İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Halil Gümüş

Bugün bende deneme fırsatı buldum. Hafif rampa, buz zeminde durdum, kalkışta çok yüklenmedim ama patinaja düştü ve çok geç kavradı. Bi önceki conti lastikte benzer tepki veriyordu. Yine hafif rampa iniş frenlemelerde hemen abs devreye giriyordu contide; petlasta da durum aynı.

Benim kullanım tarzıma göre bariz bi üstünlük veya kötülük hissedilmiyor contiye  kıyasla. Lakin daha önce kullandığım Amtel-Nordmaster serisi kar-buz performansı olarak bu ikisinden de çok üstündü. Nereye gitti ki bu Amtel?

Hatta forumda konusu da varmış:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/217617-amtel-lastikleri-iin-soruneri-ve-izlenimler/

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

gece garaja almıştım aracımı, sabah garaj girişi 2-3 cm kar vardı ama ayazdan buz tutmuştu, hafif patinajla kalktım ama sıkıntı olmadı, bu arada çok çok dik girişi var garajın garaja girerken tampon lipim eğim düzelirken yere değiyor.

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

çok iyi almışsın. burda 145 diyen var. bayii 135 dedi bunlar peşin rakamı birde. goodyear michelin de bu paralara satılyor. ben anlamadım hani fiyatı iyiydi felan.

lassa SNOWAYS ERA + 125 lira :)

çok iyi almışsın. burda 145 diyen var. bayii 135 dedi bunlar peşin rakamı birde. goodyear michelin de bu paralara satılyor. ben anlamadım hani fiyatı iyiydi felan.

lassa SNOWAYS ERA + 125 lira :)

ankarada 120 tl petlas bayilerinde fiyat aynı olmalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

passat için 205 55 16 kış lastiği kitabında okeyleniyor ama birazcık alçalacağı muhakkak. en çok 1 cm.

Yorum bağlantısı
Soner Gültekin
(düzenlendi)

Bugün Erzincan'dan jant almaya Trabzon'a gittim. Karlı ve  buzlu idi yollar. Giderken 205/50/17  jant ve önlerde Kışlık hankook 2010 üretimi, arkalarda yazlık 2011 kumho vardı. çok problem yaşamadım.   kumholarda iyi idi. yazlık olmasından dolayı ara sıra arka taraf kaydı haliyle.

Trabzon'da yeni (çıkma) jantlarımı aldım.  İzmir'deki lastikçi ustamı  aradım. michelin için 1.200 Petlas için 700 lira istiyorlar ne diyorsun dedim.  tabiki  michelin ama o kadar para vermeye gerek yok. ucuz seri alacaksan da en iyisi gene petlas dedi. viking vs. lastikler de vardı. viking için continentalin yan ürünü diyorlardı değilmiş. 

neticede  205/55/16 Petlas Kışlık  lastik aldım. aynı yoldan geri döndüm. Kesinlikle araba daha sessizdi. -16 derecelere indi ziganada.  problem yaşamadım. tabii  gelecek senelere ne olur bilmiyorum.

17 yerine 16 jant  arabayı çok rahatlattı. artık takur tukur  değil daha konforlu.  buraların yolları malum.  iki defa balon yapınca yanak kalınlığını artırmak için 16 ya düşmek şart olmuştu.

vjnfv.jpg

tarihinde Soner Kültepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Arkadaşlar lasstik konusunda bence doğruca bayilerden fiyatlara bakın.Bende netten sürekli araştırdım sonunda bayiden daha uygun fiyata aldım Conti leri...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Haluk Şentürk

205/55/16 petlas kış lastiği aldım.yaklaşık 1 ay oldu.Dört lastiğe 650 lira ödedim.(karta 6 taksit) Bayide duruyor. ekim -kasım da taktıracağım.Fiyat bana oldukça makul geldi.sizce nasıl ? 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

205/55/16 petlas kış lastiği aldım.yaklaşık 1 ay oldu.Dört lastiğe 650 lira ödedim.(karta 6 taksit) Bayide duruyor. ekim -kasım da taktıracağım.Fiyat bana oldukça makul geldi.sizce nasıl ? 

