İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Cuma günü ben de aracımın Petlas'larını taktırdım. Turanza yazlıklardan sonra bana sessiz geldi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersin Uçan

Ben de bu yıl kış lastiği alacağım ama aracın orijinal ebatları 235/45/18 iken petlasta 245/45/18 bulabiliyorum. Bu bir handikap oluşturur mu?

Yorum bağlantısı

Ben de bu yıl kış lastiği alacağım ama aracın orijinal ebatları 235/45/18 iken petlasta 245/45/18 bulabiliyorum. Bu bir handikap oluşturur mu?

235/45R18 W651'de mevcut.

235/45R18 yerine 225/50R18 , 215/50R18 , 205/50R18 kullanabilirsiniz. Ancak sizin lastiğinize en yakın çaplı olan 215/50R18'dir. 

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Şu anda piyasada bulabildiğim tek ebat 245/45 R18. Lastikçi herhangi bir problem olmayacağını söylüyor. Sizin bu konuda tecrübeleriniz var mı? Araç Mondeo.

Yorum bağlantısı

Şu anda piyasada bulabildiğim tek ebat 245/45 R18. Lastikçi herhangi bir problem olmayacağını söylüyor. Sizin bu konuda tecrübeleriniz var mı? Araç Mondeo.

245/45R18 de kullanılabilecek ebatlardan.Linkten hesaplama yaptığınız da fark %3 ün üzerinde değilse kullanabilirsiniz.Fark sıfıra ne kadar yakınsa o kadar iyi olur.O nedenle özellikle tavsiyem 215/50R18 oldu.

http://www.kmlastik.com/Lastik-ebat-hesaplama-sihirbazi,DP-8.html

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Abi gittim sordum. Her şey dahil 210 TL.   

Ahmet Bey , sizin ölçü için 135 TL fiyat aldım. Her şey dahil.

Rıfat bey bu fiyat Fiesta için geçerlimidir hala.? 195 50 15 icin

Yorum bağlantısı
Misafir

Rıfat bey bu fiyat Fiesta için geçerlimidir hala.? 195 50 15 icin

Aynı fiyat geçerlidir büyük ihtimal hala

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
(düzenlendi)

Aynı fiyat geçerlidir büyük ihtimal hala

Yer nerededir acaba ? ben patlas kışlık lastik almak istiyorum forum anlaşmalı ise tabikide oradan almak isterim.

tarihinde Mert Üçkaleler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Yer nerededir acaba ? ben patlas kışlık lastik almak istiyorum forum anlaşmalı ise tabikide oradan almak isterim.

Forum anlaşması yok ancak Rıfat abi tanıyor. Bayrampaşa emniyetin tam karşısında GİMO Otomotiv Bayrampaşa Petlas Bayiisi

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Tanıdık olması da iyi :) yarın yolum Bayrampaşa tarafına düşerse direk uğrayım ben en iyisi...

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Forum anlaşması yok ancak Rıfat abi tanıyor. Bayrampaşa emniyetin tam karşısında GİMO Otomotiv Bayrampaşa Petlas Bayiisi

Emniyet değil la , elektrik idaresi. :) 

Tanıdık olması da iyi :) yarın yolum Bayrampaşa tarafına düşerse direk uğrayım ben en iyisi...

Cuma günü konteynır geldi , taze taze lastikler vardır şimdi. :) 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

4 gibi falan uğrayacağım Allahtan bi aksilik olmazsa :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Emniyet değil la , elektrik idaresi. :)

O bina içinde ilçe emniyet de var abi :)
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

O bina içinde ilçe emniyet de var abi :)

İlçe emniyet otogara giderken Ozan , az gitmedim. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

İlçe emniyet otogara giderken Ozan , az gitmedim. :D

Abi orada da bi emniyet var ama :) ben de o binaya güvenlik sertifikası almaya geldim :) ehliyet güvenlik pasaport bir sürü başvuru yeri oradaydı
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

4 gibi falan uğrayacağım Allahtan bi aksilik olmazsa :)

Okan Buruk halı saha tesisleri de var karşısında. 

Taksit yaptıracaksanız ; Flexi vb. kartlarda taksit olmuyor. Modelsa Rıfat diyin , yapabilecekleri kadar yardımcı olurlar. Yol yardım almayı unutmayın , beni hep unutuyorum. :D

Abi orada da bi emniyet var ama :) ben de o binaya güvenlik sertifikası almaya geldim :) ehliyet güvenlik pasaport bir sürü başvuru yeri oradaydı

Hiç orada emniyet görmedim , Kaymakamlık var ama o daha geride. Neyse sen var diyorsan vardır kardeşim. :)

tarihinde Rıfat Çakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Okan Buruk halı saha tesisleri de var karşısında.

Taksit yaptıracaksanız ; Flexi vb. kartlarda taksit olmuyor. Modelsa Rıfat diyin , yapabilecekleri kadar yardımcı olurlar. Yol yardım almayı unutmayın , beni hep unutuyorum. :D

Hiç orada emniyet görmedim , Kaymakamlık var ama o daha geride. Neyse sen var diyorsan vardır kardeşim. :)

Kaymakamlık binası içinde ışte abim :) sadece o birimleri almış olabilirler oraya. Özel güvenlik kimliğini oradan verdiler çünkü ve federaller var içeride :)
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kaymakamlık binası içinde ışte abim :) sadece o birimleri almış olabilirler oraya. Özel güvenlik kimliğini oradan verdiler çünkü ve federaller var içeride :)

Şimdi oldu. :) Daha yeni taşındı o güvenlik sertifikası veren birim. Güvenlikleri emniyete bağladılar , o birimi de Kaymakamlığa aldılar. :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Evimin yanıdaki 7 derecelik rampa. Lastikler ikinci kışına girdi. Video başında kayıt edemedim, rampa başında direk kalkışta yerinden oynamadı ve patinaja geçti.

2 metrelik geri gidiş sonrası hızlanıp çıktım. Kısmen buz ve yumuşak kar var yüzeyde. Dış ısı -6 derece. Sadece çıkmak değil inmekte önemli. İki kere durdum, frenaj idare eder. Şımarmadan kullanımda üzmez bu lastikler

Burayı 4x4 yaz lastikli araçlar, yaz lastikli otomobiller imkan yok çıkamıyor. Fiyat-performans olarak hakkını veriyor.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim mondeoyla çıkıpta, senin ciple kaldığın rampalardan birisi de bu rampa değil mi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

10 km hızda durmak pek zor olmasa gerek. Bu yola bu eğime bence kötü performans.

Not. Pilotaj iyi ona diyecek yok.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

far ayarın 10 numara Servet  :good1:

Koray bey o eğimi canlı gözle görmeniz lazım, basit bir eğim değil :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...