İçeriğe Yönlendir

Clio Hb'de Tavan Lambası Değişimi

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

meganeiitavan4b9f7c9f1d.th.jpg

Resimdeki parça ile benim tavan lambamı değiştirmek istiyordum. Resimdekinin çıkmasını 40TL'ye aldım. Bir güzel temizleyip WD40'layıp arabama geçtim.

Öncelikle kendi tavan lambam resimdekinin sadece orta aydınlatmasına sahip türden. Anahtarla kapılarımı açınca neredeyse hiç bi şey aydınlanmıyor, arabada bi şey aramam gerekirse yarı karanlıkta bakınıyordum.

Neyse kendiminkini söktüm arabadan ve bağlı soketi çıkardım. Aşağıdaki resimde soketin girdiği yeri görebiliyorsunuz.

05112010334.th.jpg

Resimdeki eski lambam.

Eski lambamda RHÖNOO neredeyse kalıbına kadar herşeyi yapmış ama arka bağlantılarını tamamlamadığı için sokete ampul taksamda yanma imkanı yoktu.

05112010336.th.jpg

05112010335.th.jpg

Şimdi arabam 3 katı fazla ışıkla aydınlanıyor. Çok hoşuma gitti bu olay. Toplam değişim süresi 5 dakika. O da bağlı olan soketin tırnağını bulamadım.

Bu arada telefonumda şirketimizdeki Şırfıntı'nın da resimleri çıkmış :D

02112010331.th.jpg

05112010332.th.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

eline saglık.

eskisi 3 bölüm 3 duyu vardı gibi ama sanırım degil.bu taktıgın 2 duyu olarak gördüm ama bir taraf boşta.taktıgın büyük göze sahip o nedenle galiba güzel aydınlattı.yanar haldeki resimler nerde?

bende led çalışması sanmıştım.ne zaman led yapacaksın?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi beni tırmalayan bu değil ya. O dışarıda bi Anne, 3 yavrusu var. Mama verirken pati attı. Ölmezsem keyfini çıkaracağım bu lambanın :D

eline saglık.

eskisi 3 bölüm 3 duyu vardı galiba bu taktıgın 2 duyu olarak gördüm.taktıgın büyük göze sahip o nedenle galiba güzel aydınlattı.yanar haldeki resimler nerde?

bende led çalışması sanmıştım.ne zaman led yapacaksın?

Yok abi tam tersi. Eskisi 2 bölüm tek duydu. Reno diğerine duy bile çekmemiş. Bu sebeple tek aydınlatma vardı. Yenisi 3 bölüm 3 duy.

Telefonumu almamıştım yanıma araba alt sokakta diye.

w5w ampul kullanıyorlar. Bunlara led oluyor mu?

Yorum bağlantısı

Benim arabadan varmış sayın meslektaşımda hiç haberimiz de yok. :p

Çok faydalı bir uygulama, benim ön aydınlatma 2 bölümlü ve iyi ışık veriyor yetersiz kalsaydı megane 3 lambası ile değiştirebilirdim. Bunlara led tabiki oluyor takanda var ama, benim işçilik o kadar iyi değil. Elimde kalır diye korkuyorum. Sani gerçekten gerekli bir değişiklik yapmışsın. Güle güle kullan. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Benim arabadan varmış sayın meslektaşımda hiç haberimiz de yok. :)

Çok faydalı bir uygulama, benim ön aydınlatma 2 bölümlü ve iyi ışık veriyor yetersiz kalsaydı megane 3 lambası ile değiştirebilirdim. Bunlara led tabiki oluyor takanda var ama, benim işçilik o kadar iyi değil. Elimde kalır diye korkuyorum. Sani gerçekten gerekli bir değişiklik yapmışsın. Güle güle kullan. ;)

Yeni Kangoo'larda da 2 bölümlü, şirkette var, onunkini söktüm denedim, çalıştığını görünce bunu aldım hemen :)

Tekli imkanı yok yetmiyor. Bi de 5 watt galiba, eski KA'm da bile 10watt aydınlatma vardı. Mehmet abi onu ledli yapınca daha da güzel olmuştu :)

Oktay, keyfini sürüyorum, hayatta sökmem, led i ben isterim :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ampul sökükken arıza ışıgı yanıyormu? eskiyi yolla içine döşeyim yine kullanırsın.içine göre yapabilirim.hazır tiplerde bu duyu çeşinde olanlar var tabi ama ömrü malum. ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
ampul sökükken arıza ışıgı yanıyormu? eskiyi yolla içine döşeyim yine kullanırsın.içine göre yapabilirim.hazır tiplerde bu duyu çeşinde olanlar var tabi ama ömrü malum. :)

Arıza ışığı mı, bi ingiliz anahtarı var, 10bin km de bir yanıyor, onu da silecek kolundaki yol bilgisayarı düğmelerine aynı anda basınca resetleniyor ;)

hepsiburada.com da bi deneyeyim bakayım hazır olanları...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Abi beni tırmalayan bu değil ya. O dışarıda bi Anne, 3 yavrusu var. Mama verirken pati attı. Ölmezsem keyfini çıkaracağım bu lambanın ;)

Yok abi tam tersi. Eskisi 2 bölüm tek duydu. Reno diğerine duy bile çekmemiş. Bu sebeple tek aydınlatma vardı. Yenisi 3 bölüm 3 duy.

