İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Alanlara, hayırlı olsun..

kullandıkça yorumlarını esirgemez isek, yeni alacaklar için karar verme aşamasında yararlı olacaktır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Kırbaş

arkadaşlar bende kış lastiği taktıracağım fakat bir arkadaşın tavsiyesi kafamı karıştırdı. açıkcası önerilerilerinize ihtiyacım var.

kışlık lastikte jantla takım alayım dedim. en azından arabanın çelik jantı zarar görmesin diye. jantı değiştirmeye konu girince lastik hesaplı olsun diye çapı küçültelim dedi lastikçi arkadaş. kafam çok karıştı. jantın çapını düşürmek parasal açıdan faydalı ama arabanın kış koşullarında nasıl tepki vereceğini bilmiyorum. 

konu hakkında yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

iyi günler.

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

arkadaşlar bende kış lastiği taktıracağım fakat bir arkadaşın tavsiyesi kafamı karıştırdı. açıkcası önerilerilerinize ihtiyacım var.

kışlık lastikte jantla takım alayım dedim. en azından arabanın çelik jantı zarar görmesin diye. jantı değiştirmeye konu girince lastik hesaplı olsun diye çapı küçültelim dedi lastikçi arkadaş. kafam çok karıştı. jantın çapını düşürmek parasal açıdan faydalı ama arabanın kış koşullarında nasıl tepki vereceğini bilmiyorum.

konu hakkında yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

iyi günler.

Hafif karda yada buzda ince lastik daha iyi yol tutar ama kuru asfaltta aynı şey geçerli değil...

Bende o şekilde düşünüyorum.Eğer kışlık alırsak aracın üstündeki 205 55 16'ları çıkarıp, 15 inc sac jant alıp 195 65 15 snowmaster alacağım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

hemen hemen şehir içi 500 km civarı yol yaptım, yaz lastiklerini rahatlık ve ses yönünden arattırmadı, herhangi bir olumsuzluk sezmedim, 15 gün içerisinde bir aksilik olmaz ise Sivas - Kayseri ve Sivas - Ankara yolculuğu yapacağım, detaylı olarak gördüklerimi tekrar yine belirtirim. Şu ana kadar gördüklerime göre sorarsanız fiyat performans açısından tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gokhan Demır

2 hafta once 205 55 16 aldım f3 aracım icin . ankaradayım karda denemem olmadı haliyle ama ıslak zeminde gayet başarılı. ses olarak gayet guzel. petlas alınır bence fiyat olarak tanesini 150 ye aldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sivas - Kayseri yoluna gidip geldiğimde tam emin olamadığım için yazmadım, geçtiğimiz gün Sivas - Ankara yaptım ve yolda kar harici şiddetli yağmur kuru zemin, bozuk ve sıcak asfalt kısacası her şey vardı. Giderken araç içerisinde bagaj + 3 kişiydik yüklü sayılırız. Gelirken 4 kişi ve yük daha bir fazla idi, tam yük diyebilirim, araç yere yapışmıştı. Teker havalarını ön-arka 32 vurdum yük az diye ama sonrasında yükün fazla olmasından artırma yapamadım tekerler sıcak olduğu için. Ses olarak hiç rahatsız etmedi, özellikle yağmurda dikkat ettim 90'ı da zaman zaman geçtim hiç bir güven kaybı olmadı, geri dönüşte 150 km hıza kadar denedim en ufak bir güven kaybı yok, bundan sonra devamlı kar lastiğim bu olacak. Tabi henüz karda denemedim muhtemelen ayın 16 sın da askere gideceğim için deneme fırsatım olmayacak, ama bu yakaladığım değerlerde de değişeceğimi sanmıyorum, yakıt olarak az bir fazlalığı var ama lastiklerden değil baskı balatam bitmeye yaklaşmış, değişince daha da düşeceğine eminim. İyi günler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Petlasın kış lastiği, kalite olarak gerçekten çok iyi..

Ben yazlık lastiğini kullanıyorum. Soğuk asfaltta ve yağmurda performansını merak ettiğim için hala kışlıklara geçmedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Bende petlas kullanmaya başladım. Lastik gerçekten inanılmaz sessiz. Islakta test ettim iyi ama karda deneme imkanım olmadı. Sessizliğine hayran kaldım diyebilirim. Bizim focus ların malum içeriye alan sesini bayağı azaltı. Lastik üzerinde 71db ses yazıyor bence daha da sessiz.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Tam bir fiyat/performans lastiğidir snowmaster

Yarın kış lastiği alacağım başka markaya bakmayayim o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
naci özdemir

arkadaşlar merhaba,

kış lastiği alcam,  195/50/15 ebatında

petlas 135 TL

marshall 155 TL

doğu kış şartlarına göre hangisini tercih etmeliyim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tuzla Bridgestone Bayisinden aldım. Yıllardır ondan alışveriş yapıyorum Hocam.

yeri nerde? içmeler yanyolda mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

herhalde petlas alcam yarın :)

Kış lastiği hakkında olumsuz bir yorum okumadım daha.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kış lastiği hakkında olumsuz bir yorum okumadım daha.

+1

Yağmurda da çok stabil :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Direksiyonda sertleşme veya yol sesinde bir artış yaşamadım. İnşallah karda buzda da bi sıkıntı olmaz..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Yarın kış lastiği alacağım başka markaya bakmayayim o zaman

Hiç gerek yok Abi. Gönül Rahatlığı ile Kullan  ;)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hiç gerek yok Abi. Gönül Rahatlığı ile Kullan  ;)

:yes: :yes: :good1: :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
serdar ışık

Kardeşim Petlasta exper. Bugün sordum değiştirme rotbalans dahil120 tl. 10 numara lastik diyor. Belki objektif gelmez ama benim içime sindi. Yarın için randevu aldım taktıracağım.

Petlas SNOWMASTER W651 195/65 R15 91H Kış Lastiği 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Lastikleri aldım su an takılıyor 195/65/15 üretim 2013 36 ile 46. haftalar arası değişiyor toplam 470 tl bu arada ilteber e de teşekkür ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Lastikleri aldım su an takılıyor 195/65/15 üretim 2013 36 ile 46. haftalar arası değişiyor toplam 470 tl bu arada ilteber e de teşekkür ediyorum

Hayırlı Olsun Hocam..

Fiyat çok çok iyi.

Rica ederim Abi, ben birşey yapmadım ki

Kullanımla ilgili düşüncelerini tecrübelerinide yazarsan almayı düşünen arkadaşlarada referans olur Hocam..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...