İçeriğe Yönlendir

O İnce Çizgi Varya O İnce Çizgi, İşte Onu G&#246rdüm!

Okyay Pay

Recommended Posts

Murat Dere
Geçmiş olsun...

Ben tam olarak anlamadım olayı. Arı mı sokmuş?

Minoset (ağrıkesici) ile birlikte başka bir ilaç alındığı için mi böyle bir şey olmuş?

Arı sokmamış minoset sokmuş. :nazar: Okyay geçmiş olsun. Olm ölme lan, daha camcıya gidecez. Yanlış yapmış. Neyse ben düzelttiririm burda. :nazar:

Yorum bağlantısı
Onur Demir
e bizde 1 haftada birsürü hemşireyle arkadaş oluruz fena mı :)

şaka bi yana 1 hafta 1 ay , yinede gitmek lazım

en kısa zamanda gidecem ben izmirdeki üniversitelerden birine.

Üniversitelere alternatif; Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nide tavsiye ederim. Hemşire konusunda bişey demeyecem de, Dermatolojide çok güzel 1-2 bayan doktor dikkatimden kaçmadı değil hani :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alerji nedir çok iyi bilirim.

Ölümcül kısmı bi defa ailemizi pas geçti. Babam bi keresinde hastaneye yatmıştı, sebebini hatırlamıyorum ancak penisilin yapmaya karar verdiler. Annem hemen atlamış, bi kontrolünü yapın, ne olduğunu bilmediğimiz şeyleri uygulamayın diye. İyikde kontrol ettirmiş, hem babamda hem abimde penisiline alerji çıktı. Abim askerde komadan döndü, babam o geceyi iğnesiz atlattı.

Alerji deyip geçmemek lazım...

Bu arada geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Okyay geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Bende de sülfamitli ilaçlara karşı alerji var, eskiden Bactrim vardı o tür ilaçlara... Ama bende sadece vücudumun bazı yerlerinde bozuk para gibi lekeler çıkıyor ve üzerleri pul pul olup dökülüyor.Test yaptırmıştım 18-19 yaşındaykenn, uzun süredir içmedğim için o tür ilaçları bilmiyorum şu anda nasıl etki eder. Velhasıl aman kendine dikkat et...

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Geçmiş olsun, tekrar aramızda olman çok güzel....

Yorum bağlantısı
Adnan Murat Paçacıoğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun..

İlaçla beraber asitli içecek içilmemeli.(Soda, kola vs.) Hele greyfurt ile hiç içilmemeli.

tarihinde Adnan Murat Pa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Okyar

geçmiş olsun..hastalık ve ilaç aleminden uzak biri olarak şu yanımızda olması gereken ilaçları daha sade anlatırmısınız..

mesela sporda halısaha maçında felan ani rahatsızlanmaara karşı yanımızda olması gereken ilaçlar nelerdir ve hangi durumlarda nasıl kullanılır ?

Yorum bağlantısı
Remzi Erkesim
her nöbet bir öncekinden şiddetli geçermiş aklında olsun

yanından avil (antihistminik) , decort (kortizon) ampullerini ayırma , ve kendine iğne yapmayı öğren , benden demesi

bi de daha icil durumlar için hazır adrenalinler var onlardan da taşıman gerekir

Geçmiş olsun, özellikle hazır tek kullanımlık epinefrinlerin ve allerji sırasında yapılması gereken algoritmaların mutlaka üzerinizde yazılı bir şekilde olması lazım, ayrıca ağrınız şiddetli değilse mümkünse ilaç almayın alırsanızda daha önce bildiğiniz içinde kombinasyon olmayan ağrıkesiciler alınız, non-steroid ağrı kesicilerinde (apranax, nurofen, majezik, advil vb.) allerji riskinin sadece parasetamol içeren ilaçlardan daha yüksek olduğunu hatırlatırım

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Konuyu malesef yeni farkettim.Okyay geçmiş olsun kardeşim..

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
geçmiş olsun..hastalık ve ilaç aleminden uzak biri olarak şu yanımızda olması gereken ilaçları daha sade anlatırmısınız..

mesela sporda halısaha maçında felan ani rahatsızlanmaara karşı yanımızda olması gereken ilaçlar nelerdir ve hangi durumlarda nasıl kullanılır ?

benim başıma gelen ilaç alerjisi idi, herhangi bir spor rahatsızlanması değildi , ama spor yaparken kendinizi kötü hissettiğiniz an vücudunuzla inatlaşmayıp , dinlenmeye geçmenizi öneririm.

ama benim bildiğim ;

spordan kaynaklı rahatsızlıklarda zaten sizin yapabileceğiniz pek bişey kalmamış demektir , sağlık ekibi ya da doktoru hazır olan spor tesislerinde spor yapmanızı , özellikle halı saha maçı yapmanızı şiddetle öneririm .

allah korusun , spora dayalı rahatsızlıkların genelde kalple ilgili olduğunu biliyoruz , aman diyim ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...