Lastikler yeni tarihli olsun mutlaka. İyi fiyat memnun kalırsınız mutlaka. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Koray Demir

Petlasi Kırşehir fabrikasinda çalışan dostlarımız bile bize önermezken ucuz etin yahnisi misali fiyattan ötürü satın almak acil bir durumda etkisini olumsuz yönde göstermez inşallah...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Petlasi Kırşehir fabrikasinda çalışan dostlarımız bile bize önermezken ucuz etin yahnisi misali fiyattan ötürü satın almak acil bir durumda etkisini olumsuz yönde göstermez inşallah...

Ben 40 bin km oldu kullanıyorum şehir içinde Hiçte sakin kullandığım söylenemez ve bugüne kadar en az 5-6 arkadaş aldı herkes çok memnun. İşin enteresan tarafı alanların içinde benden daha sert ve süratli kullanan arkadaş var. Hala petlas alır.

Hatta forumda ilteber Göksel yaman arkadaşımız mişlenden daha iyi yol tuttuğunu formula 1 pistinde test etti. İnanmayan dostlarına da test ettirdi. Alanlardan daha şikayet almadın. Fabrikada çalışan arkadaşınız neyine güvenmiyormuş.

Ben Lassa phenoma aldım. Ilk müşterilerindenim 3 ay içinde tüm kanallarda çatlama oldu Kullanıcı hatası dedi değiştirmedi.

Not: bir zamanlar ticari lastikleri yanak yarıyordu. Benim lastikçi asla tavsiye etmiyordu. Hatta petlas pazarlamacılarının yanında yapıyordu. Adamlar onu da duzeltmişler artık.

Lütfen yorumlarımızı kullanarak yaparsak daha iyi olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Benim önceki aracımda kışlık lastiği petlas almıştım ve gayet memnundum ki o 15 janttı. Şimdiki mondeo da da mecburen petlas alacam malum fiyat yükseliyor. Bir önceki mondeomda ise lassa snowways era vardı. Petlas açıkçası onun performansını aratmadı. TAbii 17 jantta ki lastikleri ne olur bilmiyorum. Şu anda aracımın üstünde yine petlasın yazlık lastikleri var ve gayet iyi. Ama babamın 91 toyotasında petlasın performansı çokta iyi değil. Belki bu birazda frenlerle alakalı olabilir ama virajlardaki yol tutuşu iyi onu söyliyebilirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Ne zaman vazgeçeceğiz kendi değerlerimize burun kıvırmaktan, bilip bilmeden karalamaktan, kötülemekten.

Aldım, kullandım, memnunum, tavsiye ederim.

Benim de fabrikasında akrabalarım var...

Bu da Petlas'ta çalışan forumdaşımız, kardeşimiz Çağlar Aymelek'in paylaşımı;

Hepimizin en çok şikayet ettiği konulardan birisi Petlas a ait herhangi bir teste ulaşamamızdı.İtalyan Auto Tecnica dergisi Starmaxx ST 532 yi yani Petlas taki PT 515 i test etmiş.

http://www.bratzuric...uto_Tecnica.pdf

Döküman İtalyanca.Testte referans lastik olarak GoodYear Efficient Grip alınmış.Bu lastiğin elde ettiği değerler %100 kabul edilmiş.

Sonuçlara kısaca bakarsak:

Islak pistte tur zamanında st532  goodyear dan az bir farkla daha hızlı  (3.20.78->starmaxx st532  , 3.21.07->goodyear efficient grip)

Yuvarlanma direncinde goodyear zirvede ,starmaxx ise orta sıralarda kendisine yer bulmuş.

110-5 km/h fren mesafesinde starmaxx 40.2 metre ile lider.Goodyear ise 40.8 metre ile starmaxx ın hemen ardında yer almış.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben 40 bin km oldu kullanıyorum şehir içinde Hiçte sakin kullandığım söylenemez ve bugüne kadar en az 5-6 arkadaş aldı herkes çok memnun. İşin enteresan tarafı alanların içinde benden daha sert ve süratli kullanan arkadaş var. Hala petlas alır.

Hatta forumda ilteber Göksel yaman arkadaşımız mişlenden daha iyi yol tuttuğunu formula 1 pistinde test etti. İnanmayan dostlarına da test ettirdi. Alanlardan daha şikayet almadın. Fabrikada çalışan arkadaşınız neyine güvenmiyormuş.

Ben Lassa phenoma aldım. Ilk müşterilerindenim 3 ay içinde tüm kanallarda çatlama oldu Kullanıcı hatası dedi değiştirmedi.

