İçeriğe Yönlendir

Aracımıza Hırsız Girdi

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Sani Gerşon

En çok F1'lerin çalınıyormuş airbag'leri. Unutmam, Osman Usta'nın yanındaykende bi F1 sahibi gelip arabasını göstermişti. Sürücü tarafındaki çalmışlar.

Ersen'e katılıyorum, çalarlarken suratlarında patlasalar ne güzel olurdu dimi :)

Geçmiş olsun tabi bu arada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun...

Çalarken suratlarında patlar inşallah.. :)

+1

Çok güzel bir beddua...

Yorum bağlantısı
Murat Güçlü Toy

Geçmiş olsun inşlallah bir daha yaşamazsın böyle bir durum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Alternatif onarım kapsmaında kendi yerlerine götürebilirler, hakları var

2. götürsünler , değişecek parçalar belli

Yalnız:

3. Siz de şart koşun: AİRBAG BEYNİ takıldıktan sonra, üstü kapanmadan giderek kontrol edin: tamirli değil SIFIR beyin takılacak, bu da sizin hakkınız!

4. diğer airbagler de sıfır parça olacak, tamirli parça takma hakları yok (airbagte)

5. Çalınan airbagler nereye mi gidiyor, alternatif onarım yapan işletmelere :D , yani galiba, şahsi tahmininm, bağlayıcı özelliği yok ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5. Çalınan airbagler nereye mi gidiyor, alternatif onarım yapan işletmelere ;) , yani galiba, şahsi tahmininm, bağlayıcı özelliği yok :)

Yani diyorsun ki, kendi airbagleri denk gelebilir bu arabaya :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağlar abi ben hatırlamıyorum bu ara hiç f1'e girmiş miydik?

ajandaya baktım da , cıkhhh :D , naaptın, siyah mondini yeni adresini vericektin bizim çocuklara?

Yani diyorsun ki, kendi airbagleri denk gelebilir bu arabaya ;)

mesela yaniii :fiuw: , başıma gelmişti, dergiye yazalım :) :) :)

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Yanlış hatırlamıyorsam her araçın kendine has seri numaralı airbagleri varmış aynı seri numarasından başka yokmuş bu işi yapanlar bunu çok iyi biliyorlar. Seri numarasını fabrikadan öğrenmek mümkün fakat araştırmasını yapmak yani bulmak tabi zor. Ucuz airbag satanlar var sanayilerde oralardan birine gitmiştir muhakkak airbagler için kilitler var onlardan takmak gerek araçlara hırsızlar o kilitlerden olunca uğraşmıyorlarmış çalmak için. Bu arada çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

siyah mondiye yazık onu listeden çıkarın derim yeni aldı adamcağız,mondinin tadını sürsün biraz. ;):):):D

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Yanlış hatırlamıyorsam her araçın kendine has seri numaralı airbagleri varmış aynı seri numarasından başka yokmuş bu işi yapanlar bunu çok iyi biliyorlar. Seri numarasını fabrikadan öğrenmek mümkün fakat araştırmasını yapmak yani bulmak tabi zor. Ucuz airbag satanlar var sanayilerde oralardan birine gitmiştir muhakkak airbagler için kilitler var onlardan takmak gerek araçlara hırsızlar o kilitlerden olunca uğraşmıyorlarmış çalmak için. Bu arada çok geçmiş olsun.

Nasıl bir kilit bu; Fotoğraf falan varmı merak ettim :D

Eskiden baston kilitler vardı dreksiyona takardık şimdide bunlar çıkıcak başımıza ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araca has derken? her modelin ki kendine özeldir o kadar? yani focus I ayrıdır, focus II ayrı gibi.

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
Nasıl bir kilit bu; Fotoğraf falan varmı merak ettim :D

Eskiden baston kilitler vardı dreksiyona takardık şimdide bunlar çıkıcak başımıza ;)

Aynı baston kilitlere benziyor.

Araca has derken? her modelin ki kendine özeldir o kadar? yani focus I ayrıdır, focus II ayrı gibi.

