İçeriğe Yönlendir

Clio Hb'de Tavan Lambası Değişimi

Sani Gerşon

Recommended Posts

Oğuz Altınada

sağol tam istediğim renk ve aydınlatmada ebaydekini bekleyemeyeceğim hemen alıyorum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bugün arkaya sony'nin 1326se modelinden montajını yaptırıp bagaja da lamba koydurdum. Bi de yıkattım bi güzel. Geçen günde ön sinyalleri OSRAM Diadem'lerle değişmiştim. Yarın şunların bi fotoğraflarını çekeyim gündüz gözüyle :angry:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Orada senelerdir var.

Fırça ile mi yıkıyorlar?

Fırçasız, köpük pükürtmeli tabee.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fırçasız, köpük pükürtmeli tabee.

Bende orada yıkattım bugün, ama göremedim neyle yıkadıklarını, içeride Burger'da tıkınmakla meşguldüm.

Bu arada bi de yaşadığım bi olayı aktarayım. Otosanayi'de hoparlörleri değiştirdikten sonra orada olan Renault servisine gittim bagaj lambası için. Selam sabah dedikten sonra stok kontrolü yaptılar ve olmadığını ilettiler. "Başka nerede bulabilirim, istinye'ye baktınız m"ı dedim. "tabi tabi orada da yok" dediler. Ama nedense inanmadım ve istinye'ye gittim. Orada hemen ilgilendiler ve tabiiki stokta olduğunu ilettiler. Taktık denedim falan. Sonra sordum "orada yok" falan dedim "sizde de olmadığını ilettiler" dedim. Aldığım cevap, "İstanbul'daki tek renault mais yetkili servisi biziz. Onlar şahıs firmasıdır, yine yetkilidir ama Renault'a direkt bağlı değiller" oldu. "Bu sebeple stok bilgisini doğru alamayabilirler" diye de devam etti. Ayrıca kendileri cumartesi dahil 18.00'e kadar açıklar. Diğerlerinin niye erken kapattığını sorduğumda yine "şahıs olduklarından keyfe keder çalışabilirler" oldu.

Bende bakımlar için gideceğim servisi bulmuş oldum :)

Bu arada çağlar abi, 185 60 15 için ug7+ fiyatını sordum, 4 lastik için 600tl, tek lastik için 200tl olduğunu öğrendim. sen nası 50-60tl daha ucuza aldın?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İStinye Mais e kapıdan uğramıştım, profesyonel çalışma görünümü mevcut. Ne hoparlörü? nereye takıldı? Kapıya mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir üst iletimde yazmıştım abi, arka kapıya tesisatı Rhööno çekmiş, bende hoparlör taktırdım. Sony XS-F1326SE

Tam istediğim sesi elde ediyorum şu an. İç dikiz aynam baslarda titremeye başladı :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
12112010340.th.jpg

Burada iki farklı lambayı görebilirsiniz. Tahmin ediyorum hangisi led bulabileceksiniz :)

Resime kanmayın, led olan yeri bile aydınlatıyor...

Ne yeri,plakayı bile aydınlatmasın. Sizin orada "gamara" yok heralde. :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ne yeri,plakayı bile aydınlatmasın. Sizin orada "gamara" yok heralde. :p

Var ama kurallara uygun ilerleyince çalışmıyorlar ;)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
12112010340.th.jpg

Burada iki farklı lambayı görebilirsiniz. Tahmin ediyorum hangisi led bulabileceksiniz :good1:

Bugün satıcı ile görüştüm, bayramdan sonra daha kuvvetli ve parlak olanlarını satıcakmış ondan alırsınız dedi bayramda da sarı sarı gezicez napalım :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bugün satıcı ile görüştüm, bayramdan sonra daha kuvvetli ve parlak olanlarını satıcakmış ondan alırsınız dedi bayramda da sarı sarı gezicez napalım :good1:

Bende bütün w5w'ler bitti, bi parklar kaldı ama farlar sarı olduktan sonra onları mıncıklamak boş olur.

Senden de resim bekleriz ayrı konuda :p

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Bende bütün w5w'ler bitti, bi parklar kaldı ama farlar sarı olduktan sonra onları mıncıklamak boş olur.

Senden de resim bekleriz ayrı konuda :p

ben içeriye dokunmayacağım, plakalar ile kapı altındakileri değiştiricem bakalım bayramdan sonra artık :flowers:

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sani Gerşon

12112010340.th.jpg

Burada iki farklı lambayı görebilirsiniz. Tahmin ediyorum hangisi led bulabileceksiniz :)

Plaka lambalarını şunla değiştirsem uyar mı acep?

Niye diye soracak olursanız, taktığım led'ler tek yönlü olduğu için rakamların sonu gözükmüyor. Aydınlatmaları süper bu arada. 1 senedir, gece gündüz açık gezerim farları, 7500km oldu, lambalar hala yanar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ondan aldığım tüm ürünlerden ve birebir yardımlarından çok memnunum. Bizim foruma gelsede, bi şeyler paylaşsa iyi olurdu valla :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bizim F1 iç aydınlatma için kuvvetli kesme kırma olmadan alıp takabileceğimiz ledli aydınlatma ürünleri var mı? Fasılalı sönmeyede uygun olur mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İç aydınlatma türüne göre istediğin led'i alabilirsin. Acayip memnunum.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...

Hortingen şıtrasse..  :biggrin:

Malum benim araçta arkada tavan aydınlatma yok. Aşağıdaki üründen alıp tavana monte etsek nasıl olur? Önden tesisat çekip? Hatta öndekinde kitap okuma yok. Bunu öne takıp, öndekini arkaya takabilirim.

Oem diyor, 75 Tl, uygun geldi fiyatı.. Çerçeve vb başka bir aparat gerektirir mi? Montaj için tavanı sökmek gerekir mi?

oro1O2.jpg
Yorum bağlantısı

Senin arabada var sanıp söylemiştir. Çerçevesiz olmaz.

Oluyormuş abi. Resimlerden baktım.. Aşağıdaki çerçevesiz.

W1md5N.jpg

28BbL0.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...