İçeriğe Yönlendir

İnternetimi Benden Başka Kullanan Var Mı, Nasıl G&#246rürüm. ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Erhan Doruk

öncelikle modemin giriş şifresini değiştir. harf ve rakamlardan oluşsun,

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

tşk.yalnız modeme nasıl gireceğiz?epey zaman oldu alalı.şifresini unutmuş olabilirim. :)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

WPA2'yi 10 dakikada kıran adam gören var mı hiç?Şahitleri var mı? :D Dört tane sıfırdan oluşan bir şifre değilse zor iş bu...Üstelik WPA2 yi kıran vatandaş başkasının hattından download yapar mı? :D Yasadışı bir iş yapacaksa etrafta laptopla birazcık dolaşsın bir sürü şifresiz hat bulabilir zaten...

Wireless adaptör almıştım bir ara içinden BT3 programı çıkmıştı...Emminin hat buradan çekerse deneyeyim...Hangi isimle yayında ki acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evdeki işletim sistemi home premium ve tarzlarıysa, wpa2 desteklenmiyor. Service pack yüklemen gerekebilir abi.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)

Vesile ile :)

Ne kadar da ascii karakter kullanırsanız kullanın tüm bulunan şifreler HEX kodlarıyla olduğu için 5 yıl 10 yıl gerekmiyor :spiteful:(bruteforce kullanılmıyor yani, eskide kaldı hepsi). WPA2 de türkçe meali delik veyahut kuyu olan bir açık ile 10 dakikada kırılıyor ki canlı gösterimini bizzat şahit olarak izledim. Bravo dedim kendi kendime. Gerçekten uçuk bir düşünce tarzıydı...

Yasin kardeşime de katılıyorum; isim gizleyip mac filtreleyip de kullanırken bunu da kıran var ise o taraflarda bırakın yapsın, adamın hakkıdır :)

Mehmet abiciğime gelince; benim kafeden bağlantı çekem abi sana, köpeen olsun :)))

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vural Sarı
modemin ayar kısmında senin bilgisayarın dışında bağlantıya izin vermesin diye ayarlayabiliyorsun. bilgisayarın mac adresini kaydediyor. başkası şifreyi bilse bile bağlanamıyor.

Doğrusu bu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bilgisayarının mac adresini kopyalıyorsun

56089741.jpg

kopyaladığın adresi izin verilenler listesine ekliyorsun

20735229.jpg

ağını gizli yapıyorsun. işlem tamam

93845531.jpg

birde modem şifresini değiştirirsen girmeleri baya zor.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
2-Yasin değil Yavuz :D

1-Algoritması ne?

1 - Forum yönetimi kızar başka yerden paslayayım sana :)

2 - O birşey demez bana :p Ha yasin ha Yavuz :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
Kablosuz kullanmak gerekli ise WPA2 ile Şifreleride harf, rakam ve karekterlerden oluşturmakta fayda vardır.

Uzun süre kullanmadığınızda güç korumalı ve anahtarlı grup prizlerden kullanmanızı öneririm. Bu prize adsl modem, monitör ve destop bağlayabilir anahtardan dilediğiniz zaman kapatıp açabilirsinizde.

Anaktar > Anahtar

Özür dilerim.Anaktar teşekkür ederim.

Bu arada erhan arkadaş çok iyi açıklamış.

Tebrik ederim.

tarihinde Cengiz Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

hakan usta ve deli mod murat üstadım rabbim iyiliginizi versin moralim çok kötüydü iyi geldi bu matrak yorumlarınız. :)

windows tabanının gözünü seveyim dersem yalan olur öyle çok açık kapıları varki aptal sistem kelimesi hafif kalır.ufak hacker yazılımlarıyla çözülemeyecek kod yok.modem içindeki bios yazılım kodlarınıda biliyorsa ohhh.hackerlar niye çözemesinki. :) pc de yazılım ile çalışan ne varsa uzaktan erişim ile muhakkak çökertilebilirligide yüksektir.en basitinden modemin içine girsin.ttnet kodlarını kopyalayıp çözmesi uzun sürmez.sonra bi reset tekrar ttnet kodunu yazar ve iş tamam.10dakka bile sürmez heralde.

