İçeriğe Yönlendir

O İnce Çizgi Varya O İnce Çizgi, İşte Onu G&#246rdüm!

Okyay Pay

Recommended Posts

Okyay Pay
(düzenlendi)

Bugün herzamanki gibi spor salonda çalışırken hafif bir baş ağrısı hissettim

resepsiyondaki arkadaştan bir ağrı kesici aldım , sağolsun çantasında varmış çıkardı verdi

döndüm tekrar sporuma , aradan 5 dk ya geçti ya geçmedi avuç içlerimden ve ayaklarımdan başladım karıncalanmaya ve kaşınmaya (10:30) , ağız çevrem kızarmaya başladı

daha önce arı sokmasıyla alakalı alerjik bir badere atlattığım için belirtileri biliyordum , hemen eczaneyi arayıp bir antihistaminik ve kortizon iğnesi istedim kendimde hemen soyunma odasına gittim

baktım belirtiler öncekinden hızlı gelişiyor tekrar aradım gelmemelerini söyledim hastaneye gideceğim dedim

spor hocamla beraber (sağolsun) yola çıktık fakat daha 50 mt gitmedik daha yakındaki sağlık ocağına dönmesini istedim çok fenalaşmaya başladım çünkü. (hastane 1.5 km, ocak 250mt)

sağlık ocağına girdim hemen doktorun odasına daldım

müşahade odasına aldılar , o istediğim iğneleri hemen yaptılar ama nafile hiçbirşey değişmiyordu, buraya kadar hatırladığım .

sonra kendimi kaybetmişim 2 damar yolum açılmış ambulans çağırılmış doktorlar ve görevliler paniklemiş hepsini spor hocam anlattı sonradan

ambulansda da ciddi mudahalelerden sonra hastaneye uçurulmuşum

hastane acilinde kendime geldiğimde cevremdeki kalabalığın derin bir oh çektiğini hatırlıyorum

2 kolumda serumlar bağlı ve vücudumun her yerinde defibilatör vamtuzları yapışmış bir şekilde buldum kendimi, elektrik vermeye her an hazır belkiyolar .

neyse vücut dengesi saat 15 e kadar falan kendine ancak gelebildi saat 16 da da hasteneden çıktım sanki hiçbirşey olmamış gibi çok ilginç , sadece üzerimde antihistaminiğin verdiği bir tatlı yorgunluk

neyse ;

demem o ki , bu konuyu okuyon herkes biliyorumki bana zaten geçmiş olsun dileklerini iletecek biliyorum onun için sağolun , boşverin geçmiş olsunu ben taziyeye gelmediğinize dua ediyorum

yazma amacım başına gelmemiş potansiyel kişiler varsa belirtileri kale almaları ve hemen müdehale de bulunmaları

arı alercik nöbetinin 5-6 katı daha şiddetli seyir ediyor ve her seferinde daha şiddetli geçiyor

daha önce minoset fort içtiğimde bu kadar şiddetli geçmemişti

alerjik maddeyi şimdi keşfettim

minoset fort ve panaljinde ortak kullanılan tek bir etken madde var, ikisinde de 150 mg propifenazon

minosetin bu durumda bıraktığı birileri varsa aman diyim panaljin de içmesin

bu arada iki alerjik durumunda spor salonunda başıma gelmesi bence tesadüf olamaz , kalp ritminin hızlanması ve kandolaşımının hızı bu nöbeti tetikleyen bir diğer etken olarak düşünüyorum .

en kısa zamanda da bir üniversitede alerji testine gideceğim .

hadi kendinize iyi bakın .

not : bu arada ambulans doktoru arkadaşımdı , sonradan başka bir vaka için hastaneye geldi , bana da uğradı

-" olum çok korktuk , gittin geldin sen , aman diyim geçmiş olsun yahu " dedi. bu arada ambulansın içinide batırmışım , midemde ne varsa çıkmış :ohooh:

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Geçmiş olsun abicim yahu üzüldüm valla dikkat et kendine :ohooh:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçmiş olsun.. Allah tekrarını yaşatmasın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tünel ucunda ışık var mı sen ondan haber ver :ohooh:

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Geçmiş olsun hayat o kadar ince bir çizgiden oluşuyor işte..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Geçmişler olsun, Yalnızken başınıza gelmemesi sevindirici :ohooh:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Geçmiş olsun...

Ben tam olarak anlamadım olayı. Arı mı sokmuş?

Minoset (ağrıkesici) ile birlikte başka bir ilaç alındığı için mi böyle bir şey olmuş?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Tünel ucunda ışık var mı sen ondan haber ver :)

abi yok kesinlikle eminim çok dikkatli baktım !

Geçmiş olsun...

Ben tam olarak anlamadım olayı. Arı mı sokmuş?

Minoset (ağrıkesici) ile birlikte başka bir ilaç alındığı için mi böyle bir şey olmuş?

yok minoset , arı ve panalgin ayrı ayrı olaylar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Okyaay.. geçmiş olsun be..

Bilinçli iken böyle.. bilinçsiz olsan gitmiştin demekki...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Geçmiş olsun...Işık değilde film şeriti olayı yaşandımı... :) ... Şaka bir yana çok geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayatım film şeridi gibi geçti gözümden, ama tek kare siyah-beyazdı; demiş bir düşünür :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Çok geçmiş olsun insanın bazen kendi doktoru olması gerektiği ve bilinçli olmak bu olsa gerek.Allah sevdiklerinize bağışlamış.Tekrarını bir daha yaşamazsınız İnşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

geçmiş olsun.spor sırasında kan dolaşımınız hızlandığı için rahatsızlığınız daha erken nüksetmiş.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)
Okyaay.. geçmiş olsun be..

Bilinçli iken böyle.. bilinçsiz olsan gitmiştin demekki...

abi aynen dediğin gibi

başıma daha önce gelmemiş olsa büyük ihtimalle binerdim motora eczaneye giderdim kötüyüm diye

ki daha önce böyle yapmıştım ama allahtan o çok daha hafifmiş meğer

farketmemle ilk müdehale arası 5 dk oldu

15. dakkada kendimde değildim zaten

Geçmiş olsun. Minoset muadillerini ezberleseniz iyi olur.

minoset değil abi minoset fort , propifenazon onda var fort olmayanda yok ama yok onu da içmem isim benzerliğinden falan şettirir bi de

aynı etken maddeyi ihtiva eden 2 ilaç da üretimden kaldırılmış zaten

ama daha bilmediğim önceden kullanmadığım ağrı kesiciyi ilacı içmem

içersem de ondan sonra artık kesin hiç ilaç içmem.

Hayatım film şeridi gibi geçti gözümden, ama tek kare siyah-beyazdı; demiş bir düşünür :D

evet aynen ama benimkisi siyah beyaz da değildi , direkt gün ışığı görmüş yanık filmdi

geçmiş olsun.spor sırasında kan dolaşımınız hızlandığı için rahatsızlığınız daha erken nüksetmiş.

evet aynen

hatta her iki olayda sade soda da içmiştim , ilacın çözülmesini o da kolaylaştırmış olabilir .

spor yapmıyo olsaydım belki etkilemezdi yada daha geç ve daha hafif etkilerdi

bugün ilacı aldığımda kalp ritmi en az 120 130 du , burada hata bende o ritimde spor yaparken hiçbir parasetamol ve türevi alınmaması lazım aslında , benim kulağıma küpe size de olsun

yan etkisi varsa katlanarak vuruyor , yoksa bile damarları genişlettiği için kalp krizi riski var , işte bi anlık gaf ve sonuç , bunları bile bile ağrı kesici almam büyük hata .

vesile ile ( çağlar abi :D

Propifenazon İçeren İlaçlar

•ALJİL (Tablet)

•MİNOSET Plus (Tablet)

•OPTALİDON (Draje)

•PANALGİNE (Tablet)

Yan Etkileri:

Nadiren allerjik reaksiyonlar (deri döküntüleri, ürtiker) gözlenmiştir. Az sayıda olguda pruritis, eritem, ürtiker, anjiyoödem, dispne veya astım gibi belirtilerle ortaya çıkan aşırı duyarlılık reaksiyonlarıyla karşılaşılmıştır. Nadir olarak anafilaktoid reaksiyon ve anafilaktik şok olguları bildirilmiştir. Parasetamol ve propifenazon kullanımıyla ilişkili olarak bazı trombositopeni, lökopeni, agranülositoz ve pansitopeni olguları bildirilmiştir.

kısaca şöyle diyor

bi daha içme gidersin !!!

bu arkadaşların hepsinde kafein de var , bi daha baş ağrıdımı iç bir nescafe bak işine

tevekgeli başım ağrıdığında kahve bana iyi geliyodu .

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Abi sıkıntın parasetamol ise birçok soğuk algınlığı ilacında hatta 1- 2 tanesi hariç hepsinde parasetamol bulunur; Aklında bulunsun..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parasetamol'den olmayabilir Okyay...

Bence git test yaptır...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Abi sıkıntın parasetamol ise birçok soğuk algınlığı ilacında hatta 1- 2 tanesi hariç hepsinde parasetamol bulunur; Aklında bulunsun..

yok yok , parasetamolden değil , onu çok kullandım

problem Propifenazon da

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Parasetamol'den olmayabilir Okyay...

Bence git test yaptır...

evet ondan değil kesin biliyorum ama test yaptıracam zaten

Propifenazon cepte var o sakat bana onu öğrendik , başka nelere olabilir onun testini yaptıracam

he bi de arıya var :sick:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...