Telefonumu almamıştım yanıma araba alt sokakta diye.

w5w ampul kullanıyorlar. Bunlara led oluyor mu?

oluyor oluyor ben bugün aldım plaka için

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...e=STRK:MEWAX:IT

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Arıza ışığı mı, bi ingiliz anahtarı var, 10bin km de bir yanıyor, onu da silecek kolundaki yol bilgisayarı düğmelerine aynı anda basınca resetleniyor ;)

geceuçuşunda ahmet bey var direk ondan al ürünleri gayet güzel.alanlar memnun.

http://xenonmercek.com/ledler.html

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
oluyor oluyor ben bugün aldım plaka için

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...e=STRK:MEWAX:IT

geceuçuşunda ahmet bey var direk ondan al ürünleri gayet güzel.alanlar memnun.

http://xenonmercek.com/ledler.html

Kendisiyle bi irtibata geçeyim bakalım. Olursa güzel olur. Amacım çok aydınlanması değil, ekonomik aydınlanması.

Bu site kendisine mi ait?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mail attım, umuyorum kısa zamanda haber gelir kendisinden. Sende bi forumdan dürtersen süper olur ;)

Yorum bağlantısı
ampul sökükken arıza ışıgı yanıyormu? eskiyi yolla içine döşeyim yine kullanırsın.içine göre yapabilirim.hazır tiplerde bu duyu çeşinde olanlar var tabi ama ömrü malum. :)

Oktay abi:

Bu naylon o kadar gelişmiş değil. Arıza ışı vs. hak getire. ;)

Arıza ışığı mı, bi ingiliz anahtarı var, 10bin km de bir yanıyor, onu da silecek kolundaki yol bilgisayarı düğmelerine aynı anda basınca resetleniyor :)

Tabi led hem aydınlatma hemde görünüş bakımından daha güzel olur. Kısa zamanda değişim yapılmalı. Aracın donanımı Otantik mi? Bildiğim çiftli lamba expression'dan itibaren var.

Bu arada bahsettiğim megane 3 aydınlatması bu Tabi Led takılmış hali olabilir.

p3174080.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tabi led hem aydınlatma hemde görünüş bakımından daha güzel olur. Kısa zamanda değişim yapılmalı. Aracın donanımı Otantik mi? Bildiğim çiftli lamba expression'dan itibaren var.

Bu arada bahsettiğim megane 3 aydınlatması bu Tabi Led takılmış hali olabilir.

p3174080.jpg

Megane 2 ve 3 lerde aynısını kullanmışlar demekki.

Evet yeni taktığım bu. Resimdeki de led'li olmalı.

Araç en otantiğinden. Express falan hak getire ;):)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne kadar güzel bir kedi öyle...

Seni tırmalayan bu nu yoksa... ;)

Korkup gözetime aldın değil mi :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu değil abi, ama diğeri 2. gün olmasına rağmen kapımda, hala besliyorum. Yavruları var, kıyamıyorum. Tabiiki gözetimim altında, bir tam gün görmezsem veya yavruları onsuz görürsem, sıkıntı var demektir.

Bizim Şırfıntı hanım süper. Sessiz sakin, tüm gün uyuyor yalanıyor uyuyor yiyor uyuyor içiyor uyuyor ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beni tırmalayan mimli çıktı, 2 hafta evvel başka birine pati atmış, arkadaş hala yaşıyor. Bu sabah baktım, yine yemek yiyor.

Hala hayattayım ;)

Yorum bağlantısı
Beni tırmalayan mimli çıktı, 2 hafta evvel başka birine pati atmış, arkadaş hala yaşıyor. Bu sabah baktım, yine yemek yiyor.

Hala hayattayım :D

oleyyyyyyyyy gülen yüz hala aramızda,yupppiiii :):):ohooh:

ahmet üstad yardımcı oldum dedi naptın aldınmı ledli ampulü.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ürünlerim geldi, çok beğendim. 4 adet geldi, 3'ünü tavan lambama, son kalanı plakaya taktım. Plaka sarı-beyaz aydınlanınca bi paket daha sipariş geçtim :)

Çok memnunum valla :) Şimdi Diadem ampullerden de alacağım gibi duruyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...