Not: bir zamanlar ticari lastikleri yanak yarıyordu. Benim lastikçi asla tavsiye etmiyordu. Hatta petlas pazarlamacılarının yanında yapıyordu. Adamlar onu da duzeltmişler artık.

Lütfen yorumlarımızı kullanarak yaparsak daha iyi olur :)

Anlıyorum size petlas la mutluluklar bana da Michelin Goodyear ve Conti ile sözde kaziklanmalar... ha karda veya ıslak zeminda topun peşinden koşan çocuğa vurmadan durabilmenin veya duracağın yerden 1-2 metre evvel durabilmenin değeri paha biçilemez.

Not: nacizane yorumum da sudur (pesin hüküm verme ve önyargılar sonucu nerdeyse yerli sermaye düşmani ve hiç petlas kullanmadan yorum yapmis ilan ediyorsunuz enaniyet olmasın milli duygularım maksimum seviyedir ve lastik algısı da gorecelidir) ilk aldığım lastik yerli üretim olduğu için tercih etme nedenim olan imperium pt 515 idi kullandım hiç memnun kalmadım daha sonra ilk kışlık lastiğimi ayni sebeple w651 snowmaster aldim ve yokusta kaldım aynı gün lastiği hiç paraya verip aynı yokusu koşullar değişmeksizin ts 850 ler ile ne keramet ise ilk kalkista çıktım.

Bunun dışında bir takim energy saver+ ve cpc 5 eskittim. Gy egp yi de hatri sayılır şekilde kullanabilme imkanı buldum bu lastikler niteliklerine gore gercekten mükemmel idi.

Ankara Çankaya itibariyle çevremdeki kimse de petlastan Goodyear ve Conti ye nazaran memnun değil. Bizim burda petlasi taksiciler ve sirket araclarindan ticariler ucuz ve zorunlu olduğu için kullaniyor...

Ne zaman vazgeçeceğiz kendi değerlerimize burun kıvırmaktan, bilip bilmeden karalamaktan, kötülemekten.

Aldım, kullandım, memnunum, tavsiye ederim.

Benim de fabrikasında akrabalarım var...

Bu da Petlas'ta çalışan forumdaşımız, kardeşimiz Çağlar Aymelek'in paylaşımı;

Mehmet bey yukarıda da detaylı olarak yazdım ancak size gore nacizane şunları söyleyebilirim: aldım kullandim memnun kalmadım tavsiye etmem...
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Petlas fabrikasında çalışan arkadaşım, akrabam yok..

Bende Mercedes Fabrikasında çalışıyorum. Mercedesleri önermiyorum, çok kötü arabalar diyorum..Yorum yapacak var mı üstüne ?

Öncelikle bu konu kış lastiği konusu, snowmaster w651 olarak mı değerlendirme yapacağız ? petlas Velox Sport pt 741 olarak mı ?

Genel olarak hiç bir markaya yorum yapılamaz. Bu haksızlık olur

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Petlas fabrikasında çalışan arkadaşım, akrabam yok..

Bende Mercedes Fabrikasında çalışıyorum. Mercedesleri önermiyorum, çok kötü arabalar diyorum..Yorum yapacak var mı üstüne ?

Öncelikle bu konu kış lastiği konusu, snowmaster w651 olarak mı değerlendirme yapacağız ? petlas Velox Sport pt 741 olarak mı ?

Genel olarak hiç bir markaya yorum yapılamaz. Bu haksızlık olur

W651 kullandım yalnızca 2000 km dayanabildim oldukça kötüydü yokuş çıkamama ve inişte kayma kizaklama sorunu vardı. Halbuki Ug8 veya ts850 aynı araç ve koşulda keçi gibi Tırmaniyor. .. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

195 65 15  SNOWMASTER W651  nasıl biliriz :D kışın erzincanda kullanılacak :D tanesi 120 den sıfır var :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet. ümraniyede bi petlas bayisi. geçen nisan pt741 almıştım yazlık 205 45 16 tanesi 135 den :) orası

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

evet. ümraniyede bi petlas bayisi. geçen nisan pt741 almıştım yazlık 205 45 16 tanesi 135 den :) orası

IMES in o taraflarda var bir tane orası mı, ben hep oradan alıyorum gayet iyi fiyatları var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...