Yanlış anlaşılmasın haberlerde izlemiştim. Her şase numaralı araça farklı seri numarasına sahip airbag üretiliyormuş hırsızlığın önüne geçebilmek adına.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Distribütör olsam, son isteğim bunun çalınmasını önlemek olurdu :D el kadar airbag beyni kaç para? koskoca Ecu kaç para? mesela yaniii.....

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

geçmiş olsun İstanbul'da da çok oluyor eskiden teyp çalınırdı şimdi airbag devir çok değişti hırsızlıkta kalite arttı.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

Bu arada hırsızlar baya bi uğraşmışlardır airbag'leri sökmek için.kimsenin dikatini çekmiyormu. :rofl:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İşi bilene, airbag sökmek 2 dk. hele ki kırıp dökmek serbest ise...

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan

arkadaslar benim bildiğim kadarıyla ford bu konuda 2000 sonrası modellerde çok iyi her parçada şase numarası var airbaglar ise yapıstırılmıs olmasa bile kendi numarasından hangi araca ait olduğu biliniyo

çalınan airbag büyük ihtimal arızalı bi otoyu toplayan ustaya gitcek asla parçacıya gitmeyecek yani elinize numara alıp dükkan dükkan gezerek imkan yok bulunmaz bi focusa çoktan takıldı bile

sizin focus pert diyelim paranızı alırsınız sirket sizin arabayı 5-6 milyara satar onu alan usta hırsız dostlarından iki airback siparisi eder sonra arabayı böyle böyle toplar 14 e elini öpene satar

airbag kiliti varsa bile önermem çünkü eğer sökemezse hırsız dostumuz sinirlenir koltuk ve döseme ön gögüsü keser gider, kanlarında insanlık hormonu eksiktir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kilit milit hak getire.

Arkadaşın civic'i 5 kere çaldılar, 3 ünde kilitler park ettiği yerde masumca duruyorlarmış :rofl:

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Herkese çok teşekkür ederim. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin. Gidip kendim vursam kaza yapsam gam yemem ama böyle şerefsizce bir olay için uğraşmak üzüyor insanı..

1. Alternatif onarım kapsmaında kendi yerlerine götürebilirler, hakları var

2. götürsünler , değişecek parçalar belli

Yalnız:

3. Siz de şart koşun: AİRBAG BEYNİ takıldıktan sonra, üstü kapanmadan giderek kontrol edin: tamirli değil SIFIR beyin takılacak, bu da sizin hakkınız!

4. diğer airbagler de sıfır parça olacak, tamirli parça takma hakları yok (airbagte)

5. Çalınan airbagler nereye mi gidiyor, alternatif onarım yapan işletmelere :) , yani galiba, şahsi tahmininm, bağlayıcı özelliği yok :good1:

Çağlar abi bide bu olaylarda tamirli takma muhabbetidemi var :rofl: İçime iyice kurt düştü. Anlaşmalı kendi yerlerinde orjinal parça takıldığını söylediler fakat Ford amblemi olmadığını söylediler. Bu ne demek acaba??

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çok geçmiş olsun bu yaptıkları elbet biryerlerinden çıkacaktır bu "insan taklidi yapan hayvanların"..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ford amblemsiz airbag getirsinler, onlara araba hediye edeceğim, ne acaip söylemler var bu piyasada... Alternatif onarım=ucuz onarım demektir, bu olayda; değişecekler belli, ford yetkili servisin aldığı indirimden daha ucuza bu parçalar nasıl temin edilir? Rasyonel bir cevabı varsa, alternatif onarım sorumlusu söylesin....

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Kasko Şirketleri maliyetleri kısmak için olmadık yollara başvuruyor, hele airbag konusunda hiç olmayacak bir şey...

F1'lerin airbag'lerinin kolay çalındığını daha evvel de duymuştum.

http://www.modifiyem.com/forum/f5/airbag-hirsizligi-16040/

FII'de durum nasıl acaba?

Acaba, belli marka araçlar için airbag'ler uyumlu mu?

Bu ara google'dan airbag hırsızlığı diye aratınca konunun çok yaygın olduğu, hatta son günlerde artış gösterdiği anlaşılıyor, aman dikkat...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...