emmi pc yi kapatınca bi role sistemi ile pc ye baglı priz agının girişini kessin.en kesin çözümlerden biri olur.ugraşmazsında aç kapayla.

benim pc sürekli açıktır msn de sürekli online ama çevrim dışıdır.kaç defa makinama girip dosyalsarımı karıştırdılar sayısını bilmiyorum.anında kapatıyorum pc yi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
windows tabanının gözünü seveyim dersem yalan olur öyle çok açık kapıları varki aptal sistem kelimesi hafif kalır.ufak hacker yazılımlarıyla çözülemeyecek kod yok.modem içindeki bios yazılım kodlarınıda biliyorsa ohhh.hackerlar niye çözemesinki. :nazar: pc de yazılım ile çalışan ne varsa uzaktan erişim ile muhakkak çökertilebilirligide yüksektir.en basitinden modemin içine girsin.ttnet kodlarını kopyalayıp çözmesi uzun sürmez.sonra bi reset tekrar ttnet kodunu yazar ve iş tamam.10dakka bile sürmez heralde.

Modeme girebilmesi için önce ağa bağlanması lazım, ağa bağlanmadan önce ağın şifresini kırması lazım, ağ şifresini kırdıktan sonra modem arayüz şifresini kırması lazım. WPA2 (64 karakter kullanabilme) yöntemli bir şifreyi 10 dakikada kırmak(rakam, büyük/küçük harf/özel karakterler kullanılırsa) malesef büyük bir ütopyadır. Adam Linux kullansa bile modem en üst düzey şifreleme olan WPA2 yi kullanacağından şifreleme metodunda yine değişiklik olmaz. Şuan şifre kırmada kullanan en iyi program ekran kartı hafızasını, ramleri ve işlemciyi kullanarak 16 karakterli bir şifreyi kırması 5 yıldan kısa olmaz. Hele pentium 4, 3GHZ gibi bir pc de denersek 10 yılı bile aşabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

benim bahsettigim windows online durumda iken geçerli.modeme windows tabnanından çok rahat girebilir.ve kullanıcı bunları zor anlar.bunlar çok tartışılacak konular o kadar çok yöntem varki bitmez.wrles açık olduktan sonra içine girmek zor degil.bahsettiginiz wpa şifresi pc ye baglanmak için kullanılıyor modeme baglantı için degil.modeme baglantı için kullanılanlarıda uzun metrajlı şifrelenebilir,ama kanımca zor degil çünki bunları çözebilen insanları çok iyi tanıyorum.o nedenle bu kadar rahat konuşuyorum.bahsettigin modemin yapısındaki tek yazılım entegresinin mantıgını prensibini bilmek sizin bahsettiklerinizi hiçe sayar.sonuçta bios yazılımınıda insan mantıgı yazıyor.bunları atlamayalım.tek şifre ile olmuyor.yeni nesil güvenlik bunu bios tabanının dışına taşıyarak geliştirdi.ülkemize ne zaman gelir bilmem ama abd de ciddi boyut kazanıyor.uzun hikaye.

günümüzdeki pda cihazlar belli ve ülkemizde olmayanlar bu tür işler için fazlasıyla yeterli.önemli olan hacker programının kalitesi.ve girilecek noktaların bilinmesi.ben kırılımamıyacak şifre bilmiyorum.geçenlerde bunun son örnekleri peşpeşe yaşandı bir ülkenin agına girildi fbi agına girildi pentagon agına girildi bunları gördükten sonra ıhhh yok olmaz diyemiyorum.

makinanın kapalı olması tek kurtuluş ama açıksa bence ugraşanlar için sorun olmayacaktır.şuda gerçekki bu basit modemlerin içi belli dışı belli.tırt hepsi.

