...

o yüzden en güzeli (hem veri aktarma hemde güvenlik için) kablolu bağlantı :rolleyes:

Kablolu bağlanmak işime gelmez.. Evde gezip duruyorum...

Fatura umrumda değil.. Benim IP adresim ile bir haltlar karıştırılmasından korkarım...

Kablosuz modemlerde WMA, WPA gibi sürekli frekans değiştiren vs çeşitli güvenlik ayarları mevcut.Ama şunu biliyorum ki kötü niyetli olan ve bu işlerden anlayan kişi siz ne yaparsanız yapın her türlü kullanır.Evinizin çevresinde varsa bilgisayar / web bilgisi sağlam biri kullanıyordur.Belki de internetiniz yavaş kimsenin günahını almayalım.

İnternetim normal.. yavaş değil.. ama download çok yüksek.. Çocuklar oyun oynuyor.. ondandır diyorum ama.. emin olmak istiyorum..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)

Mehmet abi sana kesin olan birşey söyleyeyim, en güvenilir WPA2' yi kırma süresi 10 dakika, gerçi sizin o taraflarda bilen varmıdır bilmem. En güzeli kablo :rolleyes: MAC filtre yap diyeceğim ama şifrelerle uğraşan biri mac değiştirme olayını zaten bilir :lazy1:

Vesile ile :kihkih: Havada dolanan hiçbirşey hiçbir zaman güvenli değildir...

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Kablolu bağlanmak işime gelmez.. Evde gezip duruyorum...

Fatura umrumda değil.. Benim IP adresim ile bir haltlar karıştırılmasından korkarım...

İnternetim normal.. yavaş değil.. ama download çok yüksek.. Çocuklar oyun oynuyor.. ondandır diyorum ama.. emin olmak istiyorum..

Oyunlarda da özellikle strateji türlerinde öyle gözükmese bile download oluyor hemde ne download.Tecrübeyle sabittir

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Tamam tamam :rolleyes:

Bak bize cevap bile yazamamış. :lazy1:

Mehmet abi sana kesin olan birşey söyleyeyim, en güvenilir WPA2' yi kırma süresi 10 dakika, gerçi sizin o taraflarda bilen varmıdır bilmem. En güzeli kablo :hahahoho: MAC filtre yap diyeceğim ama şifrelerle uğraşan biri mac değiştirme olayını zaten bilir :hahahoho:

Vesile ile :shok: Havada dolanan hiçbirşey hiçbir zaman güvenli değildir...

Bilene 10 dakika Hakan. Kim n'apsın onu tırt internetini dedik ya. :kihkih: Yeterince bilgi ve zaman varsa her şey kırılır bu anlamda.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

WPA2 yi herkes kıramaz.Aynı şekilde mac adresini de klonlayamaz.Bunlar için epeyce bir bilgi birikimi gerekiyor.Aslında en güzeli gece yatarken modemin fişini çekmek.Müşterilerime söylediğim en basit yöntem bu.Çok hayır duası aldım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ayhan abi öyle deme, tamam wpa2 konusunda zorlanabilirler ama mac olayını çoğu kişi biliyor, bıdıcık çocuklar bile :rolleyes: Ağzım açık kalıyor vay fırlamalar diyip kalıyorum :lazy1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
WPA2 yi herkes kıramaz.Aynı şekilde mac adresini de klonlayamaz.Bunlar için epeyce bir bilgi birikimi gerekiyor.Aslında en güzeli gece yatarken modemin fişini çekmek.Müşterilerime söylediğim en basit yöntem bu.Çok hayır duası aldım :rolleyes:

Düğmeden kapatmak yeterli olmuyor mu Ayhan, hangi fiş çekmek lazım ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Düğmeden kapatmak yeterli olmuyor mu Ayhan, hangi fiş çekmek lazım ?

Düğmeden kapatınca da olur abi...Ancak bir süre sonra aç-kapat düğme bozulabiliyor :) İşte bu yüzden modemin adaptörünü çekmek daha sağlıklı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Flash tabanlı oyunlarda devamlı download oluyor. Örnek : Farmville , Fishville , Cafe World vbg.

Çocuklar flash tabanlı oyun oynuyor...

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

Kablosuz kullanmak gerekli ise WPA2 ile Şifreleride harf, rakam ve karekterlerden oluşturmakta fayda vardır.

Uzun süre kullanmadığınızda güç korumalı ve anahtarlı grup prizlerden kullanmanızı öneririm. Bu prize adsl modem, monitör ve destop bağlayabilir anahtardan dilediğiniz zaman kapatıp açabilirsinizde.

Anaktar > Anahtar

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

kablosuz internet bağlantısı sağladıktan sonra modem ayarlarından wireless ağımızı görünmez yapabiliriz. görünmeyen biryeşi de kıramazlar herhalde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kablosuz internet bağlantısı sağladıktan sonra modem ayarlarından wireless ağımızı görünmez yapabiliriz. görünmeyen biryeşi de kıramazlar herhalde :)

Hımm..

Bu nasıl olacak..

her seferinde görünmez mi yapacağım... ?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Eğer şifrenizi belirlerken WPA2-PSK yöntemini seçer ve şifrenizi 16 karakterden uzun tutarsanız, şifrede rakam, büyük harf, küçük harf, ve özel karakterlerden oluşursa bu şifreyi kırmak 5 yıldan uzun sürer. O nedenle farklı bir güvenlik önlemi almaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

wireless bağlantısı,özellikle avm,kafeterya v.b. yerlerde kesinlikle güvenli değildir.Mehmet bey şifreniz ne kadar karışıksa o kadar zor kırılır.ama kırılır.adsl nizi hız testini yapabileceğiniz siteler var.en sağlamı işiniz bittimi elektrik fişini çekin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eğer şifrenizi belirlerken WPA2-PSK yöntemini seçer ve şifrenizi 16 karakterden uzun tutarsanız, şifrede rakam, büyük harf, küçük harf, ve özel karakterlerden oluşursa bu şifreyi kırmak 5 yıldan uzun sürer. O nedenle farklı bir güvenlik önlemi almaya gerek yok.

Hepsi güzel ama.. Bu daha güzel bir fikir gibi göründü bana.. Akşam gireyim bunu...

en sağlamı işiniz bittimi elektrik fişini çekin.

Yapamam... İşin içinde çocuklar olunca, sabah 8 - gece 1 ne zaman açılacağı belli olmuyor bilgisayarın.. Geri kalan saatler için de uğraşamam...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Kapatıp açmayla uğraşamam arkadaşlar...

Sabah açıp gece yatarken kapatacaksın.İnternet'e sızmalar daha çok gece saatlerinde olur.Onlar download amaçlı kullanırlar.Pc yi açık bırakıp yatarlar :) Geceyi garantiye almış olursun...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hımm..

Bu nasıl olacak..

her seferinde görünmez mi yapacağım... ?

modemin ne marka- model?

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

evet özellikle gece saatleri dikkat etmekte fayda var.

modemin ne marka- model?

telekomun verdiği airties modemi nasıl görünmez yapacağız?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...