şuda var bu işle ugraşan kişilerde p4 3.ghz yetmez.benim tanıdıgım kişide (yabancı uyrukludur kendisi)bana söyledigi 10makina paralel baglı çalışıyor ve hepsindeki her işlemcinin şu anki fiyatı 1200dolar civarında.yapacak kişiler yapıyor ve ciddi manada hasta kişiler.küçük hackerlar küçük işlerle ugraşıyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

oktay abi, pentagon nere, emminin modemi nere ya:) o kadar uğraşmazlar bence.

büyük yerlerin güvenlik sistemini tek pc ile çözmek inanılmaz zaman alır, önce bi programcık yazıyorlar ve forum sitelerinde çok aranan bi programın içine monte ediyorlar, bunu indirip kuranların pc leri zombi pc oluyor ve saldırılarda sahiplerinden habersiz olarak kullanılıyor, pentagonun sitesi çökertilirlen yüzbin kadar zombi pc nin kullanıldığını okumuştum. birlikten kuvvet doğuyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Mehmet abi, güvenlik seviyeni artırmak için; SSID yayınını gizlemenin, mac filtresini etkinleştimenin yanında ilave bir önlem olarak da modemin DHCP sunucu görevini kapatmak işe yarayacaktır. Bunun yanında IP bloğunu tanınmamış benimsenmemiş garip bir sayı dizisi şeklinde oluşturur bağlı bilgisayarlara da "manuel" ip verirseniz "güvenlik "dadından yinmez" bir hal alacaktır. Ama yine de belirtmekte fayda vardır ki, "en güvenli bilgisayar fişi çekilmiş bilgisayardır" der atalarımız.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
oktay abi, pentagon nere, emminin modemi nere ya:) o kadar uğraşmazlar bence.

büyük yerlerin güvenlik sistemini tek pc ile çözmek inanılmaz zaman alır, önce bi programcık yazıyorlar ve forum sitelerinde çok aranan bi programın içine monte ediyorlar, bunu indirip kuranların pc leri zombi pc oluyor ve saldırılarda sahiplerinden habersiz olarak kullanılıyor, pentagonun sitesi çökertilirlen yüzbin kadar zombi pc nin kullanıldığını okumuştum. birlikten kuvvet doğuyor :elveda:

emmiyle hakan üstad ile deli mod murat üstaddan başka kimse ugraşmaz. :good1::ohooh:

konu genişleyince yazdım işte.şifre çözmek zor denildigi için bu yanıtı vermiştim.o nedenle.şimdiki işlemcilerle bu makina sayıları epey azaldı zaten.

Yorum bağlantısı
Misafir
şu bilgsayar işini bir anlamadım yahu:p

diplomanı nasıl aldın? :lol: :D :lol: :D bende başvuruyum verirlermi? :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
:lol: kafamda ve başka yerlerimde saçlar döküldü alana kadar :D

vazgeçtim bunlar bende zaten yok sayılır. :lol: :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ya arkadaşların bazıları halen 5 yıldan uzun sürer gibi bir konuda takılmışlar, o yol bitti artık. Yok "dene yanıl kütüphane sistemleri"... Aha bu kadar da kesin söylüyorum sizlere :) Kablo kablo kablo, yaylı kablo uzayabilen kısalabilen :p Veyahut her odaya yaptırılan rj45 dişi kutucuklar :p

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Ya arkadaşların bazıları halen 5 yıldan uzun sürer gibi bir konuda takılmışlar, o yol bitti artık.

İnternet bu tarz konuşan "sheqil cocuq"larla dolu.

Elbette 10 dakikada kırarım diyenler vardır ama onlar rüyalarında kırarlar. Bu işi 10 dakikada halledecek kapasiteye sahip kişilerin benim kablosuz internetimle ne kadar ilgilenirler o da ayrı konu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O kadar yazmışız, mehmet abi topu topu bi cevap vermiş, uyuya mı kaldı, bıyıklarını mı kestide kendini göstermiyor :f1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
O kadar yazmışız, mehmet abi topu topu bi cevap vermiş, uyuya mı kaldı, bıyıklarını mı kestide kendini göstermiyor :p

İhtimaller:

1. bu konuyu da onun ip si ile nete giren biri yazdı :f1:

2. yazılanları yapacam diye modemi kitledi, bıyıklarını